щодо оплати сер.зар. плати бувшому сільському голові

галина1964
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 25 листопада 2015, 15:37
Регіон: Одесская область

Повідомлення галина1964 »

Мої повноваження сільського голови закінчилися в день першої сесії нового скликання об"єднанної громади..Рішенням сесії на мене покладені обов"язки сільського голови в раді, яка приєднана, але не є центром громади на термін- до закінчення бюджетного року .Чи маю я право на виплату сер. зар. плати на протязі 6 місяців після повноважень в.о. сільського голови в зв"язку з тим,що попередньої роботи або рівноцінної немає.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

Уточніть, будь ласка, які обов'язки на Вас покладено рішенням сесії - може обов'язки старости?

галина1964
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 25 листопада 2015, 15:37
Регіон: Одесская область

Повідомлення галина1964 »

одним рішенням покладено повноваження старости через пару днів щей й покладено повноваження в.о. сільського голови.Я розумію абсурдність даної ситуації,але мене цікавить чи не втрачу я, в зв"язку з покладанням на мене повноважень чи то старости чи то сільського голови , право отримати 6 місяців сер.зар. плату в зв"яку з закінченням повноважень сільського голови ?

галина1964
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 25 листопада 2015, 15:37
Регіон: Одесская область

Повідомлення галина1964 »

Ви можете отримати відповідь на своє питання прочитавши ст. Середній заробіток:хто може розраховувати на гарантію? в журналі № 11 листопад 2015 р. "Місцеве самоврядування".Там є зразки довідок про які ви запитуєте.Я так зрозуміла,що якби при звільненні з попередньої роботи у вас був запис ст.36 КЗпП  п.5  ,це в зв"язку з тим,що  ви обрані  на виборчу посаду, то ви б отримали  вказану гарантію,а коли ви звільнені з попередньої роботи за власним бажанням то втрачаєте право на виплату вказаних коштів.
 В мене трошки інша ситуація,я з вільнена з попередньої роботи саме згідно ст.36 п.5 КЗпП і в мене є довідка,що  даній установі на сьогоднішній день  відсутня можливість мого працевлаштування та інша рівноцінна робота в даній установі відсутня.В цьому разі я маю право на отримання  вказанної в Законі №93 гарантії на виплату сер.зар. плати на протязі 6 місяців.Але згідно закону "Про добровільне об"єднання громад" на мене поркладено обов"язки старости до дня обранння старости. Так моє питанння: Чи не втрачу я в зв"язку виконаннням Закону"Про добровільне об"єднання громад" своє право на отримання  сер.зар. плати на протязі 6 місяців згідно закону № 93?Якщо я втрачаю ці гарантії,то навіщо на мене покладати повноваження старости,хоча в законі "Про добровільне об"єднання громад" ст.14.п.3. чітко написано ,що обов"язки старости до обранння на перших виборах старости виконує особа.яка здійснювала повноваження сільського голови до об"єднання.Якимось же чином я  маю бути захищена.

галина1964
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 25 листопада 2015, 15:37
Регіон: Одесская область

Повідомлення галина1964 »

Шановна Федченко Леся,будь ласка  поясніть мені ,щодо гарантій по виплаті сер.зар.пл.Закон "Про об"єднання громад " вийшов ,але там нічого немає про збереження гарантій за бувшим с.г. ,який виконує тимчасово, згідно Закону, повноваження старости .Ніхто мені не може відповісти.Я вже залишила декілька повідомлень.Чекаю відповіді-( галина 1964.) Дякую.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

sergiokr писав:У мене схожа ситуація.Я , був обраний на посаду сільського голови  9 листопада 2010 року згідно рішення сесії №01від 09.11.2010 року ст.. 11 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"та був звільнений у зв’язку із Закінченням строку повноважень п 1ст 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування В Україні"рішення №1-1/VII від 06 11.2015р . Чи маю я право на виплату потягом 6 місяців заробітної плати по закінченню повноважень? ( ЗУ "Про статус Депутатів місцевих рад" ст. 33 п.2 від 08.08.2015 р. документ №93-15.)
    Перед обрання на посаду сільського голови, я працював   та був звільнений з роботи згідно ст.. 38 КЗП України, за власним бажанням Наказ №72 від 05.11.2010 р.(запис трудової книжки). При усному звернені до новообраного Голови  сільської ради про виплату середньомісячного заробітку протягом 6 місяців, мені повідомили, що я повинен надати довідку, з попереднього місця роботи до обрання головою сільради ,що мене не буде праце влаштовано на відповідній посаді. Але я був звільнений з попередньої роботи до обрання за власним бажанням, а не в зв’язку з обрання на виборну посаду(ст.. 36.п.5 КЗП України). Які я повинен надати до сільської ради довідки ,документи і.т.д., для виплати середньомісячної заробітної плати яка виплачується з місцевого бюджету?
       А також я звернувся в Центр Зайнятості про встановлення статусу безробітного, де мені повідомлено,що допомога по безробіттю буде виплачуватись тільки після 6 місяців від дати звільнення, так як мені із сільської рада,де я працював,  повинна виплачуватись протягом 6 місяців середньомісячна заробітна плата.  Згідно розділу ІV п.2 "Про затвердження порядку допомоги по безробіттю у т.ч. одноразової виплати для організації підприємницької діяльності від 15.06.2015р №613
Надайте у сільську раду свою трудову книжку (це доказ того, що Ви наразі ніде не працюєте), напишіть заяву з проханням вирішити питання про виплату середньомісячного заробітку на період працевлаштування, але не більше 6 місяців. Мають розглянути і відповісти "так" чи "ні" (якщо ні - то "чому?").
У № 11 газети "Місцеве самоврядування" ми писали про "ідеальний варіат" - тобто як повинно все правильно оформлятися від обрання особи на виборну посаду і до момтенту припиення нею повноважень. Так, правильно було б писати заяву про звільення з роботи у зв'язку із переходом на виборну посаду (п. 5 ст. 36 КЗпП), і тоді були б усі підстави збереження за Вами Вашого робочого місця за попереднім місцем роботи. Однак, Ви цим не скористалися "по незнанню", можливо. Проте, на можливість виплати Вам із місцевого бюджету середньомісячного заробітку це не впливає, якщо:
1) після припинення повнвоажень Ви не працевлаштовані;
2) не маєте права на будь-який вид пенсії (в тому числі - по інвалідності).
Тобто, маєте повне право звернутися до сільської ради за виплатою 6-місячною.
Єдине, що Ви втратили, коли звільнилися за власним бажанням - можливість повернутися на Ваше попереднє місце роботи.

Федченко Леся
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 290
З нами з: 03 лютого 2014, 07:47
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Федченко Леся »

галина1964 писав:Шановна Федченко Леся,будь ласка  поясніть мені ,щодо гарантій по виплаті сер.зар.пл.Закон "Про об"єднання громад " вийшов ,але там нічого немає про збереження гарантій за бувшим с.г. ,який виконує тимчасово, згідно Закону, повноваження старости .Ніхто мені не може відповісти.Я вже залишила декілька повідомлень.Чекаю відповіді-( галина 1964.) Дякую.
Нажаль, шановна Галино, я також не надам Вам відповіді на це запитання.
Якщо поміркувати, то у разі, якщо після припинення повноважень особа продовжує працювати (за виконання обов'язків старости вона отримує заробітну плату), то на цю гарантію вона претендувати не може, адже вона виплачується НА ПЕРІОД ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ.

галина1964
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 25 листопада 2015, 15:37
Регіон: Одесская область

Повідомлення галина1964 »

Шановна Леся,я не претендую отримувати дану гарантію  зараз,а після того коли будуть проведені  вибори старости .Я свою кандидатуру на посаду старости висувати не збираюсь .І чи після закінчення моїх повноважень т.в.о. старости , чому я маю втрачати дану гарантію.Виходить,що мені треба було в день першої сесії об"єднанної громади звільнитись ,отримувати належні мені законно гарантії ,а там хоч трава не рости .Нехай на кого хочуть на того й покладають обв"язки старости. А в Законі "Про добровільне об"єднання громад" чітко написано ,що обов"язки старости  виконує особа яка здійснювала повноваження сільського голови ст14 п.3.Прошу допоможіть  зрозуміти,чому я  залишаюсть не захищенного після того,що як сільський голова зробила все,щоб виконати Закон "Про об"єднання громад",а сама виходить постраждала.Це ж не правильно.Де ж мої гарантії?

Баран Ирина7
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 13 грудня 2015, 21:55

Повідомлення Баран Ирина7 »

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, таке: до обрання на посаду сільського голови , цей голова працював приватним підприємцем 6 років. .Після обрання на посаду сільського голови, в трудовій книжці записано: припинив займатися підприємницькою діяльністю у звязку з обранням.Пропрацюва 2 терміни на обраній посаді.  Після звернення щодо виплати середньомісячної зарплати бувшому голові фінвідділ дав розяснення ,що виплата неможлива у звязку з тим ,що він до обрання був приватним підприємцем і повинен сам себе забезпечити роботою

Баран Ирина7
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 13 грудня 2015, 21:55

Повідомлення Баран Ирина7 »

Федченко Леся писав:
sergiokr писав:У мене схожа ситуація.Я , був обраний на посаду сільського голови  9 листопада 2010 року згідно рішення сесії №01від 09.11.2010 року ст.. 11 ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"та був звільнений у зв’язку із Закінченням строку повноважень п 1ст 42 ЗУ "Про місцеве самоврядування В Україні"рішення №1-1/VII від 06 11.2015р . Чи маю я право на виплату потягом 6 місяців заробітної плати по закінченню повноважень? ( ЗУ "Про статус Депутатів місцевих рад" ст. 33 п.2 від 08.08.2015 р. документ №93-15.)
    Перед обрання на посаду сільського голови, я працював   та був звільнений з роботи згідно ст.. 38 КЗП України, за власним бажанням Наказ №72 від 05.11.2010 р.(запис трудової книжки). При усному звернені до новообраного Голови  сільської ради про виплату середньомісячного заробітку протягом 6 місяців, мені повідомили, що я повинен надати довідку, з попереднього місця роботи до обрання головою сільради ,що мене не буде праце влаштовано на відповідній посаді. Але я був звільнений з попередньої роботи до обрання за власним бажанням, а не в зв’язку з обрання на виборну посаду(ст.. 36.п.5 КЗП України). Які я повинен надати до сільської ради довідки ,документи і.т.д., для виплати середньомісячної заробітної плати яка виплачується з місцевого бюджету?
       А також я звернувся в Центр Зайнятості про встановлення статусу безробітного, де мені повідомлено,що допомога по безробіттю буде виплачуватись тільки після 6 місяців від дати звільнення, так як мені із сільської рада,де я працював,  повинна виплачуватись протягом 6 місяців середньомісячна заробітна плата.  Згідно розділу ІV п.2 "Про затвердження порядку допомоги по безробіттю у т.ч. одноразової виплати для організації підприємницької діяльності від 15.06.2015р №613
Надайте у сільську раду свою трудову книжку (це доказ того, що Ви наразі ніде не працюєте), напишіть заяву з проханням вирішити питання про виплату середньомісячного заробітку на період працевлаштування, але не більше 6 місяців. Мають розглянути і відповісти "так" чи "ні" (якщо ні - то "чому?").
У № 11 газети "Місцеве самоврядування" ми писали про "ідеальний варіат" - тобто як повинно все правильно оформлятися від обрання особи на виборну посаду і до момтенту припиення нею повноважень. Так, правильно було б писати заяву про звільення з роботи у зв'язку із переходом на виборну посаду (п. 5 ст. 36 КЗпП), і тоді були б усі підстави збереження за Вами Вашого робочого місця за попереднім місцем роботи. Однак, Ви цим не скористалися "по незнанню", можливо. Проте, на можливість виплати Вам із місцевого бюджету середньомісячного заробітку це не впливає, якщо:
1) після припинення повнвоажень Ви не працевлаштовані;
2) не маєте права на будь-який вид пенсії (в тому числі - по інвалідності).
Тобто, маєте повне право звернутися до сільської ради за виплатою 6-місячною.
Єдине, що Ви втратили, коли звільнилися за власним бажанням - можливість повернутися на Ваше попереднє місце роботи.
Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, таке: до обрання на посаду сільського голови , цей голова працював приватним підприємцем 6 років. .Після обрання на посаду сільського голови, в трудовій книжці записано: припинив займатися підприємницькою діяльністю у звязку з обранням.Пропрацюва 2 терміни на обраній посаді.  Після звернення щодо виплати середньомісячної зарплати бувшому голові фінвідділ дав розяснення ,що виплата неможлива у звязку з тим ,що він до обрання був приватним підприємцем і повинен сам себе забезпечити роботою

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”