Строки антикорупційного контролю, звіти про перевірки

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Друзі, зі строками контролю дуже багато плутанини. Нам десятками телефонують з цього приводу, тому давайте розбиратись.
У нас передбачено три види первинного антикорупційного контролю, який покладено на уповноважені підрозділи (осіб):
1) перевірка фактів своєчасності подання декларацій;
2) перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів;
3) логічний та арифметичний контроль декларацій
(ч. 6 ст. 12 антикорупційного Закону № 3206).
Перевірка своєчасності подання декларацій у цьому році закінчується 22.04.14 р. (через 15 робочих днів з дня, у який декларація повинна бути подана, ч. 7 ст. 12 Закону № 3206).
Радимо не зволікати із наданням керівникам інформації про виявлені факти порушень. Якщо суворо дотримуватись букви закону, звіт про допущені порушення має лежати на столі керівника вже 23 квітня.
Перевірка декларацій на наявність конфлікту інтересів у цьому році не проводиться, тому що немає жодних механізмів її здійснення, не зрозуміло, яким чином витребувати інформацію, необхідну для цього виду контролю. Однак жодних офіційних роз"яснень з цього приводу немає. Тому тут слід посилатися на ч. 2 ст. 19 Конституції України - не визначений спосіб проведення, методика, яку б мало затвердити Нацагентство з питань державної служби, отже ви не можете діяти.
Логічний та арифметичний контроль здійснюється відповідно до ч. 9 ст. 12 Закону № 3206 протягом 30 календарних днів з дня подання декларації у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, відповідальним за формування державної податкової політики, та Міністерством юстиції України. сьогодні такої методики немає, а отже також можна говорити про неможливість здійснення цього виду контролю. Водночас, ви можете перевірити хоча б дотримання форми декларації та вимог щодо її заповнення, передбачених Законом 9кулькова чи чорнильна ручка відповідного кольору, прочерки у незаповнених графах, кількість сторінок відповідно до форми декларації, затвердженої додатком до Закону 3 3206 тощо). Також можна просумувати окремі позиції декларації, де можуть бути явні помилки. Наприклад, у позиції 5 декларації має бути відображена сума доходів із позицій 6-20 декларації. Якщо вони не співпадають - точно допущена арифметична помилка. Але чи потрібно це робити, чи взагалі не здійснювати цей вид контролю через відсутність алгоритмів перевірки та інструментів для підтвердження інформації, ми сьогодні однозначно сказати не можемо. Сподіваємося, якась інформація з"явиться найближчим часом і зніме найгостріші запитання.
Слідкуйте за повідомленнями на форумі.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”