Щодо відомостей про цільове призначення земельної ділянки

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Роз’яснення щодо внесення до Державного земельного кадастру відомостей про земельну ділянку в частині цільового призначення під час здійснення державної реєстрації земельної ділянки, право на яку посвідчено державним актом, без кадастрового номера (28 квітня 2015 р.)

Знайомтеся...

З 1 січня 2013 року набув чинності Закон України «Про Державний земельний кадастр». Відповідно до пунктів 9, 10 Прикінцевих та перехідних положень зазначеного Закону, до 1 січня 2013 року державна реєстрація земельних ділянок, які передавалися у власність із земель державної чи комунальної власності, здійснювалася з видачею державних актів на право власності на земельні ділянки.

Документи, якими було посвідчено право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, видані до набрання чинності цим Законом, є дійсними.

Впродовж 1992 – 2013 років форма державного акта на право власності на земельну ділянку неодноразово змінювалася. Але, незалежно від того, яким нормативно-правовим актом було затверджено ту чи іншу форму державного акта, у ньому обов’язково зазначалось цільове призначення земельної ділянки.

У свою чергу, класифікація цільового призначення земельної ділянки протягом реформування земельних відносин в Україні, також змінювалася.

Разом з тим, положеннями пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Державний земельний кадастр» затверджено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Пунктом 14 Порядку ведення Державного земельного кадастру (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2014 № 1051, передбачено, що відомості про об'єкти Державного земельного кадастру вносяться до нього відповідно до пунктів 66-137 цього Порядку.

Пунктом 24 Порядку затверджено перелік відомостей про земельні ділянки, які вносяться до Державного земельного кадастру, серед яких цільове призначення (категорія земель, вид використання земельної ділянки в межах певної категорії земель).

Таким чином, керуючись загальновизнаним принципом права, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, що закріплено у частині першій статті 58 Конституції України, тому при здійсненні державної реєстрації земельної ділянки у відомостях про її цільове призначення зазначається те цільове призначення, яке вказане в документі, яким посвідчено відповідне право.

Слід зазначити, що відповідно до пункту 54 Порядку державний кадастровий реєстратор несе відповідальність за відповідність відомостей, зазначених у Поземельній книзі, відомостям, зазначеним у документах, що є підставою для їх внесення.

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”