Військовий збір 1,5 % (03.08.2014-31.12.2014)

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

3 серпня (неділя) набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України" від 31 липня 2014 року № 1621-VII (далі — Закон № 1621).Цим Законом запроваджується цілий ряд змін, зокрема до податку на додану вартість, податку на прибуток, ресурсних платежів, акцизного податку, а також вводиться в дію військовий збір.Законом встановлено декілька дат набрання чинності законодавчих змін.Так. Військовий збір запроваджується з 3 серпня 2014 року і буде діяти до 1 січня 2015 року. Стосовно даного збору можна зазначити наступне: платниками його будуть фізичні особа - резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, а також фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні.Об'єктом для оподаткування виступатиме:
дохід у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат, або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; (стосовно даного пункту зауважимо, що жодного вирахування з бази оподаткування, наприклад соціальних внесків, чи податкової соціальної пільги не передбачено; виникає сумнів стосовно оподаткування доходів отриманих на основі ЦПД, чи це буде лише договори на підряд, виконання робіт, надання послуг, чи і інші договори теж будуть оподатковуватись цим збором, наприклад договори оренди, надання права користування нематеріальними активами, дохід від продажу корпоративних прав, нерухомості тощо — відповідь на це питання повинна надати держфіскальна служба, на нашу думку, оподаткуванню підлягатиме лише дохід від договорів на надання послуг, виконання робіт)
виграш в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Ставка збору становить 1,5%.Процедура нарахування, утримання та сплати військового збору буде аналогічної з процедурами справляння ПДФО. Тобто, буде відкриті спеціальні рахунки для перерахування даного збору. Сплата збору буде здійснюватись за реєстрацією податкового агента, або його відокремленого підрозділу, якщо ПДФО сплачується за цей підрозділ за розташуванням цього підрозділу. Сплата збору буде здійснюватись в момент виплати доходу. Якщо виплата доходу здійснюється в негрошовій формі, або за рахунок наявних в касі підприємства коштів, то збір сплачується до бюджету наступного дня. У випадку нарахування, але не виплати доходу збір перераховується до бюджету протягом 30 календарних днів після завершення місяця нарахування доходу.Відповідальним за утримання збору є податковий агент, а стосовно іноземних доходів та доходів, джерело виплати яких належить особам, звільненим від обов'язків нарахування, утримання або сплати (перерахування) податку до бюджету платник податку.Змінами передбачено, що платники збору зобов'язані забезпечувати виконання податкових зобов'язань у формі та спосіб, визначенні статтею 176 ПКУ. А серед таких обов'язків є і подання податкової декларації і подання податкового розрахунку. На даний момент не зрозуміло, чи буде формуватись, якась особлива звітність для звітування чи для цих цілей буде застосовані наявні форми декларації та розрахунку 1ДФ. При визначенні цього питання може бути врегульовано чи підлягатимуть оподаткуванню та в який спосіб іноземні доходи фізичних осіб резидентів.Окремо зауважимо, якщо після 3 серпня відбувається виплата доходу, який був нарахований до 3 серпня, то такий дохід не підлягає оподаткуванню збором.При виплаті авансу за серпень 2014 року вже необхідно буде здійснити утримання та перерахування сум збору.

Реквізити рахунків
Казначейство України повідомляє: відповідно до Закону України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» відкрито рахунки по зарахуванню Військового збору код класифікації доходів бюджету 11011000. Інформація по рахунках розміщена на сайтах головних управлінь Державної казначейської служби України в областях та місті Києві у розділі «Реквізити рахунків». По Донецькій та Луганській областях інформація по рахунках розміщена на сайтах ГУДКСУ відповідних областей.

Заповнення призначення платіжного доручення
Згідно наказу Міністерство доходів і зборів України 22.10.2013  № 609 призначення платіжного доручення для сплати військового збору виглядає так:   *;101;ЄДРПОУ платника;військовий збір за І половину серпня 2014 р.;;;

РАЗ, ДВА, ТРИ... ВОЕННЫЙ СБОР УПЛАТИ(Комментарий к пп. 21 п. 1 раздела I Закона Украины "О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины и некоторые другие законодательные акты Украины" от 31.07.14 г. № 1621-VII)

Кто выступает в роли плательщиков военного сбора

С 03.08.14 г. на плечи плательщиков налога на доходы положена новая обязанность — до конца текущего года выступать в роли плательщиков военного сбора. Именно такое положение комментируемый закон внес в подраздел Юр. XX "Переходные положения" Налогового кодекса Украины (далее — НКУ), дополнив его пунктом 16-1.

Итак, плательщиками военного сбора выступают:

— физлицо — резидент, которое получает доходы как из источника их происхождения в Украине, так и иностранные доходы;

— физлицо — нерезидент, которое получает доходы из источника их происхождения в Украине;

— налоговый агент по налогу на доходы1.

Какие доходы облагают военным сбором

Под прицел военного сбора попали следующие виды доходов:

— заработная плата;

— прочие поощрительные и компенсационные выплаты или другие выплаты и вознаграждения, которые начисляют (выплачивают, предоставляют) физлицу в связи с трудовыми отношениями;

— выплаты по гражданско-правовым договорам (далее — ГПД);

— выигрыш в государственную денежную лотерею;

— выигрыш в негосударственную денежную лотерею;

— выигрыш игрока (участника), полученный от организатора азартной игры.

При этом за начисление, удержание и уплату (перечисление) в бюджет военного сбора с доходов в виде зарплаты ответственным является работодатель, который выплачивает такие доходы.

А вот лицом, ответственным за начисление, удержание и уплату (перечисление) в бюджет военного сбора с других доходов, является:

а) налоговый агент — для налогооблагаемых доходов с источником их происхождения в Украине;

б) налогоплательщик — для иностранных доходов и доходов, источник выплаты которых принадлежит лицам, освобожденным от обязанностей начислять, удерживать или уплачивать (перечислять) налог в бюджет.

Когда начинать начислять военный сбор

Комментируемый закон в части администрирования военного сбора вступил в силу 03.08.14 г. Поэтому облагать военным сбором следует доходы, которые будут начисляться физлицам начиная с указанной даты.

По какой ставке начислять военный сбор

Военный сбор следует удерживать с доходов физлиц по единой ставке — 1,5%. При этом удерживать его нужно со всей начисленной суммы налогооблагаемого дохода (то есть без предварительного вычета единого взноса и налога на доходы). Например, физлицу в августе 2014 г. начислили вознаграждение по договору подряда в сумме 2000 грн, из которой нужно удержать единый взнос — 52 грн (2000 грн х 2,6%), налог на доходы - 292,20 грн ((2000 грн - 52 грн)х 15%). Военный сбор из такого дохода составит 30 грн (2000 грн х 1,5%).

Итак, с расчетом военного сбора с доходов, которые выплачивают в денежной форме, нет никаких проблем. А вот как быть с начислением этого сбора в том случае, если физлицу будут начислять доход в натуральной форме — нужно ли применять при таких условиях подход, предусмотренный п. 164.5 НКУ2? Если нет, то как определять сумму военного сбора? Комментируемый закон и другая действующая нормативка не содержат положений, которые разъясняют порядок действий налогового агента при проведении такого начисления. Считаем, что, несмотря на это, здесь все-таки нужно применять натуркоэффициент. Однако чтобы точно знать, как поступить в такой ситуации, мы спросили у Государственной фискальной службы Украины. Ответ на наш запрос мы обязательно опубликуем на страницах нашей газеты.

Начислять, удерживать и уплачивать военный сбор необходимо в порядке, установленном ст. 168 НКУ. То есть действует механизм, аналогичный тому который украинские бухгалтеры уже применяют для налога на доходы.

Как и когда платить военный сбор

Определенную сумму военного сбора следует перечислять в бюджет по правилам, установленными для налога на доходы. Так что действовать придется в зависимости от того, когда и в какой форме выплачивают физлицу налогооблагаемый доход.

Так, по общему правилу налоговые агенты должны платить военный сбор одновременно с перечислением денежных средств на выплату дохода (пп. 168.1.2 НКУ). Напомним: банки не принимают документы на выплату дохода без расчетного документа на уплату налога на доходы. Поэтому не исключено, что такое правило будет действовать и относительно уплаты военного сбора.

Если доход выплачивают в не денежной форме, то военный сбор следует уплатить в течение банковского дня, следующего за днем такой выплаты. Также следует действовать и при выплате дохода налоговым агентом из кассы наличными (пп. 168.1.4 НКУ).

Ну а если налоговый агент начисляет доход, но не выплачивает его, следует руководствоваться следующим правилом: военный сбор нужно перечислять в бюджет в сроки, установленные НКУ для месячного налогового периода, то есть не позже 30 числа месяца, следующего за месяцем начисления дохода (пп. 49.18.1, п. 571, пп. 168.1.5 НКУ).

Если же речь идет о доходах, которые лицо получает от контрагента, не выступающего в роли налогового агента (например, вознаграждение по ГПД, полученное от обычного физлица, то есть непредпринимателя), то такому плательщику придется самостоятельно уплатить военный сбор. Определять его сумму, которую нужно будет уплатить в бюджет за 2014 год, скорее всего, будут по данным Налоговой декларации об имущественном состоянии и доходах3. Напомним: такую отчетность физлица подают до 1 мая следующего за отчетным года (за 2014 год — до 01.05.15 г.). А сам военный сбор не забудьте уплатить до 1 августа года, следующего за отчетным (за 2014 год — до 01.08.15 г.). В данный момент эта отчетность не содержит отдельных реквизитов для расчета суммы военного сбора. Однако мы считаем, что это лишь вопрос времени — эту форму отчета могут уже в скором времени слегка подправить.

Как налоговым агентам отчитываться по военному сбору

Составление отдельных форм отчетности налоговым агентом по указанному сбору законотворцы пока еще не предусмотрели. Вместе с тем они указали на то, что плательщики сбора обязаны обеспечивать выполнение налоговых обязательств в форме и способом, определенными ст. 176 НКУ Поэтому не исключаем, что вскоре появится механизм, который определит порядок отражения налоговым агентом информации о начислении и уплате военного сбора в действующей отчетности (скорее всего, в ф. № 1ДФ) или путем предоставления новой, отдельной, формы отчетности.

Как отражать военный сбор на счетах учета

Отдельного счета для отражения сумм удержанного с доходов физлиц и уплаченного в бюджет военного сбора План счетов и Инструкция по его применению, конечно, не предусматривают на сегодняшний день, ведь новации — "только из печи". Поэтому суммы такого начисленного (удержанного) сбора советуем отражать до появления специальных норм по кредиту субсчета 642 "Расчеты по обязательным платежам" в корреспонденции с дебетом 661 "Расчеты по заработной плате" (если объект налогообложения — зарплата), 685 " Расчеты с прочими кредиторами" (если объект налогообложения — в частности, вознаграждение по ГПД). Уплата военного сбора в учете засветится проводкой: Дт 642 Кт 311.

Как видите, подводные камни в фарватере военного сбора есть, но их немного. Если налог на доходы не является для бухгалтера терра инкогнито, то и с этим фискальным новичком хлопот не будет. Тем более что наша газета всегда оперативно придет на помощь.

Алла КОРОЛЬ, консультант газеты "Я очень плохой спамер и гажу на всех бухгалтерских форумах, пожалуйста сообщите администратору об этом сообщении"
Які доходи за цивільно-правовими договорами підлягають оподаткуванню військовим збором?Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, які належать до фонду оплати праці.

Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – Кодекс) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Підпунктом 1.4 п. 161 підрозділу 10 Розділу XX Перехідних положень Кодексу визначено, що нарахування збору здійснюється у порядку, встановленому ст. 168 Розділу IV цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Згідно з п.п. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Кодексу для цілей Розділу IV Кодексу заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом.
Статтею 2 Закону України від 24.03.1995 № 108/95-ВР «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, яка включає, зокрема, основну заробітну плату.
Основна заробітна плата - це винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці (норми часу, виробітку, обслуговування, посадові обов’язки). Вона встановлюється у вигляді тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок для робітників та посадових окладів для службовців.
Оплата праці (включаючи гонорари) працівників, які не перебувають у штаті підприємства (за умови, що розрахунки проводяться підприємством безпосередньо з працівниками) за виконання робіт згідно з договорами цивільно-правового характеру, включаючи договір підряду (за винятком фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності), включається до фонду основної заробітної плати (п.п. 2.1.8 п. 2.1 р. 2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 № 5).
Таким чином, оподаткуванню військовим збором підлягають доходи, отримані за цивільно-правовими договорами, які належать до фонду оплати праці.

Чи підлягають оподаткуванню військовим збором доходи нараховані до 03.08.2014, а виплачені після 03.08.2014?
Оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу, утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором.

З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі – Закон), яким тимчасово до 1 січня 2015 року запроваджено військовий збір.
Відповідно до п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що об’єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
При цьому, ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного підпунктом 1.2 цього пункту (п.п. 1.3 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу).
Згідно з п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 цього Кодексу, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 цього пункту.
Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку збору 1.5 відс., визначену п.п. 1.3 п. 161 підрозділом 10 розділу ХХ Перехідних положень Кодексу.
Статтею 58 Конституції України визначено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи.
Таким чином, оскільки Закон набрав чинності з 03.08.2014р. і податковий агент зобов’язаний при нарахуванні доходів, визначених у п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10 Розділу ХХ Перехідних положень Кодексу утримати військовий збір, нараховані до 03.08.2014 доходи, але виплачені після 03.08.2014, не підлягають оподаткуванню збором.
З якої суми доходів утримується військовий збір?
Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Відповідно до п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями (далі – ПКУ) об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Ставка збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, визначеного п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).
Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ (п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX ПКУ).
Згідно з п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
Тобто оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо.

Lynchik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 15 січня 2014, 13:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Lynchik »

Отличная статья, спасибо большое. Но вот у меня вопрос, удерживаться сбор должен с з/п и других доходов с 3-го августа или всё же с 1-го? Базой налогообложения будет вся з/п за август или за минусом 1-го и 2-го числа?
Или у  меня уже горе от ума)))?

Аватар користувача
yullllla25
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 28 березня 2013, 22:12
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Южноукраинск

Повідомлення yullllla25 »

Я так розумію, що грошове забезпечення не оподатковується військовим збором?

Добавлено (08.08.2014, 12:16)
---------------------------------------------
Я так розумію, що грошове забезпечення не оподатковується військовим збором?

Аватар користувача
lenochka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 квітня 2012, 13:26
Регіон: Черкасская Область
Подякували: 1 раз

Повідомлення lenochka »

чи потрибно утримувати  військовий збір з сум матеріального забезпечення за рахунок коштів ФСС ТВП будь ласка,підскажить та допоможить

Lynchik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 15 січня 2014, 13:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Lynchik »

Вот нашла такую информацию

На больничные военный сбор начисляется, а на декретные — нет08.08.2014       С 3 августа 2014 года введен военный сбор, который будет начисляться и уплачиваться в порядке, предусмотренном для налога на доходы физических лиц. Объектом налогообложения определены заработная плата, другие поощрительные и компенсационные выплаты и вознаграждения, которые начисляются (выплачиваются) в связи с трудовыми отношениями, выплаты по гражданско-правовым договорам, некоторые виды выигрышей.
   
   При определении объекта налогообложения в части зарплатных выплат следует руководствоваться пп. 14.1.148 НКУ. Также обычно с целью определения объекта обложения НДФЛ используется Инструкция по статистике заработной платы, утвержденная приказом Госкомстата от 13.01.2004 г. № 5 (далее — Инструкция № 5). Именно на этот документ ссылается Миндоходов в письме от 06.08.2013 г. №9531/5/99-99-17-03-03-16.
   
   Пособие по временной нетрудоспособности, пособие по беременности и родам и оплата первых пяти дней временной нетрудоспособности за счет предприятия не относятся к фонду оплаты труда в соответствии с п.п. 3.2-3.3 Инструкции № 5). Поэтому оснований дня удержания военного сбора с декретных нет.
   
   Касательно больничных следует отметить, что ГНАУ в письме от 18.03.2011 г. № 5453/6/17-0715, опираясь на абз. 3 пп. 169.4.1 НКУ, подчеркивала, что выплаты по листкам нетрудоспособности с целью обложения НДФЛ приравниваются к зарплате. Однако ст. 169 НКУ не распространяется на военный сбор, а по поводу его начисления и уплаты отсылают только к ст. 168 НКУ.
   
   Оплата дней нетрудоспособности предоставляется в форме материального обеспечения, которое полностью или частично компенсирует потерю заработной платы (дохода), в случае наступления у лица одного из страховых случаев, то есть по сути является страховой выплатой. Однако на горячей линии Государственной фискальной службы нам предоставили консультацию о том, что оплата первых пяти дней временной нетрудоспособности и пособия по временной нетрудоспособности с целью начисления военного сбора приравнивается к зарплате. Поэтому с больничных, начисленных после 03.08.2014 г., военный сбор удерживается.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Lynchik, Закон вступив в силу 03.08.2014 - відповідно збір потрібно нараховувати з 03.08.2014 :)
Оподатковується ЗП зароблена з 03.08 по 31.12.2014 року!

Lynchik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 15 січня 2014, 13:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Lynchik »

yaoleg, а принят то 31? так отнимать те 2 дня?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Lynchik, Закон набирає чииності не здати прийняття ВРУ 31.07.2014, а з наступного дня після дати опублікування в газеті "Голос України" - тобто  з 03.08.2014  :)

Lynchik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 15 січня 2014, 13:49
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Lynchik »

поздравляю бухгалтеров и себя в том числе, эта дата выбрана специально для них, чтобы не скучно было.yaoleg, спасибо за разьяснения.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Lynchik, Нічого не вибирали, просто 34.07.2014 ВРУ не проголосувала, Яценюк подав заяву про відставку, а вже протягом наступного тижня усі проблемні питання були вирішені і 31.07.2014 депутати проголусували за всі необхідні уряду законопроекти. Так що мало бути з 01.08.2014, але вийшло з 03.08.2014

Марина27
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 82
З нами з: 17 січня 2013, 10:31
Регіон: Житомирская область
Звідки: Житомирська область

Повідомлення Марина27 »

А де в заявці на видачу  готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки відображати військовий збір?

Светлана1736
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Регіон: Херсонская Область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Светлана1736 »

yaoleg, Згідно наказу Міністерство доходів і зборів України 22.10.2013  № 609 призначення платіжного доручення для сплати військового збору виглядає так:   *;101;ЄДРПОУ платника;військовий збір за І половину серпня 2014 р.;;;В нашому казначействі вказали код ВЗ    11011000         .... То який правильний 101 чи 11011000?

Ladi
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 08 вересня 2011, 07:45
Регіон: Сумская Область
Звідки: Сумы

Повідомлення Ladi »

А як бути, якщо відпускні за серпень нараховані і виплачені у липні?

Марина27
В заявці на видачу  готівки та перерахування коштів на вкладні рахунки військовий збір відображати в графі "Інші утримання"

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Светлана1736, впризначенні пишемо 101, а в назві платника 11011000

Pittrice13
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 46
З нами з: 23 травня 2013, 06:28
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення Pittrice13 »

Я так розумію з пенсіонерів також  ?

Аватар користувача
eMelya
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1966
З нами з: 06 березня 2013, 01:42
Регіон: Полтавская область
Звідки: Кременчук
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 72 рази
Контактна інформація:

Повідомлення eMelya »

Pittrice13 писав:Я так розумію з пенсіонерів також ?
Також.

Аватар користувача
maksim4ik
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 30
З нами з: 01 червня 2011, 11:42
Регіон: Запорожская область
Звідки: Запорожье

Повідомлення maksim4ik »

меня тоже интересует, что делать с отпускными, которые начислены за август но выплачены в июле

Аватар користувача
Ляпунова Наталья
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 29 березня 2012, 14:14
Звідки: Украина, Донецк

Повідомлення Ляпунова Наталья »

Подскажите пожалуйста учитывать ли военный сбор при расчете удержаний исполнительного сбора??

avraha
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 27
З нами з: 17 січня 2013, 09:40
Регіон: Днепропетровская область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення avraha »

и меня тоже интересует, что делать с отпускными, которые начислены за август но выплачены в июле

Аватар користувача
zmses
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 106
З нами з: 11 червня 2012, 09:14
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення zmses »

Подлежат ли налогообложению доходы, начисленные до 03.08.14 г., а выплаченные после 03.08.14 г.?
Статьей 58 Конституции Украины определено, что законы и другие нормативно-правовые акты не имеют обратного действия во времени, кроме случаев, когда они смягчают или отменяют ответственность лица. Таким образом, поскольку Закон вступил в силу с 03.08.14 г. и налоговый агент обязан при начислении доходов удержать военный сбор, доходы, начисленные до 03.08.14 г., но выплаченные после 03.08.14 г., не подлежат налогообложению сбором.

Аватар користувача
ponaroshk@
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 26 листопада 2013, 13:55

Повідомлення ponaroshk@ »

добрый день! Подскажите, отпускные за август выплачены в июне (педагоги), нужно ли с них взимать военный сбор? и еще по больничным, с каких больничных берем 1,5%? только первые 5 дней, или только ФСС, или может все вместе? 

АСЯ_ubr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 січня 2012, 22:17
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення АСЯ_ubr »

Кто знает? С грошового забезп
ечення удерживать военный сбор?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Прикріпив 2 статті щодо сплати військогового збору.

Утримання військового збору із зарплати на прикладі:

Який приклад утримання військового збору із зарплати 1300,00 грн? При розрахунку ПДФО потрібно цю сумму віднімати?

Якщо зарплата працівника складає 1300,00 грн., то з неї треба утримати:
ЄСВ 3,6% х 1300,00 = 46,80 грн.  (Дт 661 Кт 651)
ПДФО 15% х (1300,00 – 46,80) = 187,98 грн.  (Дт 661 Кт 641/ПДФО)
Військовий збір 1,5% х 1300,00 = 19,50 грн.  (Дт 661 Кт 641/ВЗ)
Отже, на руки працівник отримає: 1300,00 – 46,80 – 187,98 – 19,50 = 1045,72

Актуальні питання - відповіді по військовому збору від Міндоходів

З 03 серпня 2014 року набрав чинності ЗаконУкраїни від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу
України та деяких інших законодавчих актів» (далі – ПКУ), яким, зокрема,
встановлено військовий збір.

1.На який період встановлюється військовийзбір?
Військовий збір встановлюється тимчасово,до 1 січня 2015 року (п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року
№ 2755-VI із змінами і доповненнями).
2. Хто є платниками військового збору?
Платниками військового збору є особи,визначені п. 162.1 ст. 162 ПКУ.
А саме:
-    фізична особа-резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
-    фізична особа-нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
-    податковий агент.
(п.п.1.1 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

3. Що є об’єктом оподаткування військовимзбором?
Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (п.п. 1.2 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

4. Яка ставка військового збору?
Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

5. Які особи є відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету?
Відповідальними за утримання (нарахування) та сплату (перерахування) військового збору до бюджету є особи, визначені у ст. 171 ПКУ (п.п. 1.5 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).

6. Як здійснюється нарахування, утриманнята сплата (перерахування) військового збору?
Нарахування,утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється у порядку,
встановленому ст. 168 ПКУ для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ (1,5 відсотка від об’єкта оподаткування). Це відповідно до п.п. 1.4 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями.

Лен4ик30
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 18 лютого 2014, 13:24
Регіон: Кировоградская Область
Звідки: Александрия

Повідомлення Лен4ик30 »

А що робити з педагогами, які отримали відпускні за всі 56 днів ще в червні та липні????? У багатьох є суми за серпень добирати зараз ВС чи ні??
 Як бути з лікарняними за липень, які будуть нараховані в серпні? Наша податкова взагалі ніяких пояснень не надає

lenchik15
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 20 лютого 2013, 10:53
Регіон: Запорожская Область
Звідки: Запорожье

Повідомлення lenchik15 »

У меня тоже педагоги получили в июне отпускные за июль-август.  Была вчера в нашей налоговой в консультационном кабинете, сказали, что удерживать ВС только если начисления были после 03.08.2014 (привязка к самому факту начисления, а не за какой период), то есть все, что начислено до 03.08 не подлежит обложению ВС, даже если выплачены в августе после 03.08  (например, больничные от ФСС). По поводу 01 .08. (рабочий день), сказали удерживать с полного месяца, т.к. начислять з/п за август будем в конце месяца. В казне никто ничего не знает, как набирать платежки и заявку.

mamochka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 358
З нами з: 29 січня 2014, 14:18
Дякував (ла): 7 разів

Повідомлення mamochka »

вношу реквізити на ВЗ 1,5% з кодом ЄДРПОУ як на ПДФО 15%, видає що вже фін на даний код ЄДРПОУ вже зареєстровані........але ж рахунки на ВЗ і ПДФО різні...................у фін. їх сумувати?

Аватар користувача
solnichko
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 28 березня 2014, 15:55
Регіон: Житомирская Область
Звідки: Житомир

Повідомлення solnichko »

Державна фіскальна служба надала консультацію що військовий збір утримується з виплат НАРАХОВАНИХ після 3.08.14р. Так як ми нараховуємо з/пл на 22.08 то ми беремо всі 1,5% із з/пл. чи все таки потрібно віднімати 1-ше та 2-ге число. Допоможіть будь-ласка розібратися

iaz
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 січня 2014, 16:58
Регіон: Харьковская Область
Звідки: Харьков

Повідомлення iaz »

підкажіть, а з грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу (міліція) військовий збір утримується?

Добавлено (12.08.2014, 16:37)
---------------------------------------------
підкажіть, а з грошового забезпечення осіб рядового та начальницького складу (міліція) військовий збір утримується?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

iaz, 
Цитата писав:Об'єктом оподаткування збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами

Интересующаяся
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 14 серпня 2012, 15:37
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава

Повідомлення Интересующаяся »

Опубликован пользователем Planeta Inform в ВС, 08/10/2014 - 14:50
По информации, предоставленной редакции журнала в устной форме Департаментом доходов и сборов с физических лиц Государственной фискальной службы Украины (далее — ГФС), если заработная плата за предыдущие (будущие) периоды начислялась (выплачивалась) 3 августа (день вступления в силу Закона № 1621) и позднее, то с нее необходимо уплатить военный сбор. Но если заработная плата за предыдущие (будущие) периоды начислялась (выплачивалась)не позднее 2 августа (например, в июле, 1 или 2 августа), то военный сбор с нее не уплачивается. Например, если работнику не позднее 2 августа были начислены (выплачены) отпускные, в том числе за отпуск, который предоставляется с 3 августа и позднее, военный сбор с таких отпускных не уплачивается. «Больничные», начисленные, начиная с 3 августа, в том числе за прошлые периоды (июль и т. п.), облагаются военным сбором. Зарплата за август, которая начисляется и выплачивается, начиная с 3 августа, в том числе за рабочий день 1 (2) августа, облагается военным сбором. Если зарплата за 1 (2) августа выплачивалась с отпускными 1 (2) августа, то она не облагается военным сбором.

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”