Плата за кредит

Олександра111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 02 березня 2016, 11:45
Регіон: Киевская область

Повідомлення Олександра111 »

Доброго дня! Я студентка без офіційного та взагалі без будь-якого доходу. У 2013 році мені було оформлено кредитну картку "універсальна" від приват банку. Ліміт на картці 2000 грн. Зараз мені потрібно заповнювати декларацію на держ.службовця отже в мене питання, чи вказувати цю суму у полі 57 та які наслідки модуль бути , адже у 2015 році кредитними коштами я користувалася але доходу в мене нема. Дякую за відповідь

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Олександра111 писав:Доброго дня! Я студентка без офіційного та взагалі без будь-якого доходу. У 2013 році мені було оформлено кредитну картку "універсальна" від приват банку. Ліміт на картці 2000 грн. Зараз мені потрібно заповнювати декларацію на держ.службовця отже в мене питання, чи вказувати цю суму у полі 57 та які наслідки модуль бути , адже у 2015 році кредитними коштами я користувалася але доходу в мене нема. Дякую за відповідь
Так ви студентка чи державний службовець? Якщо ви кандидат на державну службу, то відповідно до п. 1 примітки до декларації, ви не заповнюєте відомості щодо витрат (вкладів/внесків).

Олександра111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 02 березня 2016, 11:45
Регіон: Киевская область

Повідомлення Олександра111 »

Я закінчила вже навчання, ніде не працювала ,зараз кандидат на державну службу.
 Тобто так як я ще тільки кандидат на державну службу, то відомості щодо фінансових зобов'язань(розділ 6) я не заповнюю?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Олександра111 писав:Я закінчила вже навчання, ніде не працювала ,зараз кандидат на державну службу.
 Тобто так як я ще тільки кандидат на державну службу, то відомості щодо фінансових зобов'язань(розділ 6) я не заповнюю?
Вважаю що ні. Пункт 1 примітки до Декларації звучить так:
"Декларація заповнюється і подається особами, зазначеними у пункті 1 і підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4, та особами, зазначеними в абзаці першому частини першої статті 11 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції". При цьому особами, зазначеними в абзаці першому частини першої статті 11 цього Закону, відомості щодо витрат (вкладів/внесків) у декларації не зазначаються."

Олександра111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 02 березня 2016, 11:45
Регіон: Киевская область

Повідомлення Олександра111 »

Честно кажучи відповіді на своє питання я так і не знайшла, точного формулювання що кандидат на посаду державного службовця не заповнює розділ 6 я не бачу. А тому все ж таки, як можна вирішити цю ситуацію? Протягом 2015 року я користувалася кредитними коштами с карти "універсальна" усього витрат на 3980 але доходу в мене не було. Що мені робити у такій ситуації, як правильно вказати ці гроші, щоб уникнути неприємностей?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Олександра, щоб дати чітку відповідь на питання, відповідь повинна бути чітко прописана в законі. У вашому випадку немає чітко прописано "те заповнювати", а "те не заповнювати". На форумі даються лише рекомендації таких же як ви форумчан, які дають поради з власного досвіду, або з теорії взятої в інтернеті. Немає нормативно затверджених рекомендацій заповнення декларацій. Тому при заповненні декларацій кожен сам несе відповідальність за зміст вдомостей вказаних у ній.

Моя порада, чисто моя - Вам як кандидату, а не державному службовцю не вказівати відомості про витрати у розділі 6 та вклади в банках в розділі 5.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Крім того, декларації кандидатів не перевіряються в порядку ст. 12 ЗУ "Про засади запобігання і протидії коруції", можливо тому кандидати і не заповнюють усі розділи/пункти декларації.

Олександра111
Новачок
Новачок
Повідомлень: 5
З нами з: 02 березня 2016, 11:45
Регіон: Киевская область

Повідомлення Олександра111 »

Дмитрий Иванович, дякую за відповіді! От через те , що в законі чітко не прописано, я і звернулася до форуму

парчук
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 26 березня 2015, 14:28
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення парчук »

Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, дуже прошу (уважно перечитала усі гілки форуму Антиуорупційного законодавства, але не знайшла чіткої відповіді).
1.У виписці з Приват-24 на картці "Універсальна" станом на 31.12.15. зазначено залишок +45,95.грн. У який розділ зазначити цю суму? І чи потрібно її доплюсовувати в розділ 20 (інші доходи)?.
2.У колеги на картці "Універсальна" у виписці з Приват-24 стоїть сума з мінусом :- 2200 грн.(графа "Залишки на 31 грудня 2015"). В яку позицію зазначити цю суму і чи зазначати її в інших доходах(20 позиція)?
Дуже прошу допомогти, адже потім необхідно буде заповнювати й електронну декларацію (3 категорія посад). Заздалегідь вдячна. Парчук Тетяна.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

парчук писав:Доброго дня! Допоможіть, будь ласка, дуже прошу (уважно перечитала усі гілки форуму Антиуорупційного законодавства, але не знайшла чіткої відповіді).
1.У виписці з Приват-24 на картці "Універсальна" станом на 31.12.15. зазначено залишок +45,95.грн. У який розділ зазначити цю суму? І чи потрібно її доплюсовувати в розділ 20 (інші доходи)?.
2.У колеги на картці "Універсальна" у виписці з Приват-24 стоїть сума з мінусом :- 2200 грн.(графа "Залишки на 31 грудня 2015"). В яку позицію зазначити цю суму  і чи зазначати  її в інших доходах(20 позиція)?
Дуже прошу допомогти, адже потім необхідно буде заповнювати й електронну декларацію (3 категорія посад). Заздалегідь вдячна. Парчук Тетяна.
1. +45,95 это что-то типа власних коштів на кредитной карточке? Или лимит по кредиту в плюсе? Зависит что это за деньги (источник), если это вы сами положили на карту, то в позицию "вклады".
2. Мое собственное мнение, что кредит не нужно указывать в декларации как доход, т.к. это деньги которые подлежат возврату.

Аватар користувача
Вергунова-Гончарук Наталья
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 21 квітня 2014, 14:29
Звідки: Украина, Харьков

Повідомлення Вергунова-Гончарук Наталья »

скажите, если деньги с кредитной карты я не снимала, а только пополняла мобильный телефон, сумму пополнений нужно ли писать в декларацию, и если нужно , то куда

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Козіна Віра писав:Ми вже обговорювали цю проблему: є 2 підходи.
Показати усе, що знімалося протягом року накопичувальним підсумком у 20-й, тоді у 57 - усе, що гасилося протягом року. Різниця між цими двома цифрами буде вкладати суму, зняту з кредитної картки та непогашену станом на 31.12.14 р. Якщо ліміт був повністю сплачений (боргів по кредитці не було) - суми будуть однакові.
Інша позиція - показати у 20-й тільки різницю між знятим та непогашеним станом на 31.12.14 р.
Я схиляюся до першого варіанту. Але є фахівці, які схиляються й до 2-гого. Офіційного роз'яснення з цього приводу немає, хоча ми й подавали запити
відповідно до пп 165.1.29 ПКУ кредит - дохід.
Востаннє редагувалось 18 березня 2016, 13:42 користувачем Козиренко Віталій, всього редагувалось 1 раз.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Вергунова-Гончарук Наталья писав:скажите, если деньги с кредитной карты я не снимала, а только пополняла мобильный телефон, сумму пополнений нужно ли писать в декларацию, и если нужно , то куда
Если для пополнения телефона вы снимали именно кредитные/банковские деньги, то соответственно это кредит. Нужно ли кредит указывать в декларации это вечный спорный вопрос. Специалисты доказывают, что нужно т.к. по ПКУ это доход. Я же склоняюсь что кредитные деньги не есть доходом, т.к. это деньги которые подлежат возврату, да еще с процентами, и что указывать их не нужно. С экономической стороны доход это деньги которые вы можете потратить не теряя своего состояния. Кредит же вы берете и уже должны, а отдаете больше чем взяли.
Выбор за вами.

Стефанка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 21
З нами з: 04 квітня 2014, 15:55
Регіон: Ровенская область
Звідки: Рівне

Повідомлення Стефанка »

Скажіть будь-ласка, якщо відкрита кредитна лінія на зарплатній картці,ліміт 3000,00грн, протягом року знімала 2000 і повертала відповідно, буде відображено так: р.20- 2000,00, р.57-2000,00грн., і р.45 -3000,00 залишок допустимого кредиту на рахунку на кінець звітного періоду????Дякую!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Козиренко Віталій писав:
Козіна Віра писав:Ми вже обговорювали цю проблему: є 2 підходи.
Показати усе, що знімалося протягом року накопичувальним підсумком у 20-й, тоді у 57 - усе, що гасилося протягом року. Різниця між цими двома цифрами буде вкладати суму, зняту з кредитної картки та непогашену станом на 31.12.14 р. Якщо ліміт був повністю сплачений (боргів по кредитці не було) - суми будуть однакові.
Інша позиція - показати у 20-й тільки різницю між знятим та непогашеним станом на 31.12.14 р.
Я схиляюся до першого варіанту. Але є фахівці, які схиляються й до 2-гого. Офіційного роз'яснення з цього приводу немає, хоча ми й подавали запити
У пояснювальній перевіряючому органу, якщо виникне така необхідність, для мене було би зручніше відстояти 1-й варіант: теоретично буде легше обгрунтувати витрати, на які в той момент не вистачало коштів.
А у 45-й позиції писани нічого, бо ці 3000 не Ваш депозит, а "потолок" займу.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

54/60

Аватар користувача
ANNA6724
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 116
З нами з: 19 вересня 2014, 11:32
Регіон: Сумская область
Звідки: Сумы

Повідомлення ANNA6724 »

Підскажіть, будь ласка,  в якому пункті відображати:
1) вихідну допомогу в разі вивельнення
2) вихідну допомогу працівникам-учасникам ЧАЕС від Управління соціального захисту населення
Дякую

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

1)усе, що з фонду заробітної плати - до з/п; є сумніви, то у 20, головне задекларувати
2) 20

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Яким чином вказується кредитна картка ПриватБанку з боргом в електронній декларації?

Зустрічав декілька варіантів заповнення, але роз'яснень по суті немає.

Турчак Дмитро
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 15 лютого 2017, 21:36
Звідки: Ukraine, Lviv

Повідомлення Турчак Дмитро »

Кредитна картка приватбанку
Встановлений кредитний ліміт 15000 грн.
Заборгованість на 31.12.2016 -1445 грн
Кошти на погашення основної суми позики 8765 грн.
Кошти на погашення суми процентів за позикою 340 грн

Чи потрібно щось із зазначених сум вказувати в електронній декларації? Якщо так то в яких конкретно розділах декларації?

anel100986
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 05 червня 2015, 12:12
Регіон: Винницкая область

Повідомлення anel100986 »

мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких ро*яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі?

anel100986
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 05 червня 2015, 12:12
Регіон: Винницкая область

Повідомлення anel100986 »

мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких ро*яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі?

Людмила2608
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 17 березня 2017, 11:51
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення Людмила2608 »

І мене також цікавить питання Дмитра Турчака. Немає чітких роз'яснень, не зрозуміло, що і куди писати і чи потрібно писати ці кредитні гроші взагалі? Що писати у розділ фінансові зобов'язання, що у дохід?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Дуже багато питань щодо кредитів...

Доходи.
Кошти які знімали з кредитної картки пишіть у розділ 3 Доходи: Інше - кредитні кошти. Але готуйтесь підтвердити ці кошти документально! Якщо кредит договірний взятий у звітному році, то доходом є кошти взяті у банку згідно договору.

Фінансові зобов'язання.
Якщо плата по кредиту (тіла та відсотки) перевищує 50 ПМДГ, то пишите окремо погашення по тілу та погашення по відсотках.
Якщо не перевищує, пишете загальну суму кредиту взяту в банку згідно договору (незалежно коли брали) та неповернуту повністю станом на 31 грудня (отримані кредити).
По кредитних картках ніхто не береться сказати як і що заповнювати на 100%. Навіть вебінар це не сказав.
На практиці вказують заборгованість по карточці станом на 31 грудня. Немає заборгованості - немає і зобов'язання.

krrada
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Регіон: Харьковская область

Повідомлення krrada »

Згідно із роз"ясненнями, п.47 "Якщо кредит , позика, поворотна безвідсоткова фінансова допомога (позичка) тощо були отримані суб"єктом декларування або членом його сім"ї упродовж звітного року, то вони повинні бути відображені в розділі "Доходи, у тому числі подарунки" як "Інші доходи" (із зазначенням, про який саме дохід йдеться). Якщо такий кредит, позика тощо були дійсними , тобто не сплачені повною мірою станом на останній день звітного періоду, то вони повинні бути додатково відображені у розділі "Фінансові зобов"язання" (див. далі), неалежно від того, чи були вони отриані у звітному періоді". Тобто, на мою думку, ті кошти, які буля взяті в банку в рахунок кредита ( з кредитної картки) потрібно відобразити в розділі "Доходи" незалежно від суми. Якщо перевищує 50 МЗП, то зазначається і у розділі "Грошові активи".
У розділі "Фінансові зобовязання", якщо керуватися тими ж розясненнями, потрібно зазначати тільки суму кредиту загальну. Як прив"язати до картки???  Можливо це ліміт кредитної картки??

krrada
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Регіон: Харьковская область

Повідомлення krrada »

Турчак Дмитро, у вас повинна бути сума коштів,які ви знімали з картки протягом звітного періоду. Ці кошти йдуть у дохід. В усякому разі п.47 роз"яснень таке зазначає, без обмеження розміру. Тобто зазначається навіть якщо менше, ніж 50 МЗП.
У розділі "Фінансові зобовязання", можливо, це буде ліміт картки, тобто Ваші 15000 тис. відсотки та погашення менше, ніж 50 МЗП, його не треба вказувати. Але щдо "Фінансових зобовязань" у мене ще сумніви. Остаточно для себе не вирішила.

kadry
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 37
З нами з: 17 березня 2015, 15:44
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення kadry »

Доброго дня! Підкажіть яку суму вказувати в розділ "Фінансові зобов"язання" якщо кредит (іпотека) отримані в 2013 році. - Всю суму отриманого кредиту чи ту яка залишилась непогашеною в звітному періоді. Дякую

krrada
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 26
З нами з: 24 березня 2015, 15:31
Регіон: Харьковская область

Повідомлення krrada »

kadry, подивіться розяснення п. 51(ftp://91.142.175.4/nazk_files/zvity/24.10/13.pdf) це посилання, якщо відкриється
"У розділі «Фінансові зобов’язання» зазначаються ті фінансові
зобов’язання, які є дійсними станом на останній день звітного періоду,
навіть якщо таке зобов’язання виникло до початку звітного періоду.
Наприклад, якщо суб’єкт декларування отримав кредит у 2010 році і цей
кредит є дійсним, тобто основна сума кредиту та проценти за ним не
сплачені повністю станом на останній день звітного періоду (наприклад,
станом на 31 грудня 2016 року), то зазначений кредит відображається у
розділі «Фінансові зобов’язання» щорічної декларації, що подається у
2017 році."(С)
Згідно із ними кредит зазначається увесь, тобто вся сума із кредитного договору

Панова Наталья
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 15 березня 2017, 16:07
Звідки: Ukraine, Trostyanets

Повідомлення Панова Наталья »

То виходить відсотки+тіло кредиту які були отримані в 2013 році, чи лише тіло кредиту яке отримане в 2013 році?

inno
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 18 березня 2017, 01:05
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення inno »

В мене теж саме питання!!! Я зрозуміла якщо більше 50 прожит.мін то потрібно вказати і тіло і % виплачених за 2016рік. А чи потрібно вказувати залишок зобовязання станом на 31.12? Або отриману суму кредиту 2008 році

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”