Пенсія державному службовцю

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

На сайті Пенсійного фонду України розміщено відповідь на запитання стосовно пенсії державного службовця.

Запитання: Отанні 15 років я працювала на державній службі. Всього маю 35 років страхового стажу. Якщо у січні 2015 року мене звільнять з посади державного службовця у зв’язку із скороченням штату, чи матиму я право вийти на пенсію за нормами Закону України "Про державну службу" за півтора року до досягнення пенсійного віку?

Відповідь: Відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу", на одержання пенсії державних службовців мають право, зокрема жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності 30 років страхового стажу, у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.

Таким чином, Ви набудете право на призначення пенсії за нормами статті 37 Закону України "Про державну службу" після досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за умови, що на момент досягнення зазначеного віку будете працювати на посаді державного службовця.

З 1 січня 2015 року в Законі України "Про зайнятість населення" статтю 49, якою було гарантовано право дострокового виходу на пенсію, за півтора року до досягнення пенсійного віку, при звільнені у зв’язку із скороченням штатів або за станом здоров’я, виключено.

(За матеріалами офіційного сайта Пенсійного фонду України http://www.pfu.gov.ua/pfu/control/uk/pu ... _id=201490)

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”