Конфлікт інтересів

Світусик78
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 18 березня 2015, 13:21
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Світусик78 »

Віталій, щиро Вам дякую.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Колеги, в кого є зразок наказу про врегулювання конфлікту інтересів шляхов усунення особи від виконання обовязків? Особа є державним службовцем, головою комісії в органі держвлади яка приймає рішення щодо близької особи державного службовця.

Добалено: Уже не нужно. Все сделано.
Востаннє редагувалось 20 листопада 2015, 16:40 користувачем Дмитрий Иванович, всього редагувалось 1 раз.

Ерік
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 30 квітня 2015, 09:21
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення Ерік »

Підскажіть будь ласка чи буде КІ між уповноваженим та батьком уповноваженого який є депутатом ради????

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Ерік писав:Підскажіть будь ласка чи буде КІ між уповноваженим та батьком уповноваженого який є депутатом ради????
В чому суть конфлікту? І що за уповноважений? Більш детально опишіть ситуацію...

Iryna_Lev
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 23 листопада 2015, 19:32
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Iryna_Lev »

Я сільський голова з 25 жовтня 2015 року, сестра працює головним бухгалтером з 2011 (зараз у відпустці по догляду за дитиною до 3 років) чи може вона вийти на роботу, чи не буде тут конфлікт інтересів? Чи маю я право розпорядженням преміювати або надавати матеріальну допомогу сестрі? Як врегулювати КІ?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Перша частина питання (щодо виходу на роботу) не про КІ, а про обмеження спільної роботи близьких осіб. І тут начебто все нормально: "не поширюються на: ... близьких осіб, які прямо підпорядковані один одному у зв’язку з набуттям одним з них статусу виборної особи".
Але друга частина питання дійсно про КІ, при чому такий, що буде виникати на постійній основі, і щоби вийти з цієї ситуації у рамках статті 33 Закону треба все добренько прописати. Бажано щоби допроміг у цьому юрист, який буде потім і відстоювати цю позицію при можливій перевірці. Або ж самим прописати і самим бути готовим до відстоювання своїх позицій.

Вікторія81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 17 листопада 2015, 10:37
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Вікторія81 »

Можливо хтось зтикався з подібним фактом, підкажіть.
На підприємство надійшла інформація про порушення, що полягає в неповідомленні про наявність конфлікту інтресів. По факту таке повідомлення є і конфлікт врегульовано, але заявник про це знати не міг.
Що робити тепер? Чи надавати відповідь заявнику? Чи повідомляти спеціально уповноважені суб'єкти?
ДЯКУЮ

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Вікторія81 писав:Можливо хтось зтикався з подібним фактом, підкажіть.
На підприємство надійшла інформація про порушення, що полягає  в неповідомленні про наявність конфлікту інтресів. По факту таке повідомлення є і конфлікт врегульовано, але заявник про це знати не міг.
Що робити тепер? Чи надавати відповідь заявнику? Чи повідомляти спеціально уповноважені суб'єкти?
ДЯКУЮ
Що за підприємство? І звідки пришло повідомлення про наявність на підприємтсві конфлікту?

Вікторія81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 17 листопада 2015, 10:37
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Вікторія81 »

Підприємство-юридична особа публічного права, заяник-фізична особа

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Вікторія81 писав:Підприємство-юридична особа публічного права, заяник-фізична особа
Тобто фізична особа написала заяву в рамках звернення громадян? Ну можна їй відповідсти по суті наявного конфлікту інтересів та його врегулювання. Але повідомляти правоохоронні органи не бачу підстав, КІ ви ж врегулювали.

Вікторія81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 17 листопада 2015, 10:37
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Вікторія81 »

Я Вам дуже вдячна.

dreams
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 грудня 2015, 13:15
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення dreams »

Доброго дня!
Підкажіть будь ласка, зіткнулися з такою ситуацією
В органі місцевого самоврядування юрист та керуюча справами погоджують (візують) розпорядження голови районної ради з приводу преміювання всіх посадових працівників враховуючи, що в даному розпорядженні вони теж присутні. Чиє в даному випадку конфлікт інтересів і чому так? Так, як юристу ж потрібно перевірити дане розпорядження чи відповідає воно законодавству і в зв’язку з чим погоджує(візує).
)

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

dreams писав:Доброго дня!
Підкажіть  будь ласка, зіткнулися з такою ситуацією
В органі місцевого самоврядування юрист та керуюча справами погоджують (візують) розпорядження голови районної ради з приводу преміювання всіх посадових працівників враховуючи, що в даному розпорядженні вони теж присутні. Чиє в даному випадку конфлікт інтересів і чому так? Так, як юристу ж потрібно перевірити дане розпорядження чи відповідає воно законодавству і в зв’язку з чим погоджує(візує).
)
Подібне питання (щодо погодження наказів) вже обговорювалось, і моя думка така, що погодження це не є прийняття рішень і не може підпадати під конфлікт інтересів. Інакше будь-який наказ (розпорядження) буде "проблемним", адже його теж хтось готує і відповідно цей хтось преміюється. Але питання спірне...

dreams
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 08 грудня 2015, 13:15
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення dreams »

Дмитрий Иванович писав:
dreams писав:Доброго дня!
Підкажіть  будь ласка, зіткнулися з такою ситуацією
В органі місцевого самоврядування юрист та керуюча справами погоджують (візують) розпорядження голови районної ради з приводу преміювання всіх посадових працівників враховуючи, що в даному розпорядженні вони теж присутні. Чиє в даному випадку конфлікт інтересів і чому так? Так, як юристу ж потрібно перевірити дане розпорядження чи відповідає воно законодавству і в зв’язку з чим погоджує(візує).
)
Подібне питання (щодо погодження наказів) вже обговорювалось, і моя думка така, що погодження це не є прийняття рішень і не може підпадати під конфлікт інтересів. Інакше будь-який наказ (розпорядження) буде "проблемним", адже його теж хтось готує і відповідно цей хтось преміюється. Але питання спірне...
Дякую Вам за відповідь.

Світусик78
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 18 березня 2015, 13:21
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Світусик78 »

Наша установа перебуває у стадії ліквідації - створена ліквідаційна комісія (ЛК) , до якої відповідно до ч.4 ст.105 ЦКУ переходять повноваження щодо управління справами юридичної особи, тобто ЛК буде проводити інвентаризацію і списання., але у цій комісії членами є 2 матеріально-відповідальні особи (МВО). У Порядку про проведення інвентаризації - є чітко встановлено,що інвентпризація проводиться в присутності МВО, тобто не може бути членом. І чи при проведенні списання не буде конфлікту інтересів?
Наперед вдячна за Ваші відповіді

Світлана Сніжна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 03 березня 2016, 11:46
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Світлана Сніжна »

Доброго дня, шановні! Прошу вас допомогти у вирішенні наступного питання, повязаного із антикорупційним законодавством: сільський голова і прибиральник службових приміщень сільського будинку культури - чоловік і дружина! при перевірці виявлено КІ щодо преміювання дружини, хоча відношення про преміювання на сільського голову пише директор СБК, підкажіть як оформити правильно дану ситуацію, якщо на суді пропонували провести рішенням сесії і всі розпорядчі документи щодо дружини голови підписуватиме сільський секретар,, допоможіть, що робити?????

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

тобто пропонується вирішити питання у рамках ст.32 ЗУ1700. Це, теоретично, можливо зробити шляхом "надщербнути" повноваження голови, надприродньо збільшивши повноваження секретаря.
А чому не зробити це у рамках ст.33? Алгоритм (який можна затвердити рішенням сесії):
1)директор СБК вносить подання голові,
2)голова надає це подання спеціально визначеному працівнику (наприклад, тому ж секретарю) разом з проектом розпорядження на погодження,
3)спеціально визначений працівник перевіряє успішність виконання своїх обов’язків прибиральницею, тобто зміст подання, підписаний директором СБК і погоджує/не погоджує проект розпорядження,
4)голова підписує погоджене розпорядження.

Світлана Сніжна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 03 березня 2016, 11:46
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Світлана Сніжна »

Дякую вам, але чи правомірний варіант з "надщербуванням" повноважень голови????  Дякую ще раз

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

думаю, що правомірний, бо сам голова має зробити заяву про КІ і запропонувати шляхи вирішення. З іншого боку секретар, у випадку виконання обов’язків голови, також може видавати розпорядження. Думаю, що у цьому випадку сесія має закріпити виконання обов’язків голови секретарем не за відсутності голови, а за неможливості головою виконувати певні повноваження. Тим більше, що це узгоджується з ЗУ1700.

Світлана Сніжна
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 03 березня 2016, 11:46
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Світлана Сніжна »

щиро дякую Вам від душі

Dimarik
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 11 березня 2016, 13:44
Регіон: Сумская область

Повідомлення Dimarik »

У мене також виникла ситуація з приводу можливого конфлікту інтересів!! Прошу про правову допомогу у цьому. 
Мій товариш є керівником комунального підприємства, засновником якого є відповідна обласна рада. 
Поряд з цим, близько двох років у суді розглядається кримінальне провадження, у якому мій товариш є потерпілим.
Після виборів наприкінці 2015 року, один з адвокатів, який представляє підсудних - став депутатом обласної ради. 
Після цього за його запитом, проголошеним на пленарному засіданні, підтримано пропозицію про звіт керівників комунальних підприємств обласної ради, у тому числі яке очолює мій товариш. За це рішення поряд з іншими депутатами проголосував і вищевказаний мною адвокат.
Наступні два засідання сесії обласної ради звіт мого товариша відкладався, у зв'язку з перебуванням його на лікарняному. За перенесення заслуховування звіту також проголосовано адвокатом. А поряд з цим голові обласної ради ним направлено депутатське звернення щодо проведення службової перевірки факту перебування його на лікарняному. 
Вважаю що у його діях наявний склад правопорушення, передбачений ст.172-7 КУпАП.
Про наявність конфлікту інтересів адвокатом не повідомлялось ні на сесії обласної ради ні голові обласної ради!!!
Прохання обґрунтувати саме наявність конфлікту інтересів

Андрій Приймак
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 19 лютого 2014, 09:48
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення Андрій Приймак »

lyudmila_kirilchuk писав:доброго дня . дайте роз'яснення  щодо конфлікту інтересів в сільській раді: сільський голова обраний на чергових виборах 25.10.2015 року, а  гол.бухгалтер - його дружина працює на посаді  з 2000 року в сільській раді.
2. Як правильно оформити в протоколі сесії  запис щодо конфлікту інтересів сільського голови та гол.бухгалтера?  
3.Які дії   уповноваженої особи з питань корупції в сільській раді?
Комусь потрібно звільнятись.

Lissa
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 листопада 2015, 15:04
Регіон: Черниговская область

Повідомлення Lissa »

Добрий день! Підскажіть будь-ласка як вирішити ситуацію, особа працює на державній службі вже більше 10 років і десь приблизно з 1996 року у неї були цінні папери акціонерного товарист інвестиційної компанії, при заповнені декларації у позиції 47 було зазначено  номінальна вартість цих паперів(переведена ще з карбованців) будь-якого прибутку особа не отримує. Чи є це корпоративними правами та чи наявний тут конфлікт інтересів.

Ігор.Ко
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 20
З нами з: 21 квітня 2015, 15:33
Регіон: Волынская область

Повідомлення Ігор.Ко »

Доброго дня шановні ! питання по конфлікту інтересів, але в частині голосування депутатів на пленарному засіданні! звертаюсь сюди бо в рубриці місцеве самоврядування думаю активність менша. Питання назріло сьогодні, а сесія уже завтра і треба термінова відповідь чи ідея.
Ситуація наступна завтра буде внесення змін до районного бюджету. в ході розподілу вільних лишків є питання виділення коштів на фінансування другого етепу будівництва повітряних ліній електро передач. один з депутатів має там земельну ділянку під забудову і активно продвигає і долучається до роботи по цьому питанню. назріває конфлік інтересів оскільки він заінтересова сторона того масиву і депутат ради. В регламенті в нас прописана наступна норма "32.5. При голосуванні щодо прийняття, внесення змін та або скасування актів нормативного характеру депутати Ради не зобов’язані утримуватись від голосування навіть за умови наявності потенційного конфлікту інтересів з питань, які може спричинити у майбутньому нормативно-правовий акт, що виноситься на голосування". Назріває наступна ситуація рада керується основним законом і цим Регламентом, але Закон "Про запобігання корупцію" утворює колізію яку тяжко правильно оформити, бо частина деп. проти такого виділення коштів частина "за", і один голос може вирішити питання виділення значних коштів з декількома нулями. Прошу всіх долучитись до обговорення і порадити як вирішити цю ситуацію. Адміна прошу не видаляти.

denis.viniarchuk
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 квітня 2016, 12:59
Регіон: Винницкая область

Повідомлення denis.viniarchuk »

Доброго дня! Підскажіть, чи є конфлікт інтересів у такій ситуації. Я працюю заступником директора-начальником відділу у центрі зайнятості. У центр зайнятості як безробітний звернувся мій батько і перебуває на обліку у фахівця, який працює у моєму відділі. Усі документи по безробіттю підписує директор. Я, як заступник, лише контролюю правильність прийняття рішень. Ніяких підписів у документах я не ставлю.

hamrec
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 27 квітня 2016, 16:25
Регіон: Хмельницкая область

Повідомлення hamrec »

Доброго дня!
В директора комунальної установи працюють :
-дружина, бухгалтер по розрахунках з населенням-підпорядковується головному бухгалтеру;
- син, інженер-енергетик - підпорядковується головному інженеру;
-невістка, апаратник ХВО - підпорядковується начальнику дільниці.
Але по суті, питання підвищення, преміювання і т.д. вирішує він.
Вбачається реальний конфлікт інтересів, але на звільнення всіх тьох працівник керівництво не піде.
Можливий варіант із зовнішнім контролем, але не зовсім зрозумілий механізм.
Хто що порадить?

denis.viniarchuk
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 27 квітня 2016, 12:59
Регіон: Винницкая область

Повідомлення denis.viniarchuk »

hamrec писав:Доброго дня!
В директора комунальної  установи працюють  :
-дружина, бухгалтер по розрахунках з населенням-підпорядковується головному бухгалтеру;
- син, інженер-енергетик - підпорядковується головному інженеру;
-невістка, апаратник ХВО - підпорядковується начальнику дільниці.
Але по суті, питання підвищення, преміювання і т.д. вирішує він.
Вбачається реальний конфлікт інтересів, але на звільнення всіх тьох працівник керівництво не піде.
Можливий варіант із зовнішнім контролем, але не зовсім зрозумілий механізм.
Хто що порадить?
звільняти директора, або зовнішній контроль від вищестоящої структури. Механізму контролю поки нема.
Можливий варіант директора перевести на гол.інженера, а гол.інженера - во директора.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Марина Marina писав:чи буде вважати потенційним конфліктом інтересів, якщо на об'єкті перевірки працює особа, з якою я колись 10 років тому перебувала у дружніх відносинах, навчались разом в університеті.?         (років 5 до перевірки вже взагалі не бачились і не спілкуємся).
А в чому полягає приватний інтерес?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Марина Marina писав:ШОСЬ ТИПУ "Немайновий інтерес — інтерес, спрямований на задоволення особистих фізичних (біологічних), духовних, моральних, культурних, соціальних чи інших нематеріальних потреб."
Але у мене виник сумнів чи має місце конфлікт тут
В мене дуже великий сумнів щодо наявності конфлікту інтересів.
Мало хто і коли з ким вчився, працював і т.д.

Вікторія81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 17 листопада 2015, 10:37
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Вікторія81 »

denis.viniarchuk писав:Доброго дня! Підскажіть, чи є конфлікт інтересів у такій ситуації. Я працюю заступником директора-начальником відділу у центрі зайнятості. У центр зайнятості як безробітний звернувся мій батько і перебуває на обліку у фахівця, який працює у моєму відділі. Усі документи по безробіттю підписує директор. Я, як заступник, лише контролюю правильність прийняття рішень. Ніяких підписів у документах я не ст
В такому випадку у вас виникає потенціний конфлікт інтересів, адже за відсутності директора (лікарняний, відрядження, відпустка) на Вас покладаються його функції. Уявіть, що раптово директор йде на лікарняний, а ваш батько знімається з обліку і вам треба підписати заяву, добовий наказ тощо.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”