Електронне декларування

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

cheryirina писав:[font="Noto Sans", sans-serif]Підкажіть будь-ласка, якщо подана декларація кандидата на посаду і не відмічено членів сімї, лише вказано власником будинку - ПІБ мами, як третьої  особи. Чи потрібно  вказувати маму як члена сімї (проживаємо в одному будинку і мама є власником будинку, але окремий бюджет) в  декларації переможця конкурсуі?[/font]
Як можна жити з мамою в одному будинку і вести окремий бюджет... Ви ж не з чужою людиною живете та знімаєте в неї кімнату. Як на мене, якщо мати прописана і проживає з вами - вона є вашим членом сімї. Крім того вона є власником будинку в якому ви проживаєте. Щодо декларацій кандидата та переможця, то за один період декларації не повинні відрізнятись, інакше одна з них підпадає під недостовірні відомості.

cheryirina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2018, 13:22
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення cheryirina »

Дмитрий Иванович писав:
cheryirina писав:[font="Noto Sans", sans-serif]Підкажіть будь-ласка, якщо подана декларація кандидата на посаду і не відмічено членів сімї, лише вказано власником будинку - ПІБ мами, як третьої  особи. Чи потрібно  вказувати маму як члена сімї (проживаємо в одному будинку і мама є власником будинку, але окремий бюджет) в  декларації переможця конкурсуі?[/font]
Як можна жити з мамою в одному будинку і вести окремий бюджет... Ви ж не з чужою людиною живете та знімаєте в неї кімнату. Як на мене, якщо мати прописана і проживає з вами - вона є вашим членом сімї. Крім того вона є власником будинку в якому ви проживаєте. Щодо декларацій кандидата та переможця, то за один період декларації не повинні відрізнятись, інакше одна з них підпадає під недостовірні відомості.
...я вже давно доросла, а мама вже давно другий раз вийшла заміж, тобто у неї своя сімя...у нас окремий бюджет, різні права та обовязки, тобто для цілей декларації ми члени різної родини...вона власник будинку - вона його й оплачує, я на сьогодні безоплатно проживаю в ньому і це усіх влаштовує, коли частина буде подарована чи перейде у спадщину - тоді буду оплачувати я (або за інших змін)..Наскільки я розумію згідно законодавства членами сімї є особи, які не тільки (в тому числі батьки) спільно проживають, а й мають спільний бюджет, спільні права та обовязки, ведуть одне господарство і за не виконанням хоча б однієї з наведених умов - особи  вже не вважаються членами сімї для цілей декларації (окрім офіційного подружжя). А ми не ведемо спільне гоподпрство, маємо різні права та обовязки та окремий бюджет, незалежно від того що спільно проживаємо ми є доросла дочка і мати, що не є членами однієї родини.
Суб'єктами декларування визнаються особи, зазначені в пункті 1, підпункті "а" пункту 2 частини першої статті 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", які зобов'язані подавати декларацію.
Разом з тим вказані особи повинні декларувати не лише свій майновий стан, а й майновий стан членів сім'ї. Згідно з визначенням вказаного Закону до членів сім'ї належать особи, які перебувають у шлюбі, а також їхні діти, в тому числі повнолітні, батьки, особи, які перебувають під опікою і піклуванням, інші особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі особи, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі.
З наведеного можна дійти висновку, що особа може бути віднесена до членів сім'ї для цілей заповнення декларації за наявності сукупності таких ознак: 1) спільне проживання; 2) пов'язаність спільним побутом; 3) наявність взаємних прав та обов'язків із декларантом. Це однак не стосується осіб, які перебувають у шлюбі, що визнаються членами сім'ї незалежно від наявності вказаних ознак.
Також не варто плутати термін «близькі особи» та «члени сімї для цілей декларування».

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

cheryirina, ви самі прекрасно відповіли на своє питання )

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

cheryirina
Ви самі відповіли на своє запитання, для чого було запитувати... :)

Так для цілей декларування застосовується члени сімї, а не близькі особи. Але слова "у нас немає спільного побуту, прав та обовязків" повинен підкріплюватись доказами. У вас що різні входи в будинок, окремі холодильники, кухні, продукти тощо?
Я висловив свою думку. І вважаю, що якщо особи прописані і проживають разом це по факту є спільним побутом. Довести протилежне тяжко.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Дмитрий Иванович писав: Я висловив свою думку. І вважаю, що якщо особи прописані і проживають разом це по факту є спільним побутом. Довести протилежне тяжко.
і чому це вона має доводити, що, проходячи через одні двері, має спільний побут. То хай прокурор спробує довести протилежне. Не одна судійська сім’я "розпалася" через проблеми електронного декларування: а так живуть разом "розлучені" у маєтку, який записаний на дружину...

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Козиренко Віталій писав: Не одна судійська сім’я "розпалася" через проблеми електронного декларування: а так живуть разом "розлучені" у маєтку, який записаний на дружину...
Це називається декларування недостовірних відомостей. Щоб не декларувати доходи та майно членів сімї декларант умисно "вважає" їх не членами сімї та не декларує відомості.
P.S. За такою логікою взагалі можна нікого не показувати в декларації і казати що я сплю сам, харчуюсь сам, і нікому нічого не винен.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

просто достатньо керуватися затвердженими нормами Закону та не будувати собі перепони з метою їх "героїчного" подолання.

cheryirina
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 08 вересня 2018, 13:22
Регіон: Волынская область
Дякував (ла): 5 разів
Подякували: 2 рази

Повідомлення cheryirina »

Дмитрий Иванович писав:cheryirina
Ви самі відповіли на своє запитання, для чого було запитувати... :)

Так для цілей декларування застосовується члени сімї, а не близькі особи. Але слова "у нас немає спільного побуту, прав та обовязків" повинен підкріплюватись доказами. У вас що різні входи в будинок, окремі холодильники, кухні, продукти тощо?
Я висловив свою думку. І вважаю, що якщо особи прописані і проживають разом це по факту є спільним побутом. Довести протилежне тяжко.
...я змогла дати відповідь на своє запитання після того як перечитала Закон і відшукала в ньму саме те, що стосується членів сімї...друга частина моєї відповіді скопійована з закону, з якого чітко зрозуміло, щоб вважати осіб членами сімї необхідна саме сукупність ознак: користування одим побутом, спільні права та обовязки, ведення спільного господарства...сукупність! ... а у нас цих ознак наразі немає...от коли спосіб життя зміниться, мама стане старшою, треба буде її опікати - тоді такі ознаки будуть мати місце і необхідно буде декларувати, але ще не зараз. Можливо таким чином хтось і хоче щось приховати, але мене це не стосується, я не можу декларувати неправдиву інформацію.
...наштовхнув мене на думку перечитати Закон Віталій Козиренко, за що йому і дякую, крім того на роботі особа, яка відповідає за запобігання корупції - трактує згідно закону - не являємося ми з мамою членами сімї для цілей декларації. Хоча більшість, хто не вичитував закон, плутає з близькими особами - декларує все що треба і не треба, пояснюючи тим, що так спокійніше.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

cheryirina писав:...я змогла дати відповідь на своє запитання після того як перечитала Закон і відшукала в ньму саме те, що стосується членів сімї...друга частина моєї відповіді скопійована з закону, з якого чітко зрозуміло, щоб вважати осіб членами сімї необхідна саме сукупність ознак: користування одим побутом, спільні права та обовязки, ведення спільного господарства...сукупність! ... а у нас цих ознак наразі немає...от коли спосіб життя зміниться, мама стане старшою, треба буде її опікати - тоді такі ознаки будуть мати місце і необхідно буде декларувати, але ще не зараз. Можливо таким чином хтось і хоче щось приховати, але мене це не стосується, я не можу декларувати неправдиву інформацію.
...наштовхнув мене на думку перечитати Закон Віталій Козиренко, за що йому і дякую, крім того на роботі особа, яка відповідає за запобігання корупції - трактує згідно закону - не являємося ми з мамою членами сімї для цілей декларації. Хоча більшість, хто не вичитував закон, плутає з близькими особами - декларує все що треба і не треба, пояснюючи тим, що так спокійніше.
Ви вважаєте що не є з мамою членами сімї значить і не зазначайте її в декларації.
В будь-якому випадку відповідальність за заповнення та подання декларації несе декларант.
Перевірку здійснює НАЗК, вони і будуть трактувати чи є мати членом вашої сімї чи ні.

Аватар користувача
nessa-iness
Мешканець
Мешканець
Повідомлень: 160
З нами з: 08 січня 2015, 16:53
Регіон: Херсонская Область
Звідки: Херсон
Дякував (ла): 56 разів
Подякували: 58 разів

Повідомлення nessa-iness »

cheryirina, ви робите все правильно, і навіть якщо вас будуть залякувати - в суді все одно іншого не доведуть

ььььььь
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 25 вересня 2018, 09:52
Регіон: Закарпатская область

Повідомлення ььььььь »

Добрий день, допоможіть розібратися будь ласка. У березні 2018 року мій батько за попереднім договором купівлі продажу вніс задаток на квартиру. Зараз буде основний договір, але хочеться вже право власності записати на себе, тобто є попередній договір купівлі продажу на батька + мама сьогодні дарує іншу половину грошей мені. Ці гроші вказуються як подарунок, + основний договір купівлі продажу я вказую на себе, проте питання цей попередній договір купівлі продажу це подарунок чи я  його декларації зовсім не вказую. Дякую

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

ььььььь писав:право власності записати на себе - точка відліку
мама сьогодні дарує іншу половину грошей мені. Ці гроші вказуються як подарунок, + основний договір купівлі продажу я вказую на себе,
проте питання цей попередній договір купівлі продажу це подарунок чи я  його декларації зовсім не вказую. Дякую
в основному договорі щось говориться про завдаток? якщо попередній договір десь реєструвався, то має бути й передача (дарування) тих попередніх прав кінцевому володільцю, що й відобразиться і в повідомленні про суттєві зміни загальною сумою, за яку придбано будинок, і в черговій декларації.
ПН відповів, як зрозумів

Sofii1981
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 17 жовтня 2018, 13:56
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Sofii1981 »

З незалежних від мене причин не вказала у декларації автомобіль, власником якого у 2017 році був чоловік (на момент подання декларації у березні 2018 року він вже був перереєстрований на іншу особу). Зараз по податкових доходах на чоловікові висить дохід від продажу цього авто (попередньо було воно продане по генеральному дорученню), суму від продажу якого мені потрібно буде задекларувати у декларації за 2018 рік. Як мені діяти в даній ситуації, коли у декларації за 2017 рік я авто не вказала

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Sofii1981 писав:З незалежних від мене причин не вказала у декларації автомобіль, власником якого у 2017 році був чоловік (на момент подання декларації у березні 2018 року він вже був перереєстрований на іншу особу). Зараз по податкових доходах на чоловікові висить дохід від продажу цього авто (попередньо було воно продане по генеральному дорученню), суму від продажу якого мені потрібно буде задекларувати у декларації за 2018 рік. Як мені діяти в даній ситуації, коли у декларації за 2017 рік я авто не вказала
"попередньо було воно продане по генеральному дорученню" - це не відчуження! відчуження (продаж) - коли реально переписали!
укажіть дохід від продажу по члену родини. якщо буде хтось питати про авто, так і поясніть, що член сім’ї не надав відомостей про авто. але ситуація не красива.

Денис Федорович
Новачок
Новачок
Повідомлень: 8
З нами з: 10 червня 2018, 21:37
Регіон: Одесская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Денис Федорович »

[font="Noto Sans", sans-serif]Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?[/font]

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Денис Федорович писав:[font="Noto Sans", sans-serif]Добрий день. Пишу можливо не потрібну тему але мені потрібна відповідь. Я в декларації за 2017 рік вказував що маю готівкові збереження дома які в жовтні місяці я планую покласти на рахунок в банку який я планую відкрити тоже в жовтні. Як хто думає чи потрібно подавати Повідомлення про суттєві зміни?[/font]
НЕ потрібно. Ви ж не отримали дохід та/або майно у власність. Ви просто переклали кошти з одного карман (готівкові) в інший карман (рахунок в банку). В декларації за 2018 рік в Грошових активах зміниться Готівкові кошти на Кошти в банківський установі.

Alino4ka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 02 грудня 2018, 21:12
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Alino4ka »

Добрий день. Підскажіть, будь ласка, за який період чоловікові потрібно відображати доходи дружини, якщо одружився в звітному році?!

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Alino4ka писав:Добрий день. Підскажіть, будь ласка, за який період чоловікові потрібно відображати доходи дружини, якщо одружився в звітному році?!
За весь звітний рік.

kristina1234
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 23 січня 2019, 00:40
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення kristina1234 »

доброго дня, потрібно скласти декларацію за 2018 рік, кандидата на посаду. чи потрібно вказувати в декларації продаж транспортних засобів, суб'єкта декларування та близьких осіб за 2018 рік?  якщо так, то в якому розділі?

Аватар користувача
Koval Natali
Новачок
Новачок
Повідомлень: 1
З нами з: 23 січня 2019, 18:31

Повідомлення Koval Natali »

Доброго дня.
Якщо я  в минулому році вийшла заміж, взяла прізвище чоловіка проте не змінила ще паспорт, яке прізвище мені вказувати? І чи правильно буде якщо вказувати дані паспорта недійсного?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

kristina1234 писав:доброго дня, потрібно скласти декларацію за 2018 рік, кандидата на посаду. чи потрібно вказувати в декларації продаж транспортних засобів, суб'єкта декларування та близьких осіб за 2018 рік?  якщо так, то в якому розділі?
всі продажі мають потрапити в розділ про доходи.
а ті, що перевищують 50 МПМ на 01.01.2018 і в той же час відносяться до декларанта - в розділ правочинів

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Koval Natali писав: Якщо я  в минулому році вийшла заміж, взяла прізвище чоловіка проте не змінила ще паспорт, яке прізвище мені вказувати? - дійсне (після одруження)

І НЕ правильно буде якщо вказувати дані паспорта недійсного!

kristina1234
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 23 січня 2019, 00:40
Регіон: Тернопольская область

Повідомлення kristina1234 »

як бути зі споживчими кредитами (якщо сума до 10 тисяч) та кредитними картками? потрібно вказувати і в розділі "Доходи" і "Фінансові зобов'язання"?

Arinka
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 09 серпня 2018, 11:53
Регіон: Днепропетровская область
Дякував (ла): 4 рази

Повідомлення Arinka »

Доброго дня.
Дайте пораду, щодо моїх запитань: 
1. Кандидат на посаду до виконкому, до цього працювала держслужбовцем в поліції (звільнилась 2017 році). Потрібно знову реєструватися в назк, чи використовувати старий акаунт?
2. Якщо чоловік не хоче надавати інформацію про свій дохід, що буде якщо я в таблиці вкажу, що член сім'ї не надав інформацію? Чоловік ФОП, не хочемо, щоб сусіди та знайомі знали про його доходи. Всі податки чоловік сплачує офіційно.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

kristina1234 писав:як бути зі споживчими кредитами (якщо сума до 10 тисяч) та кредитними картками? потрібно вказувати і в розділі "Доходи" і "Фінансові зобов'язання"?
Потрібно

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Arinka писав:Доброго дня.
Дайте пораду, щодо моїх запитань: 
1. Кандидат на посаду до виконкому, до цього працювала держслужбовцем в поліції (звільнилась 2017 році). Потрібно знову реєструватися в назк, чи використовувати старий акаунт?
2. Якщо чоловік не хоче надавати інформацію про свій дохід, що буде якщо я в таблиці вкажу, що член сім'ї не надав інформацію? Чоловік ФОП, не хочемо, щоб сусіди та знайомі знали про його доходи. Всі податки чоловік сплачує офіційно.
1. Якщо ви вже зареєстровані на реєстрі декларацій, то знову зареєструватись не зможете. Ви повинні використовувати вже створений акаунт. Якщо старий ЕЦП не дійсний - потрібно отримати новий і змінити його в системі (привязати до свого акаунту).
2. У разі відмови члена сім’ї суб’єкта декларування надати будь-які відомості чи їх частину для заповнення декларації суб’єкт декларування зобов’язаний зазначити про це в декларації, відобразивши всю відому йому інформацію про такого члена сім’ї. Такі декларації підлягають повній перевірці (ч.7 ст.46, абз.4 ч.1 ст.50 ЗУ "Про запобігання корупції").

inno
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 18 березня 2017, 01:05
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення inno »

Добрго дня що вказувати в графі місце реєстрації, якщо ніде не зареєстрований. Вказувати тільки місце фактичного проживання?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

inno писав:Добрго дня що вказувати в графі місце реєстрації, якщо ніде не зареєстрований. Вказувати тільки місце фактичного проживання?
Місце реєстрації повинно бути зазначено обовязково. Ви не зможете подати декларацію з пустими графами...

inno
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 38
З нами з: 18 березня 2017, 01:05
Регіон: Хмельницкая область
Дякував (ла): 6 разів

Повідомлення inno »

Дмитрий Иванович писав:
inno писав:Добрго дня що вказувати в графі місце реєстрації, якщо ніде не зареєстрований. Вказувати тільки місце фактичного проживання?
Місце реєстрації повинно бути зазначено обовязково. Ви не зможете подати декларацію з пустими графами...
Який тоді вихід, якщо зареєструватися я не маю можливості? Але проживаю за тією самою адресою яку і подавала раніше в деклараціях. І ніде за іншою адресою не проживала та не реєструвалась. Дякую!

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

inno писав:
Дмитрий Иванович писав:
inno писав:Добрго дня що вказувати в графі місце реєстрації, якщо ніде не зареєстрований. Вказувати тільки місце фактичного проживання?
Місце реєстрації повинно бути зазначено обовязково. Ви не зможете подати декларацію з пустими графами...
Який тоді вихід, якщо зареєструватися я не маю можливості? Але проживаю за тією самою адресою яку і подавала раніше в деклараціях. І ніде за іншою адресою не проживала та не реєструвалась. Дякую!
Як вихід вказувати місце реєстрації - останнє місце реєстрації у звітному році.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”