позбавлення батьківства

Пишіть сюди, якщо не знаєте, де створити тему
rusya
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 29 травня 2014, 08:01

Повідомлення rusya »

добрий день, підскажіть чи можна позбавити батька батьківських прав за наступних умов: ми розлучені (розлучилися коли сину було 1,5роки), дитина приписана і проживає зі мною, аліменти сплачує, один раз на місяць відвідує дитину, інколи купує дитині одяг і щось із продуктів, АЛЕ, вимагає від матері обовязкового відвідування дитиною дитячого садка (дитині 4,5 роки, вдома є можливість сидіти з бабусею), вимагає щоб дитина постійно відвідувала якісь кафе чи цирк (але достатньої фінансової можливості у мене на це немає, оскільки моя з/п 2000 грн. і аліменти 336 грн., це при тому що зних мені необхідно близько 1000 грн. сплатити комунальні, а ще за щось необхідно купити продукти сину, одяг та ліки, і крім того це не першочергова потреба -цирк, кафе, я вважаю що цілком достатньо спілкування з іншими дітьми на прогулянках); коли приходить до сина то навіть не розглядає з ним книжки як мінімум не хоче (хоча дитина бере ці книжечки і розказує що там бачить і просить за ним повторювати картинки), більшість того часу що він знаходиться біля дитини або РОЗМОВЛЯЄ по телефону або ДИВИТЬСЯ телевізор., крім того постійно (особливо стороннім людям) і мені ображає дитину ,говорить що він дурний, тупий, ненормальний , жирний і т.д., його навіть не влаштовує те, що дитина може раз у дві години попроситися в туалет (на його думку це занадто часто), постійно, якщо думає що когось в хаті не має кричить на сина і говорить "ТИ МЕНЕ ВЖЕ ЗАДОВБАВ", після його відвідування останнім часом стала помічати, що дитина постійно шкандибає на ніжку і плаче говорить що больно, хоча батько все заперечує, мов не падав і не вдарився; постійно порівнює мого сина із сином свого племінника, ставлячи останнього мало на позицію бога і вундеркіндера чи самого найкращого у всьому світі. Підскажіть будь-ласка чи можна враховуючи все це позбавити його батьківства, мені навіть не потрібні аліменти, переписати дитину на мое дівоче прізвище (я маю намір змінити прізвище на своє дівоче, хоча при розлученні залишилась на прізвищі колишнього чоловіка)? Якщо так то що необхідно для цього. Дякую

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Не пожалійте коштів і підіть до юриста. А краще залишаю чи дитину на батька вмикайте веб-камеру і записуйте їхні зустрічі - це буде для суду переконливий поганого поводження з дитиною!

Ось витяг із Сімейного кодексу:

Код: Виділити все

Стаття 164. Підстави позбавлення батьківських прав

1. Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1) не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;

2) ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини;

3) жорстоко поводяться з дитиною;

4) є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5) вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6) засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

2. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав з підстав, встановлених пунктами 2, 4 і 5 частини першої цієї статті, лише у разі досягнення ними повноліття.

3. Мати, батько можуть бути позбавлені батьківських прав щодо усіх своїх дітей або когось із них.

4. Якщо суд при розгляді справи про позбавлення батьківських прав виявить у діях батьків або одного з них ознаки злочину, він порушує кримінальну справу.

5. Рішення суду про позбавлення батьківських прав після набрання ним законної сили суд надсилає державному органу реєстрації актів цивільного стану за місцем реєстрації народження дитини. (Статтю 164 доповнено частиною п'ятою згідно із Законом N 2710-IV від 23.06.2005)

Відповісти

Повернутись до “Різне”