Обчислення стажу державної служби

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

Дописувач запитує, чи можна включити до його стажу державної служби для встановлення надбавки за вислугу років, надання додаткових відпусток та призначення пенсії той період, коли він перебував у військовій частині на зборах у зв’язку із проходження перепідготовки?

Відповідь редакції :

Нагадаємо, для визначення стажу державної служби для цілей, вказаних у листі будемо застосовувати Порядок обчислення стажу державної служби, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.05.94 р. № 283 (далі — Порядок № 283.
Відповідно до абзацу 5 п. 3 Порядку № 283 до стажу державної служби включається час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях. А що включає в себе військова служба?
Згідно із ч. 4. ст. 2 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.92 р. № 2232-XII (далі — Закону про військову службу) до видів військової служби віднесено:
- строкову військову службу;
- військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу;
- військову службу (навчання) курсантів вищих військових навчальних закладів, а також вищих навчальних закладів, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки (далі - вищі військові навчальні заклади та військові навчальні підрозділи вищих навчальних закладів);
- військову службу за контрактом осіб офіцерського складу;
- військову службу за призовом осіб офіцерського складу.
Отже, як вбачається із наведеної норми проходження перепідготовки не включено до переліку видів військової служби, а відповідно зі ч. 6 ст. 2 Закону про військову службу це є лише виконанням військового обов'язку в запасі.
Єдиним виключенням із цього правила буде лише той випадок, коли особа перебуває на такій перепідготовці, тобто приймає участь у зборах для збереження та вдосконалення знань, навичок і умінь, необхідних для виконання обов'язків військової служби під час перебування на посаді в державному органі.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Особа працювала в Кіровоградській митниці з 1994 по 1997 рік на посадах:
з 10.05.1994 по 25.07.1994 - інспектор митниці;
з 26.07.1994 по 12.12.1994 - інспектор митного поста;
з 13.12.1994 по 20.04.1995 - старший інспектор митного поста;
з 21.04.1995 по 10.02.1997 – головний інспектор митного поста.
Відповідно до пункту 2 Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. N 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті митного контролю. Чи можна увесь цей час зарахувати цій особі до стажу державної служби та які підтверджуючі документи, з якої установи, крім трудової книжки, для цього треба?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Відповідно до п. 2 згаданого Вами Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого Постановою КМУ № 283 до стажу державної служби зараховується робота (служба) на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів митного контролю.
Згідно зі ст. 9 Митного кодексу України у редакції, що діяла у зазначений Вами період, безпосереднє здійснення митної справи покладається на митні органи України. Система митних органів України складається з Державної митної служби України, регіональних митниць, митниць, спеціалізованих митних управлінь та організацій, установ і навчальних закладів. 
На усі ці органи згідно з ч. 2 ст. 9 Митного кодексу покладалися функції митного контролю.
Отже усі перелічені у Вашому запиті посади підпадають під дію Порядку № 283 і можуть бути зараховані до стажу державної служби.
Відповідно до п. 4 Порядку № 283 документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.
Також у листі Нацдержслужби від 24.06.2014 р. N 3375/12-14 зазначено наступне:
<...> Що стосується безпосереднього призначення при обчисленні стажу, то слід зазначити, що такий термін чинним законодавством про державну службу не визначений. Тому можна вважати, що безпосереднє призначення у цьому випадку наявне за умови відсутності записів у трудовій книжці у період переходу особи з посади керівника підприємства на посади державних службовців першої - четвертої категорій.
Отже, якщо особа після звільнення з посади керівника підприємства призначається на державну службу на посади першої - четвертої категорій і в період між цими подіями не працювала в інших установах, організаціях, на підприємствах або не перебувала на обліку в службі зайнятості, як така, що шукає роботу, такий перехід можна вважати безпосереднім <...>
Так що у Вашому випадку, шановний запитувачу, буде досить записів з трудової книжки.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Дякую за підтердження. Трохи не зрозуміла за "безпосереднє призначення" - мова йде про призначення на посади І - ІУ категорії посад державних службовців? Чи мається на увазі аналогія застосування цієї норми? Як можна застосувати цю норму, коли особа призначається в порядку переведення з одного органу державної влади в інший, причому, наприклад, із шостої категорії посад державних службовців на сьому?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

у цій цитаті треба звертати увагу не на категорії та ранги, а на дещо інше - щоб не було розривів між роботою у органі державної влади (держслужба). Тобто, якщо людина звільнилася з держслужби і одразу була призначена на нову посаду на державній службі, чи призначена на нову посаду шляхом переведення - це безпосереднє призначення. А якщо людина звільнилася з державної служби, потім трошки попрацювала у комерційній сфері, комунальному підприємстві тощо чи мала певний час статус безробітного - це вже не є безпосереднім призначенням. У вашому випадку - безпосереднє призначення в усіх описаних посадах.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Тобто, якщо після звільнення з митниці особа працювала не на державній службі, а потім працювала, наприклад, з 2013 року на посаді завідувача сектору в управлінні соціального захисту райдержадміністрації та в даний час призначена в порядку переведення головним спеціалістом в райвійськомат, то період роботи на зазначених посадах в митниці (і в УСЗН РДА) можна зарахувати до стажу державної служби?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Виходячи з тих даних, які ви надали на форумі, кажу - так, можна.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Дякую! Цей форум як знахідка! Респект фахівцям, що допомогають у використанні норматино-правових актів! Чим більше знаєш, тим більше виникає питань і без таких спеціаліств, що працюють на цьому форумі, ой як, не легко розібратися. Тому - авторитет серед користувачів цьому форуму забезпечений!

olunya
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 листопада 2014, 23:48

Повідомлення olunya »

У мене питання по заданій темі!
Після університету працювала 3 роки за трудовою угодою на державній службі спеціалістом (присвоєно 11 ранг), куди потрапила з кадрового резерву. Після завершення терміну угоди і звільнення з міністерства, поступила на навчання до профільного навчального закладу за держзамовленням від цього ж міністерства, на підставі чого зі мною було укладено договір, за яким я забов'язана відпрацювати 3 роки у міністерстві, а вони - працевлаштувати мене у місячний термін після випуску.
Вже йде 4-й місяць мого безробіття і очікування на зайняття вакантної посади...
Скажіть, чи матиму я у цьому звязку розрив держслужби і стажу трудового? Чи маю право на грошову компенсацію?

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Підскажіть будь-ласка, чи зараховується до стажу державної служби - випробувальний період роботи (6 місяців)?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Хто може пояснити поняття безпосереднє призначення, чим воно регламентоване, і для чого використовується? Крім того цікавить підрахунок стажу держслужби в разі розриву між роботами. Чому стаж держслужби не рахується шляхом плюсування періодів перебування на держслужбі, а якимось іншим чином?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Дмитрий Иванович писав:Чому стаж держслужби не рахується шляхом плюсування періодів перебування на держслужбі, а якимось іншим чином?
:60:

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Дмитрий Иванович писав:Крім того цікавить підрахунок стажу держслужби в разі розриву між роботами. Чому стаж держслужби не рахується шляхом плюсування періодів перебування на держслужбі, а якимось іншим чином?
Все рахується, вираховується приведена дата. Ось приклади із проекту ПКМУ на сайті Нацдержслужби
http://nads.gov.ua/page/poryadok-obchys ... yi-sluzhby

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

У всіх прикладах є одна і та ж помилка. Оскільки день прийняття на роботу є робочим днем, то у кожному випадку треба або віднімати число, яке передує даті прийняятя, або до кожного результату додавати 1 день стажу. Інакше у кожному періоді втрачається один день стажу.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

lubka писав:У всіх прикладах є одна і та ж помилка.  Оскільки день прийняття на роботу є робочим днем, то у кожному випадку треба або віднімати число, яке передує даті прийняятя, або до кожного результату додавати 1 день стажу.  Інакше у кожному періоді втрачається один день стажу.
я також при підрахунках стажу до зменшуваного додаю 1 день, що те ж саме,, що додавати 1 день до кожного результату.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

Погоджуюся.

молодь
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 06 березня 2012, 15:24
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення молодь »

Допоможіть, будь-ласка, порахувати стаж державної служби
з 24 .10.1988 року по 25.04.1991-  2р. 6міс. 2 дні - райком комсомолу
далі період роботи на не державній службі
з 09.04.2004 по 07.10.2016 державна служба 12р.5міс. 29дн. Загальний стаж 15 років?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

В мене вийшло 15 років 0 місяців 1 день.

Olga Umantseva
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 22 березня 2017, 11:38
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Olga Umantseva »

Доброго дня! 
25.05.1992 - прийнята на посаду державного податкового інспектора.
01.06.1993 - присвоєно спеціальне звання - інспектор податкової служби ІІІ рангу.
29.04.1994 - прийняла Присягу державного службовця.
З якої дати я можу почати рахувати стаж державної служби?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

за попереднім законом - з дати призначення на посаду, а за новим - з дати проголошення присяги.

Olga Umantseva
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 22 березня 2017, 11:38
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Olga Umantseva »

Спасибо огромное

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Приймаємо на посаду (функції обслуговування) людину, яка має 8 років стажу на посадах державної служби та 2 роки служби в лавах Радянської армії. Чи враховується період служби в армії для виплати надбавки за вислугу років?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

до стажу для встановлення надбавки за вислугу років включаються стаж роботи у державних органах на посадах керівних працівників, спеціалістів і службовців, раніше набутий стаж державної служби, у тому числі з урахуванням періодів роботи, передбачених частиною другою статті 46 Закону України “Про державну службу”.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

так. для обчислення конкретного стажу (чи нічого не випадає) зроблять запит до ЗСУ та ДСНС щодо надання послужного списку.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 22:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Підкажіть будь ласка,обчислення стажу державної служби починається з дня прийому ра роботу,чи прийняття присяги?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

З дня прийому на роботу.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Денчик А. писав:Підкажіть будь ласка,обчислення стажу державної служби починається з дня прийому ра роботу,чи прийняття присяги?
За "старим" ЗУ про ДС стаж обчислюється з дня призначення на посаду, яка відноситься до посад дс, але з 01.05.2016 - дати набрання чинності нового ЗУ про ДС - з дати проголошення (вона саме проголошується, а не просто підписується) Присяги дс.

Людмила*
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 61
З нами з: 15 червня 2016, 11:20
Регіон: Херсонская область
Подякували: 12 разів

Повідомлення Людмила* »

Козиренко Віталій писав:
Денчик А. писав:Підкажіть будь ласка,обчислення стажу державної служби починається з дня прийому ра роботу,чи прийняття присяги?
За "старим" ЗУ про ДС стаж обчислюється з дня призначення на посаду, яка відноситься до посад дс, але з 01.05.2016 - дати набрання чинності нового ЗУ про ДС - з дати проголошення (вона саме проголошується, а не просто підписується) Присяги дс.
тобто  якщо у мене людина 1 місяць на випробувальному терміні і ранг їй присвоїться після проходження цього випроб.терміну, то виходить цей 1 иісяць не буде враховуватись до стажу ДС????

Людмила*
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 61
З нами з: 15 червня 2016, 11:20
Регіон: Херсонская область
Подякували: 12 разів

Повідомлення Людмила* »

Підкажіть будь ласка як правильнои порахувати стаж дс і приведену дату!
13.07.2015-26.10.2015 - 3м. 13дн( чи 14 дн)
04.02.2016-21.03.2018 - 2р. 1 м. 17дн (чи 18дн)
І як рахувати приведену дату ? дякую

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Людмила Король писав:
Козиренко Віталій писав:
Денчик А. писав:Підкажіть будь ласка,обчислення стажу державної служби починається з дня прийому ра роботу,чи прийняття присяги?
За "старим" ЗУ про ДС стаж обчислюється з дня призначення на посаду, яка відноситься до посад дс, але з 01.05.2016 - дати набрання чинності нового ЗУ про ДС - з дати проголошення (вона саме проголошується, а не просто підписується) Присяги дс.
тобто  якщо у мене людина 1 місяць на випробувальному терміні і ранг їй присвоїться після проходження цього випроб.терміну, то виходить цей 1 иісяць не буде враховуватись до стажу ДС????
присяга проголошується у перший робочий день, відтак йде відлік стажу дс, а ранг відповідно до цієї посади дійсно встановлюється вже після випробування. під час випробування встановлюється доплата за ранг особам, які вже перебували на дс - відповідно до того, який вони мають, або найнижчий у відповідній категорії, якщо той ранг за старим законом.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”