Відпустки

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Центр3594 писав:чи продовжується відпустка на цей день
 ні

Центр3594
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 05 березня 2015, 12:32
Регіон: Львовская Область
Звідки: Львов
Подякували: 2 рази

Повідомлення Центр3594 »

дякую!

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Шановні колеги! Чи враховуються донарахування чи утримання по заробітній платі за попередні періоди, здійснені в поточному році, наприклад, за минулий та позаминулий роки ( в т.ч. надбавки , індексація та коригування відпускних) при розрахунку середньої заробітної плати за останні 6 та 12 місяців?Тобто чи враховуються такі коригування при розрахунку відпускних та лікарняних? Прошу з посиланням на нормативні документи. Дякую.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

mulberry, На рахунок відпускних роз'ясненнь не зустрічав, але по лікарняним здається було таке роз'ясненя, що суми донараховані включаються в розрахунок в місяць, коли були здійсненні такі донарахування! Листа швидко не знайшов але він точно є

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

EVGENIY, по лікарняних я той лист зустрічала, а от по відпускних-ні пари з вуст. Хоча, якщо включати логіку, оскільки виплати /коригування відносяться до додаткової зарплати, то мали б враховуватись так само, як при розрахунку лікарняних. Але ж мені це потрібно довести з допомогою аргументів. Їх якраз не можу знайти, а дуже треба.

Dasha3152
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 67
З нами з: 17 листопада 2014, 13:18
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Dasha3152 »

mulberry писав:о лікарняних я той лист зустрічала, а от по відпускних-ні пари з вуст. Хоча, якщо включати логіку, оскільки виплати /коригування відносяться до додаткової зарплати, то мали б враховуватись так само, як при розрахунку лікарняних. Але ж мені це потрібно довести з допомогою аргументів. Їх якраз не можу знайти, а дуже треба.
Вашу ситуацию по коректировкам описано очень хорошо в журнале Бухгалтерия бюджет №02 січень 2014 на с.17, если журнала у вас нет такого, то там ссылаются по отпускным на Письмо Минсоцполитики від 09.12.2011 р. N 1105/13/81-11.  по больничным  Письмо Минсоцполитики от 22.07.2013 № 380/18/99-13

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Dasha3152, а можете якось переслати мені статтю на мило?Буду дуже вдячна

Dasha3152
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 67
З нами з: 17 листопада 2014, 13:18
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Dasha3152 »

mulberry писав:а можете якось переслати мені статтю на мило?Буду дуже вдячна
Хорошо, сегодня перешлю.

torik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 19 лютого 2015, 11:10

Повідомлення torik »

yaoleg, Спасибо большое) Довідки з тієї організації немає, але є розрахунково - платіжна відомість на всіх працівників за 2013 та 2014 рік яка офіційно передана по документам і там видно що виплати відпускних не було.

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

Як правильно розрахувати відпускні, виходячи з тарифної ставки: брати посадовий оклад без надбавок чи зі всіма надбавками (вислуга, престижність)?

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

makarenkoiryna писав:Як правильно розрахувати відпускні, виходячи з тарифної ставки: брати посадовий оклад без надбавок чи зі всіма надбавками (вислуга, престижність)?
 Тільки посадовий оклад без будь-яких  надбавок.

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

 Я уже выше описывала ситуацию, которая у меня сложилась-но вкратце, что согласно графика отпусков должен был быть отпуск, но как всегда, то отчеты, то еще что-то. И я в отпуске не была. Дни все протабелированы.  Зимой как-то не сильно хочется в отпуск, а теперь  вышестоящая сказала, что у них по графику я отгуляла отпуск. И мне отпуск не положен. Но я заявления на отпуск не писала и под приказом не расписывалась.
Оказалось,что ОК делал приказ согласно утвержденного графика отпусков общий на все структурные подразделения и сказали, что я согласно грфику свой отпуск отгуляла.И что это я сделала нарушение, что по приказу была в отпуске, а ходила на работу. Я написала объяснительную и заявление с просьбой предоставить мне этот отпуск, так руководитель не подписал, а наоборот, написал, что возражаю и отпуск не предоставлять. К кому обратиться за розъяснением?

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

zf_irina писав:Я написала  заявление с просьбой предоставить мне этот отпуск, так руководитель не подписал, а наоборот, написал, что возражаю и отпуск не предоставлять.
У відпустку "ходять" не по графіку відпусток, які повинні складатися  кадровиком на початку січня кожного року, а по особистій заяві працівника, завізованій безпосереднім керівником, і на підставі цієї заяви створеним розпорядженням.
Ви писали тоді заяву на свою "неотриману"  відпустку? Ви отримували тоді відпусткові ?

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

veta3699, підскажіть будь ласка, як тоді правильно розрахувати середню з/п: працівника прийнято 12.03.2015 р., а 27.04.2015 йде у щорічну відпустку, тоді середня зп = оклад*12 міс./355 к.д. чи середня з/п=оклад/30,44 середньомісячну кількість календарних днів?

Добавлено (22.04.2015, 12:04)
---------------------------------------------
veta3699, забула вказати, працівник - внутрішній сумісник і йде у відпустку по кожній з посад.

Аватар користувача
veta3699
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 354
З нами з: 17 грудня 2014, 10:02
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 4 рази

Повідомлення veta3699 »

makarenkoiryna писав:середня зп = оклад*12 міс./355 к.д.
Вірний варіант.
makarenkoiryna писав:працівник - внутрішній сумісник і йде у відпустку по кожній з посад.
На обох посадах оклад одинаковий ?

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »

veta3699, він працює за сумісництвом на 0,5 ставки(оклад 903 грн.) і на ставку по основній посаді (оклад 1806 грн.). Має значення? Поясніть будь ласка. Я просто молодий спеціаліст, і не маю в цьому питанні достатньо досвіду.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

zf_irina, дивна якась у Вас ситуація...Навіть якщо був загальний наказ, то згідно законодавства про працю Ви повинні були писати заяву на відпустку, Ваш керівник мав її завізувати, а тоді  вже складався б такий загальний наказ. Не буду здивована, якщо таку заяву замість Вас написав хтось інший... Не знаю, що Вам в такому разі порадити... Якщо ліва рука не знає, що робить права... Не розумію також, чому в цій ситуації Ваш керівник не став на Ваш бік, адже ж такий наказ мав обов"язково пройти через його візування. Якщо на якомусь кроці сталась помилка, чи, не дай Бог, підроблення документів, то по -людськи ситуацію мали б виправити, але як знайти тут винного? Тут хіба що суд...

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

В том то и дело, что только через суд могу получить эти дни. Но это если бы я собиралась увольняться-однозначно подала бы в суд. Мой непосредственный руководитель говорит-ну что же переступите через себя и просто как вариант берите дни когда вам нужно будет. Я сама не понимаю, почему он не встал на мою сторону. А с другой стороны-все понимаю. Зачем подставляться из-за кого-то, когда ты пенсионер, а зарплата хорошая. Но даже если я фактически я и использую эти дни, то это нигде фигурировать не будет. И по табелям я не гуляла, и по персонификации у меня отпуск нигде не проходил. И отпускных не начислялось. И заявление я не писала. Есть только моя объяснительная, в которой я написала, что отпуск не отгуляла, прошу его предоставить а "высшее" руководство написало, что возражает ,и что нужно соблюдать нормы закона об отпусках.
    Как я понимаю, что только при увольнении я могу потребовать компенсацию за этот отпуск через суд. И предоставить все мои заявления и объяснительные и я более,чем уверена, что я буду права.
Да, может и есть нарушение, что типа был приказ, но человек был на работе, он ведь не был в отпуске. 
    Я не понимаю, зачем им это надо. Они же понимают, что через суд все равно им тоже припаяют нарушение.

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

zf_irina, якщо все точно так, як Ви описуєте, то Ваша вище стояча двічі порушила закон, а  не Ви. Якщо по-людськи, то відгуляйте той відпуск негласно, частинами, та забудьте. А при звільненні вирішуйте, як вам вчинити. Якщо ж збираєтесь ще довго працювати в цій установі , то для  заощадження нервів краще не  чиніть супротиву. Згадайте про християнський спосіб підставлення другої щоки.Що тут скажеш... Не всі люди можуть достойно визнавати свої помилки...На це потрібне благородство та добра воля... Самі знаєте, що в наші важкі та напружені часи такі риси людського характеру не пріоритетні...

zf_irina
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 31
З нами з: 12 березня 2012, 13:05
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення zf_irina »

все точно так как я описала, потому и написала сюда, потому что крыша от ситуации едет, и главное, что не понимаешь как поступить. Просто обидно, что работаешь на износ. Сами понимаете, что ведущий бухгалтер на периферии это бухгалтер с обязанностями и ответственностью главного. А главный у нас в Киеве. Помимо всего делаешь работу и за отсутствующего, и за присутствующего. Бывает так что и в отпуске, а бежишь то подписать, то сделать. Да что объяснять-здесь все такие.  А когда с тобой так поступают, а еще и деваться некуда.
Спасибо всем за поддержку.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Добрый день, коллеги.

Сотрудница находится в отпуске до 3 лет, принесла письмо на перевод в другую организацию. Получается, последний день ее отпуска будет тут, туда она уже выходит на работу.

Я плачу ей компенсацию отпуска. Заработка не было. Оно ж берется так: 1218*12/365 = 40,04 грн.за день, умножаем на количество дней компенсации?

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Радистка_Кэт, 1218*12/355=41,17 грн., цю середньоденну з/плату множите на кількість днів невикористаної відпустки.
Джерело:Інтерактивна бухгалтерія №17 за 2013 рік, приклад 2 (абз. 3 п. 4 Порядку № 100). Ось посилання:

http://www.interbuh.com.ua/ua/documents ... lytics/587

Добавлено (27.04.2015, 13:43)
---------------------------------------------
За мінусом святкових днів

Аватар користувача
makarenkoiryna
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 21 серпня 2014, 14:28

Повідомлення makarenkoiryna »


Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо за ответы.

Пытаюсь эту ситуацию впихнуть в отчет по ЕСВ - не получается...

Ведь в этом случае я удерживаю и начисляю ЕСВ? Это ж идет как компенсация отпуска, хоть она и в отпуске до 3 лет, но в трудовых же отношениях в момент увольнения?

В додатке 6 нет такой графы...

Добавлено (27.04.2015, 18:09)
---------------------------------------------
В бухгалтерии-бюджет №15 от 20.04.2015 вот описано похожее - может, есть у кого-то номер?

Підраховуємо дні компенсації у разі звільнення вчителя
Учительку прийнято на роботу з 01.09.2011 р., 9 квітня 2012 року вона пішла у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, в якій пробула до 13.08.2012 р. З 13.08.2012 р. перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років. Щорічну відпустку за відпрацьований час не використовувала. Не виходячи з відпустки до 3 років, у березні 2015 року звільняється. Як розрахувати дні відпустки, за які ми повинні нараховувати компенсацію в разі звільнення?
автор:Олена Усенко

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 184
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

Чи хтось проводить розрахунок відпускних по новому, в зв'язку з введенням ще одного вихідного дня (14 жовтня)? 365 календ.-11святкових???

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

Ulyasya_ubr, я тут поки роздивлялась, що та де на форумі, випадково натрапила на відповідь на Ваше питання. Колеги найшли статтю в журналі, де кажуть розраховувати середньоденний заробіток , виходячи з 355 календарних днів. оскільки в 2014 році це свято не було державним. До чого ж незручний тут інтерфейс...

Аватар користувача
mulberry
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 527
З нами з: 09 серпня 2012, 10:33
Регіон: Cortés
Звідки: Barrio San Antonio
Подякували: 2 рази

Повідомлення mulberry »

http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=57&t=1403
ось це обговорення

Ulyasya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 184
З нами з: 22 серпня 2012, 17:32
Регіон: Львовская область
Звідки: Львов
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Ulyasya »

mulberry, а можна скан-копію статті?

vitalina5
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 12 червня 2012, 11:56
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница
Подякували: 1 раз

Повідомлення vitalina5 »

Згідно якого документу бухгалтери мають право на додаткову відпустку за ненормований робочий день? Підскажіть

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »


Відповісти

Повернутись до “Відпускні”