Електронне декларування

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Atom писав:Доброго дня! Шановні, будь ласка, підкажіть по такому питанню. Якщо різне не потрібне старе з гаражу (наприклад, автозапчастини) продав через різні інтернет-майданчики типу ОLX, то треба це показувати як дохід? І податки з цього продажу ні де ж мабуть не сплачувались... Як бути?
Чим підтвердите продаж майна через ОЛХ в разі виникнення питань щодо цього доходу?
Ви сплатили податки з продажу майна?
p.s. Дайте відповідь на ці два питання, а потім вирішуйте як/чи декларувати такі доходи.

Atom
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 березня 2018, 23:24
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Atom »

Та ні... Які там податки?! Звісно нічого не платив. Та якщо чесно то про це й не думав. В голову не приходило що то якісь доходи... Це одна знайома людина звернула мою увагу на такий момент... Продаж через ОЛХ вже мабуть ніяк не пітдверджу... Всі переписки стер як такі що непотрібні стали. На інших інтернет-майданчиках, то взагалі ці переписки стираються автоматично після завершення продажу... Хм... От халепа. Якщо подивитись виписку по картці банку, то видно буде, що хтось перерахував мені кошти. Але як потім показати хто це і за, що ті кошти!? В переписках не представляються хто точно покупець. Хіба що по сумам можна звіритись. Хто яку суму перерахував і знаючи що коштувала річ то можна припустити що то за неї і заплачено. А так то ніяк не довести. Хіба що мої слова викладені письмово у заяві що воно так і було.... Куди бігти і що робити!?

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Если на таком заморачиваться, можно стать параноиком)

Все мы могли что-то продать на олх

Atom
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 березня 2018, 23:24
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Atom »

Ось накопав в Інтернеті..... Може кому стане у нагоді по цьому питанню...
http://bukinfo.com.ua/show/news?lid=952 ... 0%BE%D0%BA

https://pogliad.ua/ru/news/money/prodav ... avi-342800

Atom
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 09 березня 2018, 23:24
Регіон: Черкасская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Atom »

Ще хотів спитати за округлення суми, наприклад, доходу. Я так розумію до цілих округляємо і за правилами математики? Тобто якщо є 100,4 гривень, то в декларацію вписуємо 100?
Питаю бо чув від колег думку що байдуже математика - усе коли округляємо то додаємо гривню до цілих. Тобто якщо є 100.4 то після огруглення буде 101.
Як правильно? Ніде не можу вичитати в тлумаченнях...

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Atom писав:Ще хотів спитати за округлення суми, наприклад, доходу. Я так розумію до цілих округляємо і за правилами математики? Тобто якщо є 100,4 гривень, то в декларацію вписуємо 100?
Питаю бо чув від колег думку що байдуже математика - усе коли округляємо то додаємо гривню до цілих. Тобто якщо є 100.4 то після огруглення буде 101.
Як правильно? Ніде не можу вичитати в тлумаченнях...
100,4 = 100
100,5 = 101
є роз'яснення НАЗК з цього питання.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Марина См писав:Скажіть будь-ласка, про пункти сім'я та нерухоме майно. яка ситуація. батько, брат, я та мати є власниками квартири, але прописана і проживаю тільки я. чи потрібно вписувати всіх хто є власніками в пунк сім'я? і якщо мати рахується безвісті зниклою. взагали як заповнити ці пункти
Не потрібно вказувати в члени сім'ї осіб, які не прописані та не проживають з вами.
Але в розділі нерухомості вам потрібно зазначити квартиру і всіх її співвласників. Себе вибираєте зі списку, решта співвласників додаєте як третіх осіб, кожного окремо.

Pelageya
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 15 березня 2018, 14:25
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Pelageya »

Допоможить визначитись з правильним заповненням деклараціі.

1) Чоловік частину своєї заробітньої плати (в декларацію вона внесена повністю) перераховує мені (декларант) на картку на побутові потреби. Ведемо спільне господарство.
Питання: Чи потрібно ці гроші зазначати в моїй декларації окремим пунктом? Якщо "так", то де і яким чином?

Бух-Бух
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 09 травня 2012, 19:35
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Бух-Бух »

Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Pelageya писав:Допоможить визначитись з правильним заповненням деклараціі.

1) Чоловік  частину  своєї заробітньої плати  (в декларацію вона внесена повністю) перераховує мені (декларант) на картку на побутові потреби. Ведемо спільне господарство.  
Питання: Чи потрібно ці гроші зазначати в моїй декларації окремим пунктом? Якщо "так", то де і яким чином?
на мою власну думку, краще в доходах показати дарунок у грошовій формі від члена сім’ї

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Бух-Бух писав:Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?
принаймні - інше право користування, відповідно до рішення місцевої ради, якщо немає прав власності.

Pelageya
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 15 березня 2018, 14:25
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Pelageya »

Козиренко Віталій писав:
Pelageya писав:Допоможить визначитись з правильним заповненням деклараціі.

1) Чоловік  частину  своєї заробітньої плати  (в декларацію вона внесена повністю) перераховує мені (декларант) на картку на побутові потреби. Ведемо спільне господарство.  
Питання: Чи потрібно ці гроші зазначати в моїй декларації окремим пунктом? Якщо "так", то де і яким чином?
на мою власну думку, краще в доходах показати дарунок у грошовій формі від члена сім’ї
Дякую. Але я ж за ці "подарунки" не розрахуюсь з податковою та з поясненням НАЗК, що це гроші. Схиляюсь до "незворотня позика" від чоловіка. На запит в чаті та на лист до служби підтримки відповідей ще не має. Чекаю.
Будь ласка, є ще якісь міркування з приводу оформлення внеска чоловіка в побут родини?

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

Pelageya писав:
Козиренко Віталій писав:
Pelageya писав:Допоможить визначитись з правильним заповненням деклараціі.

1) Чоловік  частину  своєї заробітньої плати  (в декларацію вона внесена повністю) перераховує мені (декларант) на картку на побутові потреби. Ведемо спільне господарство.  
Питання: Чи потрібно ці гроші зазначати в моїй декларації окремим пунктом? Якщо "так", то де і яким чином?
на мою власну думку, краще в доходах показати дарунок у грошовій формі від члена сім’ї
Дякую. Але я ж за ці "подарунки" не розрахуюсь з податковою та з поясненням НАЗК, що це гроші. Схиляюсь до "незворотня позика" від чоловіка. На запит в чаті та на лист до служби підтримки відповідей ще не має. Чекаю.
Будь ласка, є ще якісь міркування з приводу оформлення внеска чоловіка в побут родини?
Ставте інше і пишіть так як є: компенсація від чоловіка за витрати на ..... харчування, наприклад

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

подарунки від "1-го коліна" не оподатковуються, але краще не перевищувати одноразово 50 МПМ, що призводить до повідомлень про зміну майнового стану
Востаннє редагувалось 16 березня 2018, 15:09 користувачем Козиренко Віталій, всього редагувалось 1 раз.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Pelageya писав:
Козиренко Віталій писав:
Pelageya писав:Допоможить визначитись з правильним заповненням деклараціі.

1) Чоловік  частину  своєї заробітньої плати  (в декларацію вона внесена повністю) перераховує мені (декларант) на картку на побутові потреби. Ведемо спільне господарство.  
Питання: Чи потрібно ці гроші зазначати в моїй декларації окремим пунктом? Якщо "так", то де і яким чином?
на мою власну думку, краще в доходах показати дарунок у грошовій формі від члена сім’ї
Дякую. Але я ж за ці "подарунки" не розрахуюсь з податковою та з поясненням НАЗК, що це гроші. Схиляюсь до "незворотня позика" від чоловіка. На запит в чаті та на лист до служби підтримки відповідей ще не має. Чекаю.
Будь ласка, є ще якісь міркування з приводу оформлення внеска чоловіка в побут родини?
І на мою думку краще показати кошти від чоловіка як подарунок.
Які розрахунки з податковою? Подарунки близьких осіб (батьки, подружжя, діти) не оподатковуються. Подарунки від близьких осіб не є антикорупційним обмеженням.

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

Від чоловіка на ведення господарства спільного - це не подарунок і не дохід, а компенсація за те, що я витратила на господарство.

Бух-Бух
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 09 травня 2012, 19:35
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Бух-Бух »

Козиренко Віталій писав:
Бух-Бух писав:Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?
принаймні - інше право користування, відповідно до рішення місцевої ради, якщо немає прав власності.
А чи потрібно надавати повідомлення про зміни в суттєві зміни в майновому стані при переоформлені такої дачної ділянки ( з батька на доньку)?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Бух-Бух писав:
Козиренко Віталій писав:
Бух-Бух писав:Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?
принаймні - інше право користування, відповідно до рішення місцевої ради, якщо немає прав власності.
А чи потрібно надавати повідомлення про зміни в суттєві зміни в майновому стані при переоформлені такої дачної ділянки ( з батька на доньку)?
Якщо перевищує 50 пмдг - потрібно.

Бух-Бух
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 28
З нами з: 09 травня 2012, 19:35
Регіон: Киевская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Бух-Бух »

Дмитрий Иванович писав:
Бух-Бух писав:
Козиренко Віталій писав:
Бух-Бух писав:Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?
принаймні - інше право користування, відповідно до рішення місцевої ради, якщо немає прав власності.
А чи потрібно надавати повідомлення про зміни в суттєві зміни в майновому стані при переоформлені такої дачної ділянки ( з батька на доньку)?
Якщо перевищує 50 пмдг - потрібно.
В садовому товаристві лише переписують садову книжку, ніяка оцінка не проводиться

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Бух-Бух писав:
Дмитрий Иванович писав:
Бух-Бух писав:
Козиренко Віталій писав:
Бух-Бух писав:Чи потрібно зазначати в декларації дачну ділянку, на яку немає інших документів ніж садова книжка?
принаймні - інше право користування, відповідно до рішення місцевої ради, якщо немає прав власності.
А чи потрібно надавати повідомлення про зміни в суттєві зміни в майновому стані при переоформлені такої дачної ділянки ( з батька на доньку)?
Якщо перевищує 50 пмдг - потрібно.
В садовому товаристві лише переписують садову книжку, ніяка оцінка не проводиться
Якщо оцінка не проводиться, то до чого питання щодо надання повідомлення про зміни в майновому стані? Повідомлення подається тільки, якщо є грошовий еквівалент майна. Щодо самої декларації, то та ж садова книжка це право користування та участі у садовому товаристві.

inno
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 18 березня 2017, 01:05
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення inno »

Скажіть чоловік приймав участь у торгах, але їх не виграв і йому повернули гарантійний внесок 1980 грн, на карточку приват банку просту не депозитну і зарплатну. Чи потрібно взагалі вказувати цю розрахункову карту в декларації і 1980грн  в дохід.

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Підкажіть будь ласка, як зазначити (в яких пунктах) в е-декларації таку ситуацію: у 2017 році отримано спадщину - квартира померлих батьків. Квартира у цьому ж році продана. Гроші від продажі поділено з братом - 50/50. Свою частку грошей декларант поклав на рахунок у банк. Брат проживає в іншій країні.

Nata_2
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 21 березня 2018, 01:23
Регіон: Львовская область
Дякував (ла): 1 раз

Повідомлення Nata_2 »

Підкажіть будь ласка в яких розділах е-декларації зазначити суму отриманого у 2017 році кредиту на придбання товару в сумі 15000 грн., який станом на 31.12.17 повністю не сплачений. Залишок несплаченого кредиту на 31.12.17 3000 грн. Буду вдячна за допомогу.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

innulj1 писав:Скажіть чоловік приймав участь у торгах, але їх не виграв і йому повернули гарантійний внесок 1980 грн, на карточку приват банку просту не депозитну і зарплатну. Чи потрібно взагалі вказувати цю розрахункову карту в декларації і 1980грн  в дохід.
не бачив такого виду доходів ні у рекомендаціях/роз’ясненнях НАЗК, ні в податковому кодексі

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Nata_2 писав:Підкажіть будь ласка в яких розділах е-декларації зазначити суму отриманого у 2017 році кредиту на придбання товару в сумі 15000 грн., який станом на 31.12.17 повністю не сплачений. Залишок несплаченого кредиту на 31.12.17 3000 грн. Буду вдячна за допомогу.
1. дохід - інше - кредит - від третьої особи/юр/банк - 15000 грн
2. фінансові зобов - загальна сума зобов’язання 15000 - кредит - від третьої особи/юр/банк ( з огляду на неперевищення 50 МПМ погашення не вказується ні щодо тілі кредити, ні щодо процентів, не вказується й залишок)

Krinevaelena
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 144
З нами з: 09 вересня 2015, 08:47
Регіон: Харьковская область
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 3 рази

Повідомлення Krinevaelena »

Працюю сторожем в ветлікарні. Заставляють заповнити декларацію за 2017 рік, самі (бухгалтер) взяли довідку про мої доходи в податковій. Це законно? Я не доручав нікому мої дані брати.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Krinevaelena писав:Працюю сторожем в ветлікарні. Заставляють заповнити декларацію за 2017 рік, самі (бухгалтер) взяли довідку про мої доходи в податковій. Це законно? Я не доручав нікому мої дані брати.
Працюю сторожем в ветлікарні. Заставляють заповнити декларацію за 2017 рік - не суб’єкт декларування, то ж за неподачу повідомлять НАЗК, а НАЗК ніяк не відреагує

самі (бухгалтер) взяли довідку про мої доходи в податковій. Це законно? Я не доручав нікому мої дані брати. - порушення. можна попросити податкову надати пояснення або повідомити правоохоронців.

Kateryna.N
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 145
З нами з: 19 березня 2015, 18:49
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 3 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення Kateryna.N »

Козиренко Віталій писав:
Nata_2 писав:Підкажіть будь ласка в яких розділах е-декларації зазначити суму отриманого у 2017 році кредиту на придбання товару в сумі 15000 грн., який станом на 31.12.17 повністю не сплачений. Залишок несплаченого кредиту на 31.12.17 3000 грн. Буду вдячна за допомогу.
1. дохід - інше - кредит - від третьої особи/юр/банк - 15000 грн
2. фінансові зобов - загальна сума зобов’язання 15000 - кредит - від третьої особи/юр/банк ( з огляду на неперевищення 50 МПМ погашення не вказується ні щодо тілі кредити, ні щодо процентів, не вказується й залишок)
Віталію, а якщо так: сума безпроцентної позики взятої у 2017 році-170 000 грн, сплачено на кінець 2017 року- 70 000 грн., Залишок несплаченої позики - 100 000 грн. Що вказуєм у розділі Фінансові зобов’язання?

ivanych
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 квітня 2017, 11:19
Регіон: Ровенская область

Повідомлення ivanych »

Дмитрий Иванович писав:
ivanych писав:Вітаю.
Розділ - 11.Доходи/Відсотки. Неможливо вказати валюту нарахованих відсотків. Я так зрозумів, що по замовчуванню маються на увазі гривні. А якщо в іноземній валюті? В грошових активах/депозитах вказати валюту можна без проблем.
І чи потрібно вказувати нараховані відсотки по депозиту, якщо їх не знімав?
Доходи вказуються у гривні. Дохід в іноземній валюті вказується по курсу НБУ станом на момент отримання доходу.
Відсотки по депозиту вказуються обов'язково, тому що це дохід, незалежно знімали ви їх чи ні.
Тобто, курс валюти по депозитних відсотках брати на кінець звітного періоду - 31 грудня потрібного року?

ivanych
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 11 квітня 2017, 11:19
Регіон: Ровенская область

Повідомлення ivanych »

Козиренко Віталій писав:
Nata_2 писав:Підкажіть будь ласка в яких розділах е-декларації зазначити суму отриманого у 2017 році кредиту на придбання товару в сумі 15000 грн., який станом на 31.12.17 повністю не сплачений. Залишок несплаченого кредиту на 31.12.17 3000 грн. Буду вдячна за допомогу.
1. дохід - інше - кредит - від третьої особи/юр/банк - 15000 грн
2. фінансові зобов - загальна сума зобов’язання 15000 - кредит - від третьої особи/юр/банк ( з огляду на неперевищення 50 МПМ погашення не вказується ні щодо тілі кредити, ні щодо процентів, не вказується й залишок)
А якщо отримав кредит у 2107 році <50 МПМ та погасив в цьому ж році, його треба десь показувати?

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”