До якого часу подаються декларації?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

До 01 квітня року, що слідує за звітним.
Зверніть увагу, що ДО не означає У ДЕНЬ.
Тому фактичним останнім днем подання антикорупційних декларацій у цьому році буде понеділок, 31 березня.

Вадим Іванович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 08:40
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Вадим Іванович »

Доброго дня! Допоможіть будь-ласка! Працівники нашої установи перейшли з посад державних службовців на посади службовців у звязку із зміною у штатному розсписі. Чи зобовязані вони подавати декларацію в останій день перебування у статусі державного службовця? Чи можуть працівники, які перебувають у до пологовій та після пологовій відустці, відпустці по догляду за дитиною до 3 років подати декларацію пізніше? Які наслідки, якщо відповідальний працівник не надіслав копії декларацій до фіскальної служби протягом 10 днів?
Дуже дякую за допомогу!!!

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Якщо у 2015 році хоч день були держслужбовцями, то треба подавати. Декретчики можуть подавати декларації до 31 грудня 2015 року.

Вадим Іванович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 08:40
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Вадим Іванович »

Дякую за швидку відповідь! Але мене більше цікавить, не обовязок подання, а строки подання. Чи саме в останній день перебування в статусі державного службовця чи можна подати пізніше???

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Бажано не тягнути.
Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 12 Закону № 3206 для цих категорій осіб передбачено наступне: "Суб'єкти декларування, які звільняються або іншим чином припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за період, не охоплений раніше поданими деклараціями".
Тобто строк не визначений, але судова практика незадовільна - за затягування починають "робити нерви".
Отже, як тільки одержуєте довідку про доходи та усі необхідні довідки (а краще запити про їх отримання розіслати у день звільнення) - подавайтеся

Вадим Іванович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 27 травня 2015, 08:40
Регіон: Винницкая область

Повідомлення Вадим Іванович »

Дякую! Віра!

lazurne.ua
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 березня 2016, 09:33
Регіон: Херсонская область

Повідомлення lazurne.ua »

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка як розуміти другий абзац ст.12 старого антикорупційного закону який другим реченням передбачає подання декларацій суб'єктами декларування які припинили свої повноваження “за ПЕРІОД, не охоплений раніше поданими деклараціями” та одночасно третім реченням передбачає необхідність подання декларацій такими суб'єктами “ЗА МИНУЛИЙ РІК”? Тобто такі суб'єкти подають декларацію лише за період до припинення відповідних повноважень пов'язаних з виконанням функцій держави? Або все ж таки потрібно охопити весь рік і подати декларацію до 01 квітня (враховуючи, що декларація подається протягом “ОДНОГО РОКУ” з дня припинення повноважень)?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

lazurne.ua писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка як розуміти другий абзац ст.12 старого антикорупційного закону який другим реченням передбачає подання декларацій суб'єктами декларування які припинили свої повноваження “за ПЕРІОД, не охоплений раніше поданими деклараціями” та одночасно третім реченням передбачає необхідність подання декларацій такими суб'єктами “ЗА МИНУЛИЙ РІК”? Тобто такі суб'єкти подають декларацію лише за період до припинення відповідних повноважень пов'язаних з виконанням функцій держави? Або все ж таки потрібно охопити весь рік і подати декларацію до 01 квітня (враховуючи, що декларація подається протягом “ОДНОГО РОКУ” з дня припинення повноважень)?
З цього питання вже було не одне розяснення.
Для прикладу, держслужбовець звільнився 31 лютого 2016. Він подає декларацію за період з 1 січня по 31 лютого 2016. Та у наступному році подає декларацію за весь 2016 рік до 01 квітня 2017 року. Крім того, до дня звільнення він повинен подати декларацію за 2015 рік.

lazurne.ua
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 березня 2016, 09:33
Регіон: Херсонская область

Повідомлення lazurne.ua »

Дмитрий Иванович, дякую!

РДА
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 12 березня 2015, 12:12
Регіон: Луганская область

Повідомлення РДА »

Дмитрий Иванович, а як Вам така ситуація?:
Декларант звільнився з ДС 31 березня 2015 року. До дати звільнення ним подано декларацію за 2014 рік, при звільненні -  декларацію за раніше не охоплений період - з 1 січня по 31 березня 2015 року. До 1 квітня 2016 року він подав декларацію за 2015 рік.
При перевірці, у червні 2016 року, представник правоохоронних органів наполягає на тому, що ця звільнена особа порушила антикорупційне законодавство в частині неподання декларації за період з 1 січня по 30 березня 2016 року (тобто, протягом року з дати звільнення за період, не охоплений раніше поданими деклараціями), а кадрова служба на це порушення не зреагувала.
Колеги! Допоможіть, будь ласка, бо такої інтерпретації статті 12 Закону ще не зустрічала.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Представнык этот, видать, что-то перепил. Декларации подаются за год, который календарный

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Хотя...
Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.


Протягом року и "за минулий рік" - как понимать...

РДА
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 12 березня 2015, 12:12
Регіон: Луганская область

Повідомлення РДА »

Отож бо)))

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

"За минулий рік" понятно. А ось "протягом року" можна інтерпретувати і кожен місяць протягом року. Так нечітко прописано в законі. Тому є розяснення Комітету ВРУ з цього питання: http://rada.gov.ua/print/87082.html

РДА
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 12 березня 2015, 12:12
Регіон: Луганская область

Повідомлення РДА »

Дмитрий Иванович, дякую за відповідь. Проте, питання залишаються. Поясню чому.

У Законі: Суб’єкти декларування, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані протягом одного року подавати за своїм останнім місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою і в порядку, визначеними цим Законом.
У роз’ясненні профільного Комітету ВРУ: Суб’єкти декларування..., які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, через рік після її припинення подають декларацію за рік, що минув, за місцем попередньої роботи (служби).

З цього випливає, що якщо декларант, наприклад, звільнився з ДС 25 червня 2015 року, то декларацію він повинен подати 25 червня 2016 року, тобто, через рік після звільнення, а не до 1 квітня 2016 року, як зазначено у численних методичних матеріалах, у т.ч. й Мін’юсту.
А далі не зрозуміло, у якому значенні у роз’ясненні вжито вислів "за рік, що минув"?
Якщо у значенні "рік, який передував теперішньому, попередній рік", то це буде декларація за 2015 рік (тоді втрачається сенс термінів "протягом року", "через рік після її припинення". Можна було прописати "у наступному році після звільнення подає декларацію за минулий рік у порядку, встановленому Законом" - і це був би термін до 1 квітня).
Якщо ж у значенні "рік, пов’язаний з певним відрізком часу", тобто, "рік, що минув з дати звільнення", то у цьому разі це буде період з 26 червня 2015 року по 25 червня 2016 року.

Зважаючи на те, що метою подання декларацій особами, звільненими з ДС та ОМС, є здійснення контролю за їх доходами, одержаними під час проходження такої служби, логічно припустити, що законодавець мав на увазі подання декларацій за рік, який минув після припинення діяльності в органах ДС та ОМС. Бо зобов’язання звільнених осіб подавати декларацію за минулий календарний рік у деяких випадках нівелює поставлену мету (наприклад, якщо особа звільнилася 30 грудня і при звільненні подала декларацію з 1 січня по 30 грудня 2015 року, який сенс для вивлення існування можливих незаконних джерел доходів буде з її декларації за 2015 рік? Натомість з декларації за період 31 грудня 2015 року - 30 грудня 2016 року покращення майнового стану прослідкувати буде можна).

Можливо, "загнула", але чим більше думаю над цим питанням, тим більше схиляюся до думки, що перевіряючий все ж таки має рацію.
Цікаво, а судової практики з цього приводу ніхто не зустрічав?

Заздалегідь вдячна всім, хто відповість. Особливо хотілося б почути думку Віри Вадимівни з цього приводу.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Ви не загнули. Питання дійсно дуже складне. Закон не встановлює чітких норм і правил. А всі розяснення трактуються кожним трактувальником по своєму. Те саме стосується і самої декларації. Всі розяснення носять тільки рекомендаційний характер. І немає чітко встановлених правил заповнення декларації. Маю надію що вже електронну декларацію будем заповнювати з офіційно затвердженими рекомендаціями.
Що стосується суті вашого питання, то я схиляюсь до думки, що декларант при звільненні заповнює декларацію за період з 1 січня по день звільнення включно. Подає таку декларацію на наступний після звільнення день, бажано. Але як правило це не завжди можливо, тому можна пізніше, але вважаю не пізніше ніж через місяць. Також він подає декларацію за минулий рік до 1 квітня за своїм минулим місцем роботи. Не через рік після звільнення, а саме до 1 квітня. В старому законі неправильно прописано цю процедуру. Проблема в тому що і в новому теж не правильно. А подання декларації за неповний рік це взагалі нонсенс, який нікому не потрібен. А ось декларування за рік звільнення дуже правильний крок.
Як буде реалізована процедура декларування по-новому скоро побачимо...

РДА
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 19
З нами з: 12 березня 2015, 12:12
Регіон: Луганская область

Повідомлення РДА »

Дмитрий Иванович, дякую Вам за спілкування.

Анастасія Мішина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 серпня 2016, 15:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Анастасія Мішина »

Доброго дня! Прочитала тему, багато цікавого, проте на знайшла відповіді на питання: якщо суб'єкт декларування (ОМС) звільняється у 2016 році (є субєктом декларування ОМС лише з 2016 року, у 2015 не працював на посаді), йому потрібно подавати ел. декларацію? якщо так, то за який період? До 01 квітня 2016 року була подана декларація у паперовому вигляді.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

В ОМС електронну декларацію після 1 вересня 2016 року будуть подавати лише особи, посади яких віднесені до першої-третьої категорії посад. Всі інші – після 01 січня 2017 року. При звільненні подається декрація за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01 січня 2016 року по день звільнення.

Анастасія Мішина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 серпня 2016, 15:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Анастасія Мішина »

lubka писав:В ОМС електронну декларацію після 1 вересня 2016 року будуть подавати лише особи, посади яких віднесені до першої-третьої категорії посад.  Всі інші – після 01 січня 2017 року. При звільненні подається декрація за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, тобто з 01 січня 2016 року по день звільнення.
Відділ кадрів звільняє з 29 серпня 2016 року. Особа підпадає під 1-3 категорію. Зараз треба подати паперову не електрону декларацію за період з 01 січня 2016 року по 28.08.2016? Правильно?

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

Так, майже правильно. Звільняти з 29 серпня 2016 року не можна. І є питання щодо дня у який закінчується раніше не охоплений деклараціями період.
Взагалі, хотілося б почути думку колег щодо п. 2 вищенаведеного роз’яснення:
„2. Чи слід подавати щорічну декларацію та декларацію перед припиненням діяльності, пов’язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, якщо суб’єкт декларування звільняється до 1 квітня?
Якщо суб’єкт декларування звільняється або іншим чином припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, до подання ним щорічної декларації за попередній рік (наприклад, 15 січня 2017 року), то він повинен подати декларацію, яка охоплює період з 1 січня 2016 року до 14 січня 2017 року включно, тобто період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями. При цьому щорічна декларація за 2016 рік не подається.
Якщо ж суб’єкт декларування припиняє діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, після подання щорічної декларації (наприклад, 15 квітня 2017 року), то подається декларація, що охоплює період з 1 січня до дня перед днем подання декларації (тобто до 14 квітня включно) ”.

Чому б не подати у першому випадку окремо декларацію за 2016 рік і окремо за період з 1 січня 2017 року до 14 січня 2017 року?
Чому при приненні діяльності 15 квітня 2017 року декларація подається за період з 1 січня 2017 року до 14 квітня включно?

Анастасія Мішина
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 18
З нами з: 15 серпня 2016, 15:25
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Анастасія Мішина »

lubka писав: Звільняти з 29 серпня 2016 року не можна.  
Дуже дякую за детальні відповіді, бо зовсім заплуталась. 
А чому не можна звільняти з 29.08.2016р.?
І ще....у другому випадку я так розумію 2016 рік взагалі не охоплюється?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Мені теж цікаво чому не можна звільняти з 29 серпня 2016 року?

Якщо ДС звільняється до 1 вересня - подає паперову декларацію в кадри.
Якщо звільняється 1 вересня або пізніше цієї дати - подає електронну декларацію.
Див. Зміни до рішення НАЗК про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій.
15 серпня змінено на 1 вересня. Відповідно старт системи декларування з 1 вересня.

lubka
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 159
З нами з: 03 квітня 2015, 12:17
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 16 разів

Повідомлення lubka »

Тому що звільнити можна в останній день роботи (п. 2.27. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників), тобто 26 серпня або 29 серпня. Прийменник з зайвий.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

lubka писав:Тому що звільнити можна в останній день роботи (п. 2.27. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників), тобто 26 серпня або 29 серпня. Прийменник  з зайвий.
А ну це технічне питання. Я вже думав що малось на увазі не можна звільняти працівника в кінці місяця, чи ще щось.

Юрий Молодико
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 19 квітня 2017, 12:25
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Юрий Молодико »

Козіна Віра, У МЕНЕ Є ТАКЕ ЗАПИТАННЯ,Я ЗВІЛЬНИВСЯ БУДУЧИ ВОДІЕМ В ДСНС І МЕНІ ПОТРІБНО БУЛО ЗАПОВНИТИ ЕЛЕКТРОННУ ДЕКЛАРАЦІЮ ,Я БЕЗ ЗАПЕРЕЧЕНЬ ЗА ПОКЛИКОМ МОГО СТАРОГО НАЧАЛЬСТВА ПРИЇХАВ І ЗАПОВНИВ ЇЇ ТОМУЩО КЛЮЧ ПРИЙШОВ МОЄМУ НАЧАЛЬНИКУ КАРАУЛА ВІН ЩЕ КОЛИ Я ПРАЦЮВАВ РОБИВ ЗАПРОС НА ВСЕ НАШЕ ВІДДІЛЕННЯ ,ТОБТО Я ЗАПОВНИВ А ЗАРЕЗ МЕНІ ПОГРОЖУЮТЬ КРИМІНАЛЬНОЮ СПРАВОЮ НІБИТО Я ПІЗНО ЇЇ ЗАПОВНИВ А ЦЕ БУЛО 16 БЕРЕЗНЯ ХОЧА Я ЗНАЮ ЩО СТРОКИ ДО 30 ГО БУЛИ ,І Я БУДУЧИ УЖЕ ЦИВІЛЬНИМ НІЧОГО ЯК БИ І НЕ ЗНАВ ЩО ДО ЧОГО, ПРОСТО ВИКОНУВАВ ВКАЗІВКИ КЕРІВНИЦТВА,І ТАК ЯК БАГАТО ГОВОРЯТЬ ЩО ТАКИМ ЧИНОМ ХТОСЬ ПРОБУЕ ЗРОБИТИ З МЕНЕ КОЗЛА ВІДПУЩЕННЯ ЩО РОБИТИ?

Юрий Молодико
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 19 квітня 2017, 12:25
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Юрий Молодико »

А ЗВІЛЬНИВСЯ Я 8 СІЧНЯ ЦЬОГО РОКУ

Юрий Молодико
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 19 квітня 2017, 12:25
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Юрий Молодико »

Дмитрий Иванович, У МЕНЕ Є ТАКЕ ЗАПИТАННЯ,Я ЗВІЛЬНИВСЯ БУДУЧИ ВОДІЕМ В ДСНС І МЕНІ ПОТРІБНО БУЛО ЗАПОВНИТИ ЕЛЕКТРОННУ ДЕКЛАРАЦІЮ ,Я БЕЗ ЗАПЕРЕЧЕНЬ ЗА ПОКЛИКОМ МОГО СТАРОГО НАЧАЛЬСТВА ПРИЇХАВ І ЗАПОВНИВ ЇЇ ТОМУЩО КЛЮЧ ПРИЙШОВ МОЄМУ НАЧАЛЬНИКУ КАРАУЛА ВІН ЩЕ КОЛИ Я ПРАЦЮВАВ РОБИВ ЗАПРОС НА ВСЕ НАШЕ ВІДДІЛЕННЯ ,ТОБТО Я ЗАПОВНИВ А ЗАРЕЗ МЕНІ ПОГРОЖУЮТЬ КРИМІНАЛЬНОЮ СПРАВОЮ НІБИТО Я ПІЗНО ЇЇ ЗАПОВНИВ А ЦЕ БУЛО 16 БЕРЕЗНЯ ХОЧА Я ЗНАЮ ЩО СТРОКИ ДО 30 ГО БУЛИ ,І Я БУДУЧИ УЖЕ ЦИВІЛЬНИМ НІЧОГО ЯК БИ І НЕ ЗНАВ ЩО ДО ЧОГО, ПРОСТО ВИКОНУВАВ ВКАЗІВКИ КЕРІВНИЦТВА,І ТАК ЯК БАГАТО ГОВОРЯТЬ ЩО ТАКИМ ЧИНОМ ХТОСЬ ПРОБУЕ ЗРОБИТИ З МЕНЕ КОЗЛА ВІДПУЩЕННЯ ЩО РОБИТИ?А ЗВІЛЬНИВСЯ Я 8 СІЧНЯ ЦЬОГО РОКУ

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

А чому ви взагалі подавали декларацію, якщо ви водій, навіть у ДСНС?

Ви що виконували організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції?

Треба виходити з того чи є ви декларантом в розумінні антикорупційного законодавства...

Якщо є декларантом, тоді ви дійсно повинні були подати декларацію до дня звільнення.

Юрий Молодико
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 19 квітня 2017, 12:25
Регіон: Житомирская область

Повідомлення Юрий Молодико »

але ж мене ніхто не повідомив і коли я звільнявся мені сказали заповняти декларацію разом з усіма а тількі тепер шукають винного і він один я

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”