Відображення сумісників в звітності з ЄСВ

Tatyana2018
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 10 вересня 2018, 12:54
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Tatyana2018 »

Як правильно відображують внутришніх сумісників в звітності з ЄСВ 
1. Однією строкою зп за сумісництвом + зп за основною роботою
2. Окремо за кожною посадою ?

galanet82
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 20 січня 2018, 20:25
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення galanet82 »

однією

Tatyana2018
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 10 вересня 2018, 12:54
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Tatyana2018 »

БУХГАЛТЕР 911
Сентябрь , 2018/№ 37
Отражаем зарплату / вознаграждение по ГПД в отчетности по ЕСВ
https://goo.gl/Adtxcz#29503
Автор : Ушакова Лилия, эксперт по вопросам оплаты труда
Предлагаем вам рассмотреть особенности отражения заработной платы в ЕСВ-отчетности на конкретных примерах.
Начало/окончание отношений


Факт приема на работу лица на условиях совместительства (перевода/увольнения), в том числе внутреннего, обязательно отражаем в таблице 5 Отчета по форме № Д4. Для отражения этой информации в графе 8 таблицы 5 необходимо указывать категорию лица «2» — наемные работники (без трудовой книжки).
Заметьте, профессиональное название работы «охранник» не имеет кода ЗКППТР. Поэтому графа 13 таблицы 5 осталась не заполненной.
Переходим к таблице 6 Отчета по форме № Д4. В ней информацию о доходах, начисленных работнику по месту работы по совместительству, отражаем отдельно от других доходов, в том числе от доходов, начисленных по основному месту работы (если работник — внутренний совместитель), проставляя в графе 22 признак «0 — ні» — без трудовой книжки.
То есть, несмотря на то, что фактически трудовая книжка работника, оформленного у одного
работодателя одновременно и по основному месту работы, и по внутреннему совместительству, хранится у такого работодателя:
— в графе 8 таблицы 5 Отчета по форме № Д4 указываем: «1» — для работника по основному месту работы; «2» — для работника-совместителя (как для внутреннего, так и для внешнего совместительства);
в графе 22 таблицы 6 по форме № Д4: «1» — по строке с зарплатой, начисленной по основному месту работы; «0» — по совместительству, как внутреннему, так и внешнему.


Мы консультировались с ПФ и отражали з/п в таблице 6 одной строкой, в таблице 5 не показывали внутренних совместителей, как быть с этой консультацией не понятно.

Аватар користувача
Руда Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Регіон: Харків
Подякували: 42 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Руда Тетяна »

Добрый день. В газете "Оплата труда" № 9, 2017 г. был представлен материал Дзеры Татьяны, начальника отдела сопровождения информационных систем и электронных реестров Пенсионного фонда Украины. Вот главные выводы:
"— Информацию о приеме на работу совместителя, как внутреннего, так и внешнего, отражаем в таблице 5 Отчета по форме № Д4, проставляя в графе 7 категорию лица «2» — наемные работники (без трудовой книжки).
— В таблице 6 Отчета по форме № Д4 информацию о доходах, начисленных работнику по месту работы по совместительству, отражаем отдельно от других доходов, в том числе от доходов, начисленных по основному месту работы (если работник — внутренний совместитель), проставляя в графе 22 признак «0» — без трудовой книжки."
Поэтому, зарплату внутренних совместителей нужно показывать отдельной строкой.

Tatyana2018
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 10 вересня 2018, 12:54
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Tatyana2018 »

 щодо внутрішніх сумісників склалося дві протилежні позиції, які трапляються досить часто:

1) базою нарахування ЄСВ для внутрішнього сумісника є сукупний місячний дохід

2) на доходи за основною посадою і за сумісництвом ЄСВ нараховується окремо. 

Відповідно до цих позицій потрібно і відображати такі доходи в Звіті про ЄСВ.

Розглянемо їх докладно. 

Першу позицію висловила ДФСУ в «ЗІР». У роз’ясненні податківці зазначали: якщо наймана (застрахована) особа протягом звітного періоду працювала у страхувальника (роботодавця) по трудовому договору за основним місцем та за сумісництвом, то у таблиці 6 додатка 4 відомості про нарахування заробітної плати (доходу) по даній особі відображаються одним рядком та в графі 22 «Ознака наявності трудової книжки» зазначається «1-так».

Але це роз’яснення діяло до 01.01.2016 р. і зараз серед чинних його у «ЗІР» немає. 

Натомість ПФУ у іншому роз’ясненні, датованому квітнем 2016 р., наполягає на тому, що такі доходи по одній і тій самій застрахованій особі слід відображати окремо. При цьому в графі 22 «Ознака наявності трудової книжки» зазначається «1-так» лише в рядку, у якому відображається зарплата за основною посадою. За внутрішнім сумісництвом в цій графі слід зазначати «0». Така позиція більш подобається автору. 

До того ж ПФУ у листі від 16.11.2016 р. №36884/05-10 зазначає: у випадку зміни сумісництва на основне місце роботи без припинення трудових відносин протягом звітного періоду для такого працівника в таблиці 6 додатка 4 необхідно заповнювати два рядки. У кожному з них слід окремо зазначати заробітну плату й нарахований ЄСВ як для основного працівника та як для сумісника (зазначивши у графі 22 відповідну "ознаку наявності трудової книжки"). У графі 15 "Кількість календарних днів перебування у трудових/цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця" зазначається інформація про кількість календарних днів трудових відносин у звітному місяці лише в одному рядку, де відображено дані про суми нарахованої зарплати за основним місцем роботи.

Тобто, як справедливо зазначає ПФУ у цьому листі, згідно з п. 9 р. IV Порядку щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 додатка 4. Зазначена таблиця містить реквізит 22 "Ознака наявності трудової книжки (1 - так, 0 - ні)". У цьому реквізиті заповнюється значення "1", якщо особа працює на підставі укладеного трудового договору із оформленням трудової книжки та із занесенням до неї запису про працевлаштування, або значення "0" - якщо особа працює за сумісництвом. 

Тому, на думку автора, другий варіант нарахування ЄСВ (окремо за кожною посадою) є правильнішим. 

І можна було б на цьому ставити крапку, але. У новому роз’ясненні  від податківців, наведеному у «Віснику» зазначається, що при оподаткуванні ЄСВ доходів внутрішніх сумісників до уваги береться загальна сума оподатковуваного доходу! Саме цей загальний дохід потрібно порівнювати із розміром мінімальної зарплати, і в разі необхідності робити донарахування ЄСВ на суму різниці. 

Отже, виходить, що податківці свою точку зору не змінили. А отже, доведеться цього правила дотримуватися і відображати такий загальний дохід одним рядком (так як це передбачалося у першому варіанті). Або ж звертатися до ДФС за місцем обліку із проханням надати консультацію з цього приводу, щоб спиратися при заповненні Звіту про ЄСВ на таку індивідуальну консультацію.

Аватар користувача
Руда Тетяна
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 03 лютого 2014, 07:53
Регіон: Харків
Подякували: 42 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Руда Тетяна »

Разъяснения по заполнению таблицы 5 и 6 ЕСВ - отчета уполномочены давать именно специалисты ПФУ. Они же и проверяют правильность отражения данных по застрахованным лицам в этих таблицах. Никто и не оспаривает, что базой обложения ЕСВ является совокупный доход работника, в который кстати включается не только зарплата по основному месту работы и по внутреннему совместительству, но и больничные и декретные и отпускные, которые в свою очередь в таблице 6 ЕСВ-отчета нужно показывать отдельными строками. Поэтому в данном вопросе я бы рекомендовала прислушаться к мнению именно специалистов ПФУ.

Аватар користувача
Olga_K
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1244
З нами з: 02 квітня 2014, 12:09
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 130 разів

Повідомлення Olga_K »

у нас багато працівників, особливо педагогів, ведуть педагогічну та іншу трудову діяльність за сумісництвом ще й в інших закладах, які входять до складу управління. посади секретарів та діловодів реорганізовано на посади інспекторів з кадрів, по закладах- трудові, особові справи та всі накази, а бухгалтерія залишилась централізованою. звіт подаємо загальний і двома рядками показуємо всіх, на кого було подано повідомлення про прийом на роботу в податкову. якщо робота виконується у вільний від основної роботи час- оформляється сумісництво, навіть якщо в тому ж закладі. табелюється окремо,  а вже ось при розрахунку ЄСВ суму враховуємо загальну для порівняння з МЗП. адже ЄСВ в розмірі не менше МЗП означає, що особа перебуває весь звітний місяць у трудових відносинах з управлінням- це для страхового стажу.

Відповісти

Повернутись до “Звітність до Пенсійного фонду”