Ліквідаційна вартість

Аватар користувача
heelen
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 15:53
Регіон: Киевская область
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення heelen »

Підскажіть, якщо в організації немає і не може бути спецрахунку, як тоді бути з ліквідаційною вартістю. Чи потрібно її встановлювати, адже наша організація не має права отримувати дохід. Якщо все-таки встановлювати ліквідаційну вартість, то якими проводками без спецфонду??

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

heelen писав:Підскажіть, якщо в організації немає і не може бути спецрахунку, як тоді бути з ліквідаційною вартістю. Чи потрібно її встановлювати, адже наша організація не має права отримувати дохід. Якщо все-таки встановлювати ліквідаційну вартість, то якими проводками без спецфонду??
в організації немає і не може бути спецрахунку
Звідки така впевненість? :36:

Аватар користувача
heelen
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 15:53
Регіон: Киевская область
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення heelen »

тому що у нас немає спецрахунку і фізично не може бути. ми не прибуткова організація

Vesna777
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 13 березня 2015, 12:57
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Vesna777 »

Хіба ліквідаційна вартість ОЗ зарахованих на загальний рахунок йде на специ? Де ви таке вичитали?

Аватар користувача
heelen
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 15:53
Регіон: Киевская область
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення heelen »

Тоді підскажіть проводки для визначення ліквідаційної вартості основних засобів які були зараховані на загальний рахунок і чи потрібно нести в казначейство довідку про надходження в натуральній формі, якщо це не спецрахунок. Тому що передивилась кучу газет і форумів, але зустріла тільки такі проводки:
Збільшена первісна вартість ДТ104, КТ401,
Відображено надходження в наутральній формі ДТ 323, КТ711, і ДТ 811, КТ323,
Виникає питання, яка ліквідаційна вартість по загальному фонду, якщо організація не має права отримувати прибуток? Ліквідаційна вартість, це я так розумію суму яку можна отримати від ліквідації ОЗ. Щось ніяк не можу зрозуміти, що мені роботи з цією ліквідаційною вартісю.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

heelen писав:тому що у нас немає спецрахунку і фізично не може бути. ми не прибуткова організація
Всі бюджетні установи не прибуткові, але у багатьох є спецрахунки! Хто вам сказав, що вам не можна його відкривати? А якщо металобрухт здавати будете чи макулатуру??

Ольгіца
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 46
З нами з: 03 листопада 2015, 17:42
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Ольгіца »

У нас є спецфонд ))))) здаємо в оренду частину приміщення та іноді макулатура))). Але ліквідвартості це не стосується. На семінарі пояснили, що проводка проста 104..../401. І все. Мене більш непокоїть, як комісія може визначити сам розмір ліквідвартості. Просто подивитись на той же комп і сказати - 1000 грн? А може 500? І це ж як фонд збільшиться!

Аватар користувача
heelen
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 15:53
Регіон: Киевская область
Звідки: Киев
Подякували: 1 раз

Повідомлення heelen »

Ольгіца, спасибі за відповідь. Я думаю, що по ринковим цінам потрібно встановлювати ліквідаційну ціну, плюс, мінус, дивлячись на рік випуску, модель і т.п.
Євгеній, в Україні є небагото специфічних організацій, в яких дійсно не може бути спецфонду. Назву казати не буду, але це так. В мене виникає питання, при ліквідації основних засобів, прибуток від них може надійти на загальних фонд? Я навіть здогаюсь відповідь, що ні, тому що зміна загального фонду в плані надходжень асигнувань понад норму виділену на рік це вже буде порушення.

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »


Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

heelen писав:Ольгіца, спасибі за відповідь. Я думаю, що по ринковим цінам потрібно встановлювати ліквідаційну ціну, плюс, мінус, дивлячись на рік випуску, модель і т.п.
Євгеній, в Україні є небагото специфічних організацій, в яких дійсно не може бути спецфонду. Назву казати не буду, але це так. В мене виникає питання, при ліквідації основних засобів, прибуток від них може надійти на загальних фонд? Я навіть здогаюсь відповідь, що ні, тому що зміна загального фонду в плані надходжень асигнувань понад норму виділену на рік це вже буде порушення.
Я тільки що перечитав бюджетний кодекс, такої заборони я не знайшов! Напишіть мені в особисту скриньку, що ж у вас за секретна установа якій не дозволено спецфонд?

OksanaDidukh
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 07 вересня 2015, 15:10
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення OksanaDidukh »

Припустимо ми маємо стіл з залишковою вартість "0", первісна вартість стола 200 грн. встановили ліквідаційну 50 грн., і наприклад через рік ми захочемо списати стіл , він буде старий ,трухлявий,на дрова не піде . То що просто списується 250 грн., чи як? А якщо йде на дрова , то оприбутковуємо дрова на суму 50 грн, а стіл списуємо на суму 250?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

OksanaDidukh писав:Припустимо ми маємо стіл з залишковою вартість "0", первісна вартість стола 200 грн. встановили ліквідаційну 50 грн., і наприклад через рік ми захочемо списати стіл , він буде старий ,трухлявий,на дрова не піде . То що просто списується 250 грн., чи як? А якщо йде на дрова , то оприбутковуємо дрова на суму 50 грн, а стіл списуємо на суму 250?
Вот обьясните мне зачем вы устанавливаете ЛІКВІДАЦІЙНУ ВАРТІСТЬ???????? Чим вас не влаштовує його вартість в 200 грн????
Дрова оприходуете по стоимости дров, стоимость стола тут не при чём!

Ольгіца
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 46
З нами з: 03 листопада 2015, 17:42
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Ольгіца »

А як же абз.2 п.5 розд.ІІІ стандарту 121? "для обєктів, що продовдують використовуватись, обовязково визначається ліквідаційна вартість"...

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ольгіца писав:А як же абз.2 п.5 розд.ІІІ стандарту 121? "для обєктів, що продовдують використовуватись, обовязково визначається ліквідаційна вартість"...
Ну так це ж:
"У разі прийняття рішення суб'єктом державного сектору об'єкт основних засобів може переоцінюватися..."
Навіщо приймати таке рішення по відношенню до меблів які на 113 рахунку??
Не підлягають переоцінці малоцінні необоротні матеріальні активи і бібліотечні фонди, якщо амортизація їх вартості здійснюється за методом, викладеним у пункті 7 розділу IV цього Національного положення (стандарту).

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10292
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1369 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Тобто, суб'єкт державного сектору може, а не зобов'язаний здійснювати переоцінку основних засобів за наявності визначених умов.
https://buhgalter.com.ua/zakonodavstvo/ ... h-zasobiv/

Ольгіца
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 46
З нами з: 03 листопада 2015, 17:42
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Ольгіца »

Я не кажу про 113, мова про ОЗ. І це не переоцінка (до справедливої вартості), а визначення ліквідвартості (суму, яку отримаємо після реалізації оз). Це різні речі.
За Вашим посиланням це і написано. )))

Олена23
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 14 вересня 2015, 14:13
Регіон: Одесская область

Повідомлення Олена23 »

Добрый день! подскажите пжлст, если остаточная стоимость = 0 , предприятие устанавливает ликвидационную стоимость, увеличивает первоначальную стоимость и амортизацию больше не начисляет?

OksanaDidukh
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 07 вересня 2015, 15:10
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення OksanaDidukh »

EVGENIY писав:
OksanaDidukh писав:Припустимо ми маємо стіл з залишковою вартість "0", первісна вартість стола 200 грн. встановили ліквідаційну 50 грн., і наприклад через рік ми захочемо списати стіл , він буде старий ,трухлявий,на дрова не піде . То що просто списується 250 грн., чи як? А якщо йде на дрова , то оприбутковуємо дрова на суму 50 грн, а стіл списуємо на суму 250?
Вот обьясните мне зачем вы устанавливаете ЛІКВІДАЦІЙНУ ВАРТІСТЬ???????? Чим вас не влаштовує його вартість в 200 грн????
Дрова оприходуете по стоимости дров, стоимость стола тут не при чём!
може я Вас заплупала столом, але я мала наувазі оз , а не мна. Невдалий приклад.Після встановлення ліквідаційної вартості , чи обовязково об'єкт реалізовувати, чи можна просто списати, якщо він не придатний до використання? 

OksanaDidukh
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 07 вересня 2015, 15:10
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення OksanaDidukh »

Після встановлення ліквідаційної вартості , чи обовязково об'єкт реалізовувати, чи можна просто списати, якщо він не придатний до використання?

nata69
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 64
З нами з: 19 вересня 2014, 09:00
Регіон: Волынская Область
Звідки: Луцк
Подякували: 1 раз

Повідомлення nata69 »

Колеги, можливо уже хтось встановлював ліквідаційну вартість комп"ютерів, підскажіть будь-ласка від чого в цьому випадку відштовхуватись. Якщо маєте зразок наказу по установі про встановлення ліквідаційної вартості ,скиньте.

Ольгіца
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 46
З нами з: 03 листопада 2015, 17:42
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Ольгіца »

OksanaDidukh писав:Після встановлення ліквідаційної вартості , чи обовязково об'єкт реалізовувати, чи можна просто списати, якщо він не придатний до використання?
ліквідвартість встановлюється тільки для тих обєктів, що продовжують використовуватись

Світлана123
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 28 вересня 2015, 12:50
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Світлана123 »

Я правильно понимаю, что ликвидационная стоимость устанавливается всем объектам, которые учитываются на 101-122? Т.е. малоценке тоже. И второй вопрос: ликвидационная стоимость может быть равна нулю? Можно составить акт комиссии и ним ВСЕМ!!! объектом присвоить нулевую стоимость?

cartman
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 26 листопада 2015, 13:46
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення cartman »

Можна закотити рукава і з усією відповідальністю визначити ліквідаційну вартість по всім ОЗ, пілся чого полегшено зітхнути і жити деякий час з відчуттям виконаного обов"язку. Але в наших умовах суворої реальності за рік може статися такий стрибок інфляції, що за 1000 грн, в яку ми наприклад оцінили якийсь комп, можна буде тільки хлібину купити. І що, треба регулярно заново визначати ліквідаційну вартість? Маразм.

Лесичка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 26 березня 2015, 13:59
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення Лесичка »

[font='Noto Sans', sans-serif]Доброго дня.Допоможіть!!! У нас є автомобіль вартістю-56000 грн., залишкова вартість його - 0 . Якщо його продати то ми можемо за 105000 грн. Що в такій ситуації робити? Визначати ліквідаційну вартість чи робити переоцінку.???[/font]

Motrenko Oxana
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 68
З нами з: 08 червня 2015, 08:17
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 16 разів

Повідомлення Motrenko Oxana »

А в наказі про облікову політику у вас вказана ліквідаційна вартість? У мене вакзано, що "ліквідаційну вартість об’єктів ОЗ та НА прийняти рівною 0 (нуль)грн." , тому ніякої періоцінки я робити не буду

Лесичка
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 71
З нами з: 26 березня 2015, 13:59
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення Лесичка »

У нас в наказі про облікову політику так не пише.

marina76300
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 223
З нами з: 21 травня 2012, 11:22
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення marina76300 »

Кто-то может поделиться формой акта на установление ликвидаціонной форми.Заранее спасибо)

marina76300
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 223
З нами з: 21 травня 2012, 11:22
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 9 разів

Повідомлення marina76300 »

Сделала акт сама, может кому то пригодиться)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

tasha.taran
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 16
З нами з: 13 січня 2016, 09:59
Регіон: Сумская область

Повідомлення tasha.taran »

спасибо, пригодился.

Litovchenko
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 21 вересня 2016, 11:55
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Litovchenko »

Які будуть проводки ,списано радіостанцію  рах 1113-1828  знос -914 ліквід варт-3,13

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”