Матеріальна допомога на оздоровлення держслужбовцю

zema
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 17 жовтня 2011, 08:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення zema »

Підкажіть,будь-ласка,чи законно видано матеріальну допомогу на оздоровлення : нач.відділу у грудні 2013р пішов у відпустку на 5 к.дн та отримав мат.допомогу до відпустки(відпуск за період 2010-2011рр).На протязі року більше йому не надавалась відпустка.
На даний момент , щодо надання частини щорічної основної відпустки з наданням матеріальної допомоги ,я керуюсь роз’ясненням Національного агентства України з питань державної служби (лист від 02.11.2011 р. № 7183/12-11 ) ,в якому чітко вказано,що "Відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів. Отже, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.
Також,керуючись листом МІНІСТЕРСТВА ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ від 13.05.2008 р. № 287/13/84-08
"Щодо надання матеріальної допомоги на оздоровлення держслужбовцям" де вказано-" Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до статті 12 Закону України "Про відпустки" щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
В нашому ж випадку керівник установи на протязі календарного року не відбув основної відпустки на протязі 14 к.дн.Отже,на мою думку,матеріальна допомога нарахована йому незаконно.Ваша думка?

Аватар користувача
Paradeigma
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 146
З нами з: 01 липня 2012, 20:35
Регіон: Крым
Звідки: Ялта
Подякували: 3 рази

Повідомлення Paradeigma »

А вы, чтобы подогнать под нормы, указанные в Письмах Минтруда, предоставьте работнику отпуск на 14 к.д., а потом отзовите его из этого отпуска.  

А если говорить о законности, то вы ее нарушаете уже в части соблюдения порядка предоставления отпусков.
zema писав:нач.відділу у грудні 2013р пішов у відпустку на 5 к.дн ... за період 2010-2011рр).

Читайте внимательно ст.10 Закона об отпусках.

zema
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 17 жовтня 2011, 08:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення zema »

так вся біда в тому,що наказ про відпустку(начальнику та заму) дає Головне обласне управління(це в його компетенції)....)))) з одним я не згідний-що в наказі надано також матеріалку....

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

А вы, чтобы подогнать под нормы, указанные в Письмах Минтруда, предоставьте работнику отпуск на 14 к.д., а потом отзовите его из этого отпуска///// А не проще ли переделать приказ и вместо прошлого периода выписать текущий...

Добавлено (07.01.2014, 14:37)
---------------------------------------------
Вопрос интересный - я, лично, не вижу здесь никакой "незаконности" - материоальная помощь, прежде всего, привязана к бюджетному периоду и отпуску человека. Вопрос периода отпуска тут вторичный. Но прицепиться могут - я даже знаю подобные прецеденты, увы... Я бы пробовала, если что, отбиться.
 
Письмо, по сути, не имеет нормативной силы, а носит рекомендательный характер (есть разъяснения Минюста по этому поводу).

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

zema, имхо, если приказ вышестоящей организации, Вы должны его исполнить! К чему тут, может не может? Если по правильному, то за 2010-2011 должны компенсировать работнику не днями, а деньгами!!! И вообще, отправлять в ежегодный отпуск не позже второго года!

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

///Если по правильному, то за 2010-2011 должны компенсировать работнику не днями, а деньгами/// Но все равно основная часть 24 кд - только отпуском.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Радистка_Кэт, Вы правы, 24 дня работник должен отбыть отпуска + денежное возмещение за оставшиеся дни отпуска за 2010-2011 рабочий год

zema
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 34
З нами з: 17 жовтня 2011, 08:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення zema »

yaoleg,ну да,вищестояща...там ще ті "умніки"сидять,такого за баш в наказі напишуть-мама не горюй)...а ти тоді перед ревізорами очима хлопай і доказуй що в тебе і своя голова є...в нас закони(як і країна)-коди поверниш туди і вийшло....Ну пропишіть ви в Постанові №268 одне лише речення-зі згадкою про 14 днів,і все....короче,бардак повний,за поголовну корупцію вже і мовчу....

Animone
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 30 червня 2012, 22:03
Регіон: Cortés
Звідки: Tegucigalpita
Подякували: 5 разів

Повідомлення Animone »

Н@т@ писав:Чи маю я право перед лікарняним по вагітності взяти щорічну відпустк

Согласно ст.20 Закона об отпусках


Н@т@ писав:на скільки календарних днів

Как видите, из содержания ст.20 Закона об отпусках следует, что независимо от того, сколько проработал работник в текущем рабочем году, работодатель обязан по заявлению работника предоставить отпуск полной продолжительности.
Н@т@ писав:чи маю право на матеріальну допомогу на оздоровлення?

Если вы относитесь к категории гос.служащих, выплата материальная помощи на оздоровление к ежегодному отпуску закреплена на законодательном уровне.

tstor
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 35
З нами з: 13 січня 2014, 13:50
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье
Подякували: 2 рази

Повідомлення tstor »

Подскажите пожалуйста , работник идет в отпуск в феврале 2014 за период 2012-2013годы,могу ли я выплатить ему материальную помощь на оздоровление,так как есть денежные средства

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

tstor, можете за 2014 год

Julli
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 11 червня 2013, 10:59
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон

Повідомлення Julli »

Подскажите, пожалуйста, как расчитать мат. помощь , если сотрудница находилась на больничном с ноября 2013 по март 2014, в марте она берет отпуск и мат. помощь на оздоровление,  со всего периода в ноябре 2013 отработано 12 дней, я беру заработок ноября делю на 12 дней, а дальше, из чего исходить для расчета среднемесячного расчета рабочих дней?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Если в каком-нибудь вашем локальном нормативном акте не установлені сроки работы, за которые можно выплачивать матпомощи (сейчас такое стало практиковаться), то других запретов нет, на усмотрение руководителя, хоть за 1 день работы

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

ponomarenkoigor78, якщо дозволяє фонд оплати праці, то звичайно просіть допомогу на оздоровлення.Під "просіть" маю на увазі пишіть заяву на керівника про надання Вам матеріальної допомоги на оздоровлення

Викуля6936
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 10 жовтня 2014, 20:22
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Викуля6936 »

Добрий день.Підскажіть будьласка.В міськвиконкомі працює працівник за трудовою угодою,спочатку договір було заключено на три місяці,потім продовжено ще на 3 місяці, потім ще на три місяці.Працівник написав заяву на щорічну відпустку,чи має право на виплату матеріальної допомоги на оздоровлення?(так як основні працівники-державні службовці)

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Мальвіна, якщо керівник прийняв таке рішення, значить правильно

Аватар користувача
Муракасі
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 01 лютого 2012, 16:45
Регіон: New York
Звідки: New York

Повідомлення Муракасі »

Доброго дня! Прошу Вашої поради. Працюю в держустанові з 13.01.2010 року. З 14.05.2015 по 17.09.2015 іду у відпустку по вагітності та пологах. Чи правомірно в травні піти у щорічну відпустку не повної тривалості (7 днів) з виплатою матеріальної допомоги на оздоровлення? Решту відпустки планую використати після виходу з відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х річного віку. Чи зобов"язана я брати щорічну відпуску повної тривалості?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Муракасі, є лист-розяснення МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ, що для виплати матеріальної допомоги на оздоровлення потрібно брати не менше 14 календарних днів. І взагалі, як на мене краще використати всю відпустку до декрету, тому що за 3 роки може багато чого змінитись

Лист МІНІСТЕРСТВО ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ 13.05.2008 р. N 287/13/84-08

Аватар користувача
Муракасі
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 01 лютого 2012, 16:45
Регіон: New York
Звідки: New York

Повідомлення Муракасі »

 
Цитата писав:Що стосується  виплати  допомоги  на оздоровлення при наданні
частини відпустки,  то відповідно до статті 12 Закону України "Про
відпустки"  ( 504/96-ВР ) щорічну відпустку на прохання працівника
може бути поділено на частини будь-якої тривалості  за  умови,  що
основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних
днів.
У випадку поділу  щорічної  відпустки  на  частини  зазначена
допомога  виплачується  працівникові  один  раз на рік при наданні
будь-якої з частин щорічної відпустки за заявою працівника.
Тобто, відпустку ділити можна, але з умовою, що одна з частин не менше 14 днів В моєму випадку: 7 днів в травні, а решту днів після закінчення відпуски по догляду взяти разом. А згідно 2-го абзацу цитати матеріальна допомога на оздоровлення не прив"язана до тієї частини відпусти яка не менше 14 днів. Я правильно думаю?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Муракасі, зазвичай допомогу для оздоровлення надають до більшої частини відпустки. Хіба може працівник "оздоровитись" за сім днів?

Аватар користувача
maricabel
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 17 червня 2014, 21:06
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення maricabel »

Добрий день , я працюю держслужбовцем з 15.12.2014 року в червні хочу піти у відпустку так як я відпрацюю пів року , чи маю я право на матеріальну допомогу на оздоровлення , якщо маю то в якому розмірі 100 % чи 50% середньої зарплати ?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

maricabel писав:Добрий день , я працюю держслужбовцем з 15.12.2014 року в червні хочу піти у відпустку так як я відпрацюю пів року , чи маю я право на матеріальну допомогу на оздоровлення , якщо маю то в якому розмірі 100 % чи 50% середньої зарплати ?
Це обговорено або у колдоговорі або у положенні про преміювання, у нас було якщо півроку пропрацював то 50%, в вашому положенні треба дивитись.

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”