матеріальна допомога на оздоровлення

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Державний службовець працює на 0,5 пос.окладу 636,50 грн. - в якому розміри повинна бути матеріальна допомога на оздоровлення 636,50 грн. чи 1273,00 грн. (ст.35 Закону Про державну службу "у розмірі посадового окладу"))? Дякую

Аватар користувача
panyutinorada
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1102
З нами з: 29 травня 2014, 10:21
Подякували: 6 разів

Повідомлення panyutinorada »

Якщо в установі нема фінансової можливості виплачувати МД на оздоровлення в розмірі середньомісячної заробітної плати, то тоді обов'язкова виплата в розмірі посадового окладу, але саме цього працівника ( як за штатним розписом), тобто, посадового окладу виходячи з 0,5 його ставки.

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Підскажіть, будь-ласка, якщо держслужбовець (і не держслужбовець також по постанові 1298) в січні під час часткової відпустки отримає мат.допомогу на оздоровлення в розмірі одного пос.окладу, а на протязі року звільнеться, чи має він на іншому підприємстві під час відпустки отримати мат.допомогу на оздоровлення?

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Ні, не має. Зокрема, Закон України "Про державну службу" (ст. 35) передбачає, що така допомога виплачується при наданні щорічної відпустки працівнику. Як розумієте така відпустка є одна на рік, а отже і матеріальна допомога на оздоровлення також.

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Нагадаємо, що відповідно до ст. 35 Закону України «Про державну службу» від 16.12.93 р. № 3723-XII (далі – Закон № 3723) державним службовцям надається щорічна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки, з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу. При цьому відповідно до пп. 3 п. 2 постанови КМУ «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» від 09.03.2006 р. № 268 (далі – постанова № 268) керівникам місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, органів прокуратури, судів та інших органів державної влади у межах установленого фонду оплати праці надано право надавати працівникам допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
А тепер звернемо вашу увагу на позицію щодо цього питання Національного агентства України з питань державної служби, яка була висловлена ним у листі ще від 02.11.2011 р. № 7183/12-11. В ньому, власне, Нацдержслужба також оперує вимогами ст. 35 Закону № 3723.
Крім іншого в листі наводяться положення Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі – Закон № 504), які стосуються терміну настання права на відпустку та можливості поділу її на частини. Це ключові моменти, які є важливими при вирішенні питання відповідно настання права державного службовця на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення.
Нагадаємо і про це зазначає Нацдержслужба, що відповідно до ст. 10 Закону № 504 право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даному підприємстві.
При цьому Нацдержслужби робить висновок, що у осіб, які працювали менше одного року, право на одержання вказаної допомоги у повному обсязі настає після закінчення шести місяців безперервної роботи у відповідному державному органі.
Також Нацдержслужба у своєму листі інформує, що відповідно до ст. 12 Закону № 504 щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
Отже, на думку Нацдержслужби, вказана матеріальна допомога у повному обсязі надається до основної безперервної частини щорічної відпустки, яка має становити не менше 14 календарних днів.
Змушені констатувати, що позиція Нацдержслужби щодо питання виплати матеріальної допомоги на оздоровлення не є єдиною.
З цього приводу також висловлювало свою думку Міністерство праці і соціальної політики України (сьогодні Мінпраці). Відповідні листі були підготовлені в 2008 та 2010 роках. Одразу зазначимо, що вона є дещо іншою. Так, наприклад, в листі від 26.02.2008 р. № 87/13/84-08 «Щодо можливості поділу щорічної відпустки і виплати матеріальної допомоги на оздоровлення» також продублювала вимоги ст. 12 Закону № 504, , що згідно зі статтею 12 Закону України «Про відпустки» щорічну відпустку на прохання. Але при цьому Мінсоцполітики уточнило, що основна частина відпустки (яка складається з 14 днів) не обов'язково повинна бути першою її частиною. Наприкінці свого листа Мінсоцполітики констатувало, що у випадку поділу щорічної відпустки на частини, допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки.
В більш пізньому листі від 19.07.2010 р. № 671/13-84-10 "Щодо виплати допомоги для оздоровлення державним службовцям" Мінпраці підтримує раніше висловлену думку.
В цьому листі, зокрема, зазначається, що ч. 1 ст. 35 Закону № 3723 передбачено надання державним службовцям щорічної відпустки тривалістю 30 календарних днів з виплатою допомоги для оздоровлення у розмірі посадового окладу.
При цьому згідно з пп. 3 п. 2 постанови № 268 керівникам органів надано право за наявності коштів надавати працівникам допомогу для оздоровлення при наданні щорічної відпустки в розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати працівника.
Це одна й та сама допомога, виплата якої у розмірі посадового окладу є обов'язковою при наданні щорічної відпустки, а за наявності коштів - у розмірі середньомісячної заробітної плати.
При цьому під час формування фонду оплати праці на відповідний бюджетний рік для кожного працівника передбачається одна допомога для оздоровлення.
Що стосується виплати допомоги на оздоровлення при наданні частини відпустки, то відповідно до ст. 12 Закону № 504 щорічну відпустку на прохання працівника може бути поділено на частини будь-якої тривалості за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.
У випадку поділу щорічної відпустки на частини зазначена допомога виплачується працівникові один раз на рік при наданні будь-якої з частин щорічної відпустки.
Тобто, позиції Мінсоцполітики (Мінпраці) та Нацдержслужби щодо «прикріплення» матеріальної допомоги на оздоровлення до частини щорічної відпустки дещо різняться. Так, Мінсоцполітики дотримується думки, що така допомога може надаватися з будь-якою частиною відпустки. В той же час Нацдержслжби у своєму листі роз’яснила, що матеріальна допомога надається лише з основною частиною відпустки (яка складає 14 календарних днів).
Слід відмітити, що на практиці вже багато років дійсно матеріальна допомога державним службовцям виплачується одночасно з наданням основної частини відпустки. В той же час стосовно такої практики постійно виникають запитання: чиїми рекомендаціями керуватися - Мінсоцполітики (Мінпраці) чи Нацдержслужби?
Готуючи відповідь на запитання з форуму ми натрапили ще на один лист Мінпраці, датований 28.08.2014 р. Його було розміщено на сайті Запорізької обласної державної адміністрації і підготовлено на запит департаменту соціального захисту населення. В ньому знову ж таки Мінпраці наполягає на тому, що матеріальна допомога на оздоровлення виплачується працівникові один раз при наданні будь-якої з частин щорічної основної відпустки за його заявою. При цьому уточнюється, що вимоги щодо виплати допомоги на оздоровлення до більшої частини щорічної основної відпустки або до основної безперервної її частини законодавством не визначено. Більше того, Мінпраці у цьому ж листі висловило свою думку і щодо листа Нацдержслужби (з позицією щодо виплати допомоги разом з наданням основної частини відпустки). Мінпраці, зокрема, зазначило, що повноважень щодо надання роз'яснень з питань праці Положенням про Національне агентство з питань державної служби не передбачено. Цікава думка...
Отже по факту маємо дві протилежні позиції щодо приєднання виплати матеріальної допомоги до тієї чи іншої частини відпустки. В такій ситуації можна лише говорити про те, що відповідальність за прийняття відповідного рішення повинен взяти на себе керівник і бути готовим відстоювати його.
Знову ж таки нагадаємо, що листи міністерств та інших центральних органів виконавчої влади не є нормативно правовими актами, які врегулюють правовідносини. Вони лише роз'яснюють норми права, які встановлені законодавством і такі листи не можуть визначати норми права. Такі листи мають лише рекомендаційний характер, тому при прийнятті того чи іншого рішення необхідно керуватися нормами діючого законодавства.
Тепер власне щодо питання, яке було розміщено на форумі. Ми не даремно вище привели загальні правила виплати матеріальної допомоги на оздоровлення. З наведених вище норм діючого законодавства та роз’яснень, наданих Мінсоцполітики (Мінпраці) та Нацдержслужби, вбачається, що матеріальна допомога на оздоровлення виплачується лише один раз на рік при наданні щорічної відпустки (її частини). Тобто, на нашу думку, незалежно від того змінив державний службовець місце роботи, він має право на отримання такої допомоги лише один раз. у більшості може постати запитання: яким чином перевірити, чи отримував державний службовець за попереднім місцем роботи матеріальну допомогу? Відповідаючи на це запитання одразу звернемо вашу увагу на ст. 25 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП), в якій зазначається, що при укладенні трудового договору забороняється вимагати від осіб, які поступають на роботу, відомості про їх партійну і національну приналежність, походження, реєстрацію місця проживання чи перебування та документи, подання яких не передбачено законодавством. Нагадаємо, що відповідно до ст. 24 КЗпП при укладенні трудового договору громадянин зобов'язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, - також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров'я та інші документи. Отже, ваш працівник під час прийняття на роботу не зобов'язаний повідомляти про виплати одержані за попереднім місцем роботи і у вас право вимоги таких відомостей законом не передбачено... Хоча в той же час законодавством не заборонено, щоб ви зробили відповідний запит за попереднім місцем роботи державного службовця. Це наше бачення вирішення зазначеної у запитанні ситуації. Всі інші дії ви маєте вчиняти на ваш розсуд.

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Дякую за розгорнуту відповідь!

Аватар користувача
JAFA
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення JAFA »

Брусенцова Яна, доброго дня. Підкажіть, будь ласка, в такій ситуації: матеріальна допомога на оздоровлення керівнику та заступнику погоджується органом вищого рівня?

Anna Finuprav

Повідомлення Anna Finuprav »

[font='Noto Sans', sans-serif]Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, як розраховувати суму відпускних, якщо держслужбовець йде у відпустку у травні 2016 року? Брати в розрахунковий період попередні 12 місяців чи використовувати порядок №100 і нараховувати по новим окладам? і чи можливо буде зробити перерахунок суми відпускних, якщо відпускні нараховано за старою схемою?[/font]

lanasw
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 13
З нами з: 30 листопада 2015, 08:55
Регіон: Полтавская область

Повідомлення lanasw »

Доброго дня! Допоможіть будь, ласка. Державний службовець іде у відпустку із 5 серпня 2016 року. У липні місяці 2016 року йому виплачують відпускні та грошову допомогу на оздоровлення. Які місяці (травень-червень) чи (червень-липень) повинні братися для розрахунку виплати середьономісячної грошової допомоги на оздоровлення. Дякую

Светлана1736
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 215
З нами з: 04 січня 2013, 11:06
Регіон: Херсонская Область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Светлана1736 »

lanasw писав:Доброго дня! Допоможіть будь, ласка. Державний службовець іде у відпустку із 5 серпня 2016 року. У липні місяці 2016 року йому виплачують відпускні та грошову допомогу на оздоровлення. Які місяці (травень-червень) чи (червень-липень) повинні братися для розрахунку виплати середьономісячної грошової допомоги на оздоровлення. Дякую
Для розрахунку мат. допомоги беруться 2 м-ці , що передують відпустці, у Вашому випадку це  червень-липень

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Да, не означает, конечно

ksanka_vv
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 18 квітня 2017, 21:55
Регіон: Киевская область

Повідомлення ksanka_vv »

Доброго вечора, підкажіть будь-ласка Комунальна установа що фінансується з районного бюджету. Працівнця має право на додаткову відпустку (матір "одиначка") чи можливо виплатити їй при додатковій відпустці матеріальну допомогу на оздоровлення? Дякую.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Natochka писав:Підскажіть, будь-ласка, я працюю на підприємстві з 2003 року. В період з  2012 по 17.09.2017 року перебувала у відпустці по догляду за дитиною до 4 років. на роботу вийшла з 19.09.2016 року. За попередні роки маю невикористану щорічну відпустку 16 календарних днів. чи маю я право на отримання матеріальної допомоги, якщо я візьму невикористану частину щорічну відпустку за попередні роки. Те що в мене була відпустка по догляду за дитиною не  означає ж що я зновприйнятий робітник на даному підприємстві? я правильно розумію.
Допоможіть будь-ласка!!!
Матеріальна допомога на оздоровлення надається один раз на рік до основної частини відпустки. По суті, немає ніякої різниці чи Ви її отримаєте до частини щорічної відпустки за попередні роки або за поточний робочий рік - все одно Ви маєте право на одну допомогу на рік!

Liliia.rada
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 03 березня 2015, 14:45

Повідомлення Liliia.rada »

Доброго дня! Будь ласка, допоможіть. Зрозуміло, що мат.допомогу на оздоровлення виплачують один раз на рік до будь-якої частини відпустки (у разі її поділу). Також умовою надання мат.допомоги є право на відпустку. А якщо працівник у минулому році взяв 14 днів відпустки за період 2015-2016 років з виплатою мат.доп. і більше не ходив у відпустку, а в цьому році хоче догуляти свої 16 днів (загальна тривалість 30 днів, посадова оосба місцевого самоврядування) за 2015-2016р. Чи може він отримати мат.допомогу в цьому році під відпустку минулого періоду? Чи обов"язково брати "новий" (поточний) період , щоб отримати мат.допомогу на оздоровлення? Заздалегідь вдячна!!!

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Наскільки мені відомо матеріалка не прив'зяується до періоду за який надається відпустка, матеріальна надається одна на весь бюджетний рік. Але, з іншої сторони працівник має відбути відпустку згідно графіку відпусток до кінця року, а за ненадання відпустки більше двох років на роботодавця може бути накладено штраф.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

декретна це по вагітності і пологам? тоді такий варіант:
Закон: "Щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну безперервної роботи у перший рік роботи на даному підприємстві за бажанням працівника надаються:

1) жінкам - перед відпусткою у зв'язку з вагітністю та пологами або після неї, а також жінкам, які мають двох і більше дітей віком до 15 років або дитину-інваліда;..."

отже, берете 30 днів відпустки з виплатою грошової допомоги з 20 (чи з 21, 22, 23) жовтня (щоб до Вас не застосували роз’яснення НАДС що мат допомога надається лише тоді коли працівник отримав право на відпустку повної тривалості - ч-з 6 місяців), а 24-го приносите лікарняний і займаєтеся найважливішим - чекаєте дитину.

За законом частина основної відпустки з 24 жовтня, яка збіжиться з відпусткою пологовою, перенесеться й використається за Вашою заявою: "Щорічна відпустка повинна бути перенесена на інший період або продовжена в разі:
...
3) настання строку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами;"

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Daryna писав:Доброго дня, підкажіть будь ласка, якщо основний пацівник виходить на роботу після 3-річної декретної відпустки в червні - хто повинен отримати матеріальну допомогу на оздоровлення за бюджетний рік - він, чи працівник, які заміняв його на час декретної відпустки? Дякую
Вообще-то, оба могут получить.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Зазвичай матеріальна допомога планується на штатну одиницю, а не на кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах. А взагалі, якщо достатньо фонду економії, то звісно, отримати можуть обидва працівники.

Marusnata
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 травня 2016, 10:39
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 9 разів

Повідомлення Marusnata »

Якщо працівниця (посадова особа ОМС) після закінчення листка непрацездатності по вагітності і пологах одразу пише заяву на щорічну відпустку (вона має право на неї за поточний рік), а також заяву на виплату мат. допомоги на оздоровлення. Чи має вона право на мат. допомогу, якщо в поточному році немає жодного відпрацьованого дня?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Marusnata писав:Якщо працівниця (посадова особа ОМС) після закінчення листка непрацездатності по вагітності і пологах одразу пише заяву на щорічну відпустку (вона має право на неї за поточний рік), а також заяву на виплату мат. допомоги на оздоровлення. Чи має вона право на мат. допомогу, якщо в поточному році немає жодного відпрацьованого дня?
має право на відпустку, а значить і на мат допомогу

Oleg1971
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 425
З нами з: 18 грудня 2017, 09:33
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 186 разів

Повідомлення Oleg1971 »

Співробітник з січня 2018 року по липень 2018 року працював за контрактом в ОМС. Контракти були на 1 місяць, після закінчення підписувався новий контракт та виплачувалися кошти за невикористану відпустку. З липня 2018 року працівник за результатами конкурсу прийнятий на цю ж посаду як посадова особа ОМС. Чи має він право на виплату допомоги на оздоровлення, якщо до кінця року візьме відпустку за фактично відпрацьований час?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Oleg1971 писав:Співробітник з січня 2018 року по липень 2018 року працював за контрактом в ОМС. Контракти були на 1 місяць, після закінчення підписувався новий контракт та виплачувалися кошти за невикористану відпустку. З липня 2018 року працівник за результатами конкурсу прийнятий на цю ж посаду як посадова особа ОМС. Чи має він право на виплату допомоги на оздоровлення, якщо до кінця року візьме відпустку за фактично відпрацьований час?
по держслужбі є роз’яснення щодо надання мат допомоги за наявності права на відпустку повної тривалості, тобто через 6 місяців від дати призначення. думаю, що це ж стосується й ОМС.

Rozbeyko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 20 листопада 2018, 17:23
Регіон: Киевская область

Повідомлення Rozbeyko »

Добрий день, є таке питання: я інвалід 2 групи, почав працювати на держслужбі в середині вересня, хочу піти у відпустку на 14 днів десь з 17 грудня, чи я можу отримати мат. допомогу на оздоровлення? Просто я ще не відпрацювавши 6 місяців і не знаю, чи маю таку можливість.

Старлена
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 11 березня 2014, 08:35
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення Старлена »

Доброго дня! Підскажіть, будь ласка, працівник призначений в лютому 2019 року, в червні хоче йти у основну щорічну відпустку(6 місяців ще не пропрацював) за відпрацьований час. Питання: чи положено йому матеріальну допомогу на оздоровлення?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

нормативно-правової позиції з цього приводу немає.
роз’яснення змінюються, наприклад:
https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v7183859-11
http://lviv.dsp.gov.ua/?p=747

Отже, законом передбачено, то можна виплачувати будь-коли (до будь якої з частин відпустки), навіть коли це 6 місяців. на розсуд керівника як відпустка, так і допомога до 6 місяців роботи.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”