Погашення займа комунального підприємства за рахунок бюджетних коштів

Кошторис складання, затвердження, виконання та інше
Pleshko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 17 січня 2013, 10:12
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса

Повідомлення Pleshko »

У 2006р. комунальне підприємство взяло займ  у ТОВ на закупівлю модульної кательні. У Комунальному підприємстві заборгованість відображалась у  фінансових звітів.  В казначействі не реєструвався ні договір займа, ні заборгованість. Як зараз можно за рахунок місцевого бюджету виділити кошти комунальному підприємству на погашення займу ????

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Діючим законодавством передбачено можливість погашення податкового боргу комунальних підприємств за рахунок коштів місцевого бюджету. Про це мова йде в п.96.1 ПКУ, у якому   передбачено організаційно-правові заходи погашення податкового боргу комунальними підприємствами.

       Вищезазначений пункт ПКУ застосовується у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено.

        З огляду на це, передумовою правозастосування заходів, передбачених   п. 96.1 ПКУ є :

- проведення публічного продажу майна комунальних підприємств, внесеного в податкову заставу. Процедура продажу такого майна урегульована ст. 95 ПКУ.

- отримана від такого продажу сума грошових коштів не покриває суму податкового боргу комунального підприємства і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено.

            Таким чином, селищна рада має право розглянути питання про виділення коштів із місцевого бюджету на сплату податкового боргу комунального підприємства лише за умови недостатності суми коштів, отриманих від продажу майна для покриття податкового боргу. До речі, з цього питання є судові рішення, що підтверджують вищенаведений висновок (постанова ВСУ від 07.04.2015 р. № 21-104а-15)

Відповісти

Повернутись до “Складання та виконання кошторису”