Сторінка 1 з 6

Ранги держслужбовців

Додано: 22 серпня 2014, 11:13
Luda_66
Добрий день, підскажіть , будь-ласка, як нам надати черговий ранг працівнику, якому 08.11.12р. було накладено дисциплінарне стягнення (затримка ранга на 3місяці), а призначено 15ранг 15.12.11року по попередньому місцю роботи, а по переводу в нашу установу призначена на посаду 18.04.12р.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 27 серпня 2014, 10:59
ANNA6724
Підскажіть, будь-ласка, якщо держслужбовець працює на 0,5 посадового окладу, як йому розрахувати ранг (на 1 пос.оклад=55грн.) ? Дякую

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 27 серпня 2014, 11:07
Luda_66
за відпрацьований час рахується(пропорційно), так як і всі інші виплати. У вашому випадку 55/2=22,50грн.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 04 вересня 2014, 10:00
Luda_66
Luda_66 писав:Добрий день, підскажіть , будь-ласка, як нам надати черговий ранг працівнику, якому 08.11.12р. було накладено дисциплінарне стягнення (затримка ранга на 3місяці), а призначено 15ранг 15.12.11року по попередньому місцю роботи, а по переводу в нашу установу призначена на посаду 18.04.12р.
дайте,будь ласка, на моє питання відповідь-чекаю!

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 05 вересня 2014, 16:25
Брусенцова Яна
Порядок присвоєння рангів державним службовцям передбачений статтею 26 Закону України „Про державну службу" та Положенням про ранги державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.96 № 658.

Відповідно до ст. 26 вказаного Закону при прийнятті на державну службу службовцю присвоюється ранг у межах відповідної категорії посад. Для присвоєння чергового рангу в межах відповідної категорії посади державний службовець повинен успішно відпрацювати на займаній посаді два роки. За виконання особливо відповідальних завдань державному службовцю може бути присвоєно черговий ранг достроково в межах відповідної категорії посад. У трудовій книжці державного службовця робиться запис про присвоєння, зміну і позбавлення відповідного рангу.

Згідно з п. 4 вказаного Положення через два роки після присвоєння державному службовцю відповідного рангу керівник державного органу за поданням безпосереднього керівника розглядає питання щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця.

Черговий ранг не може бути присвоєний державному службовцю, до якого протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, а також у період проведення службового розслідування або перебування під слідством.

Як вбачається, положеннями спеціального нормативно-правового акту передбачено, що якщо до державного службовця протягом останнього року застосовувалися дисциплінарні стягнення, то черговий ранг не може бути присвоєний.

При цьому, положеннями загального нормативно-правового акту про працю, зокрема, статтею 151 Кодексу законів про працю України передбачається, що якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення, а також, якщо працівник не допустив нового порушення трудової дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути зняте до закінчення одного року.

Враховуючи викладене, загальні правила щодо порядку зняття дисциплінарних стягнень не можуть бути застосовані при вирішенні питання стосовно присвоєння чергового рангу державному службовцю, оскільки мова йде не про наявність або відсутність дисциплінарного стягнення, а про наявність самого факту застосування до державного службовця протягом року дисциплінарного стягнення.

Таким чином, державному службовцю можна присвоїти черговий ранг після успішного відпрацювання на займаній посаді не менше одного року з дня застосування до нього дисциплінарного стягнення та за умови, що протягом цього року до нього не буде знову застосовано дисциплінарне стягнення.

Стягнення на державного службовця було накладене 08.11.12 р., тобто присвоюватися йому черговий ранг не міг щонайменше до 15.11.13 р.

Якщо до нього не застосовувалося починаючи з цієї дати дисциплінарне стягнення, то присвоїти черговий ранг можна згідно з положеннями, передбаченими зазанченими вище нормативно-правовими актами. Крім того зважте, що дворічний термін для присвоєння чергового рангу також вже сплив, оскільки 15 ранг за вашою інформацією був присвоєний 15.12.11 р.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 09 вересня 2014, 08:41
Luda_66
дякую за змістовну відповідь

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 09 вересня 2014, 09:00
Людмила
Доброго дня!Працівника прийнято 21.09.2010, потім він звільнився 05.03.2012, а тепер його прийняли знову 01.04.2014. Підкажіть будь-ласка, чи можна йому підвищити ранг?Дякую!

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 09 вересня 2014, 13:35
Брусенцова Яна
За загальним правилом Положення про ранги державних службовців, затвердженого Постановою КМУ від 19 червня 1996 р. № 658 через два роки після присвоєння державному службовцю відповідного рангу керівник державного органу за поданням безпосереднього керівника розглядає питання щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця (п. 4 цього Положення).
Крім того, п. 8 все того ж Положення передбачається, що якщо державний службовець залишив державну службу, на яку потім повернувся, за
ним зберігається присвоєний ранг.
Отже, враховуючи зазначене вище, присвоїти черговий ранг державному службовцю, який повернувся на державну службу можна після спливу двох років з дня присвоєння йому відповідного рангу. При цьому для обчислення цього терміну не враховується строк, коли він не перебував на державній службі. Тобто у вашому випадку необхідно рахувати спочатку термін від дня присвоєння рангу до дня звільнення, а потім від дня прийняття його на роботу знову.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 17 листопада 2014, 09:35
Luda_66
Брусенцова Яна писав:За загальним правилом Положення про ранги державних службовців, затвердженого Постановою КМУ від 19 червня 1996 р. № 658 через два роки після присвоєння державному службовцю відповідного рангу керівник державного органу за поданням безпосереднього керівника розглядає питання щодо можливості присвоєння йому чергового рангу. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця (п. 4 цього Положення).
Крім того, п. 8 все того ж Положення передбачається, що якщо державний службовець залишив державну службу, на яку потім повернувся, за
ним зберігається присвоєний ранг.
Отже, враховуючи зазначене вище, присвоїти черговий ранг державному службовцю, який повернувся на державну службу можна після спливу двох років з дня присвоєння йому відповідного рангу. При цьому для обчислення цього терміну не враховується строк, коли він не перебував на державній службі. Тобто у вашому випадку необхідно рахувати спочатку термін від дня присвоєння рангу до дня звільнення, а потім від дня прийняття його на роботу знову.
Добрий день, то виходить, якщо працівника з державного службовця перевели на службовця і звільнили по ст.40 п.1 ,а потім його знову призначили за конкурсом на посаду державного службовця, то ми повинні рахувати ранг, до переведення на посаду службовця + з моменту призначення на держ.службу?

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 18 листопада 2014, 13:51
Брусенцова Яна
Якщо я правильно зрозуміла запитання, то виходить, що так. Обов'язковою умововю присвоєння чергового рангу є успішна робота державного службовця протягом двох років, що випливає з п.4 Положення про ранги державних службовців. Крім того не забуваємо про два аспекти:

1. За виконання особливо відповідальних завдань державному
службовцю може бути присвоєно черговий ранг достроково у межах
відповідної категорії посад.

2. Присвоєння державному службовцю відповідного рангу після відпрацювання на займаній посаді двох років за поданням безпосереднього керівника є правом керівника державного органу, а не його обов’язком. Позитивне рішення приймається за умови успішної роботи державного службовця. Успішно чи не успішно працює державний службовець, в першу чергу, визначає безпосередній керівник.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 25 листопада 2014, 09:24
Luda_66
так, ви вірно зрозуміли питання, і дякую за відповідь

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 20 березня 2015, 12:24
Плиска
Як вийти з такої ситуації. Ми нова організація була створена у 2012 році і в нас у структурі є державні службовці відповідно Закону України "Про державну службу" і Постанови КМУ від 19 червня 1996 № 658 були відповідно призначені ранги і категорії, а після виходу постанови КМУ №703 від 14 серпня 2013 виявилось що ми не вірно встановили ранги і категорії, що нам робити?

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 березня 2015, 12:10
Брусенцова Яна
Відповідаю на Ваше запитання. Вам доведеться видати наказ (розпорядження) та привести ранг у відповідність.

Тепер обгрунтую свою відповідь.
Згідно з п. 10 Положення про ранги державних службовців, затвердженим постановою КМУ від 19.06.96 р. № 658 присвоєння рангу оформляється наказом чи розпорядженням керівника державного органу, про що робиться запис у трудовій книжці. Отже, у разі, наприклад, виявлення невідповідності присвоєного рангу державного службовця категорії займаної посади, орган, який невірно присвоїв ранг (а у разі його ліквідації – правонаступник) або орган, у якому в даний час працює держаний службовець, має видати наказ (розпорядження) про приведення рангу у відповідність до законодавства. Тобто необхідно змінити невірно присвоєний ранг на ранг у межах відповідної категорії посад. Такий висновок випливає зі змісту п. 2.6. Методичних рекомендацій щодо застосування постанови Кабінету Міністрів України від 19 червня 1996 р. № 658 "Про затвердження Положення про ранги державних службовців", затверджених наказом Головного управління державної служби України від 31.03.2006 р. № 106. В ньому, зокрема, зазначається, що у разі виявлення порушень Закону України від 16.12.93 р. № 3723 при присвоєнні рангів, вони мають бути усунені розпорядженням або наказом керівника відповідного державного органу.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 березня 2015, 12:21
Плиска
Дякую за відповідь.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 березня 2015, 13:45
Брусенцова Яна
Рада була Вам допомогти, звертайтеся

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 21 квітня 2015, 15:50
Парнюк Люда
Якщо присвоєння рангу припадає на середину місяця, як бути з наказом? ранг присвоювати з наступного місяця?

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 квітня 2015, 23:30
Козиренко Віталій
з будь-якої дати.
як правило (принаймні частіше), у поданні про присвоєння чергового рангу ставиться дата першого дня третього року від присвоєння попереднього рангу. Ця ж дата переноситься і в розпорядження. Нарахування - пропорційно.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 29 квітня 2015, 18:24
Kateryna.N
Шановні колеги, чи можна присвоїти посадовій особі місцевого самоврядування ( чи державному службовцю) черговий ранг поза межами відповідної категорії посад при виході на пенсію ( вона має найвищий ранг в цій категорії і 2 роки вже пройшло з часу присвоєння попереднього) якщо вона виходить не на пенсію держслужбовця (посадової особи) а на загальну, і взагалі чи треба витребовувати якусь довідку щодо оформлення пенсій? чи достатньо того що вона вказала в заяві: звільнити у зв’язку з виходом на пенсію? а то в Законі чітко прописано: при виході на пенсію? а раптом вона пенсію не отримає по якісь причині, то не буде вихід на пенсію, а ми ранг присв. при звільненні?

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 29 квітня 2015, 21:42
Козиренко Віталій
Якщо держслужбовцю вже виповнилося 60 чи 62 роки (в залежності від статі) і в підставі про звільнення пишете саме вихід на пенсію, то все нормально і з рангом. А яку саме пенсію вибере держслужбовець, то вже його клопіт. Якщо ж дерслужбовець не дотягує до вказаного віку, то і звільняти його можна не на пенсію, а за власним бажанням. А чи оформить він пенсію, то вже його клопіт.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 23 червня 2015, 15:56
Козиренко Віталій
ПКМУ від 20.12.1993 №1049 + ПКМУ від 03.05.1994 №283 .

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 06 серпня 2015, 16:38
Максимович Оксана
Доброго дня! Приймаємо працівника в орган на державну службу та присвоюємо найнижчий 13 ранг державного службовця в межах VІ категорії посад державних службовців (ПКМ від 14.08.2013 № 703). До цього особа працювала в митних органах та за місцем останньої роботи йому присвоєно спеціальне звання «Радника митної служби 3 рангу» . У трудовій книжці присутній запис про прийняття присяги державного службовця, проте відсутній запис про присвоєння рангу державного службовця.
Підкажіть будь ласка,
1) який нормативний документ на сьогодні регулюює присвоєння рангу державного службовця працівникам митних органів? Якщо такий існує чи мав бути зроблений запис в трудовій книжці про присвоєння відповідного рангу державного службовця відповідно до посади чи спеціального звання працівника митниці.
2) На даний час, чи правильно ми вчинили приймаючи працівника на державну службу присвоїли рангу державного службовця без врахування державної служби в митних органах? (Порядок співвідношення між рангами державних службовців та іншими спеціальними званнями (затверджений ПКМ від 25.07.2012 № 680) набере чинності одночасно з набранням чинності ЗУ від 17.11.2011 № 4050-VІ “Про державну службу»).

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 06 серпня 2015, 16:50
yaoleg
Нехай працівник візьме довідку з попереднього місця роботи про присвоєння йому рангу.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 13 серпня 2015, 15:57
Мацокін Андрій
Пані Оксано, ви зробили все вірно, оскільки і в Митному кодксі (Стаття 573) є посилання тільки на майбутню постанову КМУ.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 19 травня 2016, 10:40
AleksandrovaLI
Прошу Вас надати роз'яснення з такого питання:

До набрання чинності нового Закону України "Про державну службу" №889 я мала 10 ранг в межах 5 категорії посад, який мені був присвоєний в органах місцевого самоврядування 09.10.2012. Потім я по переводу перейшла на державну службу 10.12.2015 і 10 ранг мені було залишено в межах 6 категорії посад. 

Який ранг мені повинні присвоїти з набранням чинності нового Закону України "Про державну службу" №889 в межах "В" категорії посад держслужби?  

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 19 травня 2016, 13:35
JAFA
AleksandrovaLI, починаєте відраховувати з 9 рангу. За кожні 3 роки державної сдужби- на 1 ранг вище. Приклад: 9 років державної служби.,то 6 ранг.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 23 травня 2016, 17:38
Козиренко Віталій
JAFA писав:AleksandrovaLI,  
1)починаєте відраховувати з 9 рангу.
2)За кожні 3 роки державної сдужби- на 1 ранг вище.
3)Приклад: 9 років державної служби.,то 6 ранг.
1) так
2) не зовсім: за наявності більше 3 років на посаді - наступний ранг
3) 9 років на одній і той самій посаді? тоді 01.05.2016 присвоюється 9 ранг, і відразу  за відповідним поданням лише наступний 8 ранг. А потім ще 3 роки.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 травня 2016, 09:33
AleksandrovaLI
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 №306 "Питання присвоєння рангів державних службовців та співвідношення між рангами державних службовців і рангами посадових осіб місцевого самоврядування ..." п.3 У разі призначення посадової особи органу місцевого самоврядування на посаду державного службовця, на якій може бути присвоєно нижчий ранг, особі присвоюється такий ранг державного службовця, який вона мала відповідно до ЗУ “Про службу в органах місцевого самоврядування”. Співвідношення між рангами державних службовців та рангами посадових осіб місцевого самоврядування визначається з урахуванням категорії посад державної служби та посад в органах місцевого самоврядування.

Мені 10 ранг був присвоєний в межах 5 категорії посад, відповідно до нового Закону це "Б" категорія посад. Ранги в межах даної категорії: 3, 4, 5, 6. На мою думку мені повинні присвоїти 6 ранг. Я помиляюсь?

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 травня 2016, 10:37
Радистка_Кэт
Если категория Б - то да, 6 ранг

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 травня 2016, 11:10
Irina Natalich
Для визначення рангу за новим законом, необхідно враховувати яку посаду ви займаєте станом на 01.05.2016року. Якщо це категоррія В то в вашому випадку буде 8 ранг.

Re: Ранги держслужбовців

Додано: 24 травня 2016, 11:15
Радистка_Кэт
10. Державним службовцям, яким присвоєно ранг відповідно до Закону України від 16 грудня 1993 р. № 3723-XII “Про державну службу”, присвоюється найнижчий ранг у межах категорії посад, до якої належить посада державної служби. При цьому строк відпрацювання для присвоєння чергового рангу включає попередній період роботи державного службовця на займаній посаді.

У разі належності посади державного службовця до категорії посад, в межах якої передбачено присвоєння рангу нижчого, ніж присвоєний державному службовцю згідно із зазначеним Законом, за ним зберігається раніше присвоєний ранг.


Если категория Б - 6 ранг, если категория В - 9 ранг