Довгоочікувані зміни. вивчаємо новації

Делимся опытом, спрашиваем!!
Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Отже, 19.04.14 р., 20.04.14 р. та сьогодні, 30.05.14 р., набрали чинності довгоочікувані "інформаційні зміни", які ми так довго анонсували.
Почнемо їх розгляд з актів органів місцевого самоврядування.
Отже, у ст. 59 Закону № 280 "Про місцеве самоврядування в Україні" було внесено невеликі, але досить суттєві за змістом новації.
По-перше, УСІ акти органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб нормативно-правового характеру, вступають у дію тільки після їх оприлюднення.
Про які акти йдеться?
До них належать:
- рішення місцевих рад,
- рішення виконавчих комітетів місцевих рад;
- розпорядження сільських, селищних, міських голоів, голів районних, районних у місті та обласних рад.
Ще раз звертаю увагу, що ці акти набувають чинності тільки після офіційного оприлюднення або пізніше, якшо останнє передбачено у самому акті.
Звертаю вашу найпільнішу увагу, що така процедура набрання чинності передбачена не для усіх актів, а лише для актів нормативно-правового характеру.
Як ви знаєте, рішення Конституційного Суду України до нормативно-правових відносить акти, які встановлюють, змінюють чи припиняють норми права, мають локальний характер, розраховані на широке коло осіб та застосовуються неодноразово.
Ненормативні акти передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію. Момент введення у дію ненормативного акту не пов'язаний із днем його оприлюднення.
Наприклад, рішення ради про затвердження місцевого бюджету є нормативно-правовим актом. Отже, для того, щоб воно набрало чинності, його необхідно обов’язково оприлюднювати. Розпорядження міського голови про відпустки працівників ОМС є актом посадової особи місцевого самоврядування, але носить індивідуальний характер і може бути введене у дію без оприлюднення.
Як завжди, є купа виключень, виключень з виключень та різноманітні нюанси, які потребують ретельного вивчення. Зокрема, у особливому порядку набувають чинності регуляторні акти, акти, які ОМС та їх посадові особи видають при виконанні делегованих функцій держави.
Із оприлюдненням актів державних структур та деяких бюджетних установ усе ще складніше.
Протягом найближчих тижнів ми усе це проаналізуємо у нашому форумі. Приєднуйтеся до дискусії, задавайте запитання!

Відповісти

Повернутись до “Робота з інформацією у бюджетних установах”