Плата за кредит

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Щодо сумнівності правового статусу кредиту як доходу - давайте не плутати один одного. За правилами ПК України (пп. 165.1.29 ст. 165) кредит однозначно є доходом. Просто основна сума кредиту, що отримується зайомщиком-фізичною особою не оподатковується ПДФО протягом строку дії кредитного договору. Після закінчення строку дії кредитного договору питання оподаткування цього виду доходу ПДФО - з варіантами.

Sud
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 13 березня 2015, 15:48
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Sud »

не зрозуміло, чи потрібно вказувати у позицію 20 дохід - кошти які змімалися з кредитної картки протягом 2014 року

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ми вже обговорювали цю проблему: є 2 підходи.
Показати усе, що знімалося протягом року накопичувальним підсумком у 20-й, тоді у 57 - усе, що гасилося протягом року. Різниця між цими двома цифрами буде вкладати суму, зняту з кредитної картки та непогашену станом на 31.12.14 р. Якщо ліміт був повністю сплачений (боргів по кредитці не було) - суми будуть однакові.
Інша позиція - показати у 20-й тільки різницю між знятим та непогашеним станом на 31.12.14 р.
Я схиляюся до першого варіанту. Але є фахівці, які схиляються й до 2-гого. Офіційного роз'яснення з цього приводу немає, хоча ми й подавали запити

Оlga.011
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 12 березня 2015, 13:14
Регіон: Івано - Франківська область

Повідомлення Оlga.011 »

Якщо кредит є доходом то чому у довідці про доходи,виданої податковою, його не вказано. При зазначенні кредиту як доходу (це стосується кредитної карти "універсальна " Приватбанку чи товарного кредиту ) не будуть співпадати суми доходу вказані в декларації із довідкою з податкової, аналочгчно не вказуються у довідці з податкової і суми процентів на залишок коштів на зарплатній картці

Оlga.011
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 12 березня 2015, 13:14
Регіон: Івано - Франківська область

Повідомлення Оlga.011 »

Чи буде вважатися повним найменуванням , наприклад ПАТ КБ "Приватбанк"?

Оlga.011
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 14
З нами з: 12 березня 2015, 13:14
Регіон: Івано - Франківська область

Повідомлення Оlga.011 »

У 2013 чи у 2014 році? Як правильно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Оlga.011 писав:Якщо кредит є доходом то чому у довідці про доходи,виданої податковою, його не вказано. При зазначенні кредиту як доходу (це стосується кредитної карти "універсальна " Приватбанку чи товарного кредиту ) не будуть співпадати суми доходу вказані в декларації із довідкою з податкової, аналочгчно не вказуються у довідці з податкової і суми процентів на залишок коштів на зарплатній картці
Так, бо це види доходів, з яких не сплачується ПДФО. Тому поки що ці дані не поступають до податкової. ці ждані можна одержати у банку, де у вас відкриті рахунки

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Оlga.011 писав:Чи буде вважатися повним найменуванням , наприклад ПАТ КБ "Приватбанк"?
Ні, це не повне найменування, хоча у минулому році багато хто так зазначав - і претензій не було.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Ольго, я вам вже відповіла, будьте трішки уважніші))
Якщо кредит одержано у 2013 - то у 2013, якщо у 2014 - то у 2014.

Людмилка1978
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 21 березня 2014, 13:48

Повідомлення Людмилка1978 »

Чи відображати у декларації дані про нерухоме майно. Якщо в грудні 2014 року отримано техпаспорт, а сама квартира ще незареєстрована, оскільки забудовником не викуплена земельна ділянка під будинком, який вже зданий в експлуатацію.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

не зовсім зрозуміла, у якому порядку набувається право власності на нерухоме майно, від цього буде залежати відповідь.
І якщо не складно, перезадайте уточнене питання тут: http://budget.factor.ua/viewtopic.php?f=29&t=2159, щоб у нас подіьбні за змістом запитання були "посортовані" у одній купці))

manyunya27
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 23 березня 2015, 14:14
Регіон: Сумская область

Повідомлення manyunya27 »

Козіна Віра писав:Запитання з вебінару: В п.57(погашення основної суми позики) суму показувати загальну чи окремо по банкам(брались кредити в різних банках)?

Відповідь: Так, розбиваємо по банкам і показуємо окремо, оскільки під кожною сумою ви вказуєте повне найменування установ, перед якими у вас є фінансові зобов'язання. Так само і у позиції 58

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Козіна Віра писав:Ми вже обговорювали цю проблему: є 2 підходи.
Показати усе, що знімалося протягом року накопичувальним підсумком у 20-й, тоді у 57 - усе, що гасилося протягом року. Різниця між цими двома цифрами буде вкладати суму, зняту з кредитної картки та непогашену станом на 31.12.14 р. Якщо ліміт був повністю сплачений (боргів по кредитці не було) - суми будуть однакові.
Інша позиція - показати у 20-й тільки різницю між знятим та непогашеним станом на 31.12.14 р.
Я схиляюся до першого варіанту. Але є фахівці, які схиляються й до 2-гого. Офіційного роз'яснення з цього приводу немає, хоча ми й подавали запити
У пояснювальній перевіряючому органу, якщо виникне така необхідність, для мене було би зручніше відстояти 1-й варіант: теоретично буде легше обгрунтувати витрати, на які в той момент не вистачало коштів, але це такі "блохи" за якими не видно самої суті боротьби з корупцією.

manyunya27
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 23 березня 2015, 14:14
Регіон: Сумская область

Повідомлення manyunya27 »

Підскажіть, чи потрібно вказувати у декларації кредит який був закритий у квітні 2014 року? За 4 місяці 2014 року потрібно вказувати проценти і суму кредиту які були погашені чи ні.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

У доходах не показуємо, у 57 показуємо "залишок" тіла кредиту, який було погашено за ці 4 місяці, а у 58 - проценти за використання кредитних коштів, нараховані банком за цей же період.

manyunya27
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 23 березня 2015, 14:14
Регіон: Сумская область

Повідомлення manyunya27 »

Якщо банк в якому оформляли кредит у іншому місті (у області), у районному центрі банку такого немає, довідку з банку не має можливості взяти, тоді що робити?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Такого не може бути - є пошта, є електронна пошта. Зв'яжіться з банком та учтоніть, як можна отримати довідку.

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

А якщо кредит отримано у 2014 році і в 2014 році закрито, то я так розумію, що показувати як дохід у п. 20 і у відповідних пунктах про виплату і про відсотки. Це правильно?

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Так, абсолютно правильно!

Сашка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 22 березня 2015, 17:13
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Сашка »

Дякую!!!

svitlana svatove
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 18 березня 2015, 11:23
Регіон: Луганская область

Повідомлення svitlana svatove »

Кредітна лінія на зарплатній картці, не знімалась жодного разу.Чи потрібно вказувати в дохід позиція 20

svitlana svatove
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 18 березня 2015, 11:23
Регіон: Луганская область

Повідомлення svitlana svatove »

Кредітна лінія на зарплатній картці, не знімалась жодного разу.Чи потрібно вказувати в дохід позиція 20. Вибачте 2 раз відправилось.
Востаннє редагувалось 24 березня 2015, 17:16 користувачем svitlana svatove, всього редагувалось 2 разів.

Аватар користувача
Путько Ирина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 13 березня 2015, 08:17
Звідки: Украина, Запорожье

Повідомлення Путько Ирина »

Для закриття кредиту у 2014 році гроші давали батьки. Як це показати в декларації? Я якій позиції?

icing_07
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 25 березня 2015, 07:51
Регіон: Луганская область

Повідомлення icing_07 »

Підкажіть, якщо кредит брали на газифікацію квартири у Фонду індивідуального житлового будівництва та сплачували його через банки, то в декларації ми все одно показуємо суму погашеного у 2014 році та нижче вказуємо установу, з якою заключено кредитний договір, тобто Фонд ІЖБ?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

svitlana svatove писав:Кредітна лінія на зарплатній картці, не знімалась жодного разу.Чи потрібно вказувати в дохід позиція 20
Якщо не скористалися наданою банком можливістю, то нічого й не було.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Путько Ирина писав:Для закриття кредиту у 2014 році гроші давали батьки. Як це показати в декларації? Я якій позиції?
Якщо все робити правильно, буквально по букві закону (а я вам офіційного іншого радити й не можу) - сума, яку дали батьки для погашення кредиту, є дарунком. На дарунки від батьків немає антикорупційних обмежень, ці дарунки не оподатковуються. Тому я б оформила самий примітивний договір дарування (можна й не оформлювати, ці договори допустимо укладати в усній формі), і показала цю суму як дохід у позиції 11.

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

icing_07 писав:Підкажіть, якщо кредит брали на газифікацію квартири у Фонду індивідуального житлового будівництва та сплачували його через банки, то в декларації ми все одно показуємо суму погашеного у 2014 році та нижче вказуємо установу, з якою заключено кредитний договір, тобто Фонд ІЖБ?
Залежить від умов договору. я на практиці з кредитуванням через Фонд не стикалася. подивіться, хто у вас був позичальник. Його й потрібно вказати. Боюся, поки не побачу тексту договору - більш чіткішої відповіді не дам.
Колеги-юристи! Хто з цим стикався, допоможіть будь ласка, нашому запитувачеві!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

відповідно до положення про цей фонд в областях створюються фінансові підприємства або установи. Скоріше за все, на прикладі Луганської області, позичкодавець буде мати таку назву: Комунальне підприємство «Луганський обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі». Взагалі то цю інформацію про конкретний фонд легко знайти в інтернеті, платіжках, які надсилаються фондом напередодні дати виплати, договорі з фондом.

Аватар користувача
Путько Ирина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 13 березня 2015, 08:17
Звідки: Украина, Запорожье

Повідомлення Путько Ирина »

Комисія банка по кредиту не ставиться у декларацію? Тільки тіло кредиту та процент за користування кредитом. Все вірно?

Олександра111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 02 березня 2016, 11:45
Регіон: Киевская область

Повідомлення Олександра111 »

Доброго дня! Я студентка без офіційного та взагалі без будь-якого доходу. У 2013 році мені було оформлено кредитну картку "універсальна" від приват банку. Ліміт на картці 2000 грн. Зараз мені потрібно заповнювати декларацію на держ.службовця отже в мене питання, чи вказувати цю суму у полі 57 та які наслідки модуль бути , адже кредитними коштами я користувалася але доходу в мене нема. Дякую за відповідь

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”