Помилкове списання основних засбів

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
Ольчик4517
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 25 грудня 2014, 09:41
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Ольчик4517 »

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, розібратися в такій ситуації. В 2013 бюджетною установою було придбано секції крісел (по 10 штук в одній секції) для ремонту зали в Будинку культури. Секції було оприбутковано на 109 рахунок. В 2014 бухгалтер списав ці секції, так як їх було встановлено. Я вважаю, що його дії були помилковими, як мені тепер це виправити???

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

По-перше, дійсно списання таких секцій при встановленні в залі було помилкою. Виправляєте зворотніми записами и оформлюєте бухгалтер ською довідкою. Детальніше про виправлення помилок у бухгалтерському обліку наш фахівець розповідав у матеріалі «Виправляємо бухгалтерські помилки правильно» (див. «Бюджетна бухгалтерія», 2014, № 37).

По-друге, в результаті такої помилки зовсім забули про нарахування зносу (амортизації). Про те, як виправити помилки минулих років у нарахуванні зносу можете дізнатися у статті «Знос-2014» (Бюджетна бухгалтерія, № 46, 2014).

І по-третє, у мене є сумніви у застосуванні субрахунку 109 для обліку крісел, які встановлено для глядачів.
Адже у Плані рахунків № 611 цей субрахунок (підгрупа 1) стосується сценічно-постановочні засобів вартістю понад 5000 грн. за одиницю.

На мій погляд, крісла, які розташовані в залі для глядачів, а не для обладнання сцени Будинку культури, необхідно було оприбутковувати на субрахунок 106 "Інструменти, прилади та інвентар" (підгрупа 3).

Ольчик4517
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 25 грудня 2014, 09:41
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Ольчик4517 »

А які проводки потрібно зробити?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1262
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 143 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Колега, зазвичай помилку виправляють за допомогою способу сторон. Для цього помилку (суму, кореспонденцію рахунків) заносять червоним чорнилом або в дужках, а правильний запис (сума, кореспонденція рахунків) указують чорнилом темного кольору. Ці дані вносять до облікового регістру у місяці, в якому виявлено помилку. Таким чином, неправильний запис ліквідується та відображається правильна сума і кореспонденція рахунків.

Вибачайте, але Ви не написали які помилкові записи зробив бухгалтер.

Відповісти

Повернутись до “Різне”