Вклади в банках

Максим

Повідомлення Максим »

Дуже актуальне питання, зокрема на даний час. Позиція 45 Декларації - сума коштів на рахунках у банках та інших фінансових установах.
Питання у тому як бути з вкладами у радянському сберегательному банку? Ощадбанк України є його правонаступником. Але чи володіє банк інформацією щодо сум коштів на рахунках? Який коефіцієнт старих рублів/карбованців і нинішньої гривні? Як бути тим хто успадкував ці вклади від бабусь/дідусів, але не володіє жодною інформацією щодо стану справ з цими коштами, в т.ч. не переоформляв на себе ці вклади?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Просто не показуйте їх

Максим

Повідомлення Максим »

Дякую за відповідь. Теж так думав. Але якщо наприклад податкова при перевірці декларацій направить відповідний запит до Ощадного банку і той надасть певну інформацію, то тут уже буде надання недостовірної інформації.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Не думаю, що такі запити будуть. У випадку виникнення запитань - тут можна обґрунтувати без проблем, чому саме такі вклади не були відображені.

Оlga.011
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 12 березня 2015, 13:14
Регіон: Івано - Франківська область

Повідомлення Оlga.011 »

як можна помістити у одному рядку відомості про назву банку і суму, якщо таких банків декілька? :?:

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

1. так, відноситься. показуємо у 45 та (за певних умов) 46 - залежно від суми та дати вкладу.
2. Показувати по окремих банках. під кожною сумою зазначати найменування фінансової установи, у якій знаходиться відповідна сума коштів.
3. Станом на 31.12.14 р. Виключення - якщо вкладалися одноразово понад 80 тис. грн. Якщо таке було - відпишіться мені, я задам додаткові запитання щоб вам чітко відповісти.
4. Гадаю так, але якщо покажете двома сумами - це помилкою не буде.
5. З цього приводу у Законі чітких вказівок немає, але виходячи з аналогії по інших позиціях - показуйте на момент здійснення операції (розміщення вкладу, за курсом НБУ).
6. Якщо відсотки зараховуються на рахунок, то показуйте разом з відсотками, нарахованими за 2014 рік.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Коли будете друкувати собі бланк декларації на коп'ютері опустіть трошки рядки, які потрібно, щоб усе помістилося

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Маю таку ситуацію
На мою зарплатну картку (потім на інтернет картку) знайома особа перераховувала певну суму коштів. За ці кошти я придбавав ін. валюту та клав на депозит і через короткий термін часу кошти були зняті та передані вищезгаданій особі. Фактично на мене був оформлений депозит, а кошти мені не належали (є тільки незначний залишок).
1. Чи вважаються в даній ситуації кошти, перераховані на мої картки від іншої особи як дохід?
2. Чи потрібно показувати мені цей депозит, чи залишок депозиту?

user
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 475
З нами з: 15 березня 2012, 11:34
Регіон: Полтавская Область
Звідки: Полтава
Дякував (ла): 44 рази
Подякували: 39 разів

Повідомлення user »

У 2014 році батько перехавув зі свого депозитного рахунку на мій депозитний 210 тис. грн. Ніяких документів не оформлялося. Показувати як подарунок чи ще десь?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Не зовсім приємна ситуація, може виникнути необхідність її пояснювати. залишок по депозиту станом на кінець року треба показати обов'язково, якщо вклад був оформлений на ваше ім'я.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

На мою думку так буде доцільно, якщо у вас з батьком це не було оформлено, як позичка чи щось таке. Депозит же на ваше ім'я, так що де-юре - ви власник цих коштів.

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Уточніть будь ласка, що все ж таки показувати в декларації?

Максим

Повідомлення Максим »

У позиції 45 показуєте суму коштів на рахунках в банках, в т.ч. і депозитних, відкритих на ваше ім'я, станом на 31 грудня 2014 року.

Що стосується перерахунку на ваші рахунки певних коштів, то моя думка що це є вашим доходом, і при бажанні дуже легко відслідкувати чи це були зарплатні кошти, чи це стороння особа вам їх перерахувала.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання з вебінару: Чи потрібно включати в строку 46 депозит вкледений в 2013 році і пролонгований в 2014 році?

Відповідь: Так, показати потрібно, але не у 46, а у 45 позиції, якщо дійсно була пролонгація, а не новий депозит.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Запитання з вебінару: Якщо в 2014 році купила 300 доларів і положила на депозит у банк на місяць і через місяць зняла, Як показувати в декларації, по якому курсу долара?

Відповідь: Не треба його взагалі показувати.

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Re: Щодо депозиту
У позиції 45 показуєте суму коштів на рахунках в банках, в т.ч. і депозитних, відкритих на ваше ім'я, станом на 31 грудня 2014 року.

Що стосується перерахунку на ваші рахунки певних коштів, то моя думка що це є вашим доходом, і при бажанні дуже легко відслідкувати чи це були зарплатні кошти, чи це стороння особа вам їх перерахувала/

На рахунок другого абзацу. Не можу погодитись. Дану операцію можна ж кваліфікувати як запозичення коштів ( в одній із тем було сказано , що позичені і повернуті кошти не вказуються в декларації), а яким чином я ці кошти повертав, це і вже інша справа. Тобто доходів я так і не отримав.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

У цій позиції зазначаються не доходи, а банківські вклади, тому навіть якщо це кошти, які ви зберігали у шухляді протягом останніх 10 років (тобто станом на 2014 рік - не дохід, а просто особисті накопичення), а потім ви кладете їх на депозит - показати треба.

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Перепрошую, питання стосувалося останньої відповіді Максима, на рахунок перерахування коштів на мої картки

Максим

Повідомлення Максим »

На рахунок другого абзацу. Не можу погодитись. Дану операцію можна ж кваліфікувати як запозичення коштів ( в одній із тем було сказано , що позичені і повернуті кошти не вказуються в декларації), а яким чином я ці кошти повертав, це і вже інша справа. Тобто доходів я так і не отримав.
В тому то і справа що можна кваліфікувати як запозичення коштів, а можна кваліфікувати як дохід. Якщо можете довести документально що це позика то питань немає, а якщо ні то це дохід.

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Тоді наступні питання.
1. Розписки від особи, яка позичила мені кошти вистачть?
2. Розписку подавати разом із декларацією, чи тоді, коли вже ДФС буде конкретніше перевіряти?

Максим

Повідомлення Максим »

Borys писав:Тоді наступні питання.
1. Розписки від особи, яка позичила мені кошти вистачть?
2. Розписку подавати разом із декларацією, чи тоді, коли вже ДФС буде конкретніше перевіряти?
1. Думаю що достатньо розписки. Тим більше що такий документ як "розписка" визнається цивільно-правовою угодою.
2. Не потрібно подавати разом з декларацією. Якщо будуть виникати питання під час перевірки декларації вже тоді варто буде пред'явити розписку як доказ.

Borys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 16 березня 2015, 10:25
Регіон: Волынская область

Повідомлення Borys »

Всім дякую за відповіді, але хочеться остаточно підсумувати відповідь на моє перше запитання в темі.
В декларації:
1. Я не вказюю позичені мені кошти (розписка при необхідності буде)
2. Обороти по депозиту протягом 2014 року я не вказюю, а лише те що залишилось на 31.12.2014.
Все вірно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Так, вірно!

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

ми питання по кредитних картках вже необдноразово обговорюйте, пошукайте теми з такими позначками - там усі відповіді є. сподіваюся, відповіла достатньо швидко ;)

Sud
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 13 березня 2015, 15:48
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Sud »

Якщо протягом 2014 року з кредитної картки зміналися кошти наприклад (декларант розплатився кредитною карткою у магазині) ця сума коштів яка була знята повинна відібражатися у позицію 20 - інші доходи?

Ксенія73
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 17 березня 2015, 17:54
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Ксенія73 »

Доброго дня!Підскажіть будь-ласка куди писати бонус плюс,якщо ялітом прийняла участь в акції від Приватбанку.Дякую за відповідь

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Згідно з даними офіційного сайту ПриватБанку «Бонус Плюс» – це програма лояльності, яка дозволяє власникам карток ПриватБанку отримувати бонуси до 20% у мережі партнерів програми (http://bonus.privatbank.ua/ua/o-bonus-plus/)

Тобто, можна дійти висновку, що ця система знижок не є індивідуальною, а поширюється на досить широке коло учасників програм ояльності на території України.

Відповідно до пп. "е" пп. 165.2.17 ст. 165 ПК України ці знижки не є додатковим благом у розумінні податкового законодавства, а відповідно - не є доходом. зазначено норма поширюється лише на вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначених за правилами звичайної ціни, а також сум знижок звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначених для платника податку, крім сум, зазначених у підпункті 165.1.53 пункту 165.1 статті 165 цього Кодексу.

Отже, знижки за "Бонус Плюс" на мою думку, показувати у декларації взагалі не потрібно.

Матильда
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 18 березня 2015, 09:02
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Матильда »

Шановно Віро Вадимівно!
Перебрала всі теми та всі відповіді, але відповіді на своє питання не знайшла. :(
Підкажіть, будь ласка, якщо протягом звітного року по валютному вкладу банком нараховано відсотки, за яким курсом їх декларувати, чи правильно буде брати для розрахунку курс на кінець звітного року?

Кальмук Татьяна7
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 17
З нами з: 12 березня 2015, 15:43
Звідки: Ukraine, Пятихатки

Повідомлення Кальмук Татьяна7 »

У 2013 році були вкладені кошти під відсотки, а в лютому 2014 року повністю зняті разом з відсотками. Показувати тільки відсотки отримані по депозиту за 2014 рік у 9 позиції чи і суму коштів на рахунку в банкові у позиції 45?

Ксенія73
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 17 березня 2015, 17:54
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Ксенія73 »

Дякую

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”