Внесення житла в декларацію

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Мандарин писав:Добрий вечір. Допоможіть мені з заповненням повідомлення про зміни у майновому стані. Ситуація така:
Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування.
Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок?
тут важливо чи проводилася оцінка майна і чи зазначалася вартість у договорах при поділі та даруванні. як правило при взаємодії найближчих родичів, коли не стоїть питання оподаткування, оцінка майна не проводиться і, відповідно, про суттєві зміни повідомляти не треба.

Мандарин
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 19 березня 2019, 23:48
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Мандарин »

Козиренко Віталій писав:
Мандарин писав:Добрий вечір. Допоможіть мені з заповненням повідомлення про зміни у майновому стані. Ситуація така:
Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування.
Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок?
тут важливо чи проводилася оцінка майна і чи зазначалася вартість у договорах при поділі та даруванні. як правило при взаємодії найближчих родичів, коли не стоїть питання оподаткування, оцінка майна не проводиться і, відповідно, про суттєві зміни повідомляти не треба.

Мандарин
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 19 березня 2019, 23:48
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Мандарин »

Оцінка проводилась. Сума перевищує 50 прожиткових.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Мандарин писав: Ситуація така:
виходимо з наявності оцінки на момент поділу, що перевищує 50пм, та що все пройшло протягом 2018 року. Декларант лише дружина.


Цілий будинок був у власності у чоловіка. Зараз будинок був поділений між мною та чоловіком по 1/2 (за договором про визначення часток, посвідченим нотаріусом), - декларант протягом 10 днів повідомив про суттєві зміни - набуття у власність (для розділу декларації "доходи" це навряд чи підійде, читайте договір поділу, можливо, це поділено як спільна сумісна власність)). у декларації власність мала би розділитися (але далі буде) та виник правочин 1 - набуття у власність.


та потім свою 1/2 частину будинку чоловік дарує мені за договором дарування. - декларант протягом 10 днів повідомив про суттєві зміни - дохід - подарунок від члена сім’ї. у декларації власність стає декларанта на 100% та виник правочин 2, у доходах додається подарунок



Мені вказувати це у розділі "доходи" як дарунок (1/2 будину) та "інше" "набуття майна у власніть" (інша 1/2 будинку) + вказувати у розділі "нерухоме майно" як цілий будинок? - десь так.

КТВ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 березня 2019, 14:44
Регіон: Ивано-Франковская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення КТВ »

Доброго дня. Я у 2018 році отримала у спадок за законом 1/4 квартири (після смерті чоловіка). Отже, стала власницею 1/2 квартири. Ще співвласниками є дорослі діти: по 1/4 частині квартири. Квартира була приватизована у 2001р., інформація внесена в реєстр обласного БТІ. Ці дані я подавала у попередніх деклараціях. Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже (як я розумію), потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності? Але за новою датою я отримала тільки 1/4 квартири. А попередні  свої частки я і діти отримали у 2001 році. То яку дату набуття права власності ставити? Дві дати не пускає. Дякую.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

КТВ писав: Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже , потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності
думаю так

КТВ
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 21 березня 2019, 14:44
Регіон: Ивано-Франковская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення КТВ »

Козиренко Віталій писав:
КТВ писав: Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже , потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності
думаю так
Але ж діти набули права власності на свої частки у 2001 році (як і я на 1/4). Чи не буде це недостовірною інформацією?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

КТВ писав:
Козиренко Віталій писав:
КТВ писав: Після отримання в спадок 1/4 частки нотаріус зареєструвала квартиру у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, де було присвоєно новий реєстраційний номер. Отже , потрібно вказати у декларації цей номер і нову дату набуття права власності
думаю так
Але ж діти набули права власності на свої частки у 2001 році (як і я на 1/4). Чи не буде це недостовірною інформацією?
на 1/2 виникло право власності з тої дати, яка вказана в реєстрі речових прав. те, що було колись можна подивитись у попередніх деклараціях

Андрей К
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 21 березня 2019, 17:54
Регіон: Одесская область

Повідомлення Андрей К »

Добрый День! Подскажите что нужно указать в "Мої повідомлення" е-декларации, если не задекларировал служебную квартиру? Сроки для внесения изменений в е-декларацию уже вышли. Спасибо.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Андрей К писав:Добрый День! Подскажите что нужно указать в "Мої повідомлення" е-декларации, если не задекларировал служебную квартиру? Сроки для внесения изменений в е-декларацию уже вышли. Спасибо.
відтак краще спілкуватися з практикуючими адвокатами, а не на форумі

IrinaKovtoniuk
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 26 березня 2019, 00:07
Регіон: Житомирская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення IrinaKovtoniuk »

Підкажіть будь ласка, як правильно вказати квартиру, в якій проживаю я (декларант) та член сім'ї декларанта ( мій чоловік) на безоплатній основі, не зареєстровані в даній квартирі, квартира - власність третьої особи (дідуся). Інше право користування : проживання? Що вказувати у графі дата набуття власності? (дата набуття у власність квартири дідусем, чи право користування мною і чоловіком?) Що зазначати у частці власності?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

IrinaKovtoniuk писав:вказати квартиру, в якій проживаю я (декларант) та член сім'ї декларанта ( мій чоловік) на безоплатній основі, не зареєстровані в даній квартирі, квартира - власність третьої особи (дідуся). Інше право користування : проживання?
- так



Що вказувати у графі дата набуття власності? ( право користування мною і чоловіком)

Що зазначати у частці власності?
- не застосовується

Viktor_D
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 26 березня 2019, 16:36
Регіон: Киевская область

Повідомлення Viktor_D »

Доброго дня)
В минулому році отримав спадщину після смерті батька, а саме 1/3 частина квартири, інші 2/3 частини отримав інший син (не є членом сім‘ї суб‘єкта декларування). 
23.03.2019 року квартиру продали за 150 000 грн, я з цієї суми отримав 50 000 грн. В договорі куплі-продажу не зазначено хто скільки отримав просто сума (150 000грн) яка сплачена продавцям.
Чи потрібно мені подавати "Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані"?
Якщо так то яку суму і в які розділи зазначати??

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Viktor_D писав: В минулому році отримав спадщину після смерті батька, а саме 1/3 частина квартири, інші 2/3 частини отримав інший син (не є членом сім‘ї суб‘єкта декларування). 
- як правило у таких випадках оцінка майна не проводиться, тому ні в доходи, ні у правочини, ні у повідомлення про суттєві зміни писати нічого
- у нерохомості записується квартира і зазначається власність 34% та додається власник третя особа (зазначаються відомі відомості про брата) з власністю 66%


23.03.2019 року квартиру продали за 150 000 грн, я з цієї суми отримав 50 000 грн. В договорі куплі-продажу не зазначено хто скільки отримав просто сума (150 000грн) яка сплачена продавцям.
- щоб не давати зайвого поля діяльності перевірникам, краще взяти від брата розписку про розподіл цієї суми на відповідні частки. і, звичайно, про суттєві зміни можна не подавати.
- у декларації за 2019 буде зазначено дохід у 50 000 та викреслиться ця квартира із власності. у правочинах писати нічого.


GenaGGA
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 19 січня 2016, 13:46
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення GenaGGA »

Доброго дня Вам. Підкажіть будь-ласка як правильно заповнити "Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані"
Придбано квартру площею 63 кв метри . Власники згідно договру купівлі продажу двоє . Декларант(дружина) та не декларант (чоловік) . Яку площу вказувати , та яку вартість ( повну , чи 1/2)

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

GenaGGA писав:заповнити "Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані"
Придбано квартру площею 63 кв метри . Власники згідно договру купівлі продажу двоє . Декларант(дружина) та не декларант (чоловік) . Яку площу вказувати , та яку вартість ( повну , чи 1/2)

GenaGGA
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 19 січня 2016, 13:46
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення GenaGGA »

Козиренко Віталій писав:
GenaGGA писав:заповнити "Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані"
Придбано квартру площею 63 кв метри . Власники згідно договру купівлі продажу двоє . Декларант(дружина) та не декларант (чоловік) . Яку площу вказувати , та яку вартість ( повну , чи 1/2)
Значить вказується повна площа а вартість 1/2.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

GenaGGA писав:
Козиренко Віталій писав:
GenaGGA писав:заповнити "Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані"
Придбано квартру площею 63 кв метри . Власники згідно договру купівлі продажу двоє . Декларант(дружина) та не декларант (чоловік) . Яку площу вказувати , та яку вартість ( повну , чи 1/2)
Значить вказується повна площа а вартість 1/2.
декларуєте свою площу(1/2 від загальної) і, відповідно, вартість цієї частини

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

В декларації: При спільно-сумісній власності площа та вартість вказується усього будинку/квартири.
При спільно-частковій власності площа та вартість вказується тільки своєї (та членів сімї) частки.

В повідомленні про суттєві зміни: тільки інформація щодо своєї частки.

olgabon
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 29 березня 2019, 19:28
Регіон: Полтавская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення olgabon »

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка. Раніше в декларації було вказано, що співвласниками квартири на праві спільної часткової власності є  суб'єкт декларування- я (2/3 частки) і  член сім`ї  декларуючого- вітчим  (1/3 частки). В 2018 році  вітчим помер. Як  відобразити в декларації  його частку спільної власності на квартиру, якщо на кінець року я вже не показую його як члена сім`ї суб'єкта декларування: 

тип права -спільна власність на 1/3 частку і зазначити вітчима як третью особу,
чи
тип права -інше право користування на 1/3 частку і вказати що "частка належить померлому вітчиму, спадщина не оформлена".

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

olgabon писав: тип права -інше право користування на 1/3 частку і вказати що "частка належить померлому вітчиму, спадщина не оформлена".
Як на мене, так буде більш коректно. 
Офіційних роз'яснень щодо таких випадків не зустрічав.

Lys
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 09 травня 2019, 10:39
Регіон: Львовская область

Повідомлення Lys »

Доброго дня! Як внести зміни до декларації про нерухоме майно,(сума та м.кв.) якщо воно є співвласністю 1/2?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Lys писав:Доброго дня! Як внести зміни до декларації про нерухоме майно,(сума та м.кв.) якщо воно є співвласністю 1/2?
Що значить зміни? Якщо мова про зміни у власності, то в оданій декларації нічого змінювати не треба, та й не можливо це, а вже в наступній черговій декларації все це й прописати.
Якщо ж вартість правочину на цю 1/2  перевищує 50 пм для працездатних, тоді треба вже зараз повідомляти про суттєві зміни.
Співвласність так і записується - співвласнісь: 50 % собі і 50 іншому . Це й про гроші, це й про площу.

Аватар користувача
Ermolencko Denis
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 02 серпня 2019, 10:36
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Ermolencko Denis »

Здравствуйте , такая ситуация при заполнении декларации . Проживаю с семьей в квартире которая оформлена на прабабушку , она же с нами не проживает, живет в деревне в своем доме. В квартире мы официально прописаны и все такое... Как мне вносить эту квартиру в декларацию ? Если бабушка опять же с нами не живет, и не связана правами. И нужно ли вообще вносить эту квартиру в декларацию ? Что если поставить что нету недвижимости для декларирования ? Хотя место прописки оставить прежним

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Ermolencko Denis писав:Здравствуйте , такая ситуация при заполнении декларации . Проживаю с семьей в квартире которая оформлена на прабабушку , она же с нами не проживает, живет в деревне в своем доме. В квартире мы официально прописаны и все такое... Как мне вносить эту квартиру в декларацию ? Если бабушка опять же с нами не живет, и не связана правами. И нужно ли вообще вносить эту квартиру в декларацию ? Что если поставить что нету недвижимости для декларирования ? Хотя место прописки оставить прежним
місце реєстрації - інше право - користування (місце реєстрації) - прописати всю відому інформацію про квартиру, про невідому - вибрати відповідний знак (?) у випадаючому віконці.
до членів сім’ї прабабушку вписувати не потрібно, але показати її власником (третя особа - фізична в Україні - персональні дані про неї)

Аватар користувача
Ermolencko Denis
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 02 серпня 2019, 10:36
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Ermolencko Denis »

Козиренко Віталій писав:
Ermolencko Denis писав:Здравствуйте , такая ситуация при заполнении декларации . Проживаю с семьей в квартире которая оформлена на прабабушку , она же с нами не проживает, живет в деревне в своем доме. В квартире мы официально прописаны и все такое... Как мне вносить эту квартиру в декларацию ? Если бабушка опять же с нами не живет, и не связана правами. И нужно ли вообще вносить эту квартиру в декларацию ? Что если поставить что нету недвижимости для декларирования ? Хотя место прописки оставить прежним
місце реєстрації - інше право - користування (місце реєстрації) - прописати всю відому інформацію про квартиру, про невідому - вибрати відповідний знак (?) у випадаючому віконці.
до членів сім’ї прабабушку вписувати не потрібно, але показати її власником (третя особа - фізична в Україні - персональні дані про неї)
Большое спасибо за подсказку , всего вам хорошего)

NataliRoyanova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 13 серпня 2019, 09:46
Регіон: Донецкая область

Повідомлення NataliRoyanova »

Добрий день. Допоможіть будь ласка! Я декларант. Отримала за договором дарування квартиру від рідних дідуся та бабусі. Вартість в договорі дарування вказана 48000. Чи потрібно мені робити повідмлення про зміни в майновому стані?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

NataliRoyanova писав:Добрий день. Допоможіть будь ласка! Я декларант. Отримала за договором дарування квартиру від рідних дідуся та бабусі. Вартість в договорі дарування вказана 48000. Чи потрібно мені робити повідмлення про зміни в майновому стані?
ні, бо це менше 96 тис. грн

NataliRoyanova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 13 серпня 2019, 09:46
Регіон: Донецкая область

Повідомлення NataliRoyanova »

Козиренко Віталій писав:
NataliRoyanova писав:Добрий день. Допоможіть будь ласка! Я декларант. Отримала за договором дарування квартиру від рідних дідуся та бабусі. Вартість в договорі дарування вказана 48000. Чи потрібно мені робити повідмлення про зміни в майновому стані?
ні, бо це менше 96 тис. грн
а в  наступній декларації вкзати доходи 48000 та в нерухомості вказати цю квартиру?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

так

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”