ремонт

Які КЕКВ застосовувать, зміни до КЕКВ та інше
Sveta
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 20 серпня 2014, 11:58

Повідомлення Sveta »

Школі, по рішенню сесії, виділили приміщення для їдальні. Чи можна це приміщення переробити на їдальню поточним ремонтом, чи це будуть капітальні видатки? Який КЕКВ застосовувати?

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Для цього перш за все з’ясуємо зміст понять «поточний ремонт» та «капітальний ремонт». Так, капітальний ремонт будівлі — це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням. Будівельний ремонт може виконуватися з метою поліпшення експлуатаційних показників, а також покращання планування будівлі без зміни її будівельних габаритів.
Роз’яснення щодо віднесення робіт до поточного та капітального ремонтів надано в листі Державного комітету України з будівництва та архітектури від 30.04.2003 р. № 7/7-401, на яке також посилалося Держказначейство в листах від 10.06.2010 р. № 17-10/1440-10262, від 14.04.2008 р. № 3.4-04/1074-6139.
Так, капітальним ремонтом вважається:
— комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлення та модернізацію конструкцій;
— відновлення будівель у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням;
— поліпшення експлуатаційних показників;
— поліпшення планування будівлі та благоустрій території без зміни будівельних габаритів об’єкта.
Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин.
Натомість під поточним ремонтом слід розуміти комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі з моменту завершення його будівництва до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію). Це випливає з роз’яснень, наданих Державним комітетом України з будівництва та архітектури у листі від 30.04.2003 р. № 7/7-401.
Крім того, аби визначити, до поточного чи до капітального ремонту належать вищезгадані ремонтні роботи, слід звернутися до Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, затвердженого наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 р. № 150.
Орієнтуючись на переліки робіт, що виконуються під час проведення поточного та капітального ремонтів, ви маєте можливість самостійно з’ясувати, до якого виду ремонту вони належать.
Наприклад, у цьому Переліку зазначено, що до капітального ремонту відносять такі роботи:
- часткове розбирання існуючих внутрішніх стін та мурування нових (до 25 % загального об'єму), пов'язане з переплануванням приміщень ( 2.2.17)
- ремонт, підсилення або заміна зовнішніх та внутрішніх цегляних, залізобетонних та металевих колон (до 25 % загального об'єму), не пов'язані з надбудовою будівель (2.2.19)
- розбирання та встановлення нових перегородок (2.4.2)
- ремонт облицювання перегородок плитковим матеріалом (2.4.3)
- перестановка перегородок при переплануванні (2.4.6).
Звісно, що це далеко не повний перелік робіт при капітальному ремонті. На мою думку, той обсяг робіт, який будуть виконувати при переобладнанні приміщення точно не буде відноситись до поточного ремонту.
До речі, у вашій доцільно спочатку скласти список запланованих ремонтних робіт. Оскільки є вірогідність того, що такі роботи взагалі будуть відноситися до реконструкції приміщення. З цього питання є цікавий лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.08.2012 р. N 7/17-12928 “Щодо віднесення окремих об'єктів соціальної сфери до об'єктів реконструкції та капітального ремонту”. Цей лист подивіться у вложеному файлі.

З питання реконструкції почитайте мою відповідь http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=15&t=1248
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

МУВГ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 31 травня 2012, 12:22
Звідки: Каховка

Повідомлення МУВГ »

Доброго ранку! Поясніть,будь ласка, є різниця між ремонтом будівлі та приміщення. Постановою КМУ 65 заборонено проведення ремонту приміщень, якщо здійснюється ремонт, наприклад будівлі (зовні) насосної станції, це підпадає під дію постанови 65?

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Постанова № 65 передбачає заборону саме на ремонт приміщень. Звернемо увагу на те, що ця постанова поширються на установи та організації, які фінансуються з державного бюджету.
Пунктом 13 постанови № 65 рекомендовано органам місцевого самоврядування з урахуванням затверджених цією постановою заходів затвердити протягом місяця заходи щодо економного та раціонального використання бюджетних коштів. Отже якщо ви фінансуєтесь з місцевого бюджету, то вам слід керуватись вашими регіональними заходами, що затверджені на виконання п.13 постанови № 65.
Востаннє редагувалось 31 жовтня 2014, 12:51 користувачем Станкус Тетяна, всього редагувалось 1 раз.

МУВГ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 31 травня 2012, 12:22
Звідки: Каховка

Повідомлення МУВГ »

В тому і річ,що фінансуємося з державного бюджету, а на ремонт використовуємо кошти спеціального фонду, капремонт обладнання у Казначействі проходить без запитань, а вот з будівлями виникла проблема, повернули, посилаючись як раз на Постанову 65.

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

У постанові 65 передбачена заборона на проведення ремонту приміщень.
Приміщення - це частина внутрішнього об'єму будівлі, обмежена будівельними елементами, з можливістю входу і виходу.
Тобто, наприклад, фасад або дах не підпадають під визначення "приміщення".

МУВГ
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 22
З нами з: 31 травня 2012, 12:22
Звідки: Каховка

Повідомлення МУВГ »

Так, ми надали Казначейству подібне роз"яснення, але ж вони також посилаються, що будівля — вид споруди, що складається з несучих та огороджувальних або сполучених (несучо-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів (Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000). Як би ж то було якесь офіційне роз"яснення, так правди не знайдешь.

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Я з вами повністю згодна, але з казначейством, нажаль, сперечатися важко.
Ніякого офіційного роз'яснення щодо того, що саме розуміється під приміщенням в рамках постанови № 65 не існує.
Якщо такий ремонт планується провести за кошти спеціального фонду, які надійшли у вигляді грантів, міжнародної технічної допомоги або благодійних внесків, то його можна провести незалежно від того що є приміщенням.

Відповісти

Повернутись до “Застосування КЕКВ”