Реалізація тари (склотари)

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
освіта21431
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 13 грудня 2014, 16:28
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення освіта21431 »

За результатами інвентаризації виявлено склотару (від продуктів), як провести по бухобліку її оприбуткування та реалізацію? Дякую!

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Для обліку обмінної та зворотної тари у Плані рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ і Порядку застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затверджених наказом Мінфіну від 26.06.2013 р. № 611, передбачено субрахунок 236 «Тара».
Так, на цьому субрахунку обліковується зворотна тара, обмінна тара (бочки, бідони, ящики, банки скляні, пляшки тощо), як порожня, так і та, що містить матеріальні цінності.

Обліковувати тару зворотну або обмінну (бочки, бідони, ящики, банки скляні, пляшки тощо), як вільну (порожню), так і ту, в якій містяться продукти харчування, установам слід згідно з Інструкцією з обліку продуктів харчування в лікувально-профілактичних та інших закладах охорони здоров’я, що перебувають на Державному бюджеті СРСР, затвердженою наказом МОЗ СРСР від 05.05.83 р. № 530 (далі — Інструкція № 530). І хоча ця Інструкція застаріла, але вона є чинною на підставі постанови КМУ «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12.09.91 р. № 1545-XII.
Принаймні на сьогодні інших нормативних актів щодо обліку продуктів харчування й тари не існує. Тому Інструкцію № 530 можна взяти за основу обліку не тільки у галузі охорони здоров’я, а й у інших галузях бюджетної сфери.
Під час надходження продуктів харчування до установи матеріально відповідальні особи, які приймають продукти харчування, зобов’язані одночасно прийняти й тару (п. 18 Інструкції № 530).
Тара, яка надходить на склад (до комори), оприбутковується на підставі Тара, яка надходить на склад (до комори), оприбутковується на підставі тих же документів, що і продукти харчування. У супровідних документах постачальників окремим рядком мають бути зазначені найменування тари, її кількість, ціна та сума..
Обліковувати тару слід за вартістю, зазначеною в документах постачальників.

У разі якщо при надходженні продуктів харчування вартість тари окремо не визначена, установа повинна оцінити зворотну тару. Адже в такій ситуації надалі установа отримає економічну вигоду від її реалізації. Провести таку оцінку може постійно діюча комісія зі списання матеріальних цінностей, затверджена керівником установи.
Розглянемо основні бухгалтерські проведення щодо оприбуткування та реалізації склотари тарозбиральній організації на прикладі.
Приклад. Після використання соку в установі залишилось 20 трилітрових банок, які були оцінені комісією по 3,00 грн. кожна (за даними тарозбиральної організації). За продані банки установа отримала на свій спеціальний рахунок від тарозбиральної організації 60 грн.

1 Оприбутковано скляні трилітрові банки для подальшої реалізації* ДТ 236 Кт 364 - 60,00
2 Скляну тару передано тарозбиральній організації Дт 364 Кт 236 - 60,00
3 Отримано грошові кошти від тарозбиральної організації Дт 323 Кт 711 - 60,00
* До органів Держказначейської служби не потрібно подавати Довідку про надходження в натуральній формі, оскільки передбачається реалізація склотари.

Також нагадаємо: доходи від реалізації майна, в тому числі тари, відповідно до п. 4 ст. 13 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI належать до четвертої підгрупи першої групи власних надходжень бюджетних установ.
Витратити кошти цієї підгрупи відповідно до ст. 13 цього Кодексу можна на:
— ремонт, модернізацію чи придбання нових необоротних активів та матеріальних цінностей;
— покриття витрат, пов’язаних з організацією
збирання і транспортування відходів і брухту на приймальні пункти;
— господарські потреби бюджетних установ, включаючи оплату комунальних послуг і енергоносіїв.
Порядок відображення в бухгалтерському обліку реалізації склотари тарозбиральної організації ми розглядали в матеріалі «Обліковуємо скляну тару» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2013, № 44, с. 19).

освіта21431
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 13 грудня 2014, 16:28
Регіон: Николаевская Область
Звідки: Николаев

Повідомлення освіта21431 »

Дякую за відповідь, усе зрозуміло!

Відповісти

Повернутись до “Різне”