Збитки нанесені працівником

Обговорюємо та ділемось результатами перевірок
Позашкілля
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 132
З нами з: 03 лютого 2015, 22:35
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Позашкілля »

Доброго дня 
Наш  працівник не закрив воду в крані на вихідні, відповідно при знятті показників лічильника води було виявлено використання води за місяць- 28 м3 при нормі споживання води в місяць- 6 м3
Чи повинен працівник відшкодувати завдані збитки? Як відображається це в обліку?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Доброго дня!
На мою думку для всебічного розгляду ситуації, яка склалась в Вашій установі та прийняття зваженого рішення необхідно провести службове внутрішнє розслідування по факту перевитрати споживання води. Таке розслідування слід провести за допомогою комісії, яку може очолити керівник або його заступник.
Під час розслідування слід встановити всі обставини, які могли б привести к перевитраті води та особу, на яку, згідно з посадовими обов’язками, покладено контроль за раціональним використанням комунальних послуг та енергоносіїв. За необхідності відібрати в нього пояснення.
У разі як що буде встановлено, що такі перевитрати не є наслідком аварійної ситуації, а сталися внаслідок недбалого відношення працівника до своїх посадових обов’язків то керівником може бути прийнято рішення щодо притягнення такого працівника до матеріальної відповідальності. Всі ці напрацювання під час розслідування слід оформити документально, для цього необхідно скласти акт або протокол, до якого додати пояснення та інші матеріали.
Майте на увазі, що для покладення на працівника матеріальної відповідальності за шкоду власник або уповноважений ним орган повинен довести наявність умов, передбачених ст. 130 Кодексу законів про працю України.
Згідно з ст. 135-3 Кодексу законів про працю України розмір заподіяної підприємству, установі, організації шкоди визначається за фактичними втратами, на підставі даних бухгалтерського обліку, виходячи з балансової вартості (собівартості) матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами.
Працівник, який заподіяв шкоду, може добровільно покрити її повністю або частково.
Поряд з цим, відповідно до ст.136 Кодексу законів про працю України, покриття шкоди працівниками в розмірі, що не перевищує середнього місячного заробітку, провадиться за розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, керівниками підприємств, установ, організацій та їх заступниками - за розпорядженням вищестоящого в порядку підлеглості органу шляхом відрахування із заробітної плати працівника.
Розпорядження власника або уповноваженого ним органу, або вищестоящого в порядку підлеглості органу має бути зроблено не пізніше двох тижнів з дня виявлення заподіяної працівником шкоди і звернено до виконання не раніше семи днів з дня повідомлення про це працівникові. Якщо працівник не згоден з відрахуванням або його розміром, трудовий спір за його заявою розглядається в порядку, передбаченому законодавством.
У решті випадків покриття шкоди провадиться шляхом подання власником або уповноваженим ним органом позову до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду.

Позашкілля
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 132
З нами з: 03 лютого 2015, 22:35
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Позашкілля »

Дякую за відповідь.

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Будь ласка! Завжди радий допомогти.

Відповісти

Повернутись до “Перевірки та відповідальність”