Как получить социальную стипендию ребенку-сироте в 2017 году?

Оксана Денисовна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 січня 2017, 17:31
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Оксана Денисовна »

missnataliis, Здравствуйте!Прокомментируйте,пожалуйста,запись выше сказанную"Perelomov-Volodymyr" .Спасибо за ответ)

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Perelomov-Volodymyr писав:Привіт усім. Я дитина сирота яка навчається у ВНЗ 1-4 рівня акредитації і мені більше 23 років. Після того як я звернувся в юридичний відділ свого ВНЗ, мені роз'яснили  це питання так : у  НОВИХ постановах не вказано про соціальні стипендії : "при продовженні навчання до 
23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.

 І вони чекають змін у цих постановах, щоб появились ці речення (поки вони не відбудуться, доти нам стипендій соціальних не бачити). 


Що Ви можите  мені порекомедувати ? Якими аргументами- законами,статтями, постановами мені оперувати?
 Дякую.
Доброго дня,Володимир, юридичний відділ не має право Вам зашкодити у отриманні соціальної стипендії. Нагадую, що у ваш ВУЗ, Ви пишите тільки заяву про отримання соціальної стипендії, а  за процедуру  призначення та виплату відповідає Міністерство соціальної політики.

 
Щодо  їх роз*яснень:
- По-перше: нічого чекати не потрібно, зміни  в законодавстві вже відбулись(щодо стипендіального забезпечення), на сьогоднішній день відсутня інформація, яку Вони вам надали.
 
- По-друге, якщо ми розгянемо, попередню Постанову КМУ "Про  питання стипендіального забезпечення" від 12 липня 2004 року № 882, а саме:
ч.1.ст.6. Соцiальнi стипендiї призначаються:
1) студентам i курсантам вищого навчального закладу з числа дiтей-сирiт та дiтей, позбавлених батькiвського пiклування, а також студентам i курсантам вищого навчального закладу, якi в перiод навчання у вiцi вiд 18 до 23 рокiв залишились без батькiв;
 
ми побачимо майже аналогічну редакцію, що зазначена  у ч.1.ст.20  чинної Постанови КМУ "Про  деякі питання стипендіального забезпечення" від 28 грудня 2016 р. № 1050
1)  діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків;

Таким чином, ми бачимо, що прив*язка "при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів" відсутня. Тому що, вона зазначена у чинному  Законі України " Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування",а саме  у  ч.3 ст.8:
право  на  повне  державне  забезпечення в навчальних закладах 
 мають діти-сироти та діти,  позбавлені  батьківського  піклування, 
 віком до вісімнадцяти років та особи з числа дітей-сиріт та дітей, 
 позбавлених батьківського піклування,  при продовженні навчання до 
 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів.
 
Чим потрібно керуватись:
Насамперед, Законом України " Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування", а саме ст.8.Обов*язково подати заяву на соціальну стипендію до 28 лютого 2017року.,зверніться для написання заяви у ваш деканат.
Від 8 лютого 2017 року Урядом було вирішено продовжити термін подачі заяв до 1 квітня 2017 року.


Також Уряд удосконалив порядок надання соціальних стипендій деяким категоріям студентів:

http://www.kmu.gov.ua/control/publish/a ... =249723178

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Оксана Денисовна, один із моїх клієнтів із числа осіб сиріт та позбавлених батьківських піклування,якому 24 роки,сьогодні отримав соціальну стипендію за січень,тому очікуйте соціальну стипендію до кінця лютого!

Оксана Денисовна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 січня 2017, 17:31
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Оксана Денисовна »

Добрый вечер!Вы сообщили мне хорошую новость,спасибо. Буду ожидать)

Perelomov-Volodymyr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 09 лютого 2017, 00:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Perelomov-Volodymyr »

missnataliis писав:Оксана Денисовна, один із моїх клієнтів із числа осіб сиріт та позбавлених батьківських піклування,якому 24 роки,сьогодні отримав соціальну стипендію за січень,тому очікуйте соціальну стипендію до кінця лютого!
    Заходив у свій деканат 15.02., сказали що документи ще не відправлені. Потім зайшов у юр. відділ, то там сказали, що ще нічого позитивного не можуть сказати (чекають роз'яснень з Міністерства). Буду дуже чекати на позитивну відповідь, та на соціальну виплату коштів. 
   Я буду получати додатково академічну стипендію, якщо я увійшов у рейтинг 40% ?

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Perelomov-Volodymyr, якщо Ви подали пакет документів,та заяву,тоді очікуйте на нарахування соціальної стипендії.
Так, якщо Ви увійшли в рейтинг, будете отримувати академічну стипендію.
Якщо на відмінно здали сесію, то можете претендувати на підвищену стипендію!)

Perelomov-Volodymyr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 09 лютого 2017, 00:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Perelomov-Volodymyr »

Досі ще не отримав соц.стипендію, які кроки мені в цій ситуації виконати? Хоча документи я подав в деканат ще в середині лютого 2-3 зразки(

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Perelomov-Volodymyr писав:Досі ще не отримав соц.стипендію, які кроки мені в цій ситуації виконати? Хоча документи я подав в деканат ще в середині лютого 2-3 зразки(
Володимир, соціальна стипендія нараховується Міністерством соціальної політики, ваш ВУЗ мав подати документи вчасно. Моєму клієнту, на сьогоднішній день, нараховується соціальна стипендія вчасно, тому Вам потрібно, насамперед, звернутись у ваш ВУЗ із поясненням про затримку соц. стипендії та яка причина цього.

Perelomov-Volodymyr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 09 лютого 2017, 00:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Perelomov-Volodymyr »

missnataliis писав:
Perelomov-Volodymyr писав:Досі ще не отримав соц.стипендію, які кроки мені в цій ситуації виконати? Хоча документи я подав в деканат ще в середині лютого 2-3 зразки(
Володимир, соціальна стипендія нараховується Міністерством соціальної політики, ваш ВУЗ мав подати документи вчасно. Моєму клієнту, на сьогоднішній день, нараховується соціальна стипендія вчасно, тому Вам потрібно, насамперед, звернутись у ваш ВУЗ із поясненням про затримку соц. стипендії та яка причина цього
До кого звертаись за зверненням і як оформляти правильно це все?

Оксана Денисовна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 січня 2017, 17:31
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Оксана Денисовна »

missnataliis, Добрый вечер ! Меня заинтересовал, такой вопрос . Если студент из числа детей сирот ,получает не аттестацию по экзамену ,но дается право на пересдачу ,то могут ли его лишить социальной стипендии ?

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Perelomov-Volodymyr писав:
missnataliis писав:
Perelomov-Volodymyr писав:Досі ще не отримав соц.стипендію, які кроки мені в цій ситуації виконати? Хоча документи я подав в деканат ще в середині лютого 2-3 зразки(
Володимир, соціальна стипендія нараховується Міністерством соціальної політики, ваш ВУЗ мав подати документи вчасно. Моєму клієнту, на сьогоднішній день, нараховується соціальна стипендія вчасно, тому Вам потрібно, насамперед, звернутись у ваш ВУЗ із поясненням про затримку соц. стипендії та яка причина цього
До кого звертаись за зверненням і як оформляти правильно це все?
Я б вам порекомендувала, ще раз запитати цю інформацію, у деканаті, чи профкомі!
Але, я вважаю, що це затримка із Міністерства Соціальної політики.
Тому, на мою думку, вкінці цього місяця соц.стипендія вам має бути нарахована!

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

Оксана Денисовна писав:missnataliis, Добрый вечер ! Меня заинтересовал, такой вопрос . Если студент из числа детей сирот ,получает не аттестацию по экзамену ,но дается  право на пересдачу ,то могут ли его лишить социальной стипендии ?
Добрий вечір!
  В Постанова КМУ "Про деякі питання стипендіального забезпечення" від 28 грудня 2016 року.
Стаття 20. Соціальна стипендія у розмірі та порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в обов’язковому порядку виплачується студентам і курсантам невійськових вищих навчальних закладів, які за результатами навчального семестру не мають академічної заборгованості*, незадовільних результатів навчання, включені до рейтингу відповідно до цього Порядку та належать до однієї з таких категорій:

1) діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа, а також особи, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків.
*   Академічна заборгованість виникає у разі, коли : протягом навчального семестру до початку поточного семестрового контролю, визначеного навчальним планом, особа з будь-якого навчального предмета (дисципліни) набрала менше балів, ніж визначена у навчальному закладі межа незадовільного навчання ; під час семестрового контролю з будь-якого навчального предмета (дисципліни) особа отримала менше балів, ніж визначена у навчальному закладі межа незадовільного навчання.
 
Відповідно до чинного законодавства, процес встановлення акедемічної заборгованості не зазначений, а тільки її факт.
Тому, слід вважати, що перездача, на оцінку"добре", чи "відмінно" не має вплинути, на соц.стипендію!
Але, вам потрібно обовязково зясувати це питання у деканаті.Оскільки кожен Вуз має свої внутрішні правила, визначення та нарахування стипендії, яке здійснюється,обовязково у відповідності до чинного законодавства!

Perelomov-Volodymyr
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 09 лютого 2017, 00:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Perelomov-Volodymyr »

Дяую Вам за Ваші поради у моїх запитаннях! Мені виплатили соц.стипендію за січень-березень, до того ж я увійшов у рейтинг по акад. стипендії. Рахую це хорошим стимулом, щоб вчитись краще для пільговиків.

До кого ще можна звернутись особисто з запитанням про виплату підйомних після закінчення? А також з питанням про прописку якщо у мене не має можливості в перспективі хоч десь прописатися в найближчий час.

Радькова
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 33
З нами з: 04 вересня 2012, 09:35
Регіон: Луганская Область
Звідки: Луганск

Повідомлення Радькова »

Подскажите пожалуйста, студент-сирота имеет документы доказывающие его статус, но у него нет витяга из обліково-статистичної картки. Как біть имеет ли он статус сироты? Имеет ли он право на льготные выплаты?

missnataliis
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 06 лютого 2017, 20:42
Регіон: Черкасская область

Повідомлення missnataliis »

nightmight писав:Здравствуйте!Подскажите пожалуйста могу ли я получать социальную стипендию на магистратуре? Мне уже 23 года,я поступила  на магистратуру ,мне позвонили и сказали что больше стипендию я получать не буду ,т.к. мне уже 23 года,когда я пришла в университет и процитировала Закон Украины"Прозабезпечення організаційно -правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування",ч. 3 ст. 8:...при продовженні навчання до 23 років або до закінчення відповідних навчальних закладів . -Думая что этот закон как раз таки направлен чтобы поддержать студента на получение полного высшего образования по крайней мере в соответствующем  вузе ,мне ответили что я уже закончила обучение ,т.к. у меня уже есть диплом бакалавра и на момент поступления на магистратуру мне уже 23 года.Прописано ли такое в законе ?где найти опровержение или же подтверждение их словам ?
Доброго дня! На жаль, роз'ясненнь, щодо даного питання дійсно не багато, і ця норма має неодназначне трактування. 
Тому,пропоную Вам ознайомитись із даною статею http://khpg.org/index.php?id=1362956933.

Nina77
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 19 серпня 2017, 15:26
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Nina77 »

Оксана Денисовна, у мене дитина навчається на комерційній основі в державному вузі на 1 курсі
Його батько шахтар,який має більше 15-ти років підземного стажу.Чи є це підставою для соц.стипендії.В вазі сказали Ні.

A_na st a_sea
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 16 січня 2018, 12:56
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення A_na st a_sea »

Добрый день! Как узнать на основании чего начисляется две стипендии и академическая и социальная ребенку сироте? Какой пункт какой постановы?

Оксана Денисовна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 січня 2017, 17:31
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Оксана Денисовна »

missnataliis, Добрый день! У меня к Вам вопрос, сирота ,после окончания ВУЗ ,может получить единоразовую выплату при условии трудоустройства, а мне сказали в бухгалтерии, что если не получится, то можно даже стать на учет в центр занятости и принести оттуда справку . Так вот ,так ли это ? подскажите, пожалуйста. Спасибо за ответ!

Оксана Денисовна
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 січня 2017, 17:31
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Оксана Денисовна »

Mariia1993, Добрый день! Скажите, пожалуйста, вы по окончанию вуза получали единоразовую выплату?

Відповісти

Повернутись до “Стипендії, соціальні виплати та пільги”