Ранги держслужбовців

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Спасибо, да, уже дочитала)

Zhivlyuk Vitalia
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 21 червня 2016, 08:34

Повідомлення Zhivlyuk Vitalia »

Козиренко Віталій писав:безумовно, все що я коментую - мої трактування, а не Нацдержслужби, яка сховалася (та й експерти Фактору щось не подають вісточки). 
Пане Віталію, можливо наразі ситуація у моєму випадку прояснилася? Як Ви прокоментуєте роз'яснення  від 19.08.2016 №17/

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ні, Ваш випадок - останній абзац цього роз’яснення: https://buhgalter.com.ua/news/derzhavna ... erzhavnim/ у цьому моя особиста позиція збігається з НАДС, а ще цікаво почитати коментарі під цим текстом, які більше стосуються не цього роз’яснення, а саме того, про яке Ви згадуєте, і яке я вважаю поспіх підготовленим. Ось ще про це: https://www.facebook.com/Derzsluzbovec/ ... 1680453227

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

також 9-й, але у 2016 році вже виповнюється 3 роки на посаді адміністратора, то ж з цієї дати - 8-й.

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Шановні колеги, допоможіть розібратися.
Призначаємо особу за результатами конкурсу на посаду категорії "В" із встановленням строку випробування.
Вона має 10 ранг державного службовця за "старим" ЗУ "Про державну службу". У постанові КМУ від 20.04.2016 № 306 встановлено, що "особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і якій був присвоєний ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до найнижчого рангу у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби". Підкажіть, будь-ласка, як правильно зазначити в наказі про призначення стосовно рангу державного службовця.
Я думала зазначити так:
"Враховуючи, що Івановій І.І. було присвоєно 10 ранг державного службовця відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII “Про державну службу”, протягом строку випробування виплачувати їй надбавку за ранг відповідно до найнижчого 9 рангу державного службовця у межах категорії посад “В”.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Просто присвоюйте новий 9 ранг.
10. Державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби.

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

yaoleg писав:Просто присвоюйте новий 9 ранг.
10. Державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби.
Але ж призначаємо з випробуванням. Значить 9 ранг присвоїмо по закінченню випробування.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

думаю, що в умовах оплати праці, після зазначення посадового окладу та надбавки за стаж ДС, необхідно вписати 200 грн - надбавку за ранг, без найменування цього рангу. а в обгрунтуваннях послатися на пункт 2 ПКМУ 306.

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Козиренко Віталій писав:думаю, що в умовах оплати праці, після зазначення посадового окладу та надбавки за стаж ДС, необхідно вписати 200 грн - надбавку за ранг, без найменування цього рангу. а в обгрунтуваннях послатися на пункт 2 ПКМУ 306.
Дякую!

kowka26@i.ua
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 25 лютого 2015, 09:25

Повідомлення kowka26@i.ua »

Доброго дня, в мене з червня 2016 року був присвоєний 9 ранг  категорія "В" і працюю на посаді головного спеціаліста - адміністратора ЦНАП. А до червня 2016 року був 12 ранг 6 категорія і працювала на посаді начальника ЦНАП - державним адміністратором. Чи правильно мені присвоєний ранг з червня 2016 року?А чому не 7 ранг, відповідно до групи оплати праці, де мою посаду головного спеціаліста віднесено до 7 групи? І ще таке питання: чи можливе перейменування моєї посади головного спеціаліста - адміністатора ЦНАП, на АДМІНІСТРАТОРА ЦНАП? (відповідно до Постанови КМУ №15 від 18.01.2017 року).

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Ранги і групи оплати праці - це різні поняття!

Zhivlyuk Vitalia
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 21 червня 2016, 08:34

Повідомлення Zhivlyuk Vitalia »

Тобто у разі якщо державний службовець категорії «В» має 5 ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-XII «Про державну службу», який є поза межами категорій займаної ним посади, йому зберігається 5 ранг. У такому випадку попередній період роботи на посаді не враховується у строк для присвоєння чергового рангу.

Подробиці: https://buhgalter.com.ua/news/derzhavna-sluzhba/natsderzhsluzhba-shchodo-poryadku-prisvoyennya-rangiv-derzhavnim/
Хочу звернути увагу, що у моєму випадку 7 ранг, категорії "В" не є поза межами категорії займаної посади (6, 7, 8, 9 ранги) і на мою думку є підстави врахувати попередній період роботи на посаді який рахується від грудня 2013 року для присвоєння чергового, 6 рангу. Чи не так

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Все вірно.
Якщо працювали на одній і тій же посаді і її назва не змінювалась на протязі трьох років, то тоді мали би присвоїти 8 ранг.

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Прочитайте роз"яснення НАДС від19.08.2016 № 18-р/з.

***19Ganna84**
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 04 вересня 2017, 11:10
Регіон: Луганская область

Повідомлення ***19Ganna84** »

Уважаемые коллеги, подскажите как быть в следующей ситуации. Я, в прошлом налоговый инспектор, присвоен 11 ранг госслужащего и специальное звание инспектор налогового и таможенного дела 1 ранга (2013 год), снова устраиваюсь на госслужбу (2017 год)после небольшого перерыва (я работала на коммунальном предприятии). Меня берут на работу с испытательным сроком в 2 месяца. Имею ли я право на получение надбавки за ранг во время испытательного срока ([font='Times New Roman', serif]особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і має ранг, присвоєний за попереднім місцем роботи, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до такого рангу;)[/font]
и какой ранг мне должны присвоить? (согласно постанови № 306 от 20 апреля 2016 года по таблице соотношений присвоенное мне спец. звание соответствует 7 рангу госслужащего пункт 10. , но Державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. При цьому строк відпрацювання для присвоєння чергового рангу включає попередній період роботи державного службовця на займаній посаді.
У разі коли державному службовцю, який має відповідне військове звання, дипломатичний ранг чи інше спеціальне звання, присвоєно ранг відповідно до зазначеного Закону, що є нижчим, ніж передбачено співвідношенням, йому присвоюється ранг на рівні рангу виходячи із співвідношення.
) В трудовой сделана запись только о присвоении спец. звания, о присвоении 7 ранга записей нет. В Законе о госслужбе:Стаття 39. Ранги державних службовців
...
Порядок присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями визначаються Кабінетом Міністрів України.

Співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування, військовими званнями, дипломатичними рангами та іншими спеціальними званнями встановлюється для випадків призначення осіб, яким присвоєно такі спеціальні звання, на посади державних службовців, на яких може бути присвоєно нижчий ранг. У такому разі особі присвоюється ранг державного службовця на рівні рангу, який вона мала відповідно до спеціальних законів.
...
5. Ранги державних службовців присвоюються одночасно з призначенням на посаду державної служби, а в разі встановлення випробування - після закінчення його строку. Державному службовцю, який вперше призначається на посаду державної служби, присвоюється найнижчий ранг у межах відповідної категорії посад.

Как быть в этой ситуации? Достаточно ли записи в трудовой о присвоении специального звания для присвоения ранга по "таблице соотношения" по Постанове КабМина № 306, или специальное звание ничего не значит для присвоения ранга согласно нового Закона о госслужбе (ст. 39)????

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

У Вашій ситуації
...особі, яка призначена на посаду державної служби з випробуванням і якій був присвоєний ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, надбавка за ранг у період випробування виплачується відповідно до найнижчого рангу у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. У разі належності посади до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно із зазначеним Законом, надбавка за ранг виплачується відповідно до раніше присвоєного рангу.

Якщо Вас призначили на посаду категорії "В", то під час випробування виплачується надбавка відповідно до 9 рангу державного службовця.

Після закінчення строку випробування Вам повинні присвоїти 7 ранг державного службовця відповідно до співвідношення між рангами та спеціальними званнями (додаток 6 до Порядку).

Alla Semenyuk
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 17 березня 2017, 11:37
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Alla Semenyuk »

Доброго дня! Підкажіть будь ласка! Невпевнена коли людині потрібно присвоїти ранг. Така ситуація: 
працівник прийшов на роботу : 
09.09.2014 року, випробувальний термін - 3 місяці, 
09.12.2014 року йому присвоїли 15 ранг
09.12.2015 року йому присвоїли черговий ранг 14 ранг
Коли я йому мала присвоїти ранг згідно нового законодавства 8 ранг (якщо з 01.05.2016 року присвоїли 9)?
а) 09.09.2017 року
б) 09.12.2017 року
б) 09.12.2019 року

я думаю варіант А

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Восьмий ранг маєте присвоїти не раніше 01.05.2019 року.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Alla Semenyuk, як на мене, на кадровик 1 доречна порада щодо варіанту а.

Alla Semenyuk
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 17 березня 2017, 11:37
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 8 разів

Повідомлення Alla Semenyuk »

Мене збиває те, що в постанові про присвоєння рангів номер 306, п. 10 прописано, що для присвоєння чергового рангу потрібно враховувати попередній період роботи на займаній посаді, яка буде ваша думка щодо цього?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Alla Semenyuk, так і є 3 роки на посаді - це відповідно до п.10, а вже коли п.10 можна буде не дивитися - 3 роки від попереднього рангу.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 22:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Вітаю. Допоможіть біль ласка з вирішенням такого питання. Державний службовець отримавши попередній ранг працював в іншому відділі. В минулому році він був переведений до відділення персоналу і в цьому році мав би отримати черговий ранг, але керівник не згоден з цим мотивуючи це тим, що з моменту переведення термін у 3 роки для присвоєння чергового рангу обнулився і розпочався знову. Зміни істотних умов праці не відбулося. Державний службовець як і був так і після переведення залишився на посаді спеціаліста. Буду вдячна за роз```яснення.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Денчик А., не важливо, що він був спеціалістом і там і там! Важливо, що він був спеціалістом відділу А, а зараз спеціалістом відділу Б. Отож, він обов'язково має відпрацювати на посаді спеціаліста відділу Б - 3 роки для присвоєння чергового рангу.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 22:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Дякую за відповідь.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Денчик А., зверніть увагу на те, що 10-им пунктом передбачено, що для присвоєння чергового рангу включається попередній період роботи державного службовця на займаній посаді до 1 травня 2016 року. Після 01.05.2016 важливі вже не переходи, а категорія посади. якщо вже не переконаєте свого керівника, то хоча би відраховуйте ці 3 роки від 01.05.2016 - дати присвоєння найнижчого рангу (тобто взагалі не користуватися 10-им пунктом). і телефонуйте на "гарячу лінію" НАДС.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 22:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Добрий вечір. Допоможіть вирішити ось таку задачку. Державний службовець мав отримати черговий ранг 16.05.2017 року, однак 10.02.2017 року отримав догану, яку було знято 22.08.2017 року. З 27.10.2017 року державний службовець знаходиться у відпустці по пологах і вагітності, та вимагає пристроїти їй черговий ранг з 25.10.2017 року. За моїми підрахунками, дата не співпадає. як правильно обчислити цей період. Іще одне запитання чи входить період відпустки по вагітності та пологах до періоду зарахування на присвоєння чергового рангу, та якщо момент присвоєння чергового рангу державному службовцю припадає на час відпустки по пологах і вагітності чи маю я право на присвоєння чергового рангу. Буду дуже вдячна за відповідь.

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Держслужбовцю ранг присвоюється кожних три роки за умови успішного виконання посадових обо'язків. По Вашому треба більше конкретики, який саме ранг вже присвоєний, коли, чи змінювалась назва штатної одиниці. Час перебування на лікарняному входить у стаж для присвоєння чергового рангу.
До стажу роботи для присвоєння чергового рангу не враховуватиметься період перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та у відпустці без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Денчик А. писав:10.02.2017 - 22.08.2017 року - випадає  з трирічного терміну (не враховується в успішне відпрацювання).
знаходиться у відпустці ... - зараховується - входить період відпустки по вагітності та пологах до періоду зарахування на присвоєння чергового рангу
якщо момент присвоєння чергового рангу державному службовцю припадає на час відпустки по пологах і вагітності чи маю я право на присвоєння чергового рангу - 
так, якщо керівник державної служби погодиться з поданням служби управління персоналом щодо успішної роботи. а якщо не погодиться - то це вже стягнення і має бути мотивування.

Денчик А.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 13 грудня 2017, 22:19
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 6 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Денчик А. »

Дуже вдячна за відповіді.

СВН
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 36
З нами з: 13 березня 2015, 08:55
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення СВН »

Доброго дня! Виникло питання щодо присвоєння чергового рангу. Державному службовцю з 01.05.2016 року присвоєний 9 ранг державного службовця в межах категорії В. 07.11.2017 його призначено на рівнозначну посаду в іншому державному органі (за переведенням). Коли треба присвоїти йому черговий ранг?

Відповісти

Повернутись до “Державна служба”