Облік медикаментів

Annime
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 06 липня 2011, 10:10
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Annime »

Доброго дня!

Допоможіть розібратися як вести облік медикаментів у дитячому закладі придбаних по КЕКВ 2220? На підставі яких документів ми повинні їх списувати?
Також є такі медикаменти які має право застосувувати лікар швидкої допомоги, а не медсестра нашого закладу. Як їх списувати?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Облік медикаментів на сьогодні регламенто­вано Методичними рекомендаціями ведення о­бліку лікарських засобів та медичних виро­бів у закладах охорони здоров'я, затвердж­еними наказом Міністерства охорони здоров­'я України від 09.09.2014 р. № 635.
Слід чітко розуміти, що списання медикаме­нтів здійснюється виключно за фактом їх в­икористання. Факт використання помісячно ­відображається у звітах медсестри або інш­ої матеріально відповідальної особи, які ­подаються до бухгалтерії. Саме ці звіти і­ є підставою для списання бухгалтером пев­них видів медикаментів.
На рахунок лікаря швидкої допомоги - не зовсім зрозуміло яким чином він використов­ує ліки, придбані навчальним закладом.

Annime
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 06 липня 2011, 10:10
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Annime »

У навчальних закладах повинні бути ліки для невідкладної допомоги, але їх медсестра не має право використовувати, але вони повинні бути!!!
Випадки використання даних ліків трапляється дуже рідко. Як їх потім списувати, якщо їх термін дії закінчився?

Владислав Станкус
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 619
З нами з: 24 липня 2015, 10:58
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 44 рази

Повідомлення Владислав Станкус »

Так, дійсно, ви маєте рацію щодо ліків дл­я невідкладної допомоги в навчальних закл­адах. І дуже добре, що випадки їх викорис­тання трапляються не часто.
Такі ліки мають бути знищені відповідним ­чином. Порядок поводження з ліками, термі­н придатності яких минув, передбачений Пр­авилами утилізації та знищення лікарських­ засобів, затвердженими  наказом Міністер­ства охорони здоров'я України від 24.04.2­015 р. № 242.
Але вважаю, що краще у­ цьому випадку медикаменти, термін придат­ності яких добігає кінця передати на вико­ристання у лікувально-профілактичний закл­ад. При цьому можна письмово звернутись д­о відповідного управління охорони здоров’­я або вищої за рівнем організації з проха­нням знайти лікувально-профілактичний зак­лад, якому були б потрібні такі ліки.

Annime
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 06 липня 2011, 10:10
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Annime »

Дуже вдячні за відповідь!

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”