Списання постіл. білизни, штор

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Підкажіть чи потрібно в 2015 році при списання пост. білизни оприбутковувати ганчір*я? Якщо так - як оціювати його?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Згідно з п. 1 розд. ІІ НП(С)БО 123 запаси визнаються активом, якщо вартість запасів можливо достовірно визначити, існує ймовірність отримання суб'єктом державного сектору майбутніх економічних вигід, пов'язаних з їх використанням, та/або вони мають потенціал корисності. Але це не означає, що з 2015 року не потрібно оприбутковувати ганчір'я чи інші матеріали, вартість яких складно визначити.

Ви можете і повинні оприбуткувати ганчір'я, якщо воно придатне для подальшого використання (наприклад, для прибирання приміщення) або якщо існує можливість здати його на переробку. Не полінуйтеся і дізнайтеся чи є підприємства, які займаються збором побутових відходів ганчір'я, у Вашому населеному пунктів (районі). До речі, такі підприємства можуть допомогти і з визначенням вартості цих матеріалів.

Якщо ж немає необхідності у використанні ганчір'я або подальше застосування неможливе через його стан , а передати його на переробку немає змоги (скажімо, через значну віддаленість від підприємства-переробника), оприбутковувати ганчір'я не має сенсу.

Аватар користувача
YesipenkoTanya
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 135
З нами з: 17 грудня 2014, 12:57
Подякували: 2 рази

Повідомлення YesipenkoTanya »

Я думаю оприбуткувати і зразу списати, як роздане тех працівницям, можна так зробити?

Аватар користувача
Крот Юлія
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 991
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харків
Дякував (ла): 28 разів
Подякували: 150 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Крот Юлія »

Відповідно до Порядку застосування Пану рахунків у невеликих установах канцелярське приладдя (папір, олівці тощо) та медикаменти (за винятком спирту та медикаментів, що мають велику вартість), придбані і одночасно видані на поточні потреби, можуть зразу списуватися на фактичні видатки з відображенням їх загальної вартості за дебетом і кредитом субрахунку 234.

І хоча у Вашому випадку йдеться про ганчір'я, застосування цієї норми є цілком обґрунтованим. Отже, Ви можете оприбуткувати ганчір'я, а відразу після видачі працівникам - списати. При цьому оприбутковувати ганчір'я слід на субрахунок 234 "Господарські матеріали і канцелярське приладдя".

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”