Внесення житла в декларацію

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Arinka писав:Добрий день.
Дайте, будь ласка, пораду, що потрібно робити в моїй ситуації.
Мій чоловік 04.08.2018 року придбав квартиру за 50 000 грн. Я надавала згоду для придбання майна.
07.08.2018 чоловік подарував цю квартиру нашій повнолітній доньці. Чи потрібно мені декларувати ці факти зараз, і як правильно це зробити?
1. 50000 менше 50 МПМ і це стосується члена сім’ї, а не декларанта, тому це не вважається суттєвою зміною в майновому стані й відповідне повідомлення не потрібне.
2. в майбутній декларації за 2018 рік: по-перше, у власності члена сім’ї це ніяк не вказується, бо на 31.12.2018 майна вже немає, по-друге, подарунок не передбачає оплату, тому в доходи не вноситься, по-третє, 50000 менше 50 МПМ тому як правочин це не вноситься навіть чоловікові.
отже, за такої вартості питання, воно ніде не вноситься, але якщо донька - декларант, вона вже декларує.

cheryirina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2018, 13:22
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення cheryirina »

[font="Noto Sans", sans-serif]Підкажіть будь-ласка, якщо подана декларація кандидата на посаду і не відмічено членів сімї, лише вказано власником будинку - ПІБ мами, як третьої  особи. Чи потрібно  вказувати маму як члена сімї (проживаємо в одному будинку і мама є власником будинку, але окремий бюджет) в  декларації переможця конкурсуі?[/font]

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

cheryirina писав:окремий бюджет - очевидно, окремі права та обов'язки, кожен сам собі господар. Для цілей декларації - члени різних родин[font="Noto Sans", sans-serif].[/font]
У кандидатській декларації все правильно
Востаннє редагувалось 11 вересня 2018, 12:49 користувачем Козиренко Віталій, всього редагувалось 1 раз.

cheryirina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2018, 13:22
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення cheryirina »

Козиренко Віталій писав:
cheryirina писав:окремий бюджет - очевидно, окремі права та обов'язки, кожен сам собі господар. Для цілей декларації - різні члени родини[font="Noto Sans", sans-serif].
[/font]
У кандидатській декларації все правиль
Дякую!!..якщо так, то я можу заповнити декларацію переможця конкурсу аналогічно. Я вагалась чи не буде помилкою - не вважати членом сімї маму, якщо проживаємо в одному будинку..

Natalia Pro
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 01 жовтня 2018, 11:41
Регіон: Винницкая область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Natalia Pro »

Я декларант. Мій чоловік приватний підприємець, ми в шлюбі. Плануємо купити квартиру и документи оформити на мене. Гроші на квартиру, більшість,звісно, заробив мій чоловік. Як я маю оформити повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?  Як подаровані мені гроші, а тоді придбання квартири? Чи просто -квартира у власності, та й все?) Дякую)

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Natalia Pro писав:Я декларант. Мій чоловік приватний підприємець, ми в шлюбі. Плануємо купити квартиру и документи оформити на мене. Гроші на квартиру, більшість,звісно, заробив мій чоловік. Як я маю оформити повідомлення про суттєві зміни в майновому стані?  Як подаровані мені гроші, а тоді придбання квартири? Чи просто -квартира у власності, та й все?) Дякую)
на мою думку, якщо гроші задекларовані у попередніх деклараціях, у т.ч. і члена родини, і їх сумарно з грошима декларанта вистачає на придбання квартири, нічого додаткового робити не треба: купили, повідомили про суттєві зміни, внесли до чергової декларації. Але що Вам заважає зробити офіційний запит на НАЗК через їх сайт?

Денис Федорович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 10 червня 2018, 21:37
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Денис Федорович »

Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Денис Федорович писав:Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?
ні, бо повідомляють про дохід або придбання, а власні кошти на депозит - не дохід, і не придбання. а ось зняття коштів з депозиту за податковим кодексом - дохід...

Денис Федорович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 10 червня 2018, 21:37
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Денис Федорович »

Козиренко Віталій писав:
Денис Федорович писав:Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?
ні, бо повідомляють про дохід або придбання, а власні кошти на депозит - не дохід, і не придбання. а ось зняття коштів з депозиту за податковим кодексом - дохід...
Виходить всі ці дії с внесенням коштів на рахунок в банку будуть відображені в річній декларації за 2018 рік?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

[font="Noto Sans", sans-serif]всі ці дії з внесенням коштів на рахунок в банку мають бути зазначені в річній декларації за 2018 рік[/font]

Nagornyuk Tonya
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 23 жовтня 2018, 16:32
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Nagornyuk Tonya »

Підскажіть будь ласка, якщо власником квартири яка знаходиться на праві приватної, спільної власності є : субєкт декларування , батьки субєкта декларування і сестра з братом рідні теж є субєктами декларування в рівних долях. І ніхто окрім субєкта декларування, не проживає в цій квартирі і ні з ким субєкт декларування не повязаний спільним побутом та обовязками. То як потрібно вказувати в декларації цю інформацію?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Nagornyuk Tonya писав:Підскажіть будь ласка, якщо власником квартири яка знаходиться на праві приватної, спільної власності є : субєкт декларування , батьки субєкта декларування і сестра з братом рідні теж є субєктами декларування в рівних долях. І ніхто окрім субєкта декларування, не проживає в цій квартирі і ні з ким субєкт декларування не повязаний спільним побутом та обовязками. То як потрібно вказувати в декларації цю інформацію?
Субєкт декларування в 3 розділі вказує інформацію про квартиру; у правах власності вказує себе як співвласника, та іших співвласників як третіх осіб, кожного окремо додає.

Мельник Марія
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 19 листопада 2018, 15:47
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення Мельник Марія »

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як відобразити в декларації такі події: в січні батьки чоловіка подарували йому гроші, а  в лютому за ці гроші була куплена квартира.  Власник  - чоловік. Чи потрібно щось вносити в розділі правочини? Дякую!!!

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Мельник Марія писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як відобразити в декларації такі події: в січні батьки чоловіка подарували йому гроші, а  в лютому за ці гроші була куплена квартира.  Власник  - чоловік. Чи потрібно щось вносити в розділі правочини? Дякую!!!
Якщо куплена декларантом, то потрібно направляти повідомлення про суттєві зміни в майновому стані.
В щорічній декларації в правочинах зазначається нерухоме майно квартира.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Мельник Марія писав:Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як відобразити в декларації такі події: в січні батьки чоловіка подарували йому гроші, а  в лютому за ці гроші була куплена квартира.  Власник  - чоловік. Чи потрібно щось вносити в розділі правочини? Дякую!!!
якщо чоловік - суб’єкт декларування, то потрібно саме чоловікові повідомляти про суттєві зміни двічі, а потім в наступній декларації за 2018 рік все  разом.
але, як я розумію, суб’єкт декларування - дружина. у такому випадку дружина нічого не повідомляє, бо і подарунок, і придбання стосується не суб’єкта декларування, а члена сім’ї. Відтак у черговій декларації за 2018 рік вже відображається і подарунок членові сім’ї, і квартира члена сім’ї.

У розділі декларації «Видатки та правочини» вказуються лише видатки та правочини суб’єкта декларування, видатки та правочини членів його сім’ї не зазначаються.

alien
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 17 грудня 2018, 10:32
Регіон: Киевская область

Повідомлення alien »

Доброго дня. 

Можливо хтось вже стикався з наступним питанням. 
Взято квартиру в розстрочку. Всі документи по квартирі оформлювалися на дружину. Квартира до повної виплати по розстрочці належить компанії. Як дану квартиру та розстрочку вносити в декларацію?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

alien писав:Доброго дня. 

Можливо хтось вже стикався з наступним питанням. 
Взято квартиру в розстрочку. Всі документи по квартирі оформлювалися на дружину. Квартира до повної виплати по розстрочці належить компанії. Як дану квартиру та розстрочку вносити в декларацію?
Ви маєте час поставити це питання безпосередньо НАЗК на їх сайті, бо в їх офіційних роз’ясненнях якось воно описано не досконало. 
Відповідають, що треба дочекатися факту передачі квартир власнику і вказати (у 10 денний термін, якщо дружина - декларант або вже у своїй черговій декларації) сумарну вартість. 
Коли саме вважати факт передачі квартири у власність - уважно читайте свої договірні документи.

Timur1976
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 січня 2019, 00:50
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Timur1976 »

Доброго дня усім. Таке питання: є свідоцтво про приватизацію. З нього беру данні для декларації. У свідоцтві (квартира) написано, цитую: "відновна вартість на момент приватизації 27грн".


В декларації так і зазначати у полі про вартість майна? Чи краще залишити його не заповненим?


Документи робив не я, зроблені у 2006 році, звідки взялась така вартість не розумію.

Timur1976
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 січня 2019, 00:50
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Timur1976 »

Я бачив відповіді у цій темі щодо ситуацій як у мене зараз, але там не було чітко вказано, що писати. Відновну вартість, "не відомо", "не застосовується"?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Timur1976 писав:Доброго дня усім. Таке питання: є свідоцтво про приватизацію. З нього беру данні для декларації. У свідоцтві (квартира) написано, цитую: "відновна вартість на момент приватизації 27грн".


В декларації так і зазначати у полі про вартість майна? Чи краще залишити його не заповненим?


Документи робив не я, зроблені у 2006 році, звідки взялась така вартість не розумію.
якщо це єдиний правовстановлюючий документ, то так і пишіть
якщо хтось (крім НАЗК або за його офіційним дорученням, ніхто не має права) запитає чому саме так написав, пояснете, що НАЗК з цього приводу в офіційних роз’ясненнях нічого не розтлумачила

Timur1976
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 12 січня 2019, 00:50
Регіон: Черниговская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Timur1976 »

Зрозумів. Дякую за роз'яснення.

Микола1111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 01 лютого 2019, 01:09
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Микола1111 »

Добрий вечір! Допоможіть порадою! Мама і бабуся подарували частку квартири. Нотаріус оформила це одним договором дарування. Але від двох дарувальників як один подарунок. Як правильно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані? Щиро вдячний за відповідь!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Микола1111 писав:Добрий вечір! Допоможіть порадою! Мама і бабуся подарували частку квартири. Нотаріус оформила це одним договором дарування. Але від двох дарувальників як один подарунок. Як правильно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані? Щиро вдячний за відповідь!
"подарували частку квартири" - цю частку й задекларувати як дохід, бо подарунок - дохід за Податковим кодексом України.
"Мама і бабуся подарували" - джерело доходу
думаю так. треба уважно дивитися у правовстановлюючі документи і максимально наближено до них заповнювати повідомлення про суттєві зміни - там (у правовстановлюючих документах) все має бути.

Микола1111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 01 лютого 2019, 01:09
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Микола1111 »

Козиренко Віталій писав:
Микола1111 писав:Добрий вечір! Допоможіть порадою! Мама і бабуся подарували частку квартири. Нотаріус оформила це одним договором дарування. Але від двох дарувальників як один подарунок. Як правильно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані? Щиро вдячний за відповідь!
"подарували частку квартири" - цю частку й задекларувати як дохід, бо подарунок - дохід за Податковим кодексом України.
"Мама і бабуся подарували" - джерело доходу
думаю так. треба уважно дивитися у правовстановлюючі документи і максимально наближено до них заповнювати повідомлення про суттєві зміни - там (у правовстановлюючих документах) все має бути.
Дякую за відповідь. Але, хотів би уточнити. В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу. Подарунок один, а дарувальників двоє. Як правильно веазувати? Подарунок оцінили у 120000 грн. Тобто, двома рядками від різних джерел доходу по 120000 грн.?                          В розділі "Об'єкти нерухомості" якщо це частка квартири, то вибирати "Інше" і прописувати "частка квартири" чи вибирати "квартира"? Інформація про продавців- це по суті інформауія про дарувальників?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Микола1111 писав:
Козиренко Віталій писав:
Микола1111 писав:Добрий вечір! Допоможіть порадою! Мама і бабуся подарували частку квартири. Нотаріус оформила це одним договором дарування. Але від двох дарувальників як один подарунок. Як правильно подати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані? Щиро вдячний за відповідь!
"подарували частку квартири" - цю частку й задекларувати як дохід, бо подарунок - дохід за Податковим кодексом України.
"Мама і бабуся подарували" - джерело доходу
думаю так. треба уважно дивитися у правовстановлюючі документи і максимально наближено до них заповнювати повідомлення про суттєві зміни - там (у правовстановлюючих документах) все має бути.
Дякую за відповідь. Але, хотів би уточнити. В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу. Подарунок один, а дарувальників двоє. Як правильно веазувати? Подарунок оцінили у 120000 грн. Тобто, двома рядками від різних джерел доходу по 120000 грн.?                          В розділі "Об'єкти нерухомості" якщо це частка квартири, то вибирати "Інше" і прописувати "частка квартири" чи вибирати "квартира"? Інформація про продавців- це по суті інформауія про дарувальників?
"В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу." - така можливість є. Необхідно двічі скористатися кнопкою "Додати"

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

"В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу." - така можливість є. Необхідно двічі скористатися кнопкою "Додати"
Джерело доходу можна вписати тільки одного. Додати можна тільки власників.
В цьому випадку можливо занести тільки одного дарувальника, або створювати два обєкти доходів.

Микола1111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 01 лютого 2019, 01:09
Регіон: Ровенская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Микола1111 »

Дмитрий Иванович писав:
"В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу." - така можливість є. Необхідно двічі скористатися кнопкою "Додати"
Джерело доходу можна вписати тільки одного. Додати можна тільки власників.
В цьому випадку можливо занести тільки одного дарувальника, або створювати два обєкти доходів.
 дякую!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дмитрий Иванович писав:
"В розділі "Доходи" немає можливості вибрати одночасно двох фізичних осіб як джерело доходу." - така можливість є. Необхідно двічі скористатися кнопкою "Додати"
Джерело доходу можна вписати тільки одного. Додати можна тільки власників.
В цьому випадку можливо занести тільки одного дарувальника, або створювати два обєкти доходів.
ну так, створити в одному повідомленні про суттєві зміни два об’єкти доходу, що можна підтвердити наявними правовстановлюючими документами.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Козиренко Віталій писав:ну так, створити в одному повідомленні про суттєві зміни два об’єкти доходу, що можна підтвердити наявними правовстановлюючими документами.
Проблема тільки в тому що якщо створити два обєкта з різними джерелами доходу, то яку суму писати... 120000 від кожного буде не правильно, тому що вийде дохід в 2 рази більше. Писати по 60000 від кожного теж не зовсім правильно, тому що немає розділення в документах.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дмитрий Иванович писав:
Козиренко Віталій писав:ну так, створити в одному повідомленні про суттєві зміни два об’єкти доходу, що можна підтвердити наявними правовстановлюючими документами.
Проблема тільки в тому що якщо створити два обєкта з різними джерелами доходу, то яку суму писати... 120000 від кожного буде не правильно, тому що вийде дохід в 2 рази більше. Писати по 60000 від кожного теж не зовсім правильно, тому що немає розділення в документах.
нема розділення - то ж писати порівну. головне задекларувати у 10 денний термін.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”