Електронне декларування

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Елен1 писав:якщо сума, сплачена в погашення кредиту складає менше 50 НМГ, то чи треба її вказувати?
Перед заповненням розділу є коротке роз'яснення:

Суб’єкт декларування повинен задекларувати: отримані кредити, отримані позики, зобов’язання за договорами лізингу, розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) та процентів за позикою (кредитом), зобов’язання за договорами страхування та недержавного пенсійного забезпечення, кошти, позичені суб’єкту декларування або члену його сім’ї іншими особами, несплачені податкові зобов’язання, інше.

Інформація зазначається, лише якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Якщо розмір зобов’язання не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року, зазначається лише загальний розмір такого фінансового зобов’язання (наприклад, якщо розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) у звітному році не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року, то зазначається лише загальний розмір позики (кредиту)).

Елен1
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 26 вересня 2016, 10:47
Регіон: Львовская область

Повідомлення Елен1 »

дякую. а по кредитних картках до зарплатних (типу-взяв-повернув), то зазначається тільки якщо є залишок кредиту на 31 грудня, так?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Елен1 писав:дякую. а по кредитних картках до зарплатних (типу-взяв-повернув), то зазначається тільки якщо є залишок кредиту на 31 грудня, так?
Якщо взяв і повернув, то не зазначається. Якщо не повернув, то зазначається. Але чи борг станом на 31 грудня перед банком, чи скільки взяв у звітному році - чіткої відповіді немає. Я схиляюсь до першого варіанту.

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

У випадку кредитних карток (до зарплатних) вказувати потрібно не ту суму, яка може бути доступною за кредитною карткою, а ту суму, яку протягом звітного року було знято з такої картки, тобто фактично отриману (доходи). Наприклад, якщо за умовами договору кредитний ліміт за карткою становить 10000 грн., а протягом року, за який звітуємо, було використано лише 3000 грн., то до декларації вноситься інформація саме у сумі 3000 грн. Щоб розрахувати цю суму потрібно в банку взяти інформацію про залишок кредиту станом на 31.12.2015 року та станом на 31.12.2016 року. Різниця між цими сумами й буде тією, що потрібно зазначити в декларації.

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Якщо така кредитна картка в Приватбанку, то через Приват24: "Усі послуги" - "послуги"-"створити довідку"-"інформація для заповнення декларацій" (або по кредитах). В першому разі формуєте довідку за 2015 рік - для суми станом на 31.12.2015 року, далі - за 2016 рік - для суми станом на 31.12.2016 року. За інші банки - не знаю, мене цікавив тільки Приват.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Helgama писав:У випадку кредитних карток (до зарплатних) вказувати потрібно не ту суму, яка може бути доступною за кредитною карткою, а ту суму, яку протягом звітного року було знято з такої картки, тобто фактично отриману (доходи). Наприклад, якщо за умовами договору кредитний ліміт за карткою становить 10000 грн., а протягом року, за який звітуємо, було використано лише 3000 грн., то до декларації вноситься інформація саме у сумі 3000 грн. Щоб розрахувати цю суму потрібно в банку взяти інформацію про залишок кредиту станом на 31.12.2015 року та станом на 31.12.2016 року. Різниця між цими сумами й буде тією, що потрібно зазначити в декларації.
Ви маєте на увазі кредитні кошти як дохід в розділі 11 декларації. Кошти які знімав декларант з кредитної картки протягом року.
Але питання більше цікаве як заповнити 13 розділ декларації маючи кредитну картку...

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Як я зрозуміла, якщо розмір зобов'язання не перевищує 50 МЗП, то його зазначати у розділі 13 не потрібно. Фінансовы зобов'язання по кредитним карткам, ті, що до зарплатних, зазвичай не перевищують 50 МЗП. В іншому випадку (більше 50 МЗП) декларант зобов’язаний надавати інформацію щодо фінансових зобов'язань - сплачених ним сум у рахунок погашення як основної суми позики (кредиту),так і суми процентів за користування позикою (кредитом).

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Helgama писав:Як я зрозуміла, якщо розмір зобов'язання не перевищує 50 МЗП, то  його зазначати у розділі 13 не потрібно.
Потрібно. Кредитна картка це теж фінансове зобов'язання.
Інформація зазначається, лише якщо розмір зобов’язання перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року. Якщо розмір зобов’язання не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року, зазначається лише загальний розмір такого фінансового зобов’язання (наприклад, якщо розмір сплачених коштів в рахунок основної суми позики (кредиту) у звітному році не перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановленних для працездатних осіб на 1 січня звітного року, то зазначається лише загальний розмір позики (кредиту)).
А от загальний розмір фінансового зобов'язання це що? По звичайним кредитам це сума коштів яку отримує позичальник і вказана в договорі. По кредитній картці це яка сума - залишок боргу (мінусовий баланс) по картці на кінець звітного року? Як це технічно показати в декларації?

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Наприклад: встановлений кредитний ліміт за карткою у розмірі 10000 грн. Станом на 01.01.2016 року заборгованість складала 7000 грн., на 31.12.2016 року - 4000 грн. Як я розумію, загальний розмір зобов'язання - це залишок боргу на початок 2016 року, на 1 січня (7000грн.), оскільки далі, протягом року, саме з цієї суми виникли інші фінансові зобов'язання: витрачено 6000 на погашення основної суми позики та 2000 - на погашення суми процентів за позикою, знято (дохід) - 3000 грн. У такому випадку, я вважаю, що у розділі 11 необхідно зазначити інший вид доходу у розмірі 3000 UAH, джерело доходу - банк, у розділі 13 вказуємо вид зобов'язання "отримані кредити", розмір - 7000 UAH, особа на користь якої виникло зобов'язання - банк. Розмір сплачених коштів на погашення основної суми позики та розмір процентів не додаємо, оскільки розмір не перевищую 50 МЗП. Щодо дати виникнення саме такого фінансового зобов'язання - це питання. Або 01.01.2016р., з дати виникнення саме такого мінусового балансу - 7000, або з дати оформлення такої кредитної картки.... Важко буде гуманітаріям заповнювати декларацію...

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Змінила точку зору - адже якщо кредит погашено - ми взагалі не зазначаємо його в декларації. Таким чином, загальною сумою позики (кредиту) буде мінусовий баланс по картці на кінець звітного періоду, на 31.12.2016 року. (у прикладі це - 4000 грн.), який ми і зазначаємо у розділі 13, а у розділі 11 - суму, яку було знято протягом року. Щодо дати виникнення фінансового зобов'язання - не знаю..

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Helgama писав:Змінила точку зору - адже якщо кредит погашено - ми взагалі не зазначаємо його в декларації. Таким чином, загальною сумою позики (кредиту) буде мінусовий баланс по картці на кінець звітного періоду, на 31.12.2016 року. (у прикладі це - 4000 грн.), який ми і зазначаємо у розділі 13, а у розділі 11 - суму, яку було знято протягом року. Щодо дати виникнення фінансового зобов'язання - не знаю..
В мене аналогічна думка. Але ще потрібно виходити з того, що якщо (коли) НАЗК перевірятиме декларацію, потрібно буде документально підтвердити суму зобов'язання тощо. Довідка Приват24 дає тільки інформацію щодо сплати протягом року тіла кредиту та відсотків, а також суму заборгованості станом на 31 грудня. Тому потрібно виходити саме з цього документу.

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Згодна з Вами, а як бути з датою виникнення такого фінансового зобов'язання? Ще питання - чи потрібно вказувати в декларації страхування медичних витрат осіб, які виїжджають за кордон, обов'язкове страхування - страховку Зелена Картка для відкриття візи (туристичну страховку) та Автоцивілку?

Дегтярёва Крестина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 лютого 2017, 12:20
Регіон: Запорожская область
Звідки: запоріжжя

Повідомлення Дегтярёва Крестина »

доброго дня в мене таке питання. Я працюю бухгалтером в лісництві, зараз вже 2.6 роки в декретній відпусці. Чи потрібно мені подавати декларацію?і чи можу я відмовитись

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

Лісництво - це державне підприємство або юридична особа публічного права? (яка повна, офіційна назва?). Вам необхідно подати декларацію, якщо Ви посадова чи службова особа державного органу, посадова особа юридичних осіб публічного права (див. ст.3 Закону Про запобігання корупції) тощо. У такому разі відмовитись Ви не маєте права - передбачена адміністративна відповідальність. Раніше, у старому законі, особи, які не мали можливості подати до 1 квітня за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік через перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною, через тимчасову непрацездатність, перебування за межами України, під вартою, подавали таку декларацію за звітний рік до 31 грудня. У новому законі такої норми я не знайшла. Тепер й мені цікаво - відсутні поважні причини неподання декларації до 1 квітня 2017 року?

Дегтярёва Крестина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 2
З нами з: 21 лютого 2017, 12:20
Регіон: Запорожская область
Звідки: запоріжжя

Повідомлення Дегтярёва Крестина »

Helgama, лісництво це підрозділ державного підприємства лісового господарства. В тому році мені не потрібно було подавати. що змінилося в цьому?

Helgama
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 44
З нами з: 17 лютого 2017, 13:12
Регіон: Запорожская область
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 1 раз

Повідомлення Helgama »

ДЕРЖАВНА ОРГАНІЗАЦІЯ (УСТАНОВА, ЗАКЛАД) - утворюється компетентним органом державної влади. Посадові особи державних органів мають подати декларацію до 1 квітня 2017 року. Під «посадовими особами слід розуміти працівників, які наділені посадовими повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі чи адміністративно-господарські функції. Визначальним при цьому є обсяг функцій (обов’язків) відповідного працівника.

Так, адміністративно-господарські функції (обов’язки) – це обов'язки з управління або розпорядження державним, комунальним майном (установлення порядку його зберігання, переробки, реалізації забезпечення контролю за цими операціями тощо). Такі повноваження в тому чи іншому обсязі є у начальників планово-господарських, постачальницьких, фінансових відділів і служб, завідувачів складів, магазинів, майстерень, ательє, їх заступників, керівників відділів підприємств, відомчих ревізорів та контролерів тощо.

Організаційно-розпорядчі функції (обов'язки) – це обов'язки щодо здійснення керівництва галуззю промисловості, трудовим колективом, ділянкою роботи, виробничою діяльністю окремих працівників на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форм власності. Такі функції виконують, зокрема, керівники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, державних, комунальних підприємств, установ або організацій, їхні заступники, керівники структурних підрозділів (начальники цехів, завідувачі відділів, лабораторій, кафедр), їхні заступники, особи, які керують ділянками робіт (майстри, виконроби, бригадири тощо).

Слід зазначити, що працівники підприємств, установ, організацій, які виконують професійні (лікар, вчитель тощо), виробничі (водій, швачка тощо) або технічні (друкарка, охоронник, оператор котельні тощо) функції, визнаються посадовими особами лише за умови, що разом із цими функціями вони виконують організаційно-розпорядчі або адміністративно-господарські обов’язки.

Думаю, якщо Ви маєте право підпису платіжних документів - повинні подавати декларацію. У попередніх роках посадові особи також подавали декларації.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Дегтярёва Крестина писав:доброго дня в мене таке питання. Я працюю бухгалтером в лісництві, зараз вже 2.6 роки в декретній відпусці. Чи потрібно мені подавати декларацію?і чи можу я відмовитись
Ви як бухгалтер повинні знати повну назву вашої установи, організації. Якщо вона є юридичною особою, то ви як бухгалтер цієї юрособи є посадовою особою. Значить повинні подавати е-декларацію.
Перебування у декреті не є підставою неподавати декларацію, відстрочки немає. Кінцевий термін подання до 1 квітня.

krestinasv
Новачок
Новачок
Повідомлень: 3
З нами з: 21 лютого 2017, 12:18
Регіон: Запорожская область

Повідомлення krestinasv »

Дмитрий Иванович, якщо мої родичі з якими я проживаю відмовляються надавати мені інформацію. як бути ? і чим че загрожує?

DarthNihilus
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 74
З нами з: 11 січня 2012, 16:48
Дякував (ла): 4 рази
Подякували: 1 раз

Повідомлення DarthNihilus »

Будь-ласка підкажіть що робити якщо при спробі вперше зайти до едекларування видає помилку "не підтверджений емейл"?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

krestinasv писав:Дмитрий Иванович, якщо мої родичі з якими я проживаю відмовляються надавати мені інформацію. як бути ? і чим че загрожує?
В формі декларації є відповідно помітка "Член сім'ї не надав інформацію".
Загрожує повною перевіркою декларації.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

DarthNihilus писав:Будь-ласка підкажіть що робити якщо при спробі вперше зайти до едекларування видає помилку "не підтверджений емейл"?
Зайти в емейл що був зазначений при реєстрації та підтвердити реєстрацію в системі.

ag0071
Новачок
Новачок
Повідомлень: 6
З нами з: 08 жовтня 2016, 19:29
Регіон: Киевская область

Повідомлення ag0071 »

Подскажите пожалуйста как быть в такой печальной ситуации , если член семьи умер в начале января? Что и как заполняется?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

по состоянию на 31 декабря

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

DarthNihilus писав:Будь-ласка підкажіть що робити якщо при спробі вперше зайти до едекларування видає помилку "не підтверджений емейл"?
https://nazk.gov.ua/news/do-uvagy-subye ... ruvannya-0

ROMAN12
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 11
З нами з: 21 березня 2016, 15:55
Регіон: Черновицкая область
Дякував (ла): 2 рази

Повідомлення ROMAN12 »

Дайте будь ласка відповідь така ситуація,  до членів сімї субєкта декларування у 2016 році напротязі  восьми місяців відносились батьки, а протягом останніх чотирьох місяців  до членів сімї субєкта дані особи не входили. Питання чи потрібно субєкту декларування відображати даних членів сімї у своїй декларації за 2016 рік?

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

ROMAN12 писав:Дайте будь ласка відповідь така ситуація,  до членів сімї субєкта декларування у 2016 році напротязі  восьми місяців відносились батьки, а протягом останніх чотирьох місяців  до членів сімї субєкта дані особи не входили. Питання чи потрібно субєкту декларування відображати даних членів сімї у своїй декларації за 2016 рік?
Члени сім'ї вказуються станом на 31 грудня звітного року.

Елен1
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 26 вересня 2016, 10:47
Регіон: Львовская область

Повідомлення Елен1 »

чи подають декларації декани факультетів ВНЗ?

Картинка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 29
З нами з: 18 листопада 2016, 13:37
Регіон: Кировоградская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Картинка »

Скажіть, будь ласка, донька 16 років навчається  і прописана в іншому місті, вказувати її, як члена сім'ї декларанта, чи ні?

Вікторія 81
Новачок
Новачок
Повідомлень: 9
З нами з: 25 січня 2017, 16:15
Регіон: Кировоградская область

Повідомлення Вікторія 81 »

Картинка писав:Скажіть, будь ласка, донька 16 років навчається  і прописана в іншому місті, вказувати її, як члена сім'ї декларанта, чи ні?
Так, діти до 18 років вважаються членами сім'ї незалежно від місця рестрації та проживання.

Картинка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 29
З нами з: 18 листопада 2016, 13:37
Регіон: Кировоградская область
Дякував (ла): 3 рази

Повідомлення Картинка »

Дякую

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”