Конфлікт інтересів

Аватар користувача
yaoleg
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2485
З нами з: 11 лютого 2012, 11:15
Регіон: Винницкая область
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 21 раз
Подякували: 450 разів

Повідомлення yaoleg »

Дивлячись, який розподіл обов’язків між керівництвом. Якщо заступник відповідальний за роботу бухгалтерії, то раніше чи пізніше виникне конфлікт інтересів. ;)

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

yaoleg писав:Дивлячись, який розподіл обов’язків між керівництвом. Якщо заступник відповідальний за роботу бухгалтерії, то раніше чи пізніше виникне конфлікт інтересів. ;)
Ви праві. Вже раніше виникало питання наявності конфлікту інтересів. Зробили розподіл обов'язків де за роботу бухгалтерії відповідає інший заступник. Тому конфлікту як такого немає. Але зараз коли даний заступник є в.о., та ще з новим законом, виникає конфлікт, тому що він по суті підписує премії, надбавки тощо, а також звільняє та переводить працівників. Тому тут я вважаю реального поки що немає, але є потенційний на лицо!

Філатова Ірина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 червня 2015, 10:25
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Філатова Ірина »

Добрий день! Я працюю в секторі із запобігання та протидії корупції завідувачем сектору, крім мене в секторі є ще головний спеціаліст (посада на данний час вільна), підскажіть будь-ласка чи можу я погоджувати накази відносно себе (наприклад відпустку, матеріальну допомогу, про встановлення надбавок, звільнення по переводу (бо в нас зараз реорганізація)?

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Філатова Ірина писав:Добрий день! Я працюю в секторі із запобігання та протидії корупції завідувачем сектору, крім мене в секторі є ще головний спеціаліст (посада на данний час вільна), підскажіть будь-ласка чи можу я погоджувати накази відносно себе (наприклад відпустку, матеріальну допомогу, про встановлення надбавок, звільнення по переводу (бо в нас зараз реорганізація)?
бачу таке вирішення:
1. Доповідна на безпосереднього керівника про потенційний КІ при погодженні актів щодо себе (п.2 ч.1 ст.28 ЗУ №1700).
2.Безп. керівник готує чи видає ( в залежності від рівня посади) розп. акт (у дводенний термін від доповідної) (ч.3 ст.28) про вирішення цього потенційного та реального КІ, який може виникати при погодженні актів щодо особи 1, поклавши цю функцію (погодження) на особу 2 (ст.30).
При неможливості цього - зовнішній контроль, наприклад, погодження під наглядом особи3, яка буде писати під підписом особи1: "Погодження здійснено за моєї присутності" (ч.1 та п.2 ч.2 ст.33)

Філатова Ірина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 червня 2015, 10:25
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Філатова Ірина »

Дякую за відповідь! А в чому тут мій приватний інтерес, якщо наприклад в наказі про відпустку дні пише відділ кадрів (і погоджує керівник відділу кадрів, нарахування коштів здійснює бухгалтерський відділ і головний бухгалтер його також погоджує тим самим бере на себе відповідальність за нараховані кошти) в чому тут взагалі вбачається корупція, якщо це моє законне право. У нас начальник пише сам на себе наказ наприклад відбуваю у відрядження, приступаю до роботи ітд, що це теж є конфліктом інтересів?
І тут в мене виникає ще одне питання, а саме: у нашому держоргані йде реорганізація, перший заступник начальника, заступник начальника нашого держоргану, я (завідувач сектру із запобігання та протидії корупції), головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, начальник юридичного відділу є членами комісії з реорганізації, тому ми самі останні хто буде звільнятися по переводу до нового держоргану і получається самі на себе будемо погоджувати наказ про звільнення у порядку переведення, встановити зовнішній котроль не можливо, бо більш нікого з працівників не залишиться, що тоді в такому випадку робити?
Також в нас відомість про нарахування надбавок затверджується наказом, який також погоджуємо: я (завідувач сектру із запобігання та протидії корупції), головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, начальник юридичного відділу, тут також не можливо встановити контроль, адже в тій відомості всі працівники, а тому у кожного хто підпише можливий конфлікт інтересів. Домопожіть будь-ласка розібратися в данних ситуаціях, адже ситуація дуже заплутана.
Дуже сумно, що з корупцією боряться не там де треба це роботи =(

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Кожен погоджувач робить заключення про документ у межах своєї компетенції. Ви розглядаєте документ не з точки зору правильності нарахування, а якраз з точки зору корупційної складової при цьому нарахуванні. Як на мене, виникає періодичний реальний КІ.

Філатова Ірина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 червня 2015, 10:25
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Філатова Ірина »

А як бути з ситуацією про реорганізацію і набдавки? Просто хочеться почути вашу точку зору. Заздалегідь вдячна!

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Так, це лише мої думки.
Наприклад, можна видати розпорядчий акт, що зовнішній нагляд за всіма зацікавленими робите Ви, а за Вами - інший заступник: яка ситуація, таке й рішення.
Можливо ми отримаємо таки Нацагентство, яке буде якісно виконувати свої обов’язки.

Філатова Ірина
Новачок
Новачок
Повідомлень: 7
З нами з: 03 червня 2015, 10:25
Регіон: Николаевская область

Повідомлення Філатова Ірина »

Дякую! Швидше би воно почало функціювати, ще раз дякую!

Аллочка
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 45
З нами з: 03 квітня 2015, 11:43
Регіон: Харьковская область

Повідомлення Аллочка »

Козиренко Віталій писав:Так, це лише мої думки.
Наприклад, можна видати розпорядчий акт, що зовнішній нагляд за всіма зацікавленими робите Ви, а за Вами - інший заступник: яка ситуація, таке й рішення.
Можливо ми отримаємо таки Нацагентство, яке буде якісно виконувати свої обов’язки.

Шановний Віталію! Чи не могли б Ви поділитися зразком розпорядчого акта щодо зовнішнього нагляду? Заздалегідь дякую.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Усе це індивідуально. Все що має бути відображено в акті визначено частиною третьою ст.33 ЗУ №1700. Якщо мова йде про колегіальний орган, то ситуація ще заплутаніша.

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Может я не прав, но я вообще не считаю конфликтом погодження приказов. Потому что получается конфликт будет везде и при отпуске и при командировке и при всем. Конфликт более касается того кто подписывает приказ, тут уже точно нельзя ничего подписывать. Ведь если разобраться потенцийний конфликт это наличие приватного интереса, а реальный это наличие противоречия между приватным интересом и служебными обязанностями. Если ты погоджуешь приказ про отпуск, то какой может быть неприватный интерес, ведь человек сам писал заяву на отпуск, и ясно что он погодить. В общем много заморочек с этим конфликтом. И действительно если человек один юрист или по запобиганню корупции, то некому вместо него что-то погодить.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Да уж, водички намутили с этим конфликтом.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Ого. Я вообще таким не заморачивалась(

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

так заморочка з 26 квітня лише й з’явилася.

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Та вижу, странно, что у нас - тишина (

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

Подождите еще! Знаете как тихо перед цунами, когда вода откатывается вглубь океана, чтобы потом накрыть все живое вокруг?
Пока что я вижу скорее признаки такого угрожающего откатывания, а не спокойной и умиротворенной тишины.
Первые звоночки уже идут, по ряду областей начинаются увольнения, причем с совершенно грубыми нарушениями...

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Мне это очень напоминает ситуацию с ЗУ "Про захист персональних даних". Когда все в истерике побежали регистрировать все подряд.)

Аватар користувача
Козіна Віра
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 720
З нами з: 13 грудня 2013, 13:07
Регіон: Харків
Подякували: 8 разів
Контактна інформація:

Повідомлення Козіна Віра »

да, по накалу страстей очень похоже, но вот по последствиям - посмотрим...

Аватар користувача
Радистка_Кэт
Коронована особа
Коронована особа
Повідомлень: 2220
З нами з: 20 вересня 2012, 20:18
Регіон: Киев
Звідки: Киев
Дякував (ла): 46 разів
Подякували: 21 раз

Повідомлення Радистка_Кэт »

Вообще, я считаю, что к кадровым приказам это не применимо

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

К кадровым приказам еще как применимо. А вдруг вы назначаете своего родственника себе в подчинение - реальный конфликт. Вот только все таки одно дела назначение, принятие решения, подписывание приказа, а совсем другое погодження.

Лариса Г
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 12 березня 2015, 11:24
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Лариса Г »

Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи буде конфліктом інтересів підготовка відділом кадрів розпорядження про виплату премій в установі, якщо пропозиції щодо розміру премії самому начальнику відділу кадрів надає вищій керівник(керуючий справами)? :66:

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

скоріше за все немає, але й судового прециденту ще немає...

Дмитрий Иванович
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 704
З нами з: 24 березня 2015, 15:59
Регіон: Черновцы
Подякували: 77 разів

Повідомлення Дмитрий Иванович »

Лариса Г писав:Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи буде конфліктом інтересів підготовка відділом кадрів розпорядження про виплату премій в установі, якщо пропозиції щодо розміру премії самому начальнику відділу кадрів надає вищій керівник(керуючий справами)? :66:
Думаю что нет. Отдел кадров только готовит розпорядження, он же не устанавливает суммы премий. Если там в списке есть тот кто подписывет розпорядження, то тогда реальный конфикт.

Лариса Г
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 12
З нами з: 12 березня 2015, 11:24
Регіон: Днепропетровская область

Повідомлення Лариса Г »

Дякую

innaiova
Новачок
Новачок
Повідомлень: 4
З нами з: 02 березня 2015, 15:10

Повідомлення innaiova »

Шановна Віро Вадимівно! Прошу Вас висловити свою думку з такого питання. У місті існує виконавчий орган міської ради "Департамент молоді та спорту міської ради", якому підпорядковується комунальний заклад . Департамент здійснює фінансування комунального закладу та контроль за його діяльністю, у тому числі фінансову. Заступник департаменту звернулась з такого питання: "Чи буде вважатися конфліктом інтересів призначення на посаду директора комунального закладу її сина?" На мою думку ,у такій ситуації буде наявний реальний конфлікт інтересів під час виконання заступником директора департаменту повноважень директора у разі його тимчасової відсутності (відпустка, відрядження, лікарняний). Яким чином можна врегулювати такий конфлікт інтересів на Ваш погляд. Щиро дякую Вам за Вашу роботу.

Private K.
Мандрівник
Мандрівник
Повідомлень: 15
З нами з: 07 вересня 2015, 23:13
Регіон: Черновицкая область

Повідомлення Private K. »

innaiova писав:Шановна Віро Вадимівно! Прошу Вас висловити свою думку з такого питання. У місті існує виконавчий орган міської ради "Департамент молоді та спорту міської ради", якому підпорядковується комунальний заклад . Департамент здійснює фінансування комунального закладу та контроль за його діяльністю, у тому числі фінансову. Заступник департаменту звернулась з такого питання: "Чи буде вважатися конфліктом інтересів призначення на посаду директора комунального закладу її сина?" На мою думку ,у такій ситуації буде наявний реальний конфлікт інтересів під час виконання заступником директора департаменту повноважень директора у разі його тимчасової відсутності (відпустка, відрядження, лікарняний). Яким чином можна врегулювати такий конфлікт інтересів на Ваш погляд. Щиро дякую Вам за Вашу роботу.
тут є потенційний конфлікт інтересів і без виконання обов'язків директора.

залежно від посадових обов'язків заступника треба обрати спосіб врегулювання потенційного конфлікту інтересів.

це може бути перегляд обсягу повноважень, встановлення зовнішнього контролю чи усунення від вчинненя дій або прийняття рішень.

у разі виконання заступником обов'язків директора можливе встановлення зовнішнього контролю.

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Як варіант:
Службова записка
Відповідно до частини першої статті 28 ЗУ "Про зап кор" повідомляю про потенційний КІ, який може виникнути при проведенні отої самої перевірки у зв’язку з наявністю у мене родинних звязків з відповідальною особою, діяльність якої є об’єктом перевірки.

Резолюція кеівника: Марині Х змінити об’єкт перевірки з такого на такий, відповідно до ст.30 Закону.

Світусик78
Квартирант
Квартирант
Повідомлень: 53
З нами з: 18 березня 2015, 13:21
Регіон: Ивано-Франковская область

Повідомлення Світусик78 »

Всім доброго дня. Підкажіть, будь-ласка. Чи буде КІ при проведенні перевірки відповідно до ЗУ "Про очи. влади", коли відповідальним за проведення перевірки визначено спеціаліста із протидії корупції, який також буде проходити перевірку? тобто спеціаліст буде відповідальний і за свою перевірку також

Козиренко Віталій
Місцевий
Місцевий
Повідомлень: 998
З нами з: 13 березня 2015, 14:25
Регіон: Луганська область
Дякував (ла): 29 разів
Подякували: 211 разів

Повідомлення Козиренко Віталій »

Так, я з цього приводу писав службову записку і була застосована ст.30 ЗУ 1700. Тобто визанчено 2-гу відповідальну особу щодо перевірки 1-ї відповідальної особи.

Відповісти

Повернутись до “Антикорупційне законодавство”