громадськи роботи

Які КЕКВ застосовувать, зміни до КЕКВ та інше
Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Законом України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 р. № 5067-VI (далі — Закон про зайнятість), який набрав чинності 01.01.2013 р., змінено порядок фінансування організації громадських робіт. Так, порівняно з порядком, що діяв до 2013 року, установлено нове розмежування джерел фінансування організації таких робіт. Тепер фінансування здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття (далі — ФССБ) та місцевих бюджетів пропорційно рівними частинами (50:50), а також за рахунок коштів роботодавців та інших джерел (абз. 2 п. 6 ст. 31 Закону про зайнятість). Раніше фінансування здійснювалося переважно за рахунок коштів ФССБ.
Ознайомитись з Порядком організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, затвердженим постановою КМУ від 20.03.2013 р. № 175 ви можете в Бюджетній бухгалтерії, 2013, № 14.
Згідно з п. 6 ст. 31 Закону про зайнятість фінансування організації громадських робіт здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів, роботодавців та інших не заборонених законодавством джерел. Такі кошти спрямовуються на:
— виплату основної та додаткової зарплати, визначеної відповідно до ч. 1 і 2 ст. 2 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.95 р. № 108/95-ВР;
— сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), зокрема, за період тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;
— оплату перших п’яти днів тимчасової непрацездатності в межах дії строкового трудового договору;
— оплату проїзду в межах регіону до місця виконання робіт і назад осіб, які беруть участь у громадських роботах;
— оплату медичного та наркологічного огляду (у разі потреби);
— придбання малоцінних необоротних матеріальних активів, господарських матеріалів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, їх ремонт та обслуговування.
Відповідно до цих видатків слід обирати і КЕКВ. Так, видатки на оплату праці слід проводити за КЕКВ 2111 "Заробітна плата", нарахування на заробітну плату – за КЕКВ 2120 "Нарахування на оплату праці", придбання матеріалів – за КЕКВ 2210 "Предмети, матеріали, обладнання та інвентар" тощо.
Що стосується застосування кодів тимчасової класифікація видатків та кредитування місцевих бюджетів, то якщо роботи проводяться щодо благоустрою певної території, то слід застосовувати код 100203 «Благоустрій міст, сіл, селищ». Якщо ж проводяться громадські роботи іншого характеру, то слід застосовувати код 250404 «Інші видатки».

Відповісти

Повернутись до “Застосування КЕКВ”