Вклади в банках

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ні, але ж їй туди не зарплату, а депозит перерахували. формально, це гроші, розміщені на рахунку у банку, які 2змішалися2 із зарплатними. як їх тепер розділити - я не знаю, тому шляхом обрання "меньшого з двох зол" - краще показати все, ніж не показати операцію з розміщення власних коштів на банківському рахунку. Хоча рахунок не вкладний за своєю природою, але по суті це - вклад.
Я так розумію, що запитувачка "проскочила" буквально за кілька тижднів до введення заборони на такі операції. І, власне, вперше зрозуміла сенс такої заборони тому що вона мене після введення Нацбанком дуже дратувала, як на мою думку зайва. тепер розумію, що для вимог фінансового контролю (не лише антикорупційного) ця новела була дуже доцільна.
Якщо у Вас, Віталію, є інші думки з цього приводу - буду дуже вдячна за підказку.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

я би відстоював позицію знятого, а можливо й витраченого, депозиту.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

З запитання я зрозуміла, що гроші продовжують знаходитись на картці. Якщо зняти з картки - згідна з Вами, показувати ніде не потрібно. А якщо досі на картці, та ще й змішано із зарплатними надходженнями?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Думаю, в "змішаних" випадках головне мати чітку позицію при можливій перевірці.

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

А що Ви скажете на моє запитання? Будь-ласка, напишіть.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

А Ви нам, Сашко, допоможіть: кошти, які перераховані з депозитного рахунку, вже витрачені (зняті) із зарплатної картки чи ще там лежать?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Сашка писав:У мене така ситуація. Згідно довідки з Приватбанку станом на 31.12.14р. у мене невеликі залишки (10-20 грн.) на депозитному рахунку (копілка), на зарплатній карточці, на універсальній карточці. У податковій сказали, що у п. 45 показується тільки залишок на депозитному рахунку. Як думаєте Ви, у п. 45 показувати тільки депозитний рахунок, чи і всі вищенаведені?
За логікою підтримую податкову щодо цих карток: депозитна - 45, зарплатна входить у п.6, а залишки на універсальній - залишки від позицій 8-20. Останні дві не є самостійним джерелом доходу, а таким собі гаманцем, на відміну від депозитної.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

так, згідна. але мені здається, тепер Сашко запитує про інше.

Новопсков райрада
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 32
З нами з: 24 березня 2015, 09:41
Регіон: Луганская область

Повідомлення Новопсков райрада »

Питання по депозиту перерахованого на зарплатну картку не питання Сашка. Депозитні гроші були зняті ще у березні 2014р., в той же час коли буди перераховані.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Тоді взагалі їх показувати не потрібно))

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

А якщо я не показую кошти на універсальній карточці у доходах (це повернутий мені борг), тоді залишок на цій карточці показувати на кінець року чи ні? Я думаю, Ви це мали на увазі, Віро Вадимівно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

По Вашому запитанню, Сашко, показуэмо залишок по копылцы (бо це фактично депозит, Ви знову праві), залишок на універсальній також (бо це вкладний рахунок за своєю природою), а на зарплатній - не потрібно, ви вже показали у позиції 6 зарплату

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Дякую! Ще одне запитання. Гроші на депозитний рахунок були покладені у вересні 2013 року і зняті у березні 2014 року. Я цю суму у декларації не показую. Це правильно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

ага)

ukrnet_zp
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 24 березня 2015, 21:16
Регіон: Запорожская область

Повідомлення ukrnet_zp »

1) Депозит з щомісячною капіталізацією відсотків було оформлено у травні 2014р. У січні 2015р.депозит було достроково розірвано, у зв’язку з чим проценти з весь період дії депозитного договору було перераховано за зменшеною процентною ставкою та зайво нараховані %% утримані з депозитного рахунку (оскільки проценти щомісячно зараховувались на депозитний рахунок). Залишок коштів, який складався із суми депозиту та зменшених процентів у січні 2015р. банк повернув на зарплатну картку. З виписки видно, що також було зменшено розмір податку на доходи. Яку суму процентів я повинна заповнити у декларації – станом на 31.12.2014 чи перераховану за зменшеною ставкою?
2) Якщо депозит з щомісячною капіталізацією відсотків де краще відображати проценти: за рядком 9 чи разом з депозитом у 45 рядку?
3) Чи є доходом:
- суми особисто внесені через термінал самообслуговування на зарплатну картку?
- сума, яку повернув інтернет-магазин або фізична особа на зарплатну картку, якщо ця сума була перерахована раніше з цієї картки з метою придбання товару?
4) якщо проценти за депозитом у виписках банку відображені після сплати податку – у декларації заповнюємо з податками (при умові що з/п у декларації відображена нарахована, тобто до утримання з неї податків) ?
Заздалегідь вдячна.
Востаннє редагувалось 25 березня 2015, 06:45 користувачем ukrnet_zp, всього редагувалось 1 раз.

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Максим писав:
Кальмук Татьяна7 писав:У 2013 році були вкладені кошти під відсотки, а в лютому 2014 року повністю зняті разом з відсотками. Показувати тільки відсотки отримані по депозиту за 2014 рік у 9 позиції чи і суму коштів на рахунку в банкові у позиції 45?
Відсотки по депозиту за 2014 рік - 9 позиція.
Сума коштів на рахунках у банку станом на 31.12.2014 - 45 позиція.
Де передбачено, що сума коштів на рахунках у банку вказується станом на 31.12.2014р.?

icing_07
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 25 березня 2015, 07:51
Регіон: Луганская область

Повідомлення icing_07 »

Підкажіть, якщо на рахунку в банку є залишок коштів, його показувати в дохід чи як гроші на рахунках? Відсотки не нараховуються

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Залежно від того, який рахунок. Почитайте цю гілку - ми вже подібне обговорювали. Якщо не знайдете відповідь - уточніть про рахунок, який вас цікавить

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Де передбачено, що сума коштів на ранку у банку вказується станом на 31.12.14р.?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

прямо - ніде, але за загальним правилом зазначаються дані на кінець звітного періоду, крім випадків, коли у примітці до декларації чи самомму її бланку написане інше))

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Якщо вказати за рік всі поступлення на депозитні рахунки (станом на 31.12.14р. кошти зняті), то це буде суттєвою помилкою?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

у 45 зазначаємо: "суму коштів на рахунках у банках ті інших фінансових установах". причому вище, у преамбулі п. А у нас вказано: "що перебувають у власності декларанта".
тобто, не перебували протягом року, а які були на кінець звітного періоду.
Я не думаю, що ця помилка буде тягти якісь суттєві неприємності - якщо десь спливе - надасте пояснення, от і все. більше - не менше, ви ж не приховуєте чи умисно викривляєте щось, а просто бланк декларації подекуди містить некоректні формулювання, які у розрізі профільних кодексів та законів дуже складно зрозуміти.

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Дякую!!!

ukrnet_zp
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 24 березня 2015, 21:16
Регіон: Запорожская область

Повідомлення ukrnet_zp »

Будь ласка, дайте відповідь на мої питання. Дякую!

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

ukrnet_zp писав:1) Депозит з щомісячною капіталізацією відсотків було оформлено у травні 2014р. У січні 2015р.депозит було достроково розірвано, у зв’язку з чим проценти з весь період дії депозитного договору було перераховано за зменшеною процентною ставкою та зайво нараховані %% утримані з депозитного рахунку (оскільки проценти щомісячно зараховувались на депозитний рахунок). Залишок коштів, який складався із суми депозиту та зменшених процентів у січні 2015р. банк повернув на зарплатну картку. З виписки видно, що також було зменшено розмір податку на доходи. Яку суму процентів я повинна заповнити у декларації – станом на 31.12.2014 чи перераховану за зменшеною ставкою?
2) Якщо депозит з щомісячною капіталізацією відсотків де краще відображати проценти: за рядком 9 чи разом з депозитом у 45 рядку?
3) Чи є доходом:
- суми особисто внесені через термінал самообслуговування на зарплатну картку?
- сума, яку повернув інтернет-магазин або фізична особа на зарплатну картку, якщо ця сума була перерахована раніше з цієї картки з метою придбання товару?
4) якщо проценти за депозитом у виписках банку відображені після сплати податку – у декларації заповнюємо з податками (при умові що з/п у декларації відображена нарахована, тобто до утримання з неї податків) ?
Заздалегідь вдячна.
Вибачте, прогавили Ваші запитання, а даремно - бо вони цікаві!
1. Якщо Ви на момент заповнення декларації вже маєте уточнену суму - то ставте її.
2. І там, і там
3. В обох випадках - ні, не дохід.
4. до утримання (сплати) податків, бо поняттям "дохід" у цьому випадку охоплюється уся сума (база оподаткування), а не те, що ви одержуєте на руки

Kateryna.N
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 145
З нами з: 19 березня 2015, 18:49
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Kateryna.N »

Максим писав:
Кальмук Татьяна7 писав:У 2013 році були вкладені кошти під відсотки, а в лютому 2014 року повністю зняті разом з відсотками. Показувати тільки відсотки отримані по депозиту за 2014 рік у 9 позиції чи і суму коштів на рахунку в банкові у позиції 45?
Відсотки по депозиту за 2014 рік - 9 позиція.
Сума коштів на рахунках у банку станом на 31.12.2014 - 45 позиція.
кошти на рахункахв у банках на 31.12.2014 року! зняті в лютому, відсотки показати , а на 31.12.2014 року їх не було

МММ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 25 березня 2015, 16:43
Регіон: Волынская область

Повідомлення МММ »

якщо на картці "універсальна" приватбанку станом на 31.12.14 є заборгованість 600 грн чи потрібно це відображати у декларації та в якій позиції?

знову ж таки, якщо протягом року знімались певні кошти і через певний період вони гасились (та ж картка "універсальна"), операцій таких було багато, то чи потрібно це відображати в 57 позиції? тобто, якщо я щомісяця брала по 500 грн і через кілька днів ті ж 500 грн повертала, то повернену суму за рік потрібно сплюсувати (а це буде 12х500=6000) і вписати в позицію 57??
чи по картці "універсальна" взагалі не потрібно вписувати ніякі дані в декларацію?

наперед дякую за відповідь
Востаннє редагувалось 25 березня 2015, 18:51 користувачем МММ, всього редагувалось 1 раз.

Kateryna.N
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 145
З нами з: 19 березня 2015, 18:49
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Kateryna.N »

підскажіть ще, будь ласка, де правильно подивитись курс НБУ долара, євро на певну дату, наприклад хоча б на 31.12.2014 року?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

а я вже відповідала, хтось не дуже уважний, або лінується гортати стрічку)))

http://www.bank.gov.ua/control/uk/curme ... riod=daily

Там внизу є Форма пошуку по даті - задаєте потрібну дату та розруковуєте чи сейв-скринете собі потрібну сторінку з курсами))

Kateryna.N
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 145
З нами з: 19 березня 2015, 18:49
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Kateryna.N »

Дякую! :)

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”