Внесення житла в декларацію

ВолодимирО
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 05 вересня 2019, 22:33
Регіон: Волынская область

Повідомлення ВолодимирО »

Вітаю!

 Є наступна ситуація
1. Купується квартира шляхом укладання договору купівлі-продажу майнових прав, від 01.09.2019. Загальна вартість 900000 грн. Будинок здається в експлуатацію в 2021 році.
3. Предмет договору - майнові права
4. Сторона покупців - дві особи (чоловік-службовець та дружина-неслужбовець). Договір підписаний обома. У договорі не зазначено чи діляться майнові права між ними, чи ні.
5. Згідно договору покупці набувають майнові права за умови 
 - повної сплати вартості
 - після здачі об'єкта будівництва в експлуатацію
 - передача майнових прав відбувається шляхом підписання акту прийому-передачі
 - зазначено, що при частковій сплаті майнових прав, покупці не набувають права власності на частину майнових прав
6. Оплата здійснюється 50 000 грн 02.09.19р. та решта суми до 23.09.19. або до 23.09.19р. 300 000грн.,  а решта впродовж 3-5 місяців.

Виходить що
 1. Повна сплата вартості майнових прав не дає права власності на них? 
2. Те саме при частковій сплаті сумами більшими 50 ПМ? 
3. При частковій сплаті сумами меншими 50 ПМ?

Як і коли показувати суттєву зміну в майновому стані?
Після повної сплати всієї суми + здачі будинку + підписання акту прийому-передачі?
Після першої проплати на суму більшу 50 ПМ і кожної наступної?
Чи показувати зміни після сплати сум менше 50 ПМ, які сплачені після першого внеску більшого 50 ПМ
Якщо окремі суми оплат від чоловіка менші 50 ПМ але сумарно є Більшими?

Оплата  - це ще не власність?

І що робити зі щорічною декларацією за 2019 рік?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ВолодимирО писав: Як і коли показувати суттєву зміну в майновому стані?

відповідь: Після повної сплати всієї суми + здачі будинку + підписання акту прийому-передачі. бо права власності на сьогодні немає ні на об’єкт, ні на його частину

Оплата  - це ще не власність?
відповідь: ні, скоріше це плата за послугу. тому повідомлення про суттєві зміни не подаються, а в правочинах це треба вписувати.

І що робити зі щорічною декларацією за 2019 рік?
відповідь:  такий правочин повинен бути відображений у розділі "Видатки та правочини" 
66-3. Чи подається повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року? 
Згідно зі статтею 177 Цивільного кодексу України об’єктами цивільних прав є речі, у тому числі гроші та цінні папери, інше майно, майнові права, результати робіт, послуги, результати інтелектуальної, творчої діяльності, інформація, а також інші матеріальні і нематеріальні блага. 
Відповідно до частини першої статті 901 Цивільного кодексу України  за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов’язується 
за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається  в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов’язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше  не встановлено договором. 
Враховуючи, що Формою повідомлення не передбачено розділу "Видатки  та правочини", повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, не подається. Водночас у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, то такий правочин повинен бути відображений у розділі "Видатки та правочини" декларації
(Роз'яснення доповнено запитанням 66-3 згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29.12.2018 р. N 3225)

ВолодимирО
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 05 вересня 2019, 22:33
Регіон: Волынская область

Повідомлення ВолодимирО »

Козиренко Віталій писав:
ВолодимирО писав: Як і коли показувати суттєву зміну в майновому стані?

відповідь: Після повної сплати всієї суми + здачі будинку + підписання акту прийому-передачі. бо права власності на сьогодні немає ні на об’єкт, ні на його частину
  Дякую! 

Хочу ще уточнити. Мова про набуття у власність майнових прав на квартиру, а не квартири. Чи зазначаються майнові права у повідомлені про зміну майнового стану (ППЗМС) і коли? 
Зустрічаються ППЗМС де майнові права зазначені як нематеріальні активи (майнові права на обєкт нерухомості, продавець - забудовник) вартістю 150000 чи 250000 грн., що явно менше всієї вартості квартири. (але нам невідомі умови тих договорів купівлі-продажу). 
Чи можна вважати, що треба декларувати всі проплати (більші за 50 ПМ) частин вартості майнових прав, як зміну майнового стану - купівлю нематеріальних активів ? 
Чи слід керуватися умовами договору де [font="Noto Sans", sans-serif]зазначено, що при частковій сплаті ціни майнових прав, покупці не набувають права власності на частину майнових прав + інші умови набуття майнових прав у власність?[/font]
Стосовно розяснення НАЗК 66-3. Чи подається повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року?  
То тут мова про послуги, які є об’єктами цивільних прав  (як майнові права, гроші чи ін майно). Але через технічні моменти -  відсутність  у формі ППЗМС розділу "Видатки  та правочини", повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, не подається. Водночас у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, то такий правочин повинен бути відображений у розділі "Видатки та правочини" декларації.

Послуга надається і тут же споживається, а майнові права набуваються у власність і можуть бути у власності тривалий час, та передаватися ін. особам.
Стосовно майнових прав є ще таке [font="Myriad Pro", sans-serif]Майнове право – це «ПРАВО ОЧІКУВАННЯ» - обмежене речове право, яке засвідчує правомочність отримати право власності на нерухоме майно в майбутньому і є складовою частиною майна, як об’єкта цивільних прав. (ВСУ у справі 6-265цс16) https://protocol.ua/ua/maynove_pravo_tse_pravo_ochikuvannya_obmegene_rechove_pravo_yake_zasvidchue_pravomochnist_otrimati_pravo_vlasnosti_na_neruhome_mayno_v_maybutnomu/[/font]

[font="Myriad Pro", sans-serif]...є складовою частиною майна, як об’єкта цивільних прав. [/font]Чи означає це, що майнове право не виникає без наявності майна на яке воно має виникнути? До створення майна (квартири) є майнові права на будівельні матеріяли, ділянку землі, кошти. Все це належить забудовнику. Після створення забудовником будівлі у нього зявляються майнові права вже на будівлю, після чого він частинами (поквартирно) передає їх на основі договору через акт купівлі-продажу покупцям майнових прав?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ВолодимирО писав:
Козиренко Віталій писав:
ВолодимирО писав: Як і коли показувати суттєву зміну в майновому стані?

відповідь: Після повної сплати всієї суми + здачі будинку + підписання акту прийому-передачі. бо права власності на сьогодні немає ні на об’єкт, ні на його частину
  Дякую! Хочу ще уточнити. Мова про набуття у власність майнових прав на квартиру, а не квартири. Чи зазначаються майнові права у повідомлені про зміну майнового стану (ППЗМС) і коли?
- ні.
 
Зустрічаються ППЗМС де майнові права зазначені як нематеріальні активи (майнові права на обєкт нерухомості, продавець - забудовник) вартістю 150000 чи 250000 грн., що явно менше всієї вартості квартири. (але нам невідомі умови тих договорів купівлі-продажу)
Чи можна вважати, що треба декларувати всі проплати (більші за 50 ПМ) частин вартості майнових прав, як зміну майнового стану - купівлю нематеріальних активів ? 
- ні. перечитайте вищенаведений пункт 66-3.

Чи слід керуватися умовами договору де [font="Noto Sans", sans-serif]зазначено, що при частковій сплаті ціни майнових прав, покупці не набувають права власності на частину майнових прав + інші умови набуття майнових прав у власність?
[/font]
- так.


Стосовно розяснення НАЗК 66-3. Чи подається повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року?  То тут мова про послуги, які є об’єктами цивільних прав  (як майнові права, гроші чи ін майно). Але через технічні моменти -  відсутність  у формі ППЗМС розділу "Видатки  та правочини", повідомлення про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, не подається. Водночас у разі придбання послуг на суму, яка перевищує 50 ПМ, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року, то такий правочин повинен бути відображений у розділі "Видатки та правочини" декларації.
Послуга надається і тут же споживається, а майнові права набуваються у власність і можуть бути у власності тривалий час, та передаватися ін. особам.
Стосовно майнових прав є ще таке [font="Myriad Pro", sans-serif]Майнове право – це «ПРАВО ОЧІКУВАННЯ» - обмежене речове право, яке засвідчує правомочність отримати право власності на нерухоме майно в майбутньому і є складовою частиною майна, як об’єкта цивільних прав. (ВСУ у справі 6-265цс16) https://protocol.ua/ua/maynove_pravo_tse_pravo_ochikuvannya_obmegene_rechove_pravo_yake_zasvidchue_pravomochnist_otrimati_pravo_vlasnosti_na_neruhome_mayno_v_maybutnomu/[/font]

[font="Myriad Pro", sans-serif]...є складовою частиною майна, як об’єкта цивільних прав. [/font]Чи означає це, що майнове право не виникає без наявності майна на яке воно має виникнути? До створення майна (квартири) є майнові права на будівельні матеріяли, ділянку землі, кошти. Все це належить забудовнику. Після створення забудовником будівлі у нього зявляються майнові права вже на будівлю, після чого він частинами (поквартирно) передає їх на основі договору через акт купівлі-продажу покупцям майнових прав?
- але з цього не виникає обов’язок декларувати повідомлення про суттєві зміни. можливо це треба ще й декларувати як наявні кошти (наявний актив, який можна перепродати): https://blog.liga.net/user/rhekalyuk/article/32869?fbclid=IwAR1zd2tlFa9jkgJJA_Vkttu-CIHUSwthgRCPD0X3WCtzA1oBrButc3dYGog

Mad__Maks
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 15 грудня 2019, 23:18
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Mad__Maks »

Вітання, шановні. Допоможіть з такою ситуацією - проживаю в квартирі батька, яка вказана в декларації, як постійне місце проживання. Нещодавно батько мені її подарував, оцінка майна не проводилася. Питання - чи необхідно і як вказати суттєві зміни в майновому стані, якщо там відсутні відмітки "подарунок" та як декларувати її в подальшому, якщо вона в мене вже є в декларації, як фактичне місце проживання. Строк подачі змін до декларації ще не минув. Щиро дякую.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Mad__Maks писав:проживаю в квартирі батька, яка вказана в декларації, як постійне місце проживання. Нещодавно батько мені її подарував, оцінка майна не проводилася.

Питання - чи необхідно і як вказати суттєві зміни в майновому стані, - ні


якщо там відсутні відмітки "подарунок" - так договір укладено між ким і ким? і про що?

та як декларувати її в подальшому, якщо вона в мене вже є в декларації, як фактичне місце проживання. - була як інше - місце постійного проживання (власник третя особа - батько), а стала - власність декларанта 100%


Stanislav85
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 19 грудня 2019, 19:33
Регіон: Черкасская область

Повідомлення Stanislav85 »

Доброго вечора,підскажіть будь-ласка чи потрібно вносити купівлю квартири своєї матері якщо я з нею не проживаю

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Stanislav85 писав:Доброго вечора,підскажіть будь-ласка чи потрібно вносити купівлю квартири своєї матері якщо я з нею не проживаю
якщо немає факту спільного проживання, то немає підстав вносити матір і до декларації у члени сім’ї. 
то у чому питання?

Arhipov
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 08 лютого 2020, 18:33
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Arhipov »

Подскажите
Я субъект декларирования
У жены в собственности часть дома
Заношу тип права: спильна властність, Відсоток 25%
вопрос:
1)как мне добавить  себя к этому же объекту с правом Користування, что б было видно что я пользуюсь теми же 25 процентами, что принадлежат жене а не всем объектом?

2)детей с правом користування тоже надо писать? как и им поставить процент?
3)надо ли указывать остальных властників объекта (владеющих остальными процентами), если они не относятся ко мне как к декларанту? 
Спасибо

NadijaМК87
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 10 лютого 2020, 00:43
Регіон: Львовская область

Повідомлення NadijaМК87 »

Добрий вечір! Я декларант, у мене виникла проблема з декларацією. У всіх попередніх деклараціях я вказувала що власником квартири є мама оскільки на неї був виписаний ордер однак не вказувала реєстраційний номер через втрату документів та не [font="Noto Sans", sans-serif] [/font]вказувала свою частку рахувала що всі 100% приватизовані на маму також мамою було подаровано братові 3 частки чи потрібно це вказувати як суттєві зміни?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Arhipov писав: Я субъект декларирования
У жены в собственности часть дома
Заношу тип права: спильна властність, Відсоток 25%
вопрос:
1)как мне добавить  себя к этому же объекту с правом Користування, что б было видно что я пользуюсь теми же 25 процентами, что принадлежат жене а не всем объектом?
саме щоб було видно відношення до 25% - не вийде - можна - інше право користування - відсоток - не застосовується

2)детей с правом користування тоже надо писать? как и им поставить процент?
аналогічно до п.1


3)надо ли указывать остальных властників объекта (владеющих остальными процентами), если они не относятся ко мне как к декларанту? 
треба обов’язково як третіх осіб із заповненням даних щодо них - загальна сума відсотків має становити 100

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

NadijaМК87 писав:Добрий вечір! Я декларант, у мене виникла проблема з декларацією. У всіх попередніх деклараціях я вказувала що власником квартири є мама оскільки на неї був виписаний ордер однак не вказувала реєстраційний номер через втрату документів та не [font="Noto Sans", sans-serif] [/font]вказувала свою частку рахувала що всі 100% приватизовані на маму також мамою було подаровано братові 3 частки чи потрібно це вказувати як суттєві зміни?
суттєвих змін у декларанта немає, а про власників у черговій декларації написати: мама - 25, брат (третя особа, як я розумію) - 75

АндрійЛьвів
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2020, 04:41
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення АндрійЛьвів »

Доброго дня, якщо мені нотаріально батьки подарували будинок, оцінка якого не проводилась, вартість невідома, скажіть в яких пунктах річної декларації мені потрібно це вказати?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

АндрійЛьвів писав:Доброго дня, якщо мені нотаріально батьки подарували будинок, оцінка якого не проводилась, вартість невідома, скажіть в яких пунктах річної декларації мені потрібно це вказати?
нерухомість

АндрійЛьвів
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 14 лютого 2020, 04:41
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення АндрійЛьвів »

[font="Noto Sans", sans-serif]Доброго дня, додатково хочу описати суть питання: в деклараціях за 2015-2018 я вказував, що  зареєстрований та проживаю в будинку на правах "проживання", оскільки будинок (побудований ще в 90-ті) є власністю моїх батьків, які живуть окремо за іншою адресою, яких як члени сім'ї я відповідно не вносив. В вересні 2019 батьки подарували мені цей будинок та земельну ділянку (на якій він знаходиться), договором дарування в нотаріуса, відповідно ніяка грошова оцінка не проводилась, оскільки договір дарування робити оцінку майна не вимагає. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у вересні я не подавав, оскільки через відсутність оцінки майна, внести такі зміни в е-декларації було технічно неможливо, та й отримавши додаткові консультації, зрозумів, що непотрібно,  а дане майно повинен буду лише зазначити в щорічній декларації за 2019 рік. [/font]
[font="Noto Sans", sans-serif]Так, в пункті 3 Об'єкти нерухомості: я зазначив даний будинок та земельну ділянку як свою власність (дата набуття з договору дарування), в пункті 14 Видатки та правочини суб'єкта декларування: зазначив що набув права власності на даний будинок та земельну ділянку (дата вчинення правочину з договору дарування). Однак, в 3 пункті та 14 пункті немає технічної можливості вказати, що дане майно я отримав від батьків (договором дарування). Чи потрібно ще десь вказувати дане майно? В яких пунктах? Дякую![/font]

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

АндрійЛьвів писав:Доброго дня, додатково хочу описати суть питання: в деклараціях за 2015-2018 я вказував, що  зареєстрований та проживаю в будинку на правах "проживання", оскільки будинок (побудований ще в 90-ті) є власністю моїх батьків, які живуть окремо за іншою адресою, яких як члени сім'ї я відповідно не вносив.
- усе логічно.


В вересні 2019 батьки подарували мені цей будинок та земельну ділянку (на якій він знаходиться), договором дарування в нотаріуса, відповідно ніяка грошова оцінка не проводилась, оскільки договір дарування робити оцінку майна не вимагає. Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у вересні я не подавав, оскільки через відсутність оцінки майна, внести такі зміни в е-декларації було технічно неможливо, та й отримавши додаткові консультації, зрозумів, що непотрібно,  а дане майно повинен буду лише зазначити в щорічній декларації за 2019 рік. 
- усе логічно.


Так, в пункті 3 Об'єкти нерухомості: я зазначив даний будинок та земельну ділянку як свою власність (дата набуття з договору дарування),
- усе логічно.


в пункті 14 Видатки та правочини суб'єкта декларування: зазначив що набув права власності на даний будинок та земельну ділянку (дата вчинення правочину з договору дарування). Однак, в 3 пункті та 14 пункті немає технічної можливості вказати, що дане майно я отримав від батьків (договором дарування). Чи потрібно ще десь вказувати дане майно? В яких пунктах? Дякую!
- прочитайте уважно у яких випадках зазначається інформація у розділі видатки та правочини - аналогічно повідомленню про суттєві зміни. отже, у цьому розділі нічого вписувати з тої самої причини, що й не подавалося повідомлення про суттєві зміни.

Serhio
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 10 березня 2020, 00:52
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Serhio »

Здравствуйте. Подскажите пожалуйста, как правильно заполнить декларацию в моем случае. 
Родственники жены решили подарить ей квартиру. Это новострой, который будет достроен (будем надеяться) в 2021 году.
Существенные изменения по имущественному состоянию я не подавал, так как документы родители жены оформили на нее. Вопрос в том, какие разделы необходимо заполнить. 
1.Нужно ли заполнять раздел доходы и указывать сумму, которая уже была уплочена как подарок, а затем указать квартиру в разделе "недвижимое имущество"?
2. Или достаточно указать сумму, которая была потрачена на квартиру в разделе "доходы" в качестве подарка, а в разделе "недвижимое имущество" ничего не указывать, так как пока что у нас есть только примерный план квартиры и нет даже точной информации по метражу и уж тем более документов на право собственности и указать квартиру только тогда, когда это право собственности у нее появится. 
Вопрос возник из-за того, что фактически это ещё не ее квартира - ведь метраж может измениться и, к примеру, если мы не заплатим недостающую сумму, то, по факту, лишимся и денег, и квартиры.
Спасибо

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Serhio писав:2. Или достаточно указать сумму, которая была потрачена на квартиру в разделе "доходы" в качестве подарка, а в разделе "недвижимое имущество" ничего не указывать, так как пока что у нас есть только примерный план квартиры и нет даже точной информации по метражу и уж тем более документов на право собственности и указать квартиру только тогда, когда это право собственности у нее появится. 
Вопрос возник из-за того, что фактически это ещё не ее квартира - ведь метраж может измениться и, к примеру, если мы не заплатим недостающую сумму, то, по факту, лишимся и денег, и квартиры.
Спасибо
десь так
нерухомість будете декларувати після підписання акту приймання-передачі й оформлення права власності.

Oblako
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 06 липня 2017, 10:54
Регіон: Луганская область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення Oblako »

Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как правильно заполнить раздел "об`єкти нерухомості", если дом мамина собственность (я с ней не проживаю) я указываю "інше право користування" и "місце реєстрації" и все ее данные, но система выдает ошибку "у одному із записів у таблиці у полі "Особа, якої стосується" повинно бути зазначено суб'єкта декларування або члена сім'ї". Маму в декларацию не вношу. Спасибо заранее

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Oblako писав:Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как правильно заполнить раздел "об`єкти нерухомості", если дом мамина собственность (я с ней не проживаю) я указываю "інше право користування" и "місце реєстрації" и все ее данные, но система выдает ошибку "у одному із записів у таблиці у полі "Особа, якої стосується" повинно бути зазначено суб'єкта декларування або члена сім'ї". Маму в декларацию не вношу. Спасибо заранее
буде два записи у полі власників:
перший про себе з іншим правом користування,
а другий про маму як власника і, в цьому випадку, як про третю особу.

Lilianna
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 13 березня 2020, 17:41
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Lilianna »

Доброго дня!
У травні 2019 року був укладений Попередній договір про зобов'язання сторін (Покупця, тобто мене, та Продавця, тобто забудовника) укласти у ІІ кварталі 2020 року Договір купівлі-продажу квартири. Продаж майна буде здійснено за ціною 480 000 грн. Також у травні 2019 року був укладений другий договір "Про забезпечення виконання зобов'язань" (про майнові права ні слова), відповідно до якого сума договору 480 000 розрахована для виплати в розстрочку на 3 роки (а саме: перший внесок 120 000,00 грн. (травень), другий внесок 92 000,00 грн. (травень), залишок у сумі 262 000 грн., поділений на 36 місяців.

При заповненні декларації за 2019 рік виникають питання:

1. У розділі "Видатки" вказувати тільки суму першого внеску (120 000 грн.), оскільки вона перевищує 50 НМ, чи загальну суму внесків, сплачену з травня 2019 року по грудень 2019 року (включно), тобто 287 000 грн.? Вказувати, як Інше зобов'язання? Предмет правочину - квартира?

2. Чи є розмір сплачених забудовнику авансових платежів моїм грошовим активом та підлягає декларуванню у розділі 12 "Грошові активи" (загальна сума внесків за 2019 рік склала 287 000 грн.), оскільки гроші, сплачені мною забудовнику, перебувають у забудовника у користуванні, але ще не є власністю забудовника, поки квартиру не передано у власність покупцю? Вказувати їх, як Інші активи або Кошти, які позичені третім особам? І потім після укладення договору купівлі-продажу загальну суму сплачених авансових внесків вже не потрібно вказувати в розділі Грошові активи?

3. Після укладення договору купівлі-продажу квартири  мені потрібно буде в 10-денний термін подати Повідомлення про суттєві зміни, чи після отримання зареєстрованого права власності на житло?

4. У наступній декларації за 2020 рік, яка буде подаватись у 2021 році, загальну суму ще несплачених внесків після укладення договору купівлі-продажу квартири, мені потрібно буде вказувати в розділі "Фінансові зобов'язання?

ВолодимирО
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 05 вересня 2019, 22:33
Регіон: Волынская область

Повідомлення ВолодимирО »

Козиренко Віталій писав:
Oblako писав:Добрый день. Подскажите, пожалуйста, как правильно заполнить раздел "об`єкти нерухомості", если дом мамина собственность (я с ней не проживаю) я указываю "інше право користування" и "місце реєстрації" и все ее данные, но система выдает ошибку "у одному із записів у таблиці у полі "Особа, якої стосується" повинно бути зазначено суб'єкта декларування або члена сім'ї". Маму в декларацию не вношу. Спасибо заранее
буде два записи у полі власників:
перший про себе з іншим правом користування,
а другий про маму як власника і, в цьому випадку, як про третю особу.
Доброго дня! Маю схожу ситуацію. Підкажіть, будь ласка, що вностиити в графу Дата набуття права:[font=Arial, "Helvetica Neue", Helvetica, sans-serif] дату набуття власником (мамою) у власність чи дату реєстрації місця проживання декларанта (сина)?[/font]

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ВолодимирО писав: Доброго дня! Маю схожу ситуацію. Підкажіть, будь ласка, що вностиити в графу Дата набуття права:[font=Arial, "Helvetica Neue", Helvetica, sans-serif] дату набуття власником (мамою) у власність чи дату реєстрації місця проживання декларанта (сина)?[/font]
буде два записи у полі власників:
перший про себе, з іншим правом користування, - дата набуття права користування;
а другий про маму як власника і, в цьому випадку, як про третю особу - дата набуття у власність.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Lilianna писав:Доброго дня!
У травні 2019 року був укладений Попередній договір про зобов'язання сторін (Покупця, тобто мене, та Продавця, тобто забудовника) укласти у ІІ кварталі 2020 року Договір купівлі-продажу квартири. Продаж майна буде здійснено за ціною 480 000 грн. Також у травні 2019 року був укладений другий договір "Про забезпечення виконання зобов'язань" (про майнові права ні слова), відповідно до якого сума договору 480 000 розрахована для виплати в розстрочку на 3 роки (а саме: перший внесок 120 000,00 грн. (травень), другий внесок 92 000,00 грн. (травень), залишок у сумі 262 000 грн., поділений на 36 місяців.

При заповненні декларації за 2019 рік виникають питання:

1. У розділі "Видатки" вказувати тільки суму першого внеску (120 000 грн.), оскільки вона перевищує 50 НМ, чи загальну суму внесків, сплачену з травня 2019 року по грудень 2019 року (включно), тобто 287 000 грн.? Вказувати, як Інше зобов'язання? Предмет правочину - квартира?

2. Чи є розмір сплачених забудовнику авансових платежів моїм грошовим активом та підлягає декларуванню у розділі 12 "Грошові активи" (загальна сума внесків за 2019 рік склала 287 000 грн.), оскільки гроші, сплачені мною забудовнику, перебувають у забудовника у користуванні, але ще не є власністю забудовника, поки квартиру не передано у власність покупцю? Вказувати їх, як Інші активи або Кошти, які позичені третім особам? І потім після укладення договору купівлі-продажу загальну суму сплачених авансових внесків вже не потрібно вказувати в розділі Грошові активи?

3. Після укладення договору купівлі-продажу квартири  мені потрібно буде в 10-денний термін подати Повідомлення про суттєві зміни, чи після отримання зареєстрованого права власності на житло?

4. У наступній декларації за 2020 рік, яка буде подаватись у 2021 році, загальну суму ще несплачених внесків після укладення договору купівлі-продажу квартири, мені потрібно буде вказувати в розділі "Фінансові зобов'язання?
1. нічого не придбали, ніякої послуги не отримали - декларувати немає чого.
2. так, логічно.
3. після підписання акту приймання-передачі та оформлення власності.
4. чому ще несплачених? задекларуєте суму, яка буде саме в тому договорі купівлі-продажу і у видатках, і у правочинах, і у вартості квартири.

Lilianna
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 13 березня 2020, 17:41
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Lilianna »

Козиренко Віталій писав:
Lilianna писав:Доброго дня!
У травні 2019 року був укладений Попередній договір про зобов'язання сторін (Покупця, тобто мене, та Продавця, тобто забудовника) укласти у ІІ кварталі 2020 року Договір купівлі-продажу квартири. Продаж майна буде здійснено за ціною 480 000 грн. Також у травні 2019 року був укладений другий договір "Про забезпечення виконання зобов'язань" (про майнові права ні слова), відповідно до якого сума договору 480 000 розрахована для виплати в розстрочку на 3 роки (а саме: перший внесок 120 000,00 грн. (травень), другий внесок 92 000,00 грн. (травень), залишок у сумі 262 000 грн., поділений на 36 місяців.

При заповненні декларації за 2019 рік виникають питання:

1. У розділі "Видатки" вказувати тільки суму першого внеску (120 000 грн.), оскільки вона перевищує 50 НМ, чи загальну суму внесків, сплачену з травня 2019 року по грудень 2019 року (включно), тобто 287 000 грн.? Вказувати, як Інше зобов'язання? Предмет правочину - квартира?

2. Чи є розмір сплачених забудовнику авансових платежів моїм грошовим активом та підлягає декларуванню у розділі 12 "Грошові активи" (загальна сума внесків за 2019 рік склала 287 000 грн.), оскільки гроші, сплачені мною забудовнику, перебувають у забудовника у користуванні, але ще не є власністю забудовника, поки квартиру не передано у власність покупцю? Вказувати їх, як Інші активи або Кошти, які позичені третім особам? І потім після укладення договору купівлі-продажу загальну суму сплачених авансових внесків вже не потрібно вказувати в розділі Грошові активи?

3. Після укладення договору купівлі-продажу квартири  мені потрібно буде в 10-денний термін подати Повідомлення про суттєві зміни, чи після отримання зареєстрованого права власності на житло?

4. У наступній декларації за 2020 рік, яка буде подаватись у 2021 році, загальну суму ще несплачених внесків після укладення договору купівлі-продажу квартири, мені потрібно буде вказувати в розділі "Фінансові зобов'язання?
1. нічого не придбали, ніякої послуги не отримали - декларувати немає чого.
2. так, логічно.
3. після підписання акту приймання-передачі та оформлення власності.
4. чому ще несплачених? задекларуєте суму, яка буде саме в тому договорі купівлі-продажу і у видатках, і у правочинах, і у вартості квартири.
Дякую за відповідь. Але:
1. Видаток був на суму вище 50 ПМ (120 000 грн.), чому його не зазначати в розділі "Видатки"?
2. Сплачені грошові кошти, як аванс, показувати, як Інші активи?
3. Зрозуміло, дякую.
4. Несплачені внески - це ті, які залишаться після укладення договору купівлі-продажу, оскільки вони розраховані рострочкою на 3 роки, а договір буде укладено ще до їх сплати.
Дякую

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Lilianna писав: Дякую за відповідь. Але:
1. Видаток був на суму вище 50 ПМ (120 000 грн.), чому його не зазначати в розділі "Видатки"?
2. Сплачені грошові кошти, як аванс, показувати, як Інші активи?
3. Зрозуміло, дякую.
4. Несплачені внески - це ті, які залишаться після укладення договору купівлі-продажу, оскільки вони розраховані рострочкою на 3 роки, а договір буде укладено ще до їх сплати.
Дякую
1. бо нічого не придбали, ніякої послуги не отримали - нижче ж самі писали, що кошти залишаються Вашими...
2. так, логічно. але треба уважно читати той конкретний договір, можливо виникнуть додаткові варіанти. та все ж це Ваші кошти у чужих руках (як авто передане по гендовіреності).
3. 
4. не можу сказати про що йде мова, можливо про якісь поточні витрати, які не декларуються, якщо це ні послуга, ні предмет. але маєте задекларувати суму, яка буде в договорі купівлі-продажу, і у видатках, і у правочинах, і у вартості квартири.

Денис Федорович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 10 червня 2018, 21:37
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Денис Федорович »

Добрий день. Підскажіть що робити. Забув вказати вартість квартири в декларації. Хоча вартість є в договорі.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Денис Федорович писав:
11 червня 2020, 15:52
Добрий день. Підскажіть що робити. Забув вказати вартість квартири в декларації. Хоча вартість є в договорі.
Протягом 7 днів можна подати виправлену декларацію. Якщо термін для подання виправленої декларації пройшов, можете через повідомлення в кабінеті декларанта подати інформацію про вартість квартири.

Kos31025
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 13 березня 2019, 22:21
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Kos31025 »

Доброго дня. Допоможіть. Чоловік позичив кошти у сестри, і купив квартиру (більше50 ПМ).Я держслужбовець, чоловік ні. В нотаріуса я давала згоду на придбання. Чи потрібні подавати повідомлення? Як це все відобразити в щорічній декларації? Дякую.

olga1980
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 09 січня 2014, 16:50
Регіон: Винницкая Область
Звідки: Винница

Повідомлення olga1980 »

я посадова особа місцевого самоврядування, декларацію до 1 червня не подала. Якщо подам зараз, то мене обов"язково оштрафують чи ні?

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”