Додаткова оплачувана відпустка

elen1
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 25 листопада 2016, 22:38
Регіон: Донецкая область

Повідомлення elen1 »

Дуже дякую.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

elen1, так, маєте право - як будь-яка інша відпустка вона є "перехідною", а при звільнні навіть через Н років має бути компенсована (і навіть якщо вона "зависне", а за 10 і наступні стажі відпустки будуть використані). "неперехідними" є навчальні, спортивні, "чорнобильські" та "УБД" відпустки - вони виділенні в окрему статтю Закону.

elen1
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 25 листопада 2016, 22:38
Регіон: Донецкая область

Повідомлення elen1 »

А як мені це право реалізувати,якщо до графіку відпусток кількість днів додаткової відпустки на 1 травня 2016року не поставили ні в 2016 році,ні в 2017році?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Відпустки не мають строку давності, тому пишіть заяву попередньо погодивши з керівництвом.

elen1
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 25 листопада 2016, 22:38
Регіон: Донецкая область

Повідомлення elen1 »

Який період вказати в заяві?

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Додаткова відпустка надається за вислугу, а не за період. Тобто, з кожного 21 листопада Ви можете брати додаткову відпустку відповідної тривалості днів вислуги років. Але, звісно із погодженням роботодавця, який немає права не надавати відпустки більше двох років. Якщо Ви "незамінний" працівник нехай виплатять компенсацію за невикористану відпустку.

Тишка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 15 січня 2013, 16:20
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Тишка »

Доброго дня! Така ситуація: працівник зі стажем державної служби понад 20 років прийшов на державну службу (за конкурсом, перед цим деякий час не працював)  у вересні 2016 року, а у квітні 2017 року хоче забрати додаткову відпустку за 2016 рік. Чи правильно це, адже у 2016 році він відпрацював лише 4 місяці, а як до цього використовувалися відпустки не відомо, прийнятий не по переводу? Дякую!

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Додаткова відпустка надається за стаж державної служби, а не за календарний рік. Та й взагалі, додаткову відпустку ми надаємо лише після використання основної відпустки за відпрацьований рік. І взагалі, всі працівники мають йти у відпустки відповідно до затвердженого графіку відпусток погодженого із профспілкою.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Тишка писав:Доброго дня! Така ситуація: працівник зі стажем державної служби понад 20 років прийшов на державну службу (за конкурсом, перед цим деякий час не працював)  у вересні 2016 року, а у квітні 2017 року хоче забрати додаткову відпустку за 2016 рік. Чи правильно це, адже у 2016 році він відпрацював лише 4 місяці, а як до цього використовувалися відпустки не відомо, прийнятий не по переводу? Дякую!
[ltr]yaoleg[/ltr]



 06 лютого 2017, 21:39
Додаткова відпустка надається за вислугу, а не за період. Тобто, з кожного 21 листопада Ви можете брати додаткову відпустку відповідної тривалості днів вислуги років. Але, звісно із погодженням роботодавця, який немає права не надавати відпустки більше двох років. Якщо Ви "незамінний" працівник нехай виплатять компенсацію за невикористану відпустку.

Отже, необхідно обчислити т.з. приведену дату. і тільки за ту дату чергового року стажу можна надавати відпустку, яка буде після дати призначення на посаду. до цього додаткову відпустку мали надати/компенсувати колишні роботодавці.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

yaoleg писав:Та й взагалі, додаткову відпустку ми надаємо лише після використання основної  відпустки за відпрацьований рік.  
????

Тишка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 15 січня 2013, 16:20
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення Тишка »

Дякую! Я це розумію. У квітні 2017 року оформлена основна відпустка і додаткова за 2016 рік. А до приходу на роботу ( до вересня 2016 року) певний час людина не працювала на держ. службі, а відпустку додаткову ій надали за 2016 рік. Не можна кадровикам доказати як правильно зробити.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Тишка писав:Дякую! Я це розумію. .... і додаткова за 2016 рік. 
чи зрозуміло? бо yaoleg ще 06 лютого 2017, 21:39 писав:
Додаткова відпустка надається за вислугу, а не за період.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

У Вашому випадку додаткова відпустка буде виплачуватись за 20 років держслужби, а наступного року за 21 рік держслужби і т.д. На відміну від основної відпустки, додаткову за стаж держслужби не можна взяти "наперед", її надають тільки за певну кількість років держслужби.

Диванова
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 листопада 2012, 12:29
Регіон: Одесская Область
Звідки: Одесса
Дякував (ла): 2 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Диванова »

yaoleg писав:У Вашому випадку додаткова відпустка буде виплачуватись за 20 років держслужби, а наступного року за 21 рік держслужби і т.д. На відміну від основної відпустки, додаткову за стаж держслужби не можна взяти "наперед", її надають тільки за певну кількість років держслужби.
 Можна почути Вашу думку  стосовно ситуації. яка склалася зі мною. Вийшла з декретної відпустки в листопаді 2016 року. Трудовий стаж рахується з 27.12 (дата прийняття на роботу). хочу в червні взяти відпустку за відпрацьований період з листопада 2016 по 27.12.2016 року ( 5 днів основної щорічної відпустки). Стаж держслужби 7 років ( з серпня 2016 року) - 3 дні додаткової відпустки. Чи маю я право взяти ці 3 дні? 
Крім того, в серпні йду в основну щорічну відпустку 30 к.д за робочий рік з 27.12.16-27.12.17, та хочу взяти додаткову відпустку 4 к. д., в серпні стаж держслужби стає 8 років - відповідно -4 к.д додаткової відпустки. Чи не є порушенням, якщо взяти в одному році 2 додаткових відпустки?

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Так, маєте право на дод. відпустку за 7 років стажу. І можете взяти 2 додаткові відпустки в одному році, адже згідно абз. 3 п. 6 Порядку № 270 "За згодою між державним службовцем і керівником державної служби в державному органі додаткові відпустки за попередній і поточний періоди можуть бути надані одночасно"

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Диванова писав:
yaoleg писав:У Вашому випадку додаткова відпустка буде виплачуватись за 20 років держслужби, а наступного року за 21 рік держслужби і т.д. На відміну від основної відпустки, додаткову за стаж держслужби не можна взяти "наперед", її надають тільки за певну кількість років держслужби.
 Можна почути Вашу думку  стосовно ситуації. яка склалася зі мною. Вийшла з декретної відпустки в листопаді 2016 року. Трудовий стаж рахується з 27.12 (дата прийняття на роботу). хочу в червні взяти відпустку за відпрацьований період з листопада 2016 по 27.12.2016 року ( 5 днів основної щорічної відпустки). Стаж держслужби 7 років ( з серпня 2016 року) - 3 дні додаткової відпустки. Чи маю я право взяти ці 3 дні? 
Крім того, в серпні йду в основну щорічну відпустку 30 к.д за робочий рік з 27.12.16-27.12.17, та хочу взяти додаткову відпустку 4 к. д., в серпні стаж держслужби стає 8 років - відповідно -4 к.д додаткової відпустки. Чи не є порушенням, якщо взяти в одному році 2 додаткових відпустки?
Запам'ятайте таких два правила:
1. Щорічну відпустку Ви можете взяти наперед за робочий рік;
2. Відпустку за вислугу ВИ можете взяти лише після настання такого права. Тобто, якщо у Вас 7 років держслужби буде 31.08, то 30.08 або раніше Ви ще не маєте права на таку відпустку!
Але, звісно всі ці відпустки мають плануватися у графіку відпусток та надаються за погодженням роботодавця, а не тоді коли працівнику забажається.

YanaT
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 11 липня 2017, 16:59
Регіон: Киевская область

Повідомлення YanaT »

Доброго дня. Я розумію, що за вказаною темою вже багато написано. Але все ж таки така ситуація) Стаж державної служби складає повних 13 років, до набуття стажу 14 років не вистачило 3 дні. Обраховується стаж держслужби з 06.08.2003 року. Додаткову відпускту за вислугу 13 років тривалістю 11 днів використала. З 02.08.2017 року я звільняюся, тобто до набуття стажу 14 років не вистачить декілька днів, тому відповідно права на додаткову відпустку тривалістю 13 днів не набуду. Чи можу я взагалі у цьому випадку до звільнення скористатися своїм правом на додаткову відпустку? якщо так, то якої тривалості? З кадрами вже заплуталися) оскільки вони вважають, що я мала б таке право лише у випадку якщо мала б право на максимальну тривалість відпустки, а я вважаю, що можу скористатися таким правом з огляду на ст. 10 Закону про відпустки.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Не путайте основну і додаткову відпустки, вони "заробляються" по-різному. Конкретно за вислугу відпустка надається або компенсується лише за повні роки держслужби на відміну від основної щорічної, яка може надаватися пропорційно відпрацьованих календарних днів. Тобто, якщо Ви хочете компенсацію за додаткову відпустку, Вам потрібно відпрацювати необхідний рік, щоб виникла підстава для нарахування такої компенсації.

YanaT
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 11 липня 2017, 16:59
Регіон: Киевская область

Повідомлення YanaT »

Дякую за відповідь. Питання в тому, що я хочу її використати на підставі ст. 10 Закону про відпустку. На компенсацію я не претендую. Тим більше, що кадри у такому порядку надають відпустку іншим працівникам, в яких вона максимальної тривалості.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

Стаття 10 ЗУ "Про відпустки" щодо додаткової відпустки за стаж служби не застосовується. Yaoleg правий.

YanaT
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 11 липня 2017, 16:59
Регіон: Киевская область

Повідомлення YanaT »

lubka писав:Стаття 10  ЗУ "Про відпустки" щодо додаткової відпустки за стаж служби не застосовується. Yaoleg пр
Можливо, не можу знайти відповідь на питання, чому вона не застосовується. Якщо підкажете, буду вдячна.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »


Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

YanaT писав:
lubka писав:Стаття 10  ЗУ "Про відпустки" щодо додаткової відпустки за стаж служби не застосовується. Yaoleg пр
Можливо, не можу знайти відповідь на питання, чому вона не застосовується. Якщо підкажете, буду вдячна.
Для того щоб використати таку відпустку, Ви маєте відпрацювати повний рік на держслужбі, на відміну від основної щорічної відпустки, яку можна отримувати за відпрацьовані(орієнтовно за місяць ви заробляєте 2,5 днів відпустки).
Якщо відпрацюєте повний рік, тоді у Вас виникне ПРАВО на відпустку за вислугу років!

NA AN
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 вересня 2017, 20:26

Повідомлення NA AN »

Підскажіть будь – ласка чи повинні ми виплатити компенсацію при звільненні за щорічну додаткову відпустку за держстаж, якщо державний службовець має стаж держ.служби 23 роки (право на надання додаткової відпустки настає з 01.04.2017) з грудня 2014 року по вересень 2017 року перебувала у декретній відпустці. Після декретної відпустки відпрацювала 1 день (11 вересня) і пішла у соціальну додаткову оплачувану відпустку як жінка , яка сама виховує дитину. В останні день соціальної відпустки вона напише заяву на звільнення за угодою сторін (ч.2 ст.86 ЗУ „Про державну службу”).

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

так, маєте виплатити компенсацію за 15 днів щор дод відпустки за 23 роки стажу дс.

NA AN
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 вересня 2017, 20:26

Повідомлення NA AN »

Дякую

ЛІДІЯ Кулешник
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 130
З нами з: 11 вересня 2015, 09:31
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення ЛІДІЯ Кулешник »

Доброго дня. Працівнику надається відпустка згідно "Статті 16-2. Додаткова відпустка окремим категоріям ветеранів війни

Учасникам бойових дій, інвалідам війни, статус яких визначений Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік";
всі відпустки оплачуються згідно порядку 100, про цю відпустку я там не знайшла нічого ((((
як її оплачувати ????

майстер
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 77
З нами з: 28 лютого 2013, 15:31
Регіон: Львовская область
Звідки: Самбор
Дякував (ла): 27 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення майстер »

Прошу дати консультацію: працівниця закінчила 2 вузи і зараз навчається заочно ще в одному ВЗ. Чи маємо ми право оплачувати їй виклики на сесію?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ніяких обмежень щодо кількості навчань немає.

ppl92
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 57
З нами з: 21 липня 2014, 09:24
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 5 разів

Повідомлення ppl92 »

Доброго дня. Підскажіть будь-ласка, працівник працює черговим по гуртожитку, щорічна основна відпустка його складає 24 к.д.+4 к.д. надається по кол.договору=28, ще працівник має інвалідність ІІІ групи ( згідно ЗУ Про відпустки щорічна відпустка -26 к.д.). Яку кількість відпустки потрібно надати працівнику? Дякую.

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”