Зміни в земельному законодавстві України у ІІ кварталі 2015

Аватар користувача
Брусенцова Яна
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 954
З нами з: 03 лютого 2014, 07:44
Регіон: Харків
Подякували: 3 рази
Контактна інформація:

Повідомлення Брусенцова Яна »

Пропоную вашій увазі стислу інформацію, яка була підготовлена Держгеокадастром. Сподваюся, вона стане вам у нагоді. Частково у цій темі деякі нові нормативно-правові акти наводилися, а тепер є можливість поверхнево ознайомитися з останніми змінами у земельному законодавстві комплексно.
Отже...

Зміни в земельному законодавстві України у ІІ кварталі 2015 року

У ІІ кварталі 2015 року прийнято 4 Закони України, спрямовані на зміну та вдосконалення нормативно-правового регулювання земельних відносин.

Закон України від 12 травня 2015 року № 388-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони приватизації об’єктів інженерної інфраструктури меліоративних систем та земель державної і комунальної власності, на яких ці об’єкти розташовані» передбачає, що землі під об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем, які перебувають у державній і комунальній власності, не можуть передаватись у приватну власність.

Закон України від 14 травня 2015 року № 418-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування земельних ділянок та їх державної реєстрації на підставі документації із землеустрою, розробленої до 2013 року», спрямований на спрощення процедури оформлення права власності, права користування земельними ділянками для осіб, які до 2013 року розпочали процедуру отримання земельних ділянок у власність чи користування із земель державної та комунальної власності, але через законодавчі зміни не змогли завершити цю процедуру.

Законом внесено зміни до Земельного кодексу України та Закону України «Про Державний земельний кадастр», якими надано можливість здійснення державної реєстрації земельної ділянки на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку, яка була розроблена на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про надання або передачу земельної ділянки у власність або надання в користування, у тому числі на умовах оренди, до 1 січня 2013 року, але відомості про таку земельну ділянку не були внесені до Державного реєстру земель.

Законом України від 14 травня 2015 року № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» внесено зміни до Земельного кодексу України, якими передбачено наступне.

Земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкова територія, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, передаються безоплатно у власність (спільну сумісну) або в постійне користування співвласникам багатоквартирного будинку.

Таким чином, розширено коло суб’єктів, яким надано можливість набувати на праві постійного користування земельні ділянки із земель державної та комунальної власності, а саме до них віднесено співвласників багатоквартирного будинку для обслуговування такого будинку та забезпечення задоволення житлових, соціальних і побутових потреб власників (співвласників) та наймачів (орендарів) квартир та нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.

Крім того, передбачено додаткові гарантії прав на земельні ділянки для співвласників багатоквартирного будинку. Так, у разі знищення (руйнування) багатоквартирного будинку майнові права на земельну ділянку, на якій розташовано такий будинок, а також належні до нього будівлі, споруди та прибудинкова територія, зберігаються за співвласниками багатоквартирного будинку.

Закон України від 2 червня 2015 року № 497-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою».

Законом внесено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про землеустрій», «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», «Про охорону земель», «Про державний контроль за використанням та охороною земель», «Про державну експертизу землевпорядної документації», «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів», «Про правовий режим земель охоронних зон об'єктів магістральних трубопроводів», «Про Державний земельний кадастр», що спрямовані на закріплення єдиного переліку видів документації із землеустрою, визначення складу і змісту усіх видів документації із землеустрою, а також вичерпного переліку суб’єктів, які здійснюють погодження конкретних видів документації із землеустрою, усунення розбіжностей у назвах документації із землеустрою у різних законах.

Видано наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 04.06.2015 № 125 «Про затвердження форм документів із підготовки оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок» (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 червня 2015 р. за № 734/27179), яким затверджено форми документів, які видаються при підготовці оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, а саме: Кваліфікаційного свідоцтва оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок; Посвідчення про підвищення кваліфікації оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок; Свідоцтва про проходження навчання за програмою базової підготовки з експертної грошової оцінки земельних ділянок.



Крім того, у ІІ кварталі 2015 року набрали чинності два Закони України та однапостанова Кабінету Міністрів України, прийняті у І кварталі п.р.:

05.04.2015 - Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)»від 12 лютого 2015 року № 191-VIII, яким внесено зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оренду землі», «Про землеустрій», «Про охорону земель», «Про державну експертизу землевпорядної документації», спрямовані, зокрема, на скорочення дозвільних і погоджувальних процедур, стимулювання раціонального використання сільськогосподарських земель та спрощення орендних відносин.

28.06.2015 - Закон України від 2 березня 2015 р. № 222-VIII «Про ліцензування видів господарської діяльності», спрямований на спрощення процедур ліцензування видів господарської діяльності та зменшення кількості видів господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню.

Зокрема, зазначений Закон не передбачає ліцензування господарської діяльності з проведення землеоціночних робіт та земельних торгів (на відміну від діючого раніше Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» від 01.06.2000 № 1775-III).

Законом внесено відповідні зміни до Земельного кодексу України, Законів України «Про оцінку земель» та «Про Державний земельний кадастр».

20.05.2015 - постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 р. № 268 «Про внесення змін до методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. № 213 і від 23 листопада 2011 р. № 1278», якою внесено зміни до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів і Методики нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) та термін видачі територіальним органом Держгеокадастру витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель зменшено з семи до трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

(За матеріалами офіційного сайту Держгеокадастру: http://land.gov.ua/reformuvannia-zemeln ... -roku.html)

Відповісти

Повернутись до “Земельне законодавство у бюджетній сфері”