Надбавка за вислугу років лікарям-інтернам

Квіточка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 19 листопада 2014, 13:58

Повідомлення Квіточка »

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, чи зараховується час навчання в інтернатурі до стажу за вислугу років лікарям-інтернам після закінчення інтернатури? Який повинен бути запис у трудовій книжці?
Востаннє редагувалось 17 серпня 2015, 11:02 користувачем Квіточка, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10263
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 145 разів
Подякували: 1366 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Умовою для призначення пенсії за вислугу років є наявність спеціального стажу роботи на посадах та в закладах не менше 25 років. Перелік таких посад і закладів затверджено постановою Кабінету Міністрів України http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/909-93-п «Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років» від 04.11.93 р. № 909 (зі змінами та доповненнями).

Зокрема, ст. 7 Закону № 1788-XII пенсії за вислугу років призначаються у разі припинення роботи, яка дає право на цю пенсію.

Для визначення права на зарахування до спеціального стажу певного періоду роботи необхідно, щоб особа працювала в закладах і на посадах, які дають право на пенсію за вислугу років. У разі якщо із записів трудової книжки неможливо зробити такий висновок, до районного (міського) управління Пенсійного фонду додатково подається уточнююча довідка закладу (установи). Також при вирішенні цього питання можуть бути розглянуті інші документи (положення про заклад, структуру, штатні розписи, акредитаційний сертифікат тощо).

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених зазначеним переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 р., яка давала право на пенсію за вислугу років, відповідно до раніше діючого законодавства зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.

Зарахування до спеціального стажу часу навчання в учбових закладах чинним пенсійним законодавством України не передбачено.

Період здійснення медичної практики (на підставі ліцензії) медичним фахівцем, зареєстрованим як суб'єкт підприємницької діяльності (фізична особа) та який в той час не перебував у трудових відносинах з закладом охорони здоров'я, не зараховується до спеціального стажу, оскільки чинним законодавством передбачено обов'язкове виконання двох умов: робота у відповідному закладі та на посаді, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Водночас у разі наявності у такої особи 25 років спеціального стажу (звичайно без урахування підприємницької діяльності), тобто є право на призначення пенсії за вислугу років, припинення підприємницької діяльності при призначенні пенсії за вислугу років не вимагається, оскільки це не є роботою, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

При визначенні права на призначення пенсії за вислугу років органи Пенсійного фонду України, крім вищезазначених нормативно-правових актів, керуються нормами інших законів, постанов Кабінету Міністрів України, наказів міністерств, відомств, наприклад наказом http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0892-02 Міністерства охорони здоров'я України «Про затвердження переліків закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я» від 28.10.2002 р. № 385 (зі змінами та доповненнями, зареєстровано в Мін'юсті України 12.11.2002 р. за № 892/7180), яким затверджено переліки закладів охорони здоров'я, лікарських, провізорських посад та посад молодших спеціалістів з фармацевтичною освітою у закладах охорони здоров'я.

Отже, щоб визначити, чи зараховується той чи інший період до спеціального стажу, працівники управлінь Пенсійного фонду, а також уповноважені представники установ, які допомагають працівникові визначити право на пенсію за вислугу років, користуються зазначеними переліками.

Також при визначенні права на пенсію за вислугу років застосовуються норми ст. 60 Закону № 1788-XII, якою передбачено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров'я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров'я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров'я, а також психіатричних закладах охорони здоров'я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Квіточка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 19 листопада 2014, 13:58

Повідомлення Квіточка »

Якщо у трудовій книжці зроблено запис:
Харківська медична академія післядипломної освіти
01.08.2012-Зарахувати на навчання до інтернатури з фаху радіологія на контрактній основі
31.01.2014-відрахувати з інтернатури в зв'язку з закінченням терміну навчання
Чи зараховується даний період до надбавки за вислугу років медичним працівникам?

Відповісти

Повернутись до “Інші питання оплати праці”