ЛІКВІДАЦІЙНА ВАРТІСТЬ ОЗ

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Доброго дня шановні колеги! Допоможіть будь-ласка розібратися, після перевірки винесена рекомендація визначити ліквідаційну вартість оз, аудитор сказав що не може будик мати залишкову вартість 0, і автомобіль також, я так зрозуміла, що він хоче щоб ми провели переоцінку, а написав ліквідаційну вартість, як я можу і чи можу взагалі визначити лікв.вартість зданій та машин, для переоцінку треба запрошувати незалежного оцінювача і платити йому гроші, що робити? ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ_ЛАСКА

Аватар користувача
Матвєєва Вікторія
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 1263
З нами з: 03 лютого 2014, 07:33
Регіон: Харків
Дякував (ла): 12 разів
Подякували: 144 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Матвєєва Вікторія »

Будь ласка, користуйтесь пошуком на форумі. Це вже не так і складно. Ми вже 2 роки пишемо, як визначати цю вартість
Наприклад, ось так
http://budget.factor.ua/search.php?keyw ... 1%83%D0%BA
або ось вже є Акти про визначення ліквідаційної вартості
http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f ... %2A#p47547

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Матвєєва Вікторія, я все це вже передивилася і перечитала, на своє питання відповіді не знайшла, а саме про будинки і машини, і відомість у мене є....

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10284
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1367 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Ось ця тема навіть називаються як ваша, може просто треба було там питати?
http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=97&t=5668

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Дякую, зрозуміло, що ніхто відповісти не може, я думала може хтось стикався з цим, бо в жодному документі не прописано до путя нічого, я перед тим як задати питання передивляюся і перечитую дуже багато інформації, в Законі про оцінку майна сказано, що оцінювати оз може тільки незалежний експерт для правильного бухгалтерського обліку, а про відношення ліквідаційної вартості до будівлі, нічого нігде нема.........

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10284
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1367 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

yulia25 писав:Дякую, зрозуміло, що ніхто відповісти не може, я думала може хтось стикався з цим, бо в жодному документі не прописано до путя нічого, я перед тим як задати питання передивляюся і перечитую дуже багато інформації, в Законі про оцінку майна сказано, що оцінювати оз може тільки незалежний експерт для правильного бухгалтерського обліку, а про відношення ліквідаційної вартості до будівлі, нічого нігде нема.........
Чим ось ця відповідь не влаштовує??
Ви не плутайте оцінку майна і ліквідаційну вартість!

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

EVGENIY, як я можу визначити ліквідаційну вартість пожежного депо? або гаража?

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10284
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1367 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

yulia25 писав:EVGENIY,  як я можу визначити ліквідаційну вартість пожежного депо? або гаража?
це не ви робите а комісія, і ні хто не вимагає щоб ця вартість була точно така як би визначив якийсь фахівець з оцінки!

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

EVGENIY, якщо я поставлю вартість близько до ринкової, тоді це буде переоцінка, яку за своєю комісією ми визначати не маємо права, а якщо я поставлю меншу вартість (первонач.варт. 333000 грн) ніж є, то аудитори в мене не приймуть цей звіт, тому що вони вважають що необхідно все оцінювати реалбно, а ліквідаційна вартість, це не ринкова і не реальна...

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Це замкнуте коло насправді, бо комісія може оцінити монітор, який можна здати і отримати 100 грн., будову оцінити комісією навіть нереально. НАвіть, нехай буде так, можна оцінити пожежний автомобіль у якоговартість складала 3500,00 грн. в якомусь там далекому 80 році, нехай оцінимо вартість металу, а от на рахунок будівлі все одно не зрозуміло....

Ksu_ha
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 115
З нами з: 31 жовтня 2013, 16:04
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Мариуполь
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ksu_ha »

yulia25 писав:Це замкнуте коло насправді, бо комісія може оцінити монітор, який можна здати і отримати 100 грн., будову оцінити комісією навіть нереально. НАвіть, нехай буде так, можна оцінити пожежний автомобіль у якоговартість складала 3500,00 грн. в якомусь там далекому 80 році, нехай оцінимо вартість металу, а от на рахунок будівлі все одно не зрозуміло....
Порядка визначення ліквідаційної вартості не має, тому важко дати корисну пораду... але спробую, я би рекомендувала комісії визначити ліквідаційну вартість будівлі у розмірі 10% від первісної вартості. 
Згідно стандарту 121 п.3 розділ ІІІ "У разі прийняття рішення суб'єктом бухгалтерського обліку в державному секторі об'єкт основних засобів може переоцінюватися, якщо залишкова вартість цього об'єкта суттєво відрізняється від його справедливої вартості на дату балансу.", тобто це право, а не обов'язок проводити переоцінку.
А 10% взято із п.4 цього ж розділу: "Порогом суттєвості для проведення переоцінки об'єктів основних засобів приймається величина, що дорівнює 10-відсотковому відхиленню залишкової вартості об'єктів основних засобів від їх справедливої вартості." 
Чому б не застосувати поріг суттєвості до визначення ліквідаційної вартості...

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Ksu_ha, дуже дякую за відповідь, але насправді вартість обєктів наскільки мізерна, що коли я зробила саме так як ви пишете, то відповідь була такою: Я зараз даю тобі 300000 грн. і забираю все зданіє.....

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Всім дуже дякую!

Ksu_ha
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 115
З нами з: 31 жовтня 2013, 16:04
Регіон: Донецкая Область
Звідки: Мариуполь
Дякував (ла): 9 разів
Подякували: 5 разів

Повідомлення Ksu_ha »

yulia25 писав:Ksu_ha,  дуже дякую за відповідь, але насправді вартість обєктів наскільки мізерна, що коли я зробила саме так як ви пишете, то відповідь була такою: Я зараз даю тобі 300000 грн. і забираю все зданіє.....
Ліквідаційна вартість - це не ціна реалізації, а дохід, який очікувано може бути отриманий від ліквідації основного засобу.

Аватар користувача
yulia25
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 41
З нами з: 03 червня 2014, 08:13
Регіон: Николаевская область

Повідомлення yulia25 »

Ksu_ha, Ліквідаційна вартість — це сума коштів або вартість інших активів, яку установа очікує отримати від реалізації (ліквідації) необоротних активів після закінчення строку їх корисного використання, за вирахуванням витрат, пов’язаних з продажем (ліквідацією)

Life_angel86
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 20 березня 2014, 14:34
Регіон: Днепропетровская Область
Звідки: Днепропетровск

Повідомлення Life_angel86 »

Як у 2018 році списати оз з нарахованою лікв.вартістю? Оcновний засіб вартість- 44000, Знос 40000, ліквід. вартість- 4000????Які проводки????Допоможіть

Аватар користувача
EVGENIY
Повелитель Галактики
Повелитель Галактики
Повідомлень: 10284
З нами з: 29 липня 2010, 01:27
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 146 разів
Подякували: 1367 разів
Контактна інформація:

Повідомлення EVGENIY »

Life_angel86 писав:Як у 2018 році списати оз з нарахованою лікв.вартістю? Оcновний засіб вартість- 44000, Знос 40000, ліквід. вартість- 4000????Які проводки????Допоможіть
пункт 1.27 
сума зносу об'єкта основних засобів - Дт 1411 Кр 10хх - 40000
залишкова вартість об'єкта основних засобів  -  Дт 8411 Кр 10хх - 4000


пункт 1.28Віднесення до накопичених фінансових результатів первісної вартості основних засобів, які були придбані або безоплатно отримані за операціями з внутрішнього переміщення в межах органу, уповноваженого управляти об'єктами державної (комунальної) власності, при їх списанні


Дт 5111 Кр 5512 - 44000

Відповісти

Повернутись до “Інші питання обліку активів (ТМЦ)”