Оплата медоглядів працівників бюджетних установ.

Облік платних послуг - розрахунок, отримання, надання, звітність, облік
taisa.smirnova.75
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 10
З нами з: 27 травня 2014, 16:08

Повідомлення taisa.smirnova.75 »

Просимо надати остаточні роз'яснення, за рахунок яких коштів мають проводитися обов'язкові медичні огляди для працівників бюджетної сфери, крім працівників лікарні.
Останнім часом ревізори тлумачать другий абзац пункту 2 Порядку проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів…, затверджених постановою КМУ від 23.05.2001 р № 559, таким чином:
"Витрати закладів та установ охорони здоров'я, пов'язані з проведенням обов'язкових медичних оглядів … покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу (мається на увазі бюджетний заклад, працівники якого проходять медичний огляд) та установи охорони здоров'я (тільки для працівників установи охорони здоров'я)". Тобто, витрати, пов'язані з проведенням обов'язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій передбачаються кошторисом на утримання відповідних закладів.
Мотивують це тим, що згідно п.1 постанови КМУ від 05.08.1994р.№ 532 "Про обов'язкові медичні огляди деяких категорій населення ", проведення медичних оглядів за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання лікарні здійснюється згідно переліку категорій населення , визначеного вищезазначеною постановою (діти віком до 1 року, діти віком від 2 до 14 років, підлітки віком 15-17 років, учні системи профтехосвіти, студенти вищих навчальних закладів, ветерани війни, ветерани праці, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) .
Проходження медоглядів іншими категоріями населення здійснюється згідно Порядку проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затверджених постановою КМУ від 23.05.2001 р № 559, а саме за рахунок роботодавців ( підприємство, установа, організація або фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, що використовують працю найманих працівників).
Редакція вашого журналу надає зовсім інші роз'яснення по даному питанню ("Бюджетна бухгалтерія", 4 березня 2013/№9(297).
допоможіть. будь - ласка, розібратися з даним питанням.

Аватар користувача
Станкус Тетяна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 549
З нами з: 03 лютого 2014, 07:43
Регіон: Харьковская область
Подякували: 9 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Станкус Тетяна »

Для працівників-бюджетників проходження обов’язкових медичних оглядів є безкоштовним. Витрати на проведення таких оглядів передбачаються у кошторисах лікувально-профілактичних закладів, які фактично проводять медичні огляди.
Працівник у такому випадку має сплатити лише вартість бланку особистої медичної книжки. Це обумовлено п. 2 Порядку проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок, затвердженого постановою КМУ від 23.05.2001 р. № 559.
У цьому пункті визначено наступне - Витрати закладів та установ охорони здоров'я, пов'язані з проведенням обов'язкових медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій, покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу та установи охорони здоров'я.
Працівники підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності відшкодовують вартість бланка особистої медичної книжки закладам та установам охорони здоров'я, які проводитимуть обов'язкові медичні огляди при проходженні попереднього профілактичного медичного огляду до прийняття на роботу, та у разі необхідності отримання нового бланка цієї книжки у зв'язку з його втратою, зіпсуттям або неможливістю подальшого використання чи придбавають зазначений бланк за власні кошти.
Отже, у цьому пункті не йдеться про дітей тощо, а йдеться саме про працівників бюджетних установ та організацій.
Також з цього приводу ми направили відовідний запит до МОЗ.

Юрій0479
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 07 лютого 2014, 12:23
Регіон: Киев
Звідки: Киев

Повідомлення Юрій0479 »

taisa.smirnova.75 писав:          Останнім часом ревізори тлумачать другий абзац пункту 2 Порядку проведення обов'язкових профілактичних медичних оглядів…, затверджених постановою КМУ від 23.05.2001 р № 559, таким чином:
"Витрати закладів та установ охорони здоров'я, пов'язані з проведенням обов'язкових  медичних оглядів … покриваються за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання відповідного закладу (мається на увазі бюджетний заклад, працівники якого проходять медичний огляд) та установи охорони здоров'я (тільки  для працівників установи охорони здоров'я)". Тобто, витрати, пов'язані з проведенням обов'язкових  медичних оглядів працівників бюджетних установ та організацій передбачаються кошторисом на утримання відповідних закладів.
Мотивують це тим, що згідно п.1 постанови КМУ від 05.08.1994р.№ 532 "Про обов'язкові медичні огляди деяких категорій населення ", проведення медичних оглядів за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання лікарні здійснюється згідно переліку категорій населення , визначеного вищезазначеною постановою (діти віком до 1 року, діти віком від 2 до 14 років, підлітки віком 15-17 років, учні системи профтехосвіти, студенти вищих навчальних закладів, ветерани війни, ветерани праці, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи) .
То хтось нарещті може дати остаточну відповідь платити чи не платити???????!!!!!!!  я з цім "тлумаченням" іти у фінвідділ не збираюся.... засміють!!!!! ДАЙТЕ ТОЧНУ І ОДНОЗНАЧНУ ВІДПОВІДЬ ІЗ ССИЛКОЮ НА ЗАКОН, ПОСТАНОВУ, АКТ РЕВІЗІЇ.... ХОТЬ ЩОСЬ

Відповісти

Повернутись до “Надання платних послуг”