Звернення до користувачів

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

Шановні користувачі!

Якщо у вас виникли запитання щодо практичного застосування нормативних актів, які регулюють питання проходження державної служби, ви можете сміливо скористатися нашою негайною допомогою у їх вирішенні. Фахівці видання "ДЕРЖСЛУЖБОВЕЦЬ" залюбки нададуть вам поради, рекомендації та роз'яснення з вирішення будь-яких питань у сфері прийняття, проходження та звільнення з служби.

Відгуки читачів на адресу редакції підтверджують, що інформація, яку ми публікуємо на сторінках "ДЕРЖЧСЛУЖБОВЦЯ" є актуальною та допомагає вам оперативно і зважено вирішувати важливі професійні задачі. Але інколи виникають такі ситуації, що допомога фахівців потрібна негайно. І тут вам у нагоді стане наша співпраця на цьому ресурсі. Тож сподіваємося на плідну співпрацю і чекаємо на ваші запитання.

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Виписую журнал "Держслужбовець" з першого номера - дійсно фахівці цього журналу не раз виручали, надаючи фахові консультації. Ось і тепер прошу термінової допомоги у питанні звільнення працівника у зв"язку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці. В зв"язку із змінами в структурі та в штатному розписі у працівника змінюються посадові обов"язки та розмір посадового окладу, при цьому його посада не скорочується. Працівника повідомлено письмово під особистий підпис про зміну істотних умов праці (видано відповідне розпорядження) та запропоновано працювати в нових умовах праці. Однак, працівник не заявляє письмово своєї позиції щодо згоди працювати в нових умовах, а також не пише заяви про те, що він не бажає здійснювати роботу після зміни істотних умов праці. Усно заявляє, що жодної заяви писати не буде. Чи має право роботодавець після закінчення 2 місяців за відсутності будь - якої письмової заяви працівника звільнити його у зв"язку з відмовою від продовження роботи внаслідок зміни істотних умов праці на підставі п.6 ст.36 КЗпПП? Коли повинен бути звільнений працівник, якщо в день звільнення він знаходиться на тимчасовій непрацездатності? Оскільки звільнення на підставі п.6 ст.36 КЗпП не є звільненням за ініціативи роботодавця, що унеможливлює звільнення під час лікарняного, то чи можливе таке звільнення працівника під час тимчасової непрацездатності (в день закінчення 2 місяців) з подальшою оплатою листка непрацездатності? Зарані дякую та надіюсь на оперативну відповідь.

Міхно Тетяна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 03 лютого 2014, 07:52
Регіон: Харків
Контактна інформація:

Повідомлення Міхно Тетяна »

Звільняти таку особу не можна, бо вона не надала письмової відмови від переведення на нові умови праці. Тим більше не можна звільняти особу під час її знаходження на лікарняному. Можна надіслати їй письмове повідомлення про те, що у зв'язку із тим, що вже сплив двомісячний термін із часу її попередження про зміну умов праці і від неї не надійшло письмової відмови від такого переведення ви будете змушені перевести її на нову посаду. Тим самим ви вбережете себе від можливого у подальшому позову про визнання звільнення незаконним та поновлення на посаді та виплати середнього заробітку за весь час вимушеного прогулу (тобто з дати звільнення по день фактичного поновлення на посаді) Більш детально з цього приводу можна прочитати на сторінках "ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯ" № 4 (квітень) Методичні рекомендації "Звільнення за ініціативою власника: ліквідація, реорганізація, скорочення".
Зверніть увагу і на те, що звільняти в день закінчення 2 місяців після повідомлення не можна, таку процедуру можна робити лише на наступний день після спливу 2-х місяців і пізніше...

svetlana.b
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 03 липня 2014, 22:01

Повідомлення svetlana.b »

Тетяно Анатоліївно, дякую Вам за допомогу. Ви, як завжди, підказуєте компетентні рішення із складних ситуацій. Ще хочу додати, що питання вирішилось позитивно, при наймні конкретно - практично за декілька днів особа визначилась і написала заяву про переведення, що дало можливість діяти в рамках трудового законодавства. Ще раз дякую за співпрацю.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”