Вітаємо у розділі "Антикорупційне законодавство"!

admin
АдминистраторАдминистратор
Повідомлень: 3
З нами з: 12 грудня 2013, 09:57
Регіон: Харьковская область
Звідки: Харків
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення admin »

Протягом останніх років законодавство україни докорінно змінилося. Більшість наших законів та кодексів приводяться у відповідність до європейських стандартів, що передбачає не лише зміну норм матеріального та процесуального права, а й зміну механізмів роботи та підходів до вирішення багатьох питань.

Не стало виключенням і законодавство у сфері запобігання та протидії корупції, яке суттєво змінювалось протягом 2013 року.

Зокрема, у травні було криміналізовано два склади правопорушень, які передбачали адміністративну відповідальність за прийняття/висловлення пропозиції або одержання/надання неправомірної вигоди.

Були внесені зміни і до кількох статей Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за вчинення злочинів у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг, і суміжних складів злочинів.

Було змінено умови дострокового припинення повноважень посадових осіб та депутатів, і умови припинення трудових відносин з працівниками, притягнутими до відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Також у червні та липні 2013 року було змінено цілу низку антикорупційних термінів та понять. У зв'язку з цим суттєво змінилися вимоги щодо підпорядкування близьких осіб, врегулювання конфлікту інтересів, здійсненню фінансового контролю.

З Нового року введені додаткові умови здійснення фінансового контролю за суб’єктами декларування. У органах державної влади та місцевого самоврядування, державних та комунальних підприємствах мають почати функціонувати уповноважені підрозділи чи уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції.

Керівники юридичних осіб публічного права заздалегіть мали потурбуватися про забезпечення діяльності цих підрозділів (працівників). Чому? Тому що у окремих випадках створення уповноважених підрозділів (визначення уповноважених осіб) означає зміну внутрішньої структури юридичної особи, і в усіх без виключення випадках для працівників, які увійдуть до складу уповноваженого підрозділу (будуть уповноважені одноособово), зміняться істотні умови праці.

Про зміну істотних умов працівник має бути повідомлений не менш, ніж за 2 місяці. Тому проекти розпоряджень (наказів), посадових інструкцій та повідомлень мали бути виготовлені, оформлені та доведені до відома зацікавлених осіб в усіх органах місцевого самоврядування, органах влади, державних органах, державних та комунальних підприємствах до 01.11.2013 року.

Зразки документів та алгоритми дій по різних процедурах із запобігання та виявлення корупції чи оскарження рішень про притягнення особи до відповідальності буду викладати на цьому форумі.

Не забувайте, що керівників, які не забезпечать функціонування уповноважених підрозділів (осіб), та які не доведуть до відома суб'єктів декларування про нові вимоги фінансового контролю, може бути притягнуто до відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-9 КпАП (невжиття заходів щодо протидії корупції).

Готова відповісти на Ваші запитання, пов'язані з реалізацією приписів антикорупційного законодавства та порушенням їх вимог.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”