Внески в статутні фонди комунальних підприємств

ygkx
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 29 грудня 2014, 14:48
Контактна інформація:

Повідомлення ygkx »

Допоможіть будь ласка хто робив внески до статуних фондів комунальних підприємств, як я розумію їх необхідно планувати за 3210, але ж це капітальні трансферти, як спрямувати їх на приріст обігових коштів (поточні видатки). Як безпосередньо робляться дані внески, підприємства повинні складати план використання чи їх безпосередньо перераховують на рахунки підприємств ? Цікавим є практична сторона внесення в статуний фонд комунального підприємства внесків. Маю на увазі від
практичне перерахування зазначених коштів. На практиці по даній
процедурі є багато запитань, зокрема в органів ДКУ. І хто мав справу з такими
внесками то думаю органам КРУ теж такі внески "цікаві"!

Аватар користувача
viktoriy_ubr
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 98
З нами з: 14 лютого 2012, 23:19
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 8 разів

Повідомлення viktoriy_ubr »

Завтра вранці повідомлю назву статті про внески до статного фонду ком під-в.Бо на данийй час також вивчаю цю тему. Що можете сказати з приводу ПДВ на отриману суму внеску в ком під-ві.

ygkx
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 29 грудня 2014, 14:48
Контактна інформація:

Повідомлення ygkx »

Я читав ці дослідження, але я не знайшов жодного офіційного листа роз'яснення стосовно цього питання та на які посилається автор данного дослідження.
Може у когось щось є ?

Аватар користувача
Vse_ta_je
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 26 березня 2012, 13:30
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск
Дякував (ла): 10 разів
Подякували: 6 разів

Повідомлення Vse_ta_je »

Фінансування за КФКВ 180409 (Внески в статутні фонди) здійснюємо за КЕКВ 3210 (видатки спеціального фонду). Місцева адміністрація - розпорядник коштів, відкриває мережу та готує повний пакет документів після винесення рішення про виділенння коштів за даним КФКВ відповідною місцевою радою та здає іх в казначейство й фінуправління. Саме підприємство складає план використання коштів та також відкриває рахунок в органах УДКСУ, з якого й будуть здійснюватись платежі. Сам момент фінансування: кошти згідно поданої (підприємством, адміністрацією) заявки направляються на рахунок адміністрації, адміністрація своїм розпорядженням перекидає кошти на рахунок підприємства, а підприємство подає документи в УДКСУ. При цьому всі платежі проходять по КФКВ 180409, КЕКВ 3210, в призначенній платежу вказується мета (з-та, подтки, чи інші поточні витрати).

ygkx
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 29 грудня 2014, 14:48
Контактна інформація:

Повідомлення ygkx »

Я трошки не зрозумів, тобто підприємство при складанні плану використання по КФК 180409 КЕКВ 3210 повинно зазначити в плані поточні видатки (наприклад зарплата) ? Чи це є правильно. І як до цього поставиться ДКСУ. Чи є якісь офіційні розяснення з даного питання. Наше УДКСУ відмовляється здійснювати виплату зарплати за 3210 мотвуючи тим, що це є капітальні трансферти.

ygkx
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 29 грудня 2014, 14:48
Контактна інформація:

Повідомлення ygkx »

Vse_ta_je писав:Фінансування за КФКВ 180409 (Внески в статутні фонди) здійснюємо за КЕКВ 3210 (видатки спеціального фонду). Місцева адміністрація - розпорядник коштів, відкриває мережу та готує повний пакет документів після винесення рішення про виділенння коштів за даним КФКВ відповідною місцевою радою та здає іх в казначейство й фінуправління. Саме підприємство складає план використання коштів та також відкриває рахунок в органах УДКСУ, з якого й будуть здійснюватись платежі. Сам момент фінансування: кошти згідно поданої (підприємством, адміністрацією) заявки направляються на рахунок адміністрації, адміністрація своїм розпорядженням перекидає кошти на рахунок підприємства, а підприємство подає документи в УДКСУ. При цьому всі платежі проходять по КФКВ 180409, КЕКВ 3210, в призначенній платежу вказується мета (з-та, подтки, чи інші поточні витрати).
Дякую за роз'яснення, але пояснить, як конкретно заповнювати план використання виходячи з описаного у файлі що додано
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Аватар користувача
JAFA
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення JAFA »

Хто  може допомогти в такому питанні. Комунальному підприємству поповнили статутний фонд бюджетними коштами. Використанняя таких коштів здійснюється на основі фінансового плану. Якщо фінансовий план попереднього періоду не виконаний і наявні бюджетні кошти на рахунку, чи можна проводити ще поповнення сстатутного капіталу комунального підприємства бюджетними коштами?

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Відповідно до п. 7 ч. 5 ст. 22 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р.  № 2456-VI (далі - БКУ) головний розпорядник бюджетних коштів здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених йому бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів у бюджетному процесі.
Отже, головний розпорядник бюджетних коштів повинен проаналізувати причини такого стану використання бюджетних коштів та підготувати пропозиції щодо доцільності чи недоцільності виділення додаткових коштів з бюджету.
За відсутності об’єктивних причин невикористання бюджетних коштів додаткове виділення коштів на цю ж мету призведе до неефективного використання коштів бюджету.
Крім цього, такі дії не відповідатимуть принципам бюджетної системи, які визначені ст. 7 БКУ, а саме – принципу ефективності та результативності і принципу цільового використання бюджетних коштів.

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

ygkx писав:Допоможіть будь ласка хто робив внески до статуних фондів комунальних підприємств, як я розумію їх необхідно планувати за 3210, але ж це капітальні трансферти, як спрямувати їх на приріст обігових коштів (поточні видатки). Як безпосередньо робляться дані внески, підприємства повинні складати план використання чи їх безпосередньо перераховують на рахунки підприємств ? Цікавим є практична сторона внесення в статуний фонд комунального підприємства внесків. Маю на увазі від
практичне перерахування зазначених коштів. На практиці по даній
процедурі є багато запитань, зокрема в органів ДКУ. І хто мав справу з такими
внесками то думаю органам КРУ теж такі внески "цікаві"!
Так, Ви правильно розумієте.
Внески до статутного капіталу комунального підприємства відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 71 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. № 2456-VI (далі - БКУ) відносяться до витрат бюджету розвитку і у разі їх планування відображаються за ТПКВКМБ 7470 «Внески до статутного капіталу суб'єктів господарювання» та КЕКВ 3210 «Капітальні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».
Водночас, у місцевому бюджеті можуть передбачатися кошти на фінансування програм, пов’язаних з виконанням власних повноважень, затверджених відповідною місцевою радою згідно із законом (п. 2 ч. 1 ст. 91 БКУ).
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР повноваження з управління об'єктами житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, забезпечення їх належного утримання та ефективної експлуатації, необхідного рівня та якості послуг населенню належать до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Тобто, сільська рада може затвердити місцеву програму, наприклад, стосовно підвищення ефективності роботи даного підприємства, та передбачити у бюджеті кошти на її реалізацію. У цьому випадку видатки відображаються з урахуванням галузевої ознаки та основних груп видатків, визначених бюджетною класифікацією, затвердженою наказом Мінфіну «Про затвердження Структури кодування програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів і Типової програмної класифікації видатків та кредитування місцевих бюджетів / Тимчасової класифікації видатків та кредитування для бюджетів місцевого самоврядування, які не застосовують програмно-цільового методу» від 02.12.2014 р. № 1195.
Якщо це поточні видатки, то застосовується КЕКВ 2610 «Субсидії та поточні трансферти підприємствам (установам, організаціям)».
Оскільки комунальне підприємство не є бюджетною установою, то кошти з бюджету воно може отримувати лише як одержувач бюджетних коштів у мережі головного розпорядника.
Одержувач бюджетних коштів відкриває рахунок в органах Казначейства і забезпечує використання коштів на підставі плану використання бюджетних коштів (ч. 6 ст. 22 БКУ).  
Порядком казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженим наказом Мінфіну від 23.08.2012 р. № 938 передбачено, що:
- органи Казначейства здійснюють розрахунково-касове обслуговування рахунків одержувачів бюджетних коштів, відкритих в органах Казначейства, відповідно до планів використання бюджетних коштів та помісячних планів використання бюджетних коштів (п. 10.1 Порядку);
- одержувачі бюджетних коштів подають до органу Казначейства план використання бюджетних коштів у порядку та за формою, визначеною законодавством, затверджений керівником за погодженням з розпорядником бюджетних коштів (п. 5.6 Порядку).
Отже, фінансування здійснюється на підставі плану використання бюджетних коштів.

Аватар користувача
JAFA
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 109
З нами з: 01 лютого 2011, 10:42
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення JAFA »

Станкус Тетяна, дякую

nataly9142
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 08 грудня 2014, 12:51
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення nataly9142 »

Станкус Тетяна, уточніть, будь ласка, в якому нормативному документі зобов"язано одержувача бюджетних коштів відкривати рахунок саме в органах Казначейства. В ч. 6 ст. 22 БКУ такого не зазначено, а в Порядку виділення та використання коштів з міського бюджету у формі фінансової підтримки комунальним підприємствам прописано, що фінансова підтримка, що надається як внесок до статутного капіталу комунального підприємства на поповнення фонду власних оборотних засобів і засобів обігу, використовується шляхом зарахування коштів на розрахунковий рахунок підприємства, відкритий в установі банку.... Чи законне таке визначення у нашому Порядку?

tanchik1
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 02 березня 2016, 12:09
Регіон: Черкасская область

Повідомлення tanchik1 »

Доброго дня, ми селищна рада хочемо виділити кошти комінальному підприємству на гідродинамічне очищення каналізаційних труб. Підскажіть будь ласка чи можимо це зробити і по якій фунції та КЕКВ?????

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”