Створення виконавчих органів сільської ради для початківців?

Микола81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 січня 2016, 17:35
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Микола81 »

Добрий день! У кінці 2015 року перший раз обрався депутатом сільської ради. Почав розбиратися як воно все там організовано в виконавчих органах сільської ради і виявив таке:
- в сільській раді "працює" на постійній основі 5 осіб (разом з сільським головою та секретарем сільради) і називають себе "апарат сільської ради". Працюють вони там всі років по 15-ть, звітують тільки перед секретарем с/р (теж 15 років працює) та головою. В своїй діяльності керуються Положенням КМУ "Про фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування" та посадовими інструкціями які "зараз" показати не можуть бо вони приймалися колись депутатами поза-позаминулого скликання. Положення про цей "апарат", я так розумію що взагалі ніхто ніколи не приймав.
- також створений Виконавчий комітет із 7 осіб, до складу якого увійшли сільський голова, секретар с/р, директор школи та представники агрофірм які розташовані на території сільської ради. За такий якісний склад проголосували майже всі депутати сільради. Положення про виконком приймалось депутатами позаминулого скликання і є в наявності.
Всі депутати сільради "працюють" з таким виглядом ніби так і має бути. Більш того, всі сільські ради в районі, а відповідно і їх виконавчі органи працюють за такою ж структурою.
Я повторюсь, я перший раз став депутатом сільської ради. Тому прийшлось прочитати Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" і виявляється, що в законі описана "трохи" інша структура виконавчих органів. Так, згідно закону, сільська рада повинна розробити та затвердити структуру виконавчих органів, а саме:
- Виконавчий комітет до складу якого повинні входити "керівники відділів, управлінь та інших виконавчих органів влади" (тобто бухгалтер, землевпорядник, касир, юрист тощо) а не тільки "інші особи". Затвердити Положення про виконком з детальним описом посадових обов'язків кожного члена виконавчого комітету, а також затвердити склад виконкому за поданням сільського голови. (До 2015 року створенням виконавчого комітету організація виконавчих органів і закінчилася б, населення сільради складає до 2 тис.осіб)
- відділи, управління та інші виконавчі органи. Затвердження Положення про ці виконавчі органи з детальним описом посадових обов'язків кожного члена органу.
Підкажіть будь-ласка, може я неправильно прочитав закон!
Якщо я правильно прочитав закон, то підкажіть будь-ласка, як мені довести і сільському голові, і секретарю, і депутатам моєї сільської ради, що в законі Про місцеве самоврядування написано так як кажу я, а не так як організували вони і  не так як "роблять всі сільські ради в районі.."

Відповісти

Повернутись до “Місцеве самоврядування”