Поділ земельної ділянки

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Актуальне для багатьох ситуація: земельна ділянка занесена в Державний земельний кадастр (є сформованою земельною ділянкою), на цій земельній ділянці розташований майновий комплекс, власник якого не бажає укладати договрі оренди на сформовану земельну ділянку в тих межах, в яких вона є.

Власник майнового комплексу стверджує, що її ніяк не цікавить те, що земельна ділянка сформована, адже вона перебуває в комунальній власності сільської ради, а тому наполягає на тому, що їй повинні надати такий дозвіл.
Які можливі дії в цій ситуації сільської ради?

Нажаль, сьогодні існує лише два варіанти виходу із ситуації, що склалася: перший, який не зовсім може сподобатися новому власнику майнового комплексу. Сільська рада може запропонувати нововму власнику майнового комплексу спочатку оформити договір оренди на всю земельну ділянку, а потім вже можна одразу після реєстрації права оренди, піднімати питання щодо поділу земельної ділянки з розробленням відповідної технічної документації (для цього новому власнику необхідно буде лише отримати згоду від сільської ради, як власника земельної ділянки). Негативним є те, що весь час, поки буде виготовлятися така документація, власник майонового комплекса повинен буде сплачувати орендну плату за всю земельну ділянку.
Другий варіант не зовсім прийнятний для сільської ради. Сільська рада сама має зареєструвати право власності громади в особі ради на земельну ділянку і сама здійснити всі процедурні моменти щодо поділу земельної ділянки, а це певні витрати.
Хоча є й третій варіант, але досить слабкий. Все залежить від нового власника і від розташування окремих об'єктів майнового комплексу, який придбав новий власник. Так, зокрема, відповідно до ст. 191 Цивільного кодексу України підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діялності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію тощо.
Тобто, можна піднімати питання щодо доцільності поділу вже сформованої земельної ділянки, якщо після такого поділу підприємство не зможе функціонувати як єдиний комплекс.

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”