Попередня оплата гарантій на обладнання та ліцензій

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

Доброго дня! Відповідно до пп 3 пункту 1 постанови КМУ № 117 розпорядники бюджетних коштів мають право на попередню оплату товарів, робіт і послуг у нерезидентів України, які не виробляються в Україні.
Наприклад, є посередник, що поставляє послугу з продовження гарантії (ліцензії на тех.підтримку) на обладннання від виробника. 
Гарантія на 1 рік, посередник просить попередню оплату, оскільки ліцензію надає нерезидент.
Питання:
1. Розмір попередньої оплати може бути 100%? Не знайшла в постанові обмеження.
2. Які мають бути проведення?
Наприклад, вартість ліцензії на 1 рік - 120 тыс.
Робимо такі проведення?
Д 2313 - К 7011 бюджетні асигнування
Д 2117   К 2313 =  120 тис. попередня оплата 100% (документи, підстава - договір, рахунок, дозвіл на попередню оплату, ЮЗ, ФЗ, платіжне доручення)
Д 8013   К 2117  =  30 тис. (за 3 міс.поточного року) по факту затвердження акта пп послуг 1 вересня
Д 2911  К 2117 = 90 тис. (витрати майбутніх періодів) за наступні 9 міс. користування ліцензією 
Д 8013  К 2911 = 90 тис. (витрати майбутніх періодів списали  на поточні) 

Три останні проводки пишемо на акті за вересень?
Востаннє редагувалось 09 серпня 2019, 15:53 користувачем Діамантова Зоря, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Це не витрати майбутніх періодів! З таким успіхом можна купити віндовс а користуватися ви ним будете в наступному році і через рік теж, так давайте вважати що покупка віндовс це витрати майбутніх періодів!! 

Смисл у вас такий, ви платите вам надають послугу!! 
З початку ви платите, і як тільки їм надходять кошти, вони вам надають послугу, тобто дають гарантію на один рік!! Момент надання гарантії і є момент отримання послуги. а не через пів року або через рік!! 
Тому у вас звичайна попередня оплата!
Моя особиста думка!! Може я не вірно зрозумів суть ваших гарантій але мені здається ви робите зайву роботу! Непотрібну!

Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

Дякую за швидку відповідь. Перечитую статтю, в ній стверджується, що, наприклад, якщо купили подовження ліцензії на ПЗ (ключ), який діє і поточному, і в наступному бюджетному періоді, то маємо списувати помісячно, поквартально, а витрати в наступному бюджетному періоді є витратами майбутніх періодів.

Як вважаєте, якщо купити наприкінці року ліцензії на ПЗ, чи варто розраховувати суму оплати за послуги помісячно/поквартально і проводити через витрати майбутніх періодів ті місяці ліцензії, які "переходять" на наступний рік?
Востаннє редагувалось 09 серпня 2019, 15:43 користувачем EVGENIY, всього редагувалось 1 раз.
Причина: Видалив посилання, вело на статтю у закритому доступі

Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

У Порядку застосування Плану рахунків про 29* Витрати майбутніх періодів прописано якось туманно "сплачені авансом оренді платежі ТОЩО".
Буду дуже вдячна, якщо порадите роз"яснення наших компетентних органів чи висловите свою думку, що належить до того тощо, 
бо складається враження, що якщо ми подовжуємо/купуємо, наприклад, ліцензію на ПЗ, то це по суті оренда ПЗ, адже ми маємо обліковувати ліцензії на позабалансі рах. 013  як орендовані активи, хоч і списуємо вартість на рах. 8013.  А якщо ліцензія діє "наперед", в наступному році, то це виходить потрібно задіяти рах. 29*, чи я щось неправильно розумію?


Рахунок 29 «Витрати майбутніх періодів»

Рахунок 29 «Витрати майбутніх періодів» призначено для обліку й узагальнення інформації щодо здійснених витрат у звітному періоді, які підлягають віднесенню на витрати в майбутніх звітних періодах (сплачені авансом орендні платежі тощо).

За дебетом рахунку відображається накопичення витрат майбутніх періодів, за кредитом - списання (розподіл) витрат майбутніх періодів та включення їх до складу витрат звітного періоду.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

в першому повідомленні ви писали про гарнтійне забезпечення тепер ви перейшли на ліцензії при купівлі програмного забезпечення

Можете конкретно сказати що ви купуєте?

Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

І гарантії на технічну підтримку, і ліцензії на ПЗ

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Діамантова Зоря писав:І гарантії на технічну підтримку, і ліцензії на ПЗ
це якесь секретне ПЗ я ж прошу конкретно скажіть яке, щоб я вас не розпитував що там за ліцензії, ліцензії теж різні бувають!! Я ж в першому повідомленні привів приклад ВІНДОВС купили ліцензію факт отримання ліцензії це і є факт ваших витрат, а не те що ви будете її встановлювати на комп'ютер в наступному році!! Купли стул але на ньому поки що ніїто не сидить, це витрати майбутніх періодів?  Факт отримання стула, а не використання! Так само і с ліцензіями!!
Моє особисте бачення!

Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

Ліцензії на Фотошоп терміном на один рік.

Діамантова Зоря
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 40
З нами з: 09 вересня 2015, 07:24
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення Діамантова Зоря »

Оскільки планується закупівля різного ПЗ, ліцензій, кодів доступу до сайтів, то буду вдячна, якщо напишите критерії за якими потрібно застосувати або ні витрати майбутніх періодів. Міркую так, що якщо ми на підставі ліцензії отримаємо доступ до оновлень ПЗ, то це - ВМП (місяці наступного бюджетного року), а якщо просто право користування на рік - то просто фактичні поточного
Востаннє редагувалось 13 серпня 2019, 15:13 користувачем Діамантова Зоря, всього редагувалось 1 раз.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Діамантова Зоря писав:Оскільки планується закупівля різного ПЗ, ліцензій, кодів доступу до сайтів, то буду вдячна, якщо напишите критерії за якими потрібно застосувати або ні витрати майбутніх періодів
треба звертатися до Мінфіну за роз'ясненнями, я особисто вважаю це не витрати майбутніх періодів, це звичайна оплата за послуги, ви оплатили вам надали ліцензію на рік так само і код доступу ви оплатили вам дали код! Це і є факт витрат!

Відповісти

Повернутись до “Різне”