Додаткова оплачувана відпустка

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

У листі до редакції зазначено, що дописувач працює в державному органі на посаді державного службовця 6 місяців. До того, як його було призначено на дану посаду він працював у іншому державному органі. Має стаж державної служби понад 10 років. При цьому він запитує, чи має він право на додаткову оплачувану відпустку, адже він перейшов на роботу до іншого державного органу, де ще не пропрацював і року?
(Київська обл.)


Відповідь редакції

Відповідно до ч. 2 ст. 35 чинного Закону про державну службу державним службовцям, які мають стаж роботи в державних органах понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю до 15 календарних днів.
Порядок і умови надання цієї відпустки встановлений постановою Кабінету Міністрів України "Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток" від 27.04.1994р. № 250.
Так, абзацом 2 п. 1 цієї постанови було встановлено, що державним службовцям, які мають стаж державної служби понад 10 років надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік. При цьому загальна тривалість додаткової оплачуваної відпустки не може перевищувати 15 календарних днів за відпрацьований рік.
Нагадаємо і про те, що відповідно до ст. 10 Закону про відпустки право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
Таким чином, у осіб, які працювали менше одного року, право на одержання відпустки у повному обсязі, як основної так і додаткової (як особи, стаж державної служби якої перевищує десять років), настає за наступних умов:
- особа відпрацювала не менше шести місяців у даному органі;
- має право на отримання додаткової відпустки (тобто стаж державної служби на момент виходу у відпустку складає більше десяти років).
При цьому, зверніть увагу на той факт, що право державного службовця на отримання додаткової оплачуваної відпустки залежить саме від стажу державної служби , а не від відпрацьованого державним службовцем часу у відповідному державному органі.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Прошу надати роз’яснення щодо надання додаткової відпустки державному службовцю для санаторно-курортного лікування інваліду ІІІ групи із причиною інвалідності – трудове каліцтво, що настало в райдержадміністрації, де він працює в даний час. Державний службовець використав щорічну основну відпустку (30 к.д.) за період роботи з 30.04.2013 року по 29.04.2014 року. А в серпні 2014 року написав заяву про надання додаткової відпустки для санаторно-курортного лікування, як інвалід трудового каліцтва, спираючись на п.5 ст. 34 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності», відповідно до якої потерпілому, який став інвалідом та використав щорічну відпустку до одержання путівки у санаторно-курортний заклад, роботодавець надає додаткову відпустку для лікування (включаючи час проїзду) із збереженням на цей час середньомісячного заробітку, який він мав до ушкодження здоров'я, або заробітку, що склався перед відпусткою (за вибором потерпілого). Також відповідно до вказаного пункту потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам I групи щорічно безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування. Працівнику запропоновано здійснити санаторно-курортне лікування за рахунок наступної щорічної основної відпустки за період роботи з 30.04.2014 року по 29.04.2015 року. Працівник вимагає надання додаткової відпустки для лікування не за рахунок наступного періоду відпустки (з 30.04.2014 року по 29.04.2015 року) а додатково, мотивуючи що в 2014 році він уже використав щорічну основну відпустку. Які дії в цьому випадку роботодавця і взагалі який порядок надання цієї відпустки, які документи повинен надати працівник для її отримання?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

svetlana.b, ваше запитання опрацьовується. На відповідб може розраховувати вже на наступному тижні. Дякую.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Щодо дордаткової відпустки.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 №504/96-ВР (далі – Закон № 504) право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (далі - підприємство).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону №504 установлюються такі види відпусток:
1) щорічні відпустки:
основна відпустка (стаття 6 цього Закону);
додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці (стаття 7 цього Закону);
додаткова відпустка за особливий характер праці (стаття 8 цього Закону);
інші додаткові відпустки, передбачені законодавством;
Згідно з ч. 2 ст. 4 Закону №504 законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.
У деяких випадках відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону «Про відпустки» законодавством передбачається надання інших відпусток, які до категорії щорічних не належать, а тому повинні надаватись за інший період або взагалі незалежно від періоду.
Потерпілим, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, якщо вони використали свою щорічну відпустку до одержання путівки на санаторно-курортне лікування, наданої Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України чи придбаної потерпілим на умовах, коли витрати на придбання путівки відповідно до законодавства компенсуються зазначеним Фондом, власник зобов’язаний надати додаткову оплачувану відпустку на період санаторно-курортного лікування і проїзду до місця лікування і назад.
Порядок забезпечення потерпілих на виробництві санаторно-курортним лікуванням регулюється Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» від 23.09.99 №1105-XIV (далі – Закон №1105) та Положенням про забезпечення потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання путівками для санаторно-курортного лікування, затвердженим постановою правління Фонду від 31.10.07 №49 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26.12.07 за №1400/14667) (зі змінами).
Відповідно до ч. 5 ст. 34 Закону №1105 потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам I групи щорічно безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування.
Згідно з пунктом 2.6 Положення потерпілі, які стали інвалідами, забезпечуються санаторно-курортним лікування періодично згідно з рішенням МСЕК, а саме:
інваліди І групи щороку;
інваліди ІІ групи один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації;
інваліди ІІІ групи один раз на три роки, один раз на два роки або щороку на підставі індивідуальної програми реабілітації.
Відповідно до ч. 5 ст. 34 Закону №1105 потерпілому, який став інвалідом, періодично, але не рідше одного разу на три роки, а інвалідам I групи щорічно безоплатно за медичним висновком надається путівка для санаторно-курортного лікування; у разі самостійного придбання путівки її вартість компенсує Фонд соціального страхування від нещасних випадків у розмірі, встановленому правлінням Фонду.
Потерпілому, який став інвалідом та використав щорічну відпустку до одержання путівки у санаторно-курортний заклад, роботодавець надає додаткову відпустку для лікування (включаючи час проїзду) із збереженням на цей час середньомісячного заробітку, який він мав до ушкодження здоров'я, або заробітку, що склався перед відпусткою (за вибором потерпілого).
Середньомісячний заробіток для обчислення суми страхових виплат потерпілому у зв'язку із втраченим ним заробітком (або відповідної його частини) визначається згідно з порядком обчислення середньої заробітної плати для виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Під час обчислення середньомісячного заробітку враховуються всі види виплат, на які нараховувалися страхові внески.
Враховуючи викладене, при подачі працівником заяви про надання додаткової оплачуваної відпустки на період санаторно-курортного лікування при наявності путівки до санаторно-курортного закладу роботодавець зобов’язаний видати наказ про надання такої відпустки (включаючи час проїзду) із збереженням на цей час середньомісячного заробітку

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

1.«Потерпілим, які стали інвалідами внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання, якщо вони використали свою щорічну відпустку до одержання путівки на санаторно-курортне лікування, наданої Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України чи придбаної потерпілим на умовах, коли витрати на придбання путівки відповідно до законодавства компенсуються зазначеним Фондом, власник зобов’язаний надати додаткову оплачувану відпустку на період санаторно-курортного лікування і проїзду до місця лікування і назад». І все ж таки – «якщо вони використали свою щорічну відпустку до одержання путівки», а якщо особа може використати наступний період належної їй не використаної щорічної основної відпустки під час одержання путівки з Фонду ( як вказано у моєму запитанні – путівку запропонували в серпні 2014 року, а особа має право на належну їй невикористану щорічну основну відпустку за період роботи з 30.04.2014 року по 29.04.2015 року при цьому використавши в поточному році попередній період) – чи роботодавець зобов’язаний надавати додаткову оплачувану відпустку?
2. А якщо особа, яка призначена та працює в райдержадміністрації, стала інвалідом внаслідок нещасного випадку на виробництві чи професійного захворювання на іншому підприємстві – чи зобов’язаний теперішній роботодавець (райдержадміністрація) надавати таку додаткову оплачувану відпустку?
3. Оскільки вказана додаткова оплачувана відпустка не відноситься до категорії щорічних основної та додаткових відпусток то і обмеження щодо загальної тривалості, встановлені ст.10 Закону України «Про відпустки» (загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів, а для працівників, зайнятих на підземних гірничих роботах, - 69 календарних днів) при наданні такої відпустки не повинні застосовуватись?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Міхно Тетяна писав:У листі до редакції зазначено, що дописувач працює в державному органі на посаді державного службовця 6 місяців. До того, як його було призначено на дану посаду він працював у іншому державному органі. Має стаж державної служби понад 10 років. При цьому він запитує, чи має він право на додаткову оплачувану відпустку, адже він перейшов на роботу до іншого державного органу, де ще не пропрацював і року?
(Київська обл.)


Відповідь редакції

...
Таким чином, у осіб, які працювали менше одного року, право на одержання відпустки у повному обсязі, як основної так і додаткової (як особи, стаж державної служби якої перевищує десять років), настає за наступних умов:
- особа відпрацювала не менше шести місяців у даному органі;
- має право на отримання додаткової відпустки (тобто стаж державної служби на момент виходу у відпустку складає більше десяти років).
При цьому, зверніть увагу на той факт, що право державного службовця на отримання додаткової оплачуваної відпустки залежить саме від стажу державної служби , а не від відпрацьованого державним службовцем часу у відповідному державному органі.
тобто після того як у цього службовця стаж став вже 11 років, наприклад, на кінець року при звільненні він матиме компенсацію 5 днів за стаж державної служби 10 років і + 7 днів - за 11 років = 12 днів?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На жаль, Ви не правильно розрахували кількість днів додаткової відпуски. У разі звільнення ви матимите право на компенсацію всього за сім днів. Тобто на цей час (з ваших слів) у вас буде стаж державної служби становити 11 років. Тому керуємося в цьому випадку постановою КМУ від 27.04.1994 р. № 250 "Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток".
Нагадую, що відповідно до п. 1 цієї постанови державним службовцям, які мають стаж державної служби понад 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 5 календарних днів, а починаючи з 11-го року ця відпустка збільшується на 2 календарних дні за кожний наступний рік.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

для спрощення розуміння мого питання ставлю його так:
державний службовець після виходу 1 грудня з декретної відпустки (3 роки) має стаж державної служби на цю дату 10 років 6 місяців. Чи можна надати їй (йому) у грудні 5 днів додаткової відпустки за стаж?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Віталію, змушена Вам поставити уточнююче запитання. Виходячи зі змісту Вашої інформації, можна зрозуміти, що працівниці, яка вийшла з відпустки по догляду за дитиною, роботодавець хоче надати лише додаткову відпустку. Одразу попереджаю, що додаткова відпустка надається лише одночасно з щорічною.

Така вимога визначена в постанові КМУ від 27.04.1994 р. № 250 "Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток"). В ній, зокрема, епредбачено, що додаткові оплачувані відпустки державним службовцям надаються одночасно із щорічною відпусткою згідно з установленим графіком або за згодою сторін окремо від неї.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Брусенцова Яна писав:... Одразу попереджаю, що додаткова відпустка надається лише одночасно з щорічною.

.... або за згодою сторін окремо від неї.
???

Але добре, допустимо, що працівниця хоче взяти додаткову відпустку разом із щорічною основною за робочий період, який розпочався ще до декретної відпустки і який дає їй право ще на 2 дні.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Дуже цікавим є той факт, що якщо в діючому законодавстві зазначається "за згодою сторін", то як правило він зрідка застосовується на практиці. Тому, як правило, додаткові відпустки все ж таки долучаються до основних, на жаль.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Віталію, пропоную Вам чітко прописати ситуацію, яка склалася з працівницею: коли була прийнята на роботу, дата початку відпустки для догляду за дитиною, чи використала щорічні відпустки до відпустки для догляду за дитиною, коли закінчилася відпустка (планує вийти на роботу)? І в результаті: яке саме питання ставиться? Тобто, це отримання реальної відпустки чи отримання компенсації при звільненні?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

1. прийнята 1 квітня 2003 року
2. початок відпустки 21.12.2011
3. за робочий період з 01.04.2011 по 31.03.2012 (фактично по 21.12.2011) надавалася частини відпустки 14 днів. На інші щорічні відпустки права не було
4. відпустка закінчилася 03.03.2015
5. працівниця має бажання отримати перш за все щорічну додаткову відпустку за стаж роботи в державних органах 11 років (на сьогодні вона має саме такий стаж) терміном 7 днів до 1 квітня 2015 року, можна й з залишком основної щорічної відпустки за робочий період з 01.04.2011 по 31.03.2012 (фактично по 21.12.2011)

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Віталію, якщо під час відпустки для догляду за дитиною у працівниці виповнилося 10 років стажу держслужби, після виходу з цієї відпустки працівниця має право на отримання щорічної додаткової відпустки за виповнення стажу державної служби 11 років тривалістю 7 календарних днів. За стаж державної служби 10 років вона не має права на отримання додаткових відпусток, оскільки в цей період перебувала у відпустці для догляду за дитиною.

Такий підхід підтвердується нормами діючого законодавства. Так, згідно з п. 3 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. № 283, до стажу державної служби включається, зокрема, час відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Тобто набувши стажу державної служби більше 10 років під час перебування у відпустці для догляду за дитиною працівниця отримала право на додаткову оплачувану відпустку.
В той же час слід враховувати, що до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку, період перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не зараховується. Така вимога міститься в КЗпП (ст. 82 та 181).
Нагадаю, що додаткові оплачувані відпустки державним службовцям надаються одночасно із щорічною відпусткою згідно з установленим графіком або за згодою сторін окремо від неї (частина друга п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок і умови надання державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування додаткових оплачуваних відпусток» від 27.04.94 р. № 250 (зі змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2001 р. № 1396)).
Таким чином, вийшовши на роботу з відпустки для догляду за дитиною зі стажем дерслужби працівниця буде мати право лише на 7 днів додаткової відпустки (5 днів за 10 років держслужби в цьому разі не надаються).
Знову ж таки враховуйте період надання щорічної відпустки. У вашому випадку це буде з 01.04.15 р. до 31.03.16 р.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дякую!
Маю таку ж позицію. Не можу "домовитися" з бухгалтерами. Але своєю відповіддю Ви надали мені переваги в "озброєнні".

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Брусенцова Яна писав:Знову ж таки враховуйте період надання щорічної відпустки. У вашому випадку це буде з 01.04.15 р. до 31.03.16 р.
так щеж є по пару днів й за робочі періоди з 01.04.2011 по 31.03.2012 (фактично з 01.04.2011 по 21.12.2011) та з 01.04.2014 по 31.03.2015 (фактично з 03.03.2015 по 31.03.2015). Чи не так?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Так, Віталію, Ви цілком праві. Судячи з ваших уточнень, все ж таки працівниця викристала не всі дні відпустки, на які мала право за попередній період. Прохання на майбутнє: давайте максимально повну інформацію.
Дякую Вам, мені дуже цікаво з Вами спілкуватися.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дякую, Яно! Мені також приємно отримувати обгрунтовані відповіді, а не ставити запитання у нікуди. Тим більше таке питання, впевнений, не лише в мене. І щоб питання вичерпалося прошу ще уточнення
Брусенцова Яна писав:Таким чином, вийшовши на роботу з відпустки для догляду за дитиною зі стажем дерслужби працівниця буде мати право лише на 7 днів додаткової відпустки (5 днів за 10 років держслужби в цьому разі не надаються).
Знову ж таки враховуйте період надання щорічної відпустки. У вашому випадку це буде з 01.04.15 р. до 31.03.16 р.
Питання: працівниця не встигла взяти відпустку до 01.04.2015 і в неї розпочався наступний робочий період з 01.04.15 р. до 31.03.16 р. Отже, сьогодні вона має право піти у відпустку загальною тривалістю 46 календарних днів: вона має до основної щорічної відпустки 30 днів (не будемо брати до уваги минулі "хвости") дві додаткові 7 і 9 днів за стаж 11 і 12 років відповідно?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Віталію, не зрозуміла... Ми починали з вами з того, що працівниця має станом на сьогодні стаж державної служби 11 років. Тоді постає запитання: звідки беруться ще 9 днів, адже вона ще не має на них права. Додаткова відпуска надається безпосередньо на підставі вже наявного стажу держаної служби, я так зрозуміла, що вона ще такого стажу не має.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Брусенцова Яна писав:Віталію, не зрозуміла... Ми починали з вами з того, що працівниця має станом на сьогодні стаж державної служби 11 років. Тоді постає запитання: звідки беруться ще 9 днів, адже вона ще не має на них права. Додаткова відпуска надається безпосередньо на підставі вже наявного стажу держаної служби, я так зрозуміла, що вона ще такого стажу не має.
питання ставилося до 1 квітня 2015 року - працівниця відпрацювала місяць зі стажем 11 років, з 1 квітня 2015 року вона вже має стаж 12 років і, відповідно, ще 9 днів відпустки.
Питання в тому, що набуте право на 7 днів до 01.04.2015 не зникає, а доєднується до чергових 9 днів відпустки, право на які вона набула після 01.04.2015.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Тоді цілком з Вами згодна, якщо станом на 01.04.2015 р. працівниця вже має стаж державної служби 12 років.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Додаткова відпустка держслужбовцю надається за стаж держслужби, а не за якийсь конкретний період роботи. Тому якщо працівник використав у минулому році відпустку за 11 років стажу держслужби, то він набуває право на додаткову відпустку лише після того як буде мати 12 років стажу держслужби. :D

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дякую, Яно!

Аватар користувача
OKSI-1208
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 30 липня 2014, 13:06
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення OKSI-1208 »

Допоможіть розібратися !Чи можна компенсувати грошима невикористану додаткову відпустку за стаж державної служби

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10291
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

OKSI-1208 писав:Допоможіть розібратися !Чи можна компенсувати грошима невикористану додаткову відпустку за стаж державної служби
Так можна, якщо кошторис дозволяє і якщо працівник був вже в цьому році у відпустці!
За бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарних дні.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Питання щодо дод соц відпустки на 2-х дітей. Умова:
У жінки, яка народила другу дитину, закінчилася післяпологова відпустка 10.12.2015 і, перед виходом у відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, взяла чергову щорічну відпустку з 11.12.2015 по 11.01.2016. З 12.01.2016 року вона знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років.
Тобто і у 2015 і у 2016 році жінка має стаж роботи (по декілька днів) і у рахунок 2015 року , і у рахунок 2016 року (без фактичного виходу на роботу) і вже має 2-х дітей до 15 років.
Питання: чи має право ця жінка на компенсацію за дод соц відпустку на 2-х дітей за 2015 і 2016 роки при звільненні у лютому 2016 року без виходу з відпустки по догляду за дитиною до 3-х років? (Або чи може жінка скористатися цією дод соц відпусткою за 2015 і 2016 роки загальною тривалістю 20 днів після виходу з відпустки по догляду за дитиною у 2018 році?)

PS:
1.Стаття з Держсужбовця за 12/2015: "Працівниця стала до роботи після відпустки для догляду за дитиною до 6 років: що із соцвідпусткою на дітей", ( https://i.factor.ua/ukr/journals/ds/201 ... 14200.html ) не дає відповіді саме на це питання.

2.Цитата з листа Мінсоцполітики від 25.02.2015 р. N 76/13/116-15: "Тому реалізувати своє право на використання цієї відпустки вона може за умови, якщо на день початку відпустки має стаж роботи в рахунок року, за який просить надати їй відпустку, тривалістю хоча б один день. Період перебування у відпустках по вагітності та пологах і для догляду за дитиною не зараховується до стажу роботи, що дає право на зазначену соціальну відпустку."

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Компенсація за соціальні відпустки не надається, а використати її зможе коли вийде з декрету.

Наталія М
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 23 лютого 2016, 16:16
Регіон: Киевская область

Повідомлення Наталія М »

Підскажіть буль-ласка державний службовець має бїльше 20 років вислуги та відповідно право на додаткову відпустку 15 календарних днів з 04.06.1996року. Чи можна йому надати цю відпустку за поточний рік наприклад в травні до 04 червня

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ні- з 4 червня.

Наталія М
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 23 лютого 2016, 16:16
Регіон: Киевская область

Повідомлення Наталія М »

В яких нормативних документах це чітко прописано, чи можливо листи- роз"яснення. І таке питання якщо працівник почав працювати в державній службі в іншій установі, потім знаходився на обліку в центрі зайнятості, а наприклад в нашій устнові працює з 04.06.1996р. З якої дати він має право на додаткову відпустку? З тої дати коли він прийняв присягу держслужбовця чи з дати прийняття в нашу установу?

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”