Щодо земельного податку

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Комітет з питань науки і освіти підтримує проект закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відновлення норм, які передбачають звільнення від сплати земельного податку (06.01.15 р.).

Члени Комітету під час засідання розглянули законопроект за реєстр. №1850-1.

Народні депутати відзначили, що прийнятим Законом №71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" викладено в новій редакції ст. 282 Податкового кодексу України, в результаті до числа платників земельного податку, зокрема, потрапили заклади науки, освіти, заповідники, національні природні парки, бюджетні заклади культури, інші.

Зміни до Податкового кодексу створили умови за яких, у випадку якщо органи місцевого самоврядування не передбачать пільги на сплату земельного податку, такі кошти повинні будуть закладатися установами у відповідних бюджетах для сплати податку, що надходитиме до цих же бюджетів.

У закладах, що фінансуються з бюджету, у зв'язку із фінансовим становищем, створиться заборгованість по сплаті земельного податку, що негативно відобразиться на діяльності, зокрема, бюджетних закладів науки і освіти. Як приклад, для Національного Ботанічного саду ім. М.М.Гришка, площа земельної ділянки якого складає понад 129 гектарів, розмір земельного податку становитиме близько 41 млн. грн. При тому, що весь бюджет ботанічного саду на 2014 рік становив 20 млн. грн.

Члени Комітету у цьому зв'язку зазначили, що частина наукових установ та організацій, навчальних закладів, що повністю утримуються за рахунок бюджетних коштів, повинні будуть сплачувати земельний податок в розмірах, що перевищує їх фінансування або становить значну його частину.

Крім того, зміни до Податкового кодексу створили умови за яких кошти на сплату земельного податку повинні будуть закладатися закладами, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів, у відповідних бюджетах. У зв'язку із фінансовим становищем в державі може створиться заборгованість по сплаті земельного податку, що негативно відобразиться на діяльності заповідників, національних природних парків, бюджетних закладів культури, науки, освіти тощо.

Законопроектом пропонується відновити норми в податковому законодавстві в частині надання пільг на сплату земельного податку, що розповсюджується на заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва; дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ; дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

Члени Комітету підтримали законопроект, прийняття якого сприятиме відновленню наданню пільг на сплату земельного податку та покращенню роботи установ, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.

(За матеріалами офіційного сайту Верховної Ради України http://iportal.rada.gov.ua/news/Novyny/ ... 03357.html)

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”